Jump to content

Moto Zajednica

Корман тресе када га пустим!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Skinuo danas topcase probao bez ruku, korman ne trese vise ali sad vuce u desnu stranu. Skoro sam skidao zadnji tocak, i merio srafove sublerom koji zatezu lanac da mi budu jednaki, da li je moguce da mi tockovi nisu u osi ili sta vec i kako da izvrsim "reglazu" kako da se vec izrazim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

imao sam isti problem na Suzukiju GS500 , promenio prednju gumu, i problem nestao :takoje:

doduse prednja gume je stvarno bila losa i stara, svakako sam je hteo promeniti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

to sto ti vuce u levo moze da se desi da je do ulja u vilama, mozda ti je levi stap pustio malo ulja, mozda ima manje vazduha u njemu. A mozda moze da bude i kriv ram ili opet kriva guma, al mislim da nema potrebe da se opterecujes oko toga jer pretpostavljam da jako malo vuce u levo, tj ne vuce naglo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Skinuo danas topcase probao bez ruku, korman ne trese vise ali sad vuce u desnu stranu. Skoro sam skidao zadnji tocak, i merio srafove sublerom koji zatezu lanac da mi budu jednaki, da li je moguce da mi tockovi nisu u osi ili sta vec i kako da izvrsim "reglazu" kako da se vec izrazim?

 

Obrati pažnju i na put,obično desna traka ima desnu ivicu nižu, tačnije ima nagib i motor zbog toga vuče u desno.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Поред наведених, ја сам имао проблем и са кривим десним диском јер је момак од ког сам узео пао на десну страну. Диск се покривио, па је качио о плочице.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Meni je poceo isto tako da trese kad su mi od loseg puta pootpadali tegici za balansiranje sa prednjeg tocka. :D Kontam da ce zamena gume i balansiranje resiti problem. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja sam imao problema i sa bocnim vetrom, kad duva trese, kad ne duva ne trese :)

 

 

E jesi lud :vutra:

 

 

Meni anakee II kad je bila pri kraju svog veka tresla pri malim brzinama, Zamenom gume resen problemcic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dobar dan dobri ljudi.., 225 postova
  • Lokacija: Banja Luka,Republika Srpska
  • Motocikl: Transalp 600 PD06 91.god.;Africa twin RD03

Drugari dok vozim na bilo kojoj brzini mada nisam probao na malo vecima i ne pada mi na pamet :zvizduk:

malo trznem volanom lijevo i desno on kao da sam nastavi malo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Imao sam isti problem, i uzrok je bila losa guma.

 

Istu ovu gumu sam ponovo vratio na motor, i sada radi odlicno.

 

Sto znaci da treba probati da joj se promeni polozaj na felni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Imao sam isti problem, i uzrok je bila losa guma.

 

Istu ovu gumu sam ponovo vratio na motor, i sada radi odlicno.

 

Sto znaci da treba probati da joj se promeni polozaj na felni.

 

 

meni je jedan aluminijumski tegic kod vulkanizera , zavrsio posao..... samo dobar balans :takoje: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kad mi se tek pojavio problem probao sam da resim sa tegicem, ali nisam uspeo.

SkinuO sam je sa ubedjenjem da je losa guma.

Sad sam je stavio sto sam morao, kad ono ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Imao sam isti problem, i uzrok je bila losa guma.

 

Istu ovu gumu sam ponovo vratio na motor, i sada radi odlicno.

 

Sto znaci da treba probati da joj se promeni polozaj na felni.

 

@Kepo, na tvom motoru ako je još uvek onaj KTM, obeležena je tačka za montažu gume sa spoljne strane ali se verovatno skinula ali na donjoj strani obruča postoje markeri belo crveni, ako ih tu nema, mora da ih ima ispod zaštitnog pojasa. Ta tačka označava najniže mesto na točku i svaki ga ima, a oznaka na gumi je najvišlja i ona se postavlja na marker na felni i time se potiru kolko tolko ovaliteti. Stavljanjem najviše tačke same gume na špic od obruča, skok se povećava umesto kompenzuje. Tvojim okretanjem same gume po obodu obruča si je postavio na bolje mesto i umanjio ovalitet. Ako točak ima tragove tvog ofovanja, onda za ubuduće uzmi reper sa rezervom ili proveri kružnost felne. Balansiranje tegom samo otklanja dinamičko neuravnoteženje ali ne i uniformnost, nepravilnost forme, točka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Imao sam isti problem, i uzrok je bila losa guma.

 

Istu ovu gumu sam ponovo vratio na motor, i sada radi odlicno.

 

Sto znaci da treba probati da joj se promeni polozaj na felni.

 

@Kepo, na tvom motoru ako je još uvek onaj KTM, obeležena je tačka za montažu gume sa spoljne strane ali se verovatno skinula ali na donjoj strani obruča postoje markeri belo crveni, ako ih tu nema, mora da ih ima ispod zaštitnog pojasa. Ta tačka označava najniže mesto na točku i svaki ga ima, a oznaka na gumi je najvišlja i ona se postavlja na marker na felni i time se potiru kolko tolko ovaliteti. Stavljanjem najviše tačke same gume na špic od obruča, skok se povećava umesto kompenzuje. Tvojim okretanjem same gume po obodu obruča si je postavio na bolje mesto i umanjio ovalitet. Ako točak ima tragove tvog ofovanja, onda za ubuduće uzmi reper sa rezervom ili proveri kružnost felne. Balansiranje tegom samo otklanja dinamičko neuravnoteženje ali ne i uniformnost, nepravilnost forme, točka.

 

Jesi li ti montirao gumu na tocak, kada si ga sredjivao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Meni na skuteru trese korman kad pustim ruke jer mi je kriva zadnja felna. Tako da i zadnji tocak treba uzeti u obzir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Imao sam isti problem, i uzrok je bila losa guma.

 

Istu ovu gumu sam ponovo vratio na motor, i sada radi odlicno.

 

Sto znaci da treba probati da joj se promeni polozaj na felni.

 

@Kepo, na tvom motoru ako je još uvek onaj KTM, obeležena je tačka za montažu gume sa spoljne strane ali se verovatno skinula ali na donjoj strani obruča postoje markeri belo crveni, ako ih tu nema, mora da ih ima ispod zaštitnog pojasa. Ta tačka označava najniže mesto na točku i svaki ga ima, a oznaka na gumi je najvišlja i ona se postavlja na marker na felni i time se potiru kolko tolko ovaliteti. Stavljanjem najviše tačke same gume na špic od obruča, skok se povećava umesto kompenzuje. Tvojim okretanjem same gume po obodu obruča si je postavio na bolje mesto i umanjio ovalitet. Ako točak ima tragove tvog ofovanja, onda za ubuduće uzmi reper sa rezervom ili proveri kružnost felne. Balansiranje tegom samo otklanja dinamičko neuravnoteženje ali ne i uniformnost, nepravilnost forme, točka.

 

Jesi li ti montirao gumu na tocak, kada si ga sredjivao?

 

Ne, guma je imala marker pošto je uzet set novih pri kupovini motora. Sama montaža prema uniformnosti ne znači da će i dinamičko uravnoteženje biti bolje mada je u većini slučajeva tako, pik gume po logici bi trebao da bude i najteži ali ne mora. Ovo su montaž markeri, određeni merenjem ovaliteta obruča koji je prisutan bukvalno kod svakog kao ishod same izrade da izuzmem post razloge. Kasnije može doći do promene i pri svakoj novoj motaži valja da se pronađe naj bolja pozicija.

 

18zavrscaronetakpredpodescaronavanja_zpsf5cfe5f7.jpg21mestozamonta17E0ugume_zpsae9b53e9.jpg22unutrascaronnjaoznakamonta17E0egume_zpsd0d8ccf4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dobar dan dobri ljudi.., 225 postova
  • Lokacija: Banja Luka,Republika Srpska
  • Motocikl: Transalp 600 PD06 91.god.;Africa twin RD03

Zoxbl kako mislis sam nastavi?

 

Kao da je na oprugama ..nema cvrstinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja