Jump to content

Moto Zajednica

Divcibare 7. Septembar

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Jeste u kafiću i fotelji ispred kompa su nalepši doživljaji :P

 

Da ne dođe Libero.. pukoste ovu bitku bez kapi prolivenog benzina :jee:

 

Misim svakako ste pukli..ali to bi bila baš sramota na ovom vanrednom i hitnom zboru pa okršaju :vitez: :vitez:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Role, aj malo detalja oko toga :)

Pukla mi je u sumi sajla gasa.

Busmen, Libero, Ceda011 i ja smo na licu mesta raskopusali pola motora, pokusavali razne varijante nastavljanja, izvlacenja sa strane pa pozezanja rukom i sl. sve dok nismo skontali da sam gas vec ima dovoljno jaku oprugu te da ce verovatno lepo raditi i bez sajle koja je drzala kontru i vracala rucicu unazad.

Posle toga je vec sve na prvi pogled bilo lakse. Prepakovali smo povratnu sajlu da bude sajla za odvrtanje gasa, malo joj izmenili putanju posto je bila duza nego originalna i isprobali na kratko i sve super funkcionise.

Nakon pocetnog odusevljenja nastaju prave Tantalove muke. Guma od kutije airbox-a koja naleze na karbove je toliko ukrtila od starosti da smo se pristojno otelili dok smo sve navukli da bude kako treba. U medjuvremenu je kreten(tj. moja malenkost) ispustio sraf koji je naravno po Marfijevom zakonu upao direktno u skidplate pa smo i njega morali da skidamo.

Na kraju cele operacije musavi mi, musav motor(probusila mi se bocica od podmazivaca lanca i umazala deo motora), ali rezultat sjajan. Sve radi kako treba, rucica gasa se mozda malo slabije vraca nazad ali ne ugrozava voznju, a ja bezbedno do kuce(doduse vozio sam ko po jajima, vise zbog straha da jos nesto ne ode nego zato sto je zaista bilo potrebe za tim).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Evo došao i ja kući. :D Išao malo okolo naokolo.

Prvenstveno hvala Kepu na organizaciji, bilo je sve idealno. Malo je bilo zezanja zbog prenošenja stvari u drugu vikendicu, ali ne njegovom krivicom, ali ništa strašno. Hvala učesnicima na druženju, meni je bilo super. Rolle ne sekiraj se, odlično je sve ispalo. Hvala takođe Dejanu (Libero) i Radu (Busman) na razumevanju zbog mog neiskustva i loše prednje gume na usponu na Povlen.

Riba u talandari je bila izvrsna1ooo.gif (sanjao sam je sinoć :D). Gulaš perfektan! Kad sam došao kući, prvo što sam sebi rekao: "Šta jesti posle onog izvrsnog gulaša?" 1lol.gif Naravno, probali smo i Vlajkov miks zdrave hrane u tečnom stanju, koji je odličan!

E da, umalo da zaboravim, Teneraši su mislili da su pobedili, dok nije došao Libero. :) Ali slika Vlajka i Marka na Africi?! NEPROCENJIVO! :D

 

Još jednom da se zahvalim svima i da u skorije vreme nešto slično odradimo. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Eee, gde ste? Smorila ova danasnja kisa, pa samo gledate fotke i uzdisete, a? :zvizduk:

Jaoooo, breeeee... preselicu se na Divcibare jednom, ali stvarno!

 

 

Nedostajali ste mnogi, i afrikanci i tenerasi, i svi. Mislim, nije poslednja prilika ove godine, ali imam utisak da nece vise biti ove taman temperature. Ali ok.

Osim toga, sve ok, i da, zao mi je sto Roletu puce sajla gasa i sto nije nastavio off, a samo sto smo krenuli. Tesicemo se uz onu staru: "Ko zna zasto je to dobro?!"

 

 

Drago mi je sto sam upoznao Cedu. Msm Cedo drago mi je. :zdravo:

Nadam se da ti nije bila dosadna voznja? ::)

 

 

A taj Povlen... Kad god se nadjemo oko Valjeva, Kosjere, Divcibara, uvek nas namami. :)

 

Preporucujem Liberove fotke. One sve govore. Ume co`ek!

 

Obecao sam sebi da cu jednom prilikom ceo jedan dan, od jutra do mraka, da potrosim na put kojim se penje na povlensku kosu. Gore, dole, gore, dole... To je onaj levi na slici.

Od pocetka puta do povlenske kose nema puno, mozda 800 metra, ali kakvih. :ooo:

Za opis ne pomazu ni reci ni slike. Mora to da se prodje. A kad se popnes, nagrada. Samo da hranis oci i dusu.

 

 

 

Di35_zps8602fdda.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Vidim da je bilo lepo, ali nazalost poklopilo se sa zurkom MK Smak u Knicu kod Krstica, pa sam sam se kao i svaki lokal patriota ipak opredelio da ponovo cujem Smak, doduse bez Tocka, sto nije mnogo umanjilo dozivljaj. Za sledecu godinu bi trebali da se dogovorimo ranije pa da se okupimo u znatno vecem broju. Kaze mi prijatelj da su Stenere impozantno izgledale u grupi kada ste se vracali sa Divcibara, pa bi valjalo da se okaci sto vise fotki za nas koji smo opravdano bili spreceni da budemo taj dan na Divcibarama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

posto se retko vidjaju da se krecu onda je stvarno impozantno, a pre svega iznenadjujuce xD

 

Kad me vuces za jezik da offujem temu... moram da te pitam , gde je vidjana tvoja afrika.... na kojim to putevima... do Glinare ili do Shumara da je popravlja :nanana: ...... a Jagerova ..posle svake voznje , kozmeticka generalka :lol: ... Zipa Copetova ostavljena seljaku , bez kvacila..negde u nekom selu :lud: ... znam ih jos nekoliko, ali razlozi nisu za ovaj deo price...

 

Ove nase bedevije , ljudi bar vide u Cacku, Pirotu, Valjevu, Nisu...po celoj Srbiji ::) .

 

 

Moram da skinem kapu Kepinoj bivsoj i Liberovoj sadasnjoj africi .. to su stvarno primerci , koji ostavljaju pozitivan utisak :takoje: i koje bih rado posedovao... da nema niceg drugog :lol: .

 

I da ...SRECAN TI RODJENDAN :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ljudi zajebite vise to klinacko prepucavanje. Sta je bre sa fotkama???0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ljudi zajebite vise to klinacko prepucavanje. Sta je bre sa fotkama???0zbunjen.gif

 

 

Libero i Vlajko okacili cele albume na prethodnoj strani, al` ti je izgleda promaklo. ;)

 

 

 

 

 

 

 

A inace, posto vidim da te zanima... U ovom okrsaju jedna afrika opusteno pobedila protiv dve "impozantne" tenere. :nanana:

 

 

 

Di41_zps70c413e4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ne, ne prijatelju.. zna se ko je ostao uz Kapetana i osvojio sve zadate vrhove.. :moto3:

 

Zbog toga što ste vi imali taj peh.. bes je iskaljivao na nama.. svakih 15-20 min smo stajali te nam je zavrtao uši i držao bukvicu.. :jee:

 

Mene je terao da radim sklekove jer pušim u prirodi :P Racu osudio na gladovanje.. a meni oteo skoro sav smuti..

 

Dakle ako se izuzmu ktm i Raca..

 

1240571_527924103947228_229490932_n.jpg

 

 

pobednik je jedini preostali učesnik zaraćenih strana.. tj ja i moja šklopocija :lol:

 

1294355_527924763947162_1602567339_o.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ne brini ti za Racu... zeludac mu je prethodno vece doziveo fish shock!

 

 

A dok ste vi pravili Tenera coffee party svakih 300 metara, mi smo razgrtali povlenske stene!

 

 

IMG_1408.JPG

 

 

 

Cedo11 je tom prilikom prepecen i vec jedva ceka sledeci okrsaj. :moto3:

 

IMG_1398.JPG

 

 

A da ne pominjem da je druga tenera pobegla u nepoznatom asfalt-pravcu odma` posle dorucka. :P

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Fale ti pedale na tom novom sokocalu

 

Ooooo ko se to nama javlja...jel to Aca il su labudovi...:lol: .. pocetak, stare epske iz potKuchajskog ciklusa :takoje: ...

 

poceo sam da kenjam ko Vlajko u Makedoniji :lol: ... bice da je od RawFood-a :jok:

 

 

 

Brate moj... fali njemu donji iglicasti na klipnjaci ili cela klipnjaca.... a meni daska u glavi ili ceo namestaj :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja