Jump to content

Moto Zajednica

2 vs 4 cilindra

2 vs 4 cilndra  

121 članova je glasalo

  1. 1. Opredelite se za 2 ili 4 cilindra



Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Kawasaki versys pravi izbor po meni. Redna 2 cilindra, sasvim dovoljna snaga na motoru, mala potroshnja izdrzljiv agregat, sve je provereno. Vozim er6n vec 4 god I predjenih 28k,putovao vozikao se svuda(retko kad se vozim po gradu), I nikad mi snage nije zafalilo :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

I4 zbog komfornije vožnje. V2 je brutalan ako ima više kubika, neko to voli ali meni je nekako i zvuk i mirnoća i4 mnogo privlačnija od vibracija i grmljavine V2 mašina. Vozio sam i V2 mašine i i4, svaki ima svoju čar i odgovara različitim stilovima vožnje i karakteru vozača..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

ono sto trazis je obrtni moment :) rezultat je sto veca snaga na sto manje obrtaja...puta dobra kubikaza i eto voznje na 2000 obrtaja u 5-toj i dobrog odziva na gas...

 

A da to ne bude samo 2 vs 4, imaš i 3 cilindra u redu, koji ispunjava te zahteve pa i više. Strahovito ubrzanje/obrtni moment u skoro celom opsegu a ni krajnje brzine im ne manjka (prvenstveno mislim na Tiger Explorer 1200, moj motor snova :moto3: ). Sad, reg i kupovina su nešto drugo...

Ja sam do sad vozio 2cil redni (TS350 cvaja i CB400N, oba parallel twin) kao i tampera (XT600), oba imaju svojih mana i prednosti (fabrička namena), litra od 4 cilindra (CBR1000F) kida od snage i ide kao nevreme ali traži gas. V2 i V4 još nisam probao.

 

Kod tampera mi se sviđa što vuče iz podruma, ceo niski i srednji opseg, krajnja brzina mi nije bitna, znači mi ubrzanje. I zvuk.

Kod 2 u red mi se sviđa linearno razvijanje snage kroz niske i srednje obrtaje i ono njihovo karakteristično 'otvaranje' na ~6000 kad te ispali kao iz topa (subjektivno Paralell twin koje sam vozio), kao cvaja :ooo:

 

Trenutno se pronalazim na međi između tampera (600+) i 2red (500+), oba koncepta su savršena, svaki na svoj način i oba idu van asvalta bez problema, stvar je samo želje i ogibljenja :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

@hardrock

Muči te knedla do 6k obrtaja? :D

Ako imaš K&N filter probij još jednu rupu od 25mm na ljevom poklopcu kućišta filtera, to rješava taj problem.

Kawasaki je tu htjeo jeftino da dođe do najjače mašine u klasi, pa su razbušili stari 454, navili ga koliko su mogli u obrtaje, a da bi ispoštovao ekologiju(zbog radi Kalifornije) stavili su mu mali presjek usisa pa se šiberi kasno podižu. Otud ta knedla do 6000. A sve bi im to nekako oprostili da ga nisu gurali u svaki ram u koji može da stane :D

 

Meni je mjera twin, kompaktniji i lakši od četvorke, jači i mirniji od jednocilindraša. Što opet ne znači da tamo neđe preko 1000 i kusur cc ne bih vozio četvorku, kad bih imao kuda ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Za all in one, ja dajem glas za L2! :)

 

Vozam se dosta po gradu, a volim i da putujem.... Vozim L2 i prezadovoljan sam, jer na malim obrtajima ide fino, posle 7.000 ide jos finije :D i konstantno nosi. Nema previse kvacila i saltanja.

 

Menjao sam se sa drugarom na par dana, uzeh ZX6R, po gradu se polomih! :(

 

Razmisli o VStromu 650, i raspitaj se, cini mi se da ti fino ispunjava zahteve! :)

Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Dobro ne možeš ni tako poredit, poređenje bi bio Bandit, GSXF, Fazer ili Diversion, touring-naked četvorka, a ne R

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

@hardrock

Muči te knedla do 6k obrtaja? :D

Ako imaš K&N filter probij još jednu rupu od 25mm na ljevom poklopcu kućišta filtera, to rješava taj problem.

Kawasaki je tu htjeo jeftino da dođe do najjače mašine u klasi, pa su razbušili stari 454, navili ga koliko su mogli u obrtaje, a da bi ispoštovao ekologiju(zbog radi Kalifornije) stavili su mu mali presjek usisa pa se šiberi kasno podižu. Otud ta knedla do 6000. A sve bi im to nekako oprostili da ga nisu gurali u svaki ram u koji može da stane :D

 

Meni je mjera twin, kompaktniji i lakši od četvorke, jači i mirniji od jednocilindraša. Što opet ne znači da tamo neđe preko 1000 i kusur cc ne bih vozio četvorku, kad bih imao kuda ::)

Znam ja za http://www.ex-500.com/wiki/index.php?title=FOG's_Airbox_Mod samo ne busi mi se ipak nista, ne steluje itd :D . Imam aftermarket auspuh 2u1 koji, koliko sam cuo, smanjuje tu knedlu iako je ima. Koliko je veca potrosnja sa tim modom i k&n filterom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Sto se mene tice stvari stoje ovako. Enduro mora biti jedan cilindar. Choper,kastum i slicni iskljucivo V2, R(pricam o ulicnim motorima ,ne trkackim) po meni samo 4 redna. 2redna nisu losi za tako neke fun bajkove kao sto su er6n mada mi se tu vise svidjaju 3 redna. Bokseri su mi bzv u svakoj varijanti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Dobro ne možeš ni tako poredit, poređenje bi bio Bandit, GSXF, Fazer ili Diversion, touring-naked četvorka, a ne R

 

Diversion vuce iz podruma sve linearno , moze da se vozi sve od 60 pa do 210 u sestoj ( testirano :zvizduk: ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

imao sam i vozio motore sa svakakvim agregatima,

ALI,

definitivno najbolji utisak na mene je ostavio Hondin V4 to jest VFR 750, miran rad, linearan razvoj snage i ima je u sirokom rezimu obrtaja, tako da dok ne probam CB1300S Super Bol D'or, VFR je mama :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Vidim da se nismo razumeli. Ljudi, tehnicke karakteristike motora sa 2 i 4 cilinra

Na šta misliš pod "tehničke karakteristike"?

 

Konstrukciju? Sve je isto, samo dva cilindra nema, tananananananananananananaaaaa :P

 

Performanse? Dvije totalno različite ćudi, u poređenju motora koji su iste kubikaže, sličnog tehnološkog nivoa, pa pri tom i približne snage, dva cilindra imaju više obrtnog momenta pri nižim obrtajima, četri cilindra imaju više konjskih snaga pri visokim obrtajima. Dva cilindra malo grublje-žustrije reaguju na gas, četri vuku mirno i "meko" iz šireg polja obrtaja. Zvuk je isto totalno različit, 2 cilindra brundaju, tutnje i grme, 4 cilindra zuje i ječe, pa i vrište ponekad :D

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '93-Otis`o za plocice, Yamaha TDM 900 `05

Sto se kubikaze tice, preko 750 nece ici sigurno zbog registracije i potrosnje :).

 

TDM 900 cc trosi oko 5l/100km 1zvizduk.gif pa i manje ako ga fino vozis... Jos ti kao izgovor ostaje registracija1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

mislim da ko nije uživo slušao ovo

,nezna šta je prava dva cilindra.

 

osjetiti pod sobom ovakvu nemirnu zvjerku,neprocjenjivo!

 

četiri? :stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sto se kubikaze tice, preko 750 nece ici sigurno zbog registracije i potrosnje :).

 

TDM 900 cc trosi oko 5l/100km 1zvizduk.gif pa i manje ako ga fino vozis... Jos ti kao izgovor ostaje registracija1aha.gif

Zar nisu baš TDMu prigovarali zbog velike potrošnje? Ili se to odnosi na stari model?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '93-Otis`o za plocice, Yamaha TDM 900 `05

Sto se kubikaze tice, preko 750 nece ici sigurno zbog registracije i potrosnje :).

 

TDM 900 cc trosi oko 5l/100km 1zvizduk.gif pa i manje ako ga fino vozis... Jos ti kao izgovor ostaje registracija1aha.gif

Zar nisu baš TDMu prigovarali zbog velike potrošnje? Ili se to odnosi na stari model?

 

Ovaj mit o velikoj potrosnji TDM-a potice od kvara koji se desava na karburatoru starog modela TDM850. Na njemu se "potrose" emulzione tube i tada on zna povuci i 10l/100km 1zvizduk.gif ali kad primjetis da mnogo trosi zamjenis mu tubice i rjesen problem. Inace i stari model je stedljiv kad je ispravan. Moj TDM 850 na autoputu od zagreba do okucana pri prosjecnoj brzini od 170km/h (sto je malo previse za ovu vrstu motora1zvizduk.gif) pokazao je potrosnju od 6.3l/100km a inace ako se normalno vozi 5.4l.

TDM 900 nema karburatore vec je "ajnspric" i ako ga pazis moze trositi i 4.2l/100km 1aha.gif... Imam oba pa mogu da tvrdim 1moto3.gif...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

mislim da ko nije uživo slušao ovo

,nezna šta je prava dva cilindra.

 

osjetiti pod sobom ovakvu nemirnu zvjerku,neprocjenjivo!

 

četiri? :stabre:

 

Da vidis kako tek cekica v4 motorche :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

mislim da ko nije uživo slušao ovo

,nezna šta je prava dva cilindra.

 

osjetiti pod sobom ovakvu nemirnu zvjerku,neprocjenjivo!

 

četiri? :stabre:

 

Da vidis kako tek cekica v4 motorche :staa2:

zato su ti na avataru dva cilindra?

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Pogresih u glasanju. Greskom sam stiso 4 umesto 2. Ne bih se nikako slozio sa jednim postom da paralel twin ima vise vibracija od V2 agregata. V2 ima vise vibracija u bilo kojem rezimu. Koji zvuk je nallepsi je diskutabino i stvar je ukusa. V2 od 1000cc po meni ima ubedljivo najbolji zvuk.

 

@Kamikaza79 objasnio za potosnju tmd-a. Drugar sa kojim se cesto vozim ima starog tdm-a (91-96) i potrosnja mu je smesna. Krece se oko 5 litara nekad i manje. Vidim na pumpi ko koliko sipa i ako su tube i karbovi u dobrom stanju nece da trosi ko sto ljudi pricaju.

 

2 vs 4 cilindra mogu da se uporede da recimo 2 cilindra=tdi motorom (na kom turbina non stop radi :) ) i 4 cilindra= benzincem. Dizela vozis u manjim obrtajima, ima snage odmah od malih obrtaja ali ne voli previse visoke obrtaje, uostalom i nema ih. S druge strane benzinac mnogo mirnije radi, nema toliku snagu odmah ali zato obrtomer moze da ide mnooogo vise i pri tom dobija sve vecu i vecu snagu. Vise trosi i bolji je za vece brzine.

 

1 cilindar sam provozao par stotina km i ne svidja mi se to. Trese, stalno moras da saltas i krajnja brzina mu je mala. Zvuk sa dobrim auspuhom je BOMBA! Za off road je verovatno prava stvar ali ja sam vozio samo po putevima.

 

V4 mi je totalna nepoznanica.

 

Znaci ja sam za 2 cilindra V ili paralelno nije bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

moje mishljenje: vozio sam 1cil, 2 paralel, 2 Vtwin i 4 redno. i samo chu rechi da su 4 redno keva, shto zbog mirnoche u radu a shto zbog snage i linearnosti iste, a o zvuku nema rasprave ;) keva!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja