Jump to content

Moto Zajednica

Alat za spajanje lanca

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja sam uzeo u louisu waltershaid ili kako se vec pise a u stvari je unior...

Bio je nekih 70 eura cini mi se na popustu i odlican je.

Edit: vidim da si iz novog sada, mozes i da se javis pa cemo zameniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

lanac može kvalitetno da se spoji uz malo više truda bez alata na kuckanje čekićem.Treba pomoćnik ,jako masivan komad punog gvoždja kao podloga iza lanca i nesto da se stavi ispod tog gvoždja.Čekićem se kucka fino i pažljivo i lepo može da se oblikuje ali treba da spojka ima dve šnale koji služe kao distanceri da nemože da se pretegne kucanjem ili alatom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 18 sati, sasa ns 1 je napisao:

lanac može kvalitetno da se spoji uz malo više truda bez alata na kuckanje čekićem.Treba pomoćnik ,jako masivan komad punog gvoždja kao podloga iza lanca i nesto da se stavi ispod tog gvoždja.Čekićem se kucka fino i pažljivo i lepo može da se oblikuje ali treba da spojka ima dve šnale koji služe kao distanceri da nemože da se pretegne kucanjem ili alatom.

Moze. Ja sam tako radio svojevremeno, ali se napatis dok izbijes pa se napatis dok spojis. A ovako se sve komplet odradi za satak vremena. I bez ikakve muke. 

 

Edit: evo koji sam pazario

VEpDEc5hMRzu.jpg.0d51a552c6871841752723612198c9fa.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR1200X 2015, BMW R1200GSA 2015

@abarth_maniac hvala druze, sigurno se cujemo pa cemo se organizovati, za sada mi nije hitno... Planiram jos neke radve oko motora pa je menjanje lanaca i lancanika na kraju spiska ;) 

 

A sto se tice alata ja bih ipak da nabavim jedan.

Gledao sam po forumima i dosta ljudi se zali da im pucaju pinovi a i zale se na sve i svasta, e sada da li je problem do ljudi ili lanca ne znam.

Da li je problem kod raskivanja lanca ili kod spajanja lanca?

 

Gledao sam:

 

https://www.ebay.com/itm/Kit-13PCS-Outil-Chaine-Disjoncteur-Rive-Rivet-Demontage-Demonter-VTT-Velo-Moto/311894813171?hash=item489e6129f3:g:UmcAAOSwVJhZP7bd&vxp=mtr

cinio mi se jeftinim i da bi mogao da zavrsi posao,

 

https://www.ebay.com/itm/Spada-professionnel-MOTO-CASSE-Maillon-Chaine-RIVET-SET-OUTILS/332459787494?epid=849526231&hash=item4d6825c4e6:g:rWsAAOSwFmxaecj9&vxp=mtr
ovo mi se cini dobrim ali je jak sa cenom

 

https://www.ebay.com/itm/Chain-Splitter-Breaker-Riveter-DID-Style-Fits-Moto-Morini-1200-Coraro-06/202259499604?epid=28016493023&hash=item2f179b0a54:g:pZEAAOSw41Fap93h

slicni ili isti ko prethodni ali po pristupacnijoj ceni, samo mi se cino da nebi mogao sa se nosi sa mojim lancem, mislim da mu treba drugi pin.

 

https://www.ebay.com/itm/Moto-Chaine-Montage-Tournevis-Outil-fendue-lien-de-rivet-articulation-x-O-bague/253497384414?hash=item3b059f1dde:g:4TUAAOSw7GRZHJvH

ovo bi se moglo jos i napraviti ;)

 

I stvarno sam u dilemi, sta uzeti a da ne pukne ili da se ne desi neko drugo sr..e.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ja imam alat za spajanje kakav ne mogu naći na internetu ... :stabre:

 

Fora je u tome da kad s tim "zakujem" spojnicu, i kad zavrtim kotač, teško da više mogu naći šta je tvornički zakovano, a šta sam ja zakovao ... 

 

Alat nije ništa spektakularno, ali upravo zadovoljava sve stvari koje ljudi u temi navode kao važno .. 

 

Inače, alat je nekad davno bio i za rastavljanje, ali su se tokom vremena polomili nastavci za rastavljanje, pa sad već godinama služi samo za sastavljanje ... a za rastavljanje imam ona klasična "klješta" za lanac .. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

pazari ovaj unior iz luisa i miran si...ili nemoj bacati pare, navrati kod abarth_maniac ili mene, jer sam ga i ja pazario prosle godine posle bezuspesne potrage ko ce da mi nituje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 1 sat, isulic je napisao:

@abarth_maniac hvala druze, sigurno se cujemo pa cemo se organizovati, za sada mi nije hitno... Planiram jos neke radve oko motora pa je menjanje lanaca i lancanika na kraju spiska ;) 

 

A sto se tice alata ja bih ipak da nabavim jedan.

Gledao sam po forumima i dosta ljudi se zali da im pucaju pinovi a i zale se na sve i svasta, e sada da li je problem do ljudi ili lanca ne znam.

Da li je problem kod raskivanja lanca ili kod spajanja lanca?

 

Gledao sam:

 

https://www.ebay.com/itm/Kit-13PCS-Outil-Chaine-Disjoncteur-Rive-Rivet-Demontage-Demonter-VTT-Velo-Moto/311894813171?hash=item489e6129f3:g:UmcAAOSwVJhZP7bd&vxp=mtr

cinio mi se jeftinim i da bi mogao da zavrsi posao,

 

https://www.ebay.com/itm/Spada-professionnel-MOTO-CASSE-Maillon-Chaine-RIVET-SET-OUTILS/332459787494?epid=849526231&hash=item4d6825c4e6:g:rWsAAOSwFmxaecj9&vxp=mtr
ovo mi se cini dobrim ali je jak sa cenom

 

https://www.ebay.com/itm/Chain-Splitter-Breaker-Riveter-DID-Style-Fits-Moto-Morini-1200-Coraro-06/202259499604?epid=28016493023&hash=item2f179b0a54:g:pZEAAOSw41Fap93h

slicni ili isti ko prethodni ali po pristupacnijoj ceni, samo mi se cino da nebi mogao sa se nosi sa mojim lancem, mislim da mu treba drugi pin.

 

https://www.ebay.com/itm/Moto-Chaine-Montage-Tournevis-Outil-fendue-lien-de-rivet-articulation-x-O-bague/253497384414?hash=item3b059f1dde:g:4TUAAOSw7GRZHJvH

ovo bi se moglo jos i napraviti ;)

 

I stvarno sam u dilemi, sta uzeti a da ne pukne ili da se ne desi neko drugo sr..e.

 

 

Moj je do sad isplatio sebe i zaradio jos malo. Raznitovah za sezonu jedno 25 komada sigurno. Nema naznake ostecenja. Ali mislim da nije uvek do puske nego ima i do Mandusića Vuka... ja baš volim alat i pazim na isti. Ne silim, ne trmsim. Kupih set nasadnih toreksa, imbusa, zvezdastih. RICO za svega 15 uera set (da se nadje) i polomih imbus 5. Posle godinu dana. I to na vijku izduvne grane koji nisam mogao nicim drugim da napadnem tog momenta. I pokajao sam se sto nisam iz prve kupio pravi set, ali tad sam toliko mogao da se istegnem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR1200X 2015, BMW R1200GSA 2015

Hvala svima na sugestijama, porucio sam danas uniorov set iz louis-a.

Ovih dana cu se zavuci u garazu i konacno poceti sa radom, svi ste pozvani da svratite na kafu i sok (pivo posle zatvaranja ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ako neko prolazi kroz Paracin mogao bi da ponese alat da spojimo jedan lanac, placam uslugu naravno (bojim se da cu cekicem da napravim neko s...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja