Jump to content

Moto Zajednica

2 vs 4 cilindra

2 vs 4 cilndra  

121 članova je glasalo

  1. 1. Opredelite se za 2 ili 4 cilindra



Recommended Posts

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Zamolio bih vozace, a najvise mehanicare i ostale koji se razumeju u mehaniku da daju svoje misljenje i da ga obrazloze :aha: zasto bas 2 ili zasto bas 4 cilindra. Mene vise interesuje Nemacki pogled na ovu temu, tj. mehanicki, a ne Italijanski ili Engleski, bolje ide, ubrzava, itd.. Mislim da ce ova tema zainteresovati jako puno ljudi i pomoci pri izboru kupovine motocikala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Evo i mene zanima pa necu otvarati novu temu. Mene interesuje sta bih meni najvise pasalo od motora- 2 cilindra, v2 ili redni 4. Vozim gpz-a vec 4 godine, znaci dvocilindras koji zahteva visoke obrtaje i skontao sam da mi to ne lezi :neznam: , ne volim terati u visoke obrtaje. Imao sam zelju uzeti fazer-a, ali opet kad razmislim redni 4 jos vise trazi visoke obrtaje (naravno ne mogu da se porede fazer i gpz ni od malih obrtaja, ali opet trazi da se odvrne gas da bi pokazao pravo lice). Kocnice su mu plus i to mi je jako bitno. E sad, nisam nikada vozio v2 tako da ne znam da li bi mi odgovarao. Sve vise naginjem ka enduro motorima- nesto tipa transalp, afrika, vstrom (iako je on neki dual). Ne verujem da bih vozio offroad, ali na prvo mesto sada stavljam udobnost, gabarite i kocnice. Voleo bih da motor povlaci iz nizih obrtaja. Sad ima dosta novih rednih dvocilindrasa koji se ponasaju tako pa me opet zanima poredjenje izmedju redna 2 i v2? :) Ako moze neko da da neki opsirniji odgovor bio bih veoma zahvala. Mislim da bi i kolegi iznad pomoglo :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ne mozhesh porediti motore bash tako.. Od v2 650ccm imash vstroma sv-a itd a paralel twinovi su gs gpz cb i sledechi je tdm. Znachi ni blizu kubikazhe.. Zaboravih er6 je najblizhi.

E sad po navedenom bi ti najlepshe legao v2 jer chupa iz niskih do u visokim nije neshto zhivahan. Pricham o sv650 koji sam probao par puta. Al meni je polozhaj na njemu jako neudoban i neprirodan. Imash vstroma koji je enduro koji bi ti radije uzeo, uspravniji polozhaj i mislim malo slabija mashina al opet v2.

Ja sam preshao na 4 cilindra zbog snage. Gs500 nije mogao da potegne kao gsxf natovaren ko magare. Da se ne lazhemo visoki obrtaji na 4 redna ako ishta bar jebachki zvuche ;)

shto se tiche kochnica mislim da skoro svi motori preko 500ccm imaju duple diskove napred pa to ne bi trebalo da te brine.

 

problem kod kupovine motora je shto je proba par minuta, a ti chesh tek kad te prodje ushichenje da pochnesh da primechujesh mane i te stvari shto ti smetaju ili neodgovaraju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Uglavnom se svede na to sta ko vise voli. Inace ja vozim motor koji ima 2 cilinda redna, i ja sam prezadovoljan . Povlaci na svim obrtajima i bukvalno od 0 rpm povlaci, u svim brzinama se bukvalno isto vozi ( 6-ta brzina 60km/h za stedise :D )

Cini mi se da dvocilindrasi imaju malo vece vibracija u leru ali nista preterano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne mozhesh porediti motore bash tako.. Od v2 650ccm imash vstroma sv-a itd a paralel twinovi su gs gpz cb i sledechi je tdm. Znachi ni blizu kubikazhe.. Zaboravih er6 je najblizhi.

E sad po navedenom bi ti najlepshe legao v2 jer chupa iz niskih do u visokim nije neshto zhivahan. Pricham o sv650 koji sam probao par puta. Al meni je polozhaj na njemu jako neudoban i neprirodan. Imash vstroma koji je enduro koji bi ti radije uzeo, uspravniji polozhaj i mislim malo slabija mashina al opet v2.

Ja sam preshao na 4 cilindra zbog snage. Gs500 nije mogao da potegne kao gsxf natovaren ko magare. Da se ne lazhemo visoki obrtaji na 4 redna ako ishta bar jebachki zvuche ;)

shto se tiche kochnica mislim da skoro svi motori preko 500ccm imaju duple diskove napred pa to ne bi trebalo da te brine.

 

problem kod kupovine motora je shto je proba par minuta, a ti chesh tek kad te prodje ushichenje da pochnesh da primechujesh mane i te stvari shto ti smetaju ili neodgovaraju.

Sv650 ne dolazi u obzir, gledam da sledeci bude enduro ili priblizno tome.

4 cilindra- slazem se meni najlepsi zvuk, ali bitnija mi je udobnost i iskoriscenost motora. Ako ja ovaj od 500 ne cepam preko 7k, znaci nisu visoki obrtaji za mene nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

V 2 motore odlikuje linearno(ravnomerno) razvijanje snage,povlače pristojno i iz nižih obrtaja,zahvaljujući obrtnom momentu koji je već na srednim obrtajima najveći.Na većim obrtajima nema eksplozije snage. Motori s ovakvim agregatima imaju visoko težište.Vibracije u vožnji manje nego na redna 2 (sem na BMW-u serije f800). Redna 2 Odlikuje manja težina agregata u odnosu na redna4,u najvećem broju slučajeva i veća ekonomičnost-srazmerno snazi.Vibracije u vožnji znatno veće od red. 4,i nešto veće od v2.Generalno traže više obrtaje,mada noviji ili novi,delom zbog ubrizgavanja imaju ravnomerniji rast snage od starijih(po konstrukciji). Redna 4 Dva motora u jednom,na nižim obrtajima ´pitomi´ ,i prilično ekonomični,na višim obrtajima pokazuju punu snagu,ali uz veću potrošnu.Lični utisak,fenomenalan zvuk.Teranje u visoke obrtaje im nimalo ne smeta,tada znatnoo manje vibracije nego na gore navedene,vole da se zavrte.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ne mozhesh porediti motore bash tako.. Od v2 650ccm imash vstroma sv-a itd a paralel twinovi su gs gpz cb i sledechi je tdm. Znachi ni blizu kubikazhe.. Zaboravih er6 je najblizhi.

E sad po navedenom bi ti najlepshe legao v2 jer chupa iz niskih do u visokim nije neshto zhivahan. Pricham o sv650 koji sam probao par puta. Al meni je polozhaj na njemu jako neudoban i neprirodan. Imash vstroma koji je enduro koji bi ti radije uzeo, uspravniji polozhaj i mislim malo slabija mashina al opet v2.

Ja sam preshao na 4 cilindra zbog snage. Gs500 nije mogao da potegne kao gsxf natovaren ko magare. Da se ne lazhemo visoki obrtaji na 4 redna ako ishta bar jebachki zvuche ;)

shto se tiche kochnica mislim da skoro svi motori preko 500ccm imaju duple diskove napred pa to ne bi trebalo da te brine.

 

problem kod kupovine motora je shto je proba par minuta, a ti chesh tek kad te prodje ushichenje da pochnesh da primechujesh mane i te stvari shto ti smetaju ili neodgovaraju.

Sv650 ne dolazi u obzir, gledam da sledeci bude enduro ili priblizno tome.

4 cilindra- slazem se meni najlepsi zvuk, ali bitnija mi je udobnost i iskoriscenost motora. Ako ja ovaj od 500 ne cepam preko 7k, znaci nisu visoki obrtaji za mene nikako.

 

heh pa nisam ni ja vozio preko dok sam vozio gsa :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Kada imas 4 cilindra motor je manje opterecen ( ista snaga , a jedan 2 , a drugi 4 cilindra ) . Ali ipak vise volim 2 cilindra , sto se moze zakljuciti iz mog nick-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

To ti je rasprava kao o zenama,neko voli plave,neko crne,pa guzate pa sisate....itd,itd... Probas,vidis sta ti odgovara pa to jases... 1moto3.gif

Ja volim redna 4 zbog svega mada ponekad zajasim i v2 i 1 cilindar ali uvek me adrenalin i srce puca kad navrtim 4 cilindra... 1hej.gif

  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

To ti je rasprava kao o zenama,neko voli plave,neko crne,pa guzate pa sisate....itd,itd...

 

Ja volim crne, smedje, ridje i sve sto naidje.:jee:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

To ti je rasprava kao o zenama,neko voli plave,neko crne,pa guzate pa sisate....itd,itd...

 

Ja volim crne, smedje, ridje i sve sto naidje.:jee:

Takodje :lol: tako da opet nismo nista resili :moto3: .Izgleda jedino probati pa od;uciti ovako teorijski, nema leba od toga :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja ne bih isao ispod 4 cilindra. To je kao i na kolima. Sto vise cilindara to bolje. Rastereceniji je agregat. U kuci imam kola od 3,4 i 6 cilindara. Pogodite koji ide najbolje!? Mislim i da su izdrzljiviji. Pogotovo ako neko voli da stisne/zavrne gas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Druze sto lepo ne kupis kawasaki versys? Redna 2 cilindra, enduro, lep motorcic, ima manje konja od er6n/f ( isti je agregat) ali ima veci obrtni momenat. Zvuk sa fabrickim auspuhom je solidan ali za moj ukus dosta tih ( ne slusaj mene za zvuk, ja imam topcinu da palim alarme na 200m 1lol.gif) . A nov cak nije ni skup toliko....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja ne bih isao ispod 4 cilindra. To je kao i na kolima. Sto vise cilindara to bolje. Rastereceniji je agregat. U kuci imam kola od 3,4 i 6 cilindara. Pogodite koji ide najbolje!? Mislim i da su izdrzljiviji. Pogotovo ako neko voli da stisne/zavrne gas!

Ja bas zato sto ne volim da odvrnem gas mislim da bih mi sledeci motor trebao biti neki v2 enduro. Nadam se da cu do tada nesto probati pa videti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 584 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ono sto trazis je obrtni moment :) rezultat je sto veca snaga na sto manje obrtaja...puta dobra kubikaza i eto voznje na 2000 obrtaja u 5-toj i dobrog odziva na gas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa opet je onda zatvoren krug. Slabe kubikaze moras da vrtis na jacim obrtajima da bi isli, kako kola tako i motor. Ja moj od 1000 mogu 40km/h da vozim u 5 brzini. To je mnogo losije sa 600 kubika. Registracija je malo pala ove godine. Evo ja sam pre par dana platio oko 16000din sve sa uslugom da nigde ne idem itd. Prosle je bilo oko 21000din. izvinite za off.

Ali i ako voli neko laganiju voznju opet je bolje 4 cilindra. Opet dugotrajnija masina koja lepo ide. A to sto sam rekao da je bolje za jaci gas to samo znaci da 4 bolje podnosi brzine od 2 ali takodje je bolje i na manjim brzinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Zamolio bih vozace, a najvise mehanicare i ostale koji se razumeju u mehaniku da daju svoje misljenje i da ga obrazloze :aha: zasto bas 2 ili zasto bas 4 cilindra. Mene vise interesuje Nemacki pogled na ovu temu, tj. mehanicki, a ne Italijanski ili Engleski, bolje ide, ubrzava, itd.. Mislim da ce ova tema zainteresovati jako puno ljudi i pomoci pri izboru kupovine motocikala.

 

Ja cu biti kratak i citirati jednog prijatelja Njemca: " Dva cilindra dvije brige, cetri cilindra cetri brige". 1oda.gif1zdravo.gif

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Mozhemo ovako u nedogled... Marko13 je otprilike sve rekao, 4 cil imaju snage na pretek, nema enduro al ima sasvim lepih i udobnih turera. Probaj pa vidi o chemu se radi. Jesi vozio 4 redna?

Od enduro imash versys vstroma f650 f800 trafiku steneru, zadnja dva ludachki precenjeni, imash i jednoklipne ala dominator i klr.. Nek neko dopuni verovatno sam izostavio neke dobre motore..

U sushtini sledechi razuman upgrade bi bio turer 4cil, tu klasu si vozio dosad.

Tu imash izbora koliko ochesh: cbr, gsxf, zzr, Fazer thundercat itd..

Imash chak vfr750 koji je v4 ;) ozbiljna sprava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Motore sa dva cilindra odlikuje manja potrosnja(pricamo o normalnoj voznji), uglavnom. Ipak motor sa 4 cilinra je rastereceniji i miran je do 5-7k kad pocinje da pokazuje svoju snagu, dok dvocilindrasi imaju skoro linearno ubrzanje i snagu pokazuju od niskih ka srednjim obrtajima. Dvocilindrasi imaju manje delova za zamenu i generalnu i to duplo. Dvocilindrasi imaju veci hod klipa, pa samim tim i bolje sagorevanje, dok je kod cetvorocilindrasa hod klipa kraci, pa je samim tim i dosta goriva u odnosu na dvocilndrasa "prosuto". Cetvorocilindrasi imaju manje vibracija od dvocilindrasa. <br><br>Moj rezime: Za ljude koji ne divljaju sa motorima, a treba im da potegne iz niskih obrtaja i pri tom im je manja potrosnja, preporuka dvocilindrasi, a za ove druge, zna se minimun cetiri cilindra, sto vise to bolje, i ako moze da budu u V rasporedu, eventualno boxter.<br><br>

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ja ne divljam pa mi opet 4cil bolje. Jer kad putujem idem natovaren do zla boga. Potroshnja tu i tamo, u proseku litra naspram gs500. Grad mi je 5-6,5 kad zavrchem, otvoreno 4,7-5,3 autoput do 130 5-5,5 , preko nisam merio jer nisam ishao konstantno brzo...

Zimi se potroshnja dizhe za oko pola litre..

Ta generalna nije bash tolko chesta da bi razmishljao toliko o njoj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja