Jump to content

Moto Zajednica

Koji mobilni telefon - Android za GPS ?

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1539 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Here drive navigaciju na win telefonu koristim dve godine, jako dobro radi, mala mana u odnosu na igo i garmin je sto nema kucnih brojeva, barem za moj grad, a velika mana je sto nema planiranja rute po usputnim tackama, nego samo se izabere krajnje odrediste i koji vam put on izracuna to vam je. 

 

 

Nije bas planiranje rute po tackama, ali uvek imas nekoliko opcija rute do odredista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Jeste Aco...Jager mi je preporucio Here, na Note3 telefonu, a sada imamo Iphone i instalirao sam maps.me .... nije nesto, al fercera uz unetu mapu  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

+ za one koi su preporucili here mape, isprobao par puta i bolje su od ostalih navigacija koje mogu da se skinu za fon

 

ton nisam koristio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Od Prima nije bolje, ali radi. Skinuh za njih glas na srpskom, ali sa tim baguje, nema rec "levo" pa se cesto cuje "skrenite a onda skrenite". Inace, ne radi lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Crkao mi je LG L9 posle tačno 3 godine muške eksploatacije. Ne bih ga popravljao, možda poklonim drugaru koji to čeprka za delove. Neka preporuka šta kupiti a da je povoljno i čvrsto zbog GPS-a, tu negde do 16.000 rsd?!

Ovaj mi je simpa ali je pretpostavljam osetljiv iako ima Gorilaglass 3, čitao sam recenzije i ima dosta žalbi na ošećenja ekrana a i gabaritno mi je nezgrapan i neupotrebljiv za motor mada ga mnogo više koristim u autu..

 

http://www.winwin.rs/mobilni-i-fiksni-telefoni/mobilni-telefoni/smart-mobilni-telefoni/mobilni-telefon-acer-liquid-z500-ips-5-qc-1-3ghz-1bg-4gb-8-2mpix-dualsim-4-4-2-sivi-4748623.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Za te pare (130ak evra) ja bih uzeo Motorolu Moto E, drugu generaciju. Stock android je zakon.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

E jbg, i ja sam jedino tu manu nasao, dosta koristim telefon kao lampu. Imas onda Moto G za 17 hiljada u radnji a na KP mozda ima i jeftinije. Meni je softver mnogo bitan pa ti zato i preporucujem ove telefone.

 

EDIT: Pre nexusa sam imao LG p880 (4X HD), vrlo je slican tvom koji si imao i izludjivao me je koliko je ponekad kocio i bagovao. Kad sam uzeo ovo cudo reko sam nikad vise na telefon koji nema stock android :D.

Promenio član Miroslav91
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

U koliko uzimas fon za vise svrha kao sto i kazes viber skype itd onda tu i tamo.. Al jednostavno Fon nije za duzi neki gps tipa 3/4 sata.. moze da bude al moze i da rikne jer se telefon inace dosta greje a samim time sa gps-om i stalnim screenom ima da przi bateriju i da je sjebe nece ti drzi ni par sati. Najbolje pazariti neku polovnu prestigio gps ili blueberry sa win ce 6 ili android.. bar da ima minimum 1ghz+ cpu i preko 128mb rama.

Edit: au njsrsa stara tema tek sad vidim.. mada mozda nekom i pomogne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Nisi u pravu. Ja imam ZTE blade V vec 2 godine. Telefon je nov bio 12000 din Prosle godine sam isao i do Grcke i od Grcke konstantno koristeci GPS. Povezem teleon na punjac, kesiram mape na uredjaj da ne trosim Roaming u Grckoj i makedoniji i cepaj. Znaci to ti je oko 10 sati on screen time u jednom pravcu i 10 u drugom. Za to vreme se konstantno puni sa punjacem i komunicira sa satelitom. A pregrevanja NEMA jer ga brzina kretanja motorcikla hladi. Doduse meni je izlozen vetru, ne znam dal bi se bas toliko pregrevao da nije zasticen od vetra. Sad trazim nov telefon, dvoumim se izmedju Meizu M2 (obican) i Elephone p5000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Drustvo da ne otvaram novu temu - koju navigaciju biste mi preporucili za Android.

Trebalo bi da skoknem do Crne Gore do nekih slabije posecenih destinacija pa bi mi navigacija sluzila cisto kao osiguranje ako se izgubim a ne kao konstantan vodic.

Glasovno navodjenje mi nije bitno, pogotovo ne na srpskom, vec uglavnom kvalitet mape(da ima sto vise manjih puiteva) i da se iste mogu skinuti da ne bih koristio net u roamingu..

Vidim da se uglavnom spominju Here Maps i IGo, sta biste vi preporucili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Imas opciju i da skines deo mape za gugl mape (da navigacija radi i offline), ali ne znam koliko detaljno onda prikazuje ulice, treba probati. Instaliraj i Here Maps za svaki slucaj i mislim da neces imati problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Ja koristim Sygic, i Igo, ujedno, zadovoljan sam, sygic je vrlo dobra navigacija, ako se pravilno nasteluje, postoji i aplikacija mala koja izmenja mape, zove se SYG Utility, sa njom mozes cak na klik prebaciti TT ili NQ mape, automatski ucita mape u program, samo se treba lepo ubaciti u odgovarajuci folder mape, i pravilno nazvati folderi, i nema greske.Na nekim nasim forumima ima dosta uputstva o toj navigaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Skinuo sam Here za Android i mapu Crne Gore(bas sam se prijatno iznenadio da je besplatan kao i mape). Valjda ce biti ok, posto ionako planiram da ga koristim samo za slucaj nuzde.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

ja sam koristio here i pokazao se kao najbolji ali resenje koje sam zamislio - mobilni pa u tank torbu - bilo je lose jer se usled pregrevanja telefon sam od sebe restartuje ili jednostavno blokira sto nije prijatno, recimo, po sred tirane u guzvi iz koje smo izlazili satima :) ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Imas opciju i da skines deo mape za gugl mape (da navigacija radi i offline), ali ne znam koliko detaljno onda prikazuje ulice, treba probati. Instaliraj i Here Maps za svaki slucaj i mislim da neces imati problema.

Radi perfektno, ja kesirao 50 kvadratnih kilometara Soluna, sve ulice zapamti, sve pise kako treba i navigacija kad kliknes na odredjenu destinaciju, tu te i odvede. Problem mozda moze da bude po nekim sumetinama gde je slab GPS signal ali to je vec druga stvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Da li imate problema sa traženjem GPS signala na telefonima? Ili GPS uređajima uopšte. Ja vec par dana kuburim. Ni Arc S ni LG nece da se nakace na satelit...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Juče je K-index bio prilično veliki, pa ako si juče imao probleme, nije neko posebno čudo... Danas bi trebalo sve da radi kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Juče je K-index bio prilično veliki, pa ako si juče imao probleme, nije neko posebno čudo... Danas bi trebalo sve da radi kako treba...

eno ga telefon na terasi vec satima pokusava da uhvati signal. Nista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Lakše ih uhvati kada si u pokretu.

Inače na wp10 telefonima "here" mape nisu više raspoložive, već samo nova aplikacija "maps" koja je za sada sasvim zadovoljavajuća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Posto sam na prosloj stranici trazio preporuku za navigaciju na mobu, evo da napisem i neke utiske.

Kao sto sam vec napisao u pitanju je Here Maps i da ne duzim previse, navigacija me je bukvalno spasila!

 

Izgubio sam se po mrklom mraku na puticima neke vukohebine u Crnoj Gori i da nisam imao Here Maps mogao sam samo da sedim i placem, a mislim da bih i po danu imao ozbiljnih problema da stignem gde sam namerio a pritom sam se bavio orjentiringom i generalno se dobro snalazim u prostoru.

Navigacija je imala ucrtane cak i puteve za koje ne bih ni ocekivao da postoje u navigaciji.

 

Sto se mene tice sve preporuke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja