Jump to content

Moto Zajednica

More- Tour ExYu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Pančevo

Presvuko prljave stvari iz Rumunije i na dogovoreno mesto za pokret prema Bjelom Polju.

 

Korvin i Milica na Suzani i Ja na Shadovu krećemo na more. Ustvari samo nam je prvi dan zajednički a posle se razdvajamo. Oni u Montenegro a Ja u Croatiu.

 

k72d.jpg

 

j1ko.jpg

 

af62.jpg

 

 

Krenuli smo ibarskom do Lajkovca (nismo stajali da lajkujemo) pa u Valjevo. Malo pravili pauzu i preko debelog brda stigli u Bajinu Baštu. Lep put pun krivina i lepe prirode a nigde nikog na putu.

 

hcnt.jpg

 

fzwu.jpg

 

e9jk.jpg

 

Natankali mopede i preko Tare lagano do Zlatibora uz poštovanje ograničenja :moto3: stigli do Zlatarskog jezera. Nije bilo gužve pa je vožnja baš prijala. Nije puno ostalo do Bjelog Polja.

 

7pdm.jpg

 

5g5f.jpg

 

6qvm.jpg

 

ljxl.jpg

 

 

Prešli granicu i evo nas u dvorištu Korvine tetke. Malo odmorili i preselili se u Korvinov zamak gde noćimo. :jee:

Tu nas je spopao neki veliki čika i nije nam dao tek tako da odemo na spavanje ( Pozdrav Pedja). :zvizduk: :zvizduk:

Nekako bez nekih priprema već hrčemo a malo posle toga zvoni sat za pokret. Ovaj deo puta nastavljam sam na mom konjiću i krećem u pohod ka Bojani u Vinišće gde ona prži već dve nedelje .

 

Idem prema Mojkovcu i kanjonu Tare.

 

vqxr.jpg

 

s8jr.jpg

 

g6kf.jpg

 

03ob.jpg

 

Jutro je bilo sveže. Lagano stižem do Žabljaka i novim putem idem do Nikšića. Put je nov i naravno odličan. Durmitor kao i uvek oduzima dah.

 

qox3.jpg

 

kac9.jpg

 

evs6.jpg

 

tk5a.jpg

 

bez nas Miloševića ništa :zvizduk:

 

n0xr.jpg

 

 

 

Od Nikšića putem do Trebinja.

 

tsj6.jpg

 

tibp.jpg

 

mdwz.jpg

 

zbq9.jpg

 

5rry.jpg

 

p7u9.jpg

 

U Trebinju pauza za topli i hladni obrok. Malo mi je krivo što nisam mogao da nađem jednu gospođu što mi je pre 3 godine prodala najbolji kačkavalj ikad. Dugo sam je tražio ali bez uspeha. Možda ću sledeći put imati više sreće. :moto3:

U Trebinju baš dosta ljudi jedna lepa i vesela atmosfera (treba da stigne Monika belluci). Nisam mogao da je sačekam, krenuo sam za Dubrovnik. :zvizduk:

 

Kako je krenulo da prži sunce nisam nameravao da se mnogo zadržavam na putu jer do krajnje tačke tog dana ima dosta. Magistrala je super ali oko svakog mesta je baš gužva pa se sporije vozi. U Hrvatskoj je turizam baš dobro razvijen. Dosta stranih tablica i jednom trenutku sam pomislio da više nema nikog u Češkoj, Poljskoj i Slovačkoj. Mislim da su svi bili tih dana u Hrvatskoj.

 

Negde oko 16h stižem u Vinišće na nekih 20-ak km od Trogira.

Baš je bio vruć dan pa sam ubrzo sleteo na lokalnu plažu i skinuo znoj sa sebe. Nakon nekog vremena stiže i Bojana koja je taj dan provela u Primoštenu.

 

dcz7.jpg

 

xe2n.jpg

 

 

Okolina je prelepa, vreme smo provodili preko dana na lokalnoj plaži a veče Trogir ili Primošten.

 

yls8.jpg

 

v5jb.jpg

 

7qge.jpg

 

enc7.jpg

 

b5r0.jpg

 

Od prvog dana mi je u mislima bila hobotnica. Dva dana pred put mi se želja i ostvarila. Vodili su me Neno i Mare u lov na hobotnice. San je postao java onog trenutka kad sam ulovio prvu hobotnicu. Onda je pala i druga pa i treća. Ukupno 800g težine. Nije mnogo ali za jedan ručak dosta.

 

azqs.jpg

 

vmse.jpg

 

cwng.jpg

 

7ton.jpg

 

yksf.jpg

 

Svi su pričali o divljim svinjama ali nisam ni jednu ulovio. :neznam::zvizduk:

 

 

Kratko je trajao moj deo koji sam proveo na moru. Moramo da se vratimo kući i da ludimo radeće do sledće godine.

Povratak je spakovan u turu od dva dana sa presedanjem u Sarajevu. Ovog puta na konju Bojana i Ja djiha. :moto3:

 

Krenuli smo rano i uz jak bočni vetar koji nas je pratio od Splita nekako smo se dovukli do Ploča i odvajanja za Ljubuški. Krećemo u posetu Kravica vodopadu koje je na putu između Ljubuški i Čapljine.

 

 

p5c0.jpg

 

928n.jpg

 

hv4d.jpg

 

w7wt.jpg

 

iw0b.jpg

 

urhn.jpg

 

hnmu.jpg

 

3tna.jpg

 

8ihz.jpg

 

Mislim da slike govore sve ...

 

Nekih sat vremena je bilo malo ali šta je tu je. Idemo do sledeće destinacije, Vrelo Bune.

 

sst3.jpg

 

l3bi.jpg

 

vg5b.jpg

 

 

Pa malo do Mostara....

 

euz0.jpg

 

fpqo.jpg

 

8jjn.jpg

 

tv9v.jpg

 

mn5t.jpg

 

3yac.jpg

 

vk9g.jpg

 

I na kraju uz opet jak vetar pored Neretve stižemo do Sarajeva. Nešto više od dva sata je trajala potraga za smeštajem. Grad pun turista. Kad smo napokon našli smeštaj pala je jedna šetnja po gradu, provera kvaliteta ćevapa i sladoleda na već dobro poznatim mestima. :zvizduk:

 

zpm8.jpg

 

l7x1.jpg

 

 

 

Neverovatno je koliko ima turista gde god smo kročili taj dan.

Otišli smo na spavanje i planirali i da doručkujemo u sarajevu da bi zaokružili jelovnik.

 

exuc.jpg

 

bfv3.jpg

 

6hvm.jpg

 

ifyh.jpg

 

Imali smo još 350km do kuće i plan je bio da se u Sokolcu odvojimo za Višegrad. Ni sam ne znam kako smo se našli u Prači i u jednom trenutku došli do kraja puta. Uskim putem lagano do Goražda. Tim istim putem pre tri godine nisam zalutao ali je iznenadjenje bilo to što 17km nije bilo asfalta. Sad je bolje nije asfaltirano 4km a ostalo je skroz nov put. :moto3: Vidikovac na vrhu je odličan.

 

qj1g.jpg

 

53gx.jpg

 

 

Spustili se do Goražda i krenuli u Višegrad.

 

syek.jpg

 

Malo razgledali izgranju Kamengrada i prošetali mostom. Za razliku od predhodnog dana gde je svuda bila gužva ove jedva 10ak ljudi. Žalosno kako ništa nisu uradili da dovuku ljude i da malo ožive grad. :'(

 

gb08.jpg

 

qluo.jpg

 

5g7w.jpg

 

zubx.jpg

 

wved.jpg

 

u29d.jpg

 

dwb8.jpg

 

dio9.jpg

 

 

Popili piće u kafiću i pravac kući.

 

18wc.jpg

 

e21g.jpg

 

ac2k.jpg

 

Išli smo preko Užica i dalje ibarskom. Brzo smo stigli bez ikakvih problema. Sad preostaje da se malo klimatizujemo i polako krenemo u radne pobede.

Drugovi i Drugarice za sad toliko

Zdravo.

:moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Pančevo

Odlicno,nema sta,lep putopis... :takoje:

 

P.S. Koji je ovo motorcic sto vozis?

To je honda shadow vt600 u malo promenjenom izdanju. :)

Zemčo takav neki da kupiš i no limit. :)

P.S. I Ja sam iz Bora. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Pančevo

Loskemi bas si cava, mogao si da svratis :zdravo:

Sledeći put kad sam u prolazu, hitao sam kući pa nije bilo vremena. :moto3:

Vidi se da ni slike od ulaska u Srbiju do kuće nema. hahaha :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja