Jump to content

Moto Zajednica

Multivar ili ne

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Ako sam dobro shvatio celu prepisku veliko pitanje je i cena iste "igrarije"..

Multivar cca 200 jura

dok se pronađe prava mera bar 3 seta rolnica = 3 x 20-30 jura ..

Znači 3 glave ko ništa... Ili grešim u shvatanju ?

0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1378222948[/url]' post='1541882']

Manju potrošnju - ne.

Veća brzina na manjim obrtajima - ne.

Veća krajnja brzina - ne.

Jedino što ubrzava mnogo bolje, meni troši oko pola litre više (kad ga zavrćem), lakše ide u visoke obrtaje pa samim tim i troši više.

Vrlo prosta matematika.

 

Manja potrosnja - da!( ili ostaje ista)

Veca krajna brzina - da!

U startu dize obrtaje dok u vecim brzinama radi na manjim od fabrickog!

Linearan rad, smiren (ne trese itd)

Kraj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1378249617[/url]' post='1542131']

Ako sam dobro shvatio celu prepisku veliko pitanje je i cena iste "igrarije"..

Multivar cca 200 jura

dok se pronađe prava mera bar 3 seta rolnica = 3 x 20-30 jura ..

Znači 3 glave ko ništa... Ili grešim u shvatanju ?

0stabre.gif

 

Lepo kupis j. Costu i resis stvar....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Manju potrošnju - ne.

Veća brzina na manjim obrtajima - ne.

Veća krajnja brzina - ne.

Jedino što ubrzava mnogo bolje, meni troši oko pola litre više (kad ga zavrćem), lakše ide u visoke obrtaje pa samim tim i troši više.

Vrlo prosta matematika.

 

Manja potrosnja - da!( ili ostaje ista)

Veca krajna brzina - da!

U startu dize obrtaje dok u vecim brzinama radi na manjim od fabrickog!

Linearan rad, smiren (ne trese itd)

Kraj!

 

Sve to kada se ubodu dobre rolnice u prevodu usklade sa snagom motora tj da ne prevrtava ili da ne budu preteske.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1378251367[/url]' post='1542137']
1378251177[/url]' post='1542135']
1378222948[/url]' post='1541882']

Manju potrošnju - ne.

Veća brzina na manjim obrtajima - ne.

Veća krajnja brzina - ne.

Jedino što ubrzava mnogo bolje, meni troši oko pola litre više (kad ga zavrćem), lakše ide u visoke obrtaje pa samim tim i troši više.

Vrlo prosta matematika.

 

Manja potrosnja - da!( ili ostaje ista)

Veca krajna brzina - da!

U startu dize obrtaje dok u vecim brzinama radi na manjim od fabrickog!

Linearan rad, smiren (ne trese itd)

Kraj!

 

Sve to kada se ubodu dobre rolnice u prevodu usklade sa snagom motora tj da ne prevrtava ili da ne budu preteske.

 

 

 

 

Kad kupujes kupis namenske za tvoj model skutera i nema tu ubadanja itd!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
1378222948[/url]' post='1541882']

Manju potrošnju - ne.

Veća brzina na manjim obrtajima - ne.

Veća krajnja brzina - ne.

Jedino što ubrzava mnogo bolje, meni troši oko pola litre više (kad ga zavrćem), lakše ide u visoke obrtaje pa samim tim i troši više.

Vrlo prosta matematika.

 

Manja potrosnja - da!( ili ostaje ista)

Veca krajna brzina - da!

U startu dize obrtaje dok u vecim brzinama radi na manjim od fabrickog!

Linearan rad, smiren (ne trese itd)

Kraj!

 

Silno grešiš, sa Malossijem to nije slučaj.

Osim poslednjeg, vrlo lepo radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1378254880[/url]' post='1542140']
1378251177[/url]' post='1542135']
1378222948[/url]' post='1541882']

Manju potrošnju - ne.

Veća brzina na manjim obrtajima - ne.

Veća krajnja brzina - ne.

Jedino što ubrzava mnogo bolje, meni troši oko pola litre više (kad ga zavrćem), lakše ide u visoke obrtaje pa samim tim i troši više.

Vrlo prosta matematika.

 

Manja potrosnja - da!( ili ostaje ista)

Veca krajna brzina - da!

U startu dize obrtaje dok u vecim brzinama radi na manjim od fabrickog!

Linearan rad, smiren (ne trese itd)

Kraj!

 

Silno grešiš, sa Malossijem to nije slučaj.

Osim poslednjeg, vrlo lepo radi.

 

Bolje receno sve zavisi od skutera.....mislim da je Pop imao malossi i da je sve sljakalo kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Bugi, radi i meni sve kako treba.

Ali izgleda da nema svrhe objašnjavati više.

Kad ga vozim kao baba, troši 3.5l, kad ga vozim normalno bez divljanja popne se na 3.8-3.9, e kada ga zavrnem može da ode i na 5.

Sa fabrikom je trošio manje ali je i tromiji bio.

A Pop mislim da je imao i Malossi kvačilo..koliko se sećam, ja imam samo Malossi variomat, ako to ima neke veze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ja ne kapiram da li ljudi ovde uopste citaju sta se pise na prethodnim stranama...

 

Dakle drugo kvacilo je bolje od fabrickog iz 2 razloga .

 

1.Veca povrsina koja je optimizovana tako da kvacilo manje kliza,samim tim start je mnogo precizniji.

2.Mogucnost menjanja opruga i stelovanja kvacila prema potrebi motora.

 

**Dakle obicno ima 3 vrste opruga za kvacilo.Jedne su zamenske za originalne ili slicne njima u startnim obrtajima,druge su za tipa 500/1000rpm vise,a trece kao najcvrsce su obicno oko 1500/2000rpm vise nego fabricke.Dakle recimo ako fabricko kvacilo odvaja na 3000 rpm sa tim trecim oprugama ce odvajati na 5000rpm.**

 

Mada sam ja sve ovo vec napisao nazad al izgleda niko ne cita...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
On 3.9.2013. at 16:31, Gagi-racer je napisao:

Multivar, naravno.

Ako hoces detaljniji odogovor, samo reci.

Zdravo. Treba mi strucna pomoc. Imam skuter hondu dylan 125cc 4t. E sad imam problem prilikom polaska kz mesta trese,ima slab start i ne bas dobro ubrzanje sve dok ne dodje u visoke obrtaje. Napred je malossi multivar 2000,zamenjene rolnice 20x17x10.5g i novi dayco kais, ali iza je sve stock i nista nisam menjao i otprilike je tu problem. Mozda su ferode na lameli potrosene ili ostecene, (moguce da je i zvono istroseno), ali mislim da je glavni problem centralna i oprugice kvacila. E sad sve to planiram zameniti pa mi treba predlog koje boje federe i oprugice da stavim (npr malossi,moze i druga firma ali su boje drugacije) motor je 9,9kw-13.5 ps. Max torque 11.3nm at 7250rpm. Max rpm 9000. Molim za pomoc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Uzmi multivar 2000 i belu centralnu oprugu. Namontiraj i vozi. Ako osetis da ti jos nesto fali onda gadjaj i kvacilo. Jedino sto sam skontao citajuci iskustva po netu, kvacilo je bolje Polini Speed nego Malossi Delta. Nemam licno iskustvo oko kvacila. 
Multivar sam vozio na TMax-u i sad na Burgmanu i nikad vise necu voziti skuter bez toga. I mislim da treba staviti i to neko jace kvacilo zbog trajnosti, ako nista drugo. 

Jedino sad sto to sve izadje oko 350-400€ pa se mozda nekome ne isplati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f

Cena od 350-400 sa sve kvacilom ili samo multivar i opruga? reci mi sta si tacno dobio sa tim

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Cena za komplet. Oko 200e varijator i oko 150€ kvacilo. 
Dobio sam mnogo ozbiljniji, zustriji, start. Dobio jednako ubrzavanje iz bilo kog rezima. Sa 80 pa do kraja povlaci kao od 0 do 80 (mozda ne po stoperici, ali osecaj je takav). Mnogo lakse za preticanje, za voznju u dvoje...
Dobio sam i nesto vecu potrosnju, ali ne zalim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f

a koliko je to veca potrosnja?

i gde si uzimao?

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Burgman 250 trosi 4,4 poslednjih 5 rezervoara sto sam sipao. Inace zna da prebaci 5. T Max nikad merio. Nisam ga dugo ni vozio. 
Trebalo bi kod nas varijator da ima u Moto bike prodavnici. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Da kažem i ja svoja iskustva.

Mallossi Multivar, kvačilo i zvono za svoj sam nabavio pre 2 godine. Čitajući ovaj i slične forume, sam sam sebe popalio, i nije bilo šanse da ga ne kupim :) Kao što to biva, pamtio sam samo pozitivne kritike, a ignorisao one druge, da ne kažem glasove razuma, iskusnijih korisnika.

U isto vreme sam sakupio potreban alat, i sam rešio da majstorišem oko CVT-a.

 

Elem, naručio sam odgovarajući model varijatora za moj Kymco, sa mallossistore.eu sajta. Mislim, nije teško - odabere se proizvođač skutera, model i godište, klik, klik i to je to.  Ali i nije baš.

U multivar paketu stiže bolcna varijatora koja je duža za 2mm od original stock varijante, i Mallossi bela opruga koja je dugačka 120 mm, a original je 137 mm. OK, pomislih - projektanti znaju šta rade, valjda to tako treba.

 

Prvi utisak nakon motiranja mi je bio jeee, skuter ubrzava sjajno, čupa armaturu ;) Montirao sam sklop u toku zime, pa nisam mnogo vozio, jedva čekajući da otopli.

A mane sam video tek kasnije. Posledica je bila sledeća - prilikom žustrijih ubrzavanja,  recimo sa prelaska sa nizbrdice na uzbrdicu, ili kad nas je dvoje na motoru, kaiš je proklizavao. Lepo se čuje da zaprdi, prokliza, i tek onda uhvati. Očigledno je preširoka bolcna, i ne hvata lepo kaiš kad je na donjem položaju.

OK, pošto nisam menjao kaiš, ostao original Mitsuboshi, rekoh, aj da naručim Mallosi X K belt, to će tek u celom paketu da čučne kako treba.

Ali nije, problem je ostao i sa novim kaišem, i još gore, ovaj kevlar kaiš je tvrd, i napravio je brazdu na multivaru prilikom proklizavanja.

U međuvremenu, primetih da su se i Mallosi rolnice ukockastile, i to jedva posle nekoliko stotina pređenih Km. Predugačka bolcna izgleda previše otvara varijator, a poklopac varijatora ima hrapave ivice, koje grebu ove mekane rolnice... OK, menjaj i rolnice, šmirglaj ivice poklopca...

 

I tek kad stavio staru, original bolcnu rešio sam se proklizavanja. Onda mi pade na pamet da vratim i staru oprugu, da vidim kako ide sa njom - i sa njom je još bolje nego sa belom Mallossi :) Igrao sam se i sa težinama rolnica. Najbolje ubrzanje sam postigao kad sam stavio miks težih i lakših rolnica (3x15g +3x18g), ali tad i troši gorivo kao blesav.

Onda rešim da nabavim nešto lakše rolnice za original stock Kymco varijator, i da vratim sve na fabriku. Original rolnice su od nekog keramičkog materijala, mnoogo kvalitetnije od Malossijevih, cenim da će trajati bar 5 puta duže. Skuter sa stock postavkom i malo lakšim rolnicama radi odlično. Ubrzanja nisu možda toliko eksplozivna kao sa multivarom, ali uopšte nisu loša, navikne se čovek očas. Motor lepše i mirnije radi, manje troši gorivo, CVT komponente duže traju.

 

Sve u svemu, što se mene tiče, ubuduće samo fabrika. Mislim da je kod korisnika koji pređu na multivar često wow efekat zato što im je stari CVT dotrajao, pa novi multivar napravi veliku promenu, ali inače i nije drastična razlika.

 

Ako je original varijator dotrajao i za zamenu, onda ima smisla nabavka multivara. Zamena radi nekog tuninga, mislim da se ne isplati.

A pre svega, treba naći dobrog i iskusnog majstora koji će znati prvo da posavetuje u vezi nabavke, a potom i našteluje CVT kako treba.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Mislim da je ovo poslednje presudno. Pogotovu nabavka i stelovanje. Kao neko ko je stavljao na svoje skutere vise aftermarket varijatora pa i Multivar (takodje narucen sa Malossistore), kod mene je sve cucnulo fenomenalno i rezlike su bile ogromne. kad kazem ogromne, mislim itekako merive, posto smo merili razlike u ubrzanjima. Ali ono sto sam ja dobio je bilo 100% za moj tadasnji skuter. Bozo, cini mi se da je tebi zapala greska zato sto (ako se ne varam) Kymco 300 varijatori se razlikuju zavisno od godista, cak na identicnim skuterima. Znam recimo da na Downtown-u 300 nije isti stock varijator sa serije 2009-10 i ovih kasnijih od 2011... Ne tvrdim da sam u pravu ali kazem, lici mi na to.

Moguce da si ti narucio za prvo tip, a stigao ti je drugi i obrnuto.

Inace, sto se tice Malossi rolnica, jesu trosnije od stock ali dosta bolje od nekog jeftinog smeca tipa RMS. Malossi kevlar jeste tvrd i vek trajanja mu je znacajno kraci od fabrickog kaisa  a i tacno je da kad prenos nije dobro ustelovan hoce da potpisuje po varijatoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja