Jump to content

Moto Zajednica

Multivar ili ne

Recommended Posts

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Verovatno si u pravu, što se greške tiče, ali je to greška proivođača i\ili prodavca, a ne moja :)

 

Malossi nudi isti model multivara i za sve modele People GTi, kao i za Downtown modele novije od 2012.-e. Proverio sam pre nabavke i na www.kymcoforum.com sajtu, i tamo pišu da je to to.

Elem, pošto očigledno na Netu piše svašta, ko i na tarabi ;), a često nismo u mogućnosti da lepo pogledamo robu pre kupovine, i vratimo ako ne odgovara, posle ovih iskustava za mene je fabrika zakon.

A ako se stock postavka našteluje kako treba, očisti, podmaže gde neophodno i tako to... služiće dugo i fino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Naravno, sve si u pravu. Jedino ostaje to pitanje pojacanja performansi. To aftermarket varijatori definitivno daju u odnosu na stock i to je na skuteru nesto sto se najvise oseti. Jedino ne racunam na ozbiljne zahvate na agregatu tipa pojacavanje termo grupe, ventila, bregaste i ostalo posto je to za nas sa ovih prostora veoma skup sport.

Kad vec pricamo o Kymco 300 agregatu... Na tvom People GTI je kao na DT 300? Ovaj od 29-30 konja? Nesto sam gledao (ne znam iz iskustva) na netu da DR. Puley rolnice daju fenomenalne rezultate sa stock varijatorom. Nisam te Puley rolne nikad video pa me zanima jesi li nesto proveravao na tu temu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Jeste, isti su agregati, skoro 30 konja. Pošto se u glavnom vozim sam, mislim da i zbog toga multivar nema neki veliki efekat.

Skuter je lagan, a snažan, hoćureći , dovoljno je jak i u stock varijanti da mu u suštini ne fali snage.

 

A Puley sam probao na Multivaru, ne na stock varijatoru. Konkretnije Tech Pulley, ne Dr Pulley. Tech ima i neka krilca protiv obrtanja u varijatoru. Al nisam bio nešto zadovoljan. Sa njima, malo je lepši i mekši start i vožnja malim gasom, ali mi je pravio neke vibracije koje sam osećao pod guzicom pri većim brzinama, pa sam ih skinuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Cini mi se ko da si ocekivao vise snage sa multivarom. Varijator ne daje snagu, samo bolje koristi ono sto masina vec ima. Kada bi pogledao krivu snage, bila bi linearnija nego sa fabrickim. Najvise se oseca kad sa 50-60 das gas i on povuce onako ljudski. Mada i iz starta do blizu krajnje brzine nema nekih propadanja. Evo par mojih snimaka, moze po skali da se vidi kako to tecno ide

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

OK, da remiziram ;)

Multivar daje nešto bolje ubrzanje i veću živahnost skuteru. I to je otprilike to. Po cenu kao što su veća potrošnja goriva, brže trošenje potrošnih delova i potencijalnih komplikacija koje opisah.

 

Na osnovu iskustva, na svom mikroprimeru jelte, cenim da dobar deo tog pozitivnog efekta može da se dobije jeftinije i jednostavnije - stavljanjem nešto lakših rolnica, i eventualnom zamenom centralne opruge kvačila na fabričkom setupu. Pod uslovom naravno da je CVT ispravan i lepo održavan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja