Jump to content

Moto Zajednica

Downtown 300 i

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Kakva su iskustva sa ovim maxi skuterom, da li ga neko sa foruma vozi?

Malo ih je uopšte ima na ulicama, ja ga bar do sada nisam sretao u mojoj široj okolini !!!

Interesuju me iskustva, koje su mu prednosti, mane, da li je dobar odnos cene i kvaliteta.

Na testovima koje sam čitao je dosta hvaljen, najjači u klasi. Da li je to tako i u praksi?

Do sada sam imao i vozio Xciting 250, 500, i 300 Ri. O njima znam skoro sve, kakav je u odnosu na njih?

Da li se Downtown 300i može uporediti po voznim karakteristikama sa Xciting 300 Ri ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Oно што ја знам,а не знам млого1neznam.gif,мало другачији положај седења,више за град него за пут.Јесте јачи и боље потеже него ексајтинг,колико се сећам и има мале разлике у тежини, али исто тако и боље троши новчаник тј срче гориво.

1zdravo.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Vidjam ga kod mene po gradu. Do sada sam cuo da je po snazi u klasi sa skuterima od 400 kubika, , inace mislim da nije isti motor kao kod xcitinga 300ri. Inace bi trebao da je slican po pricama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Xcit 300 Ri ima 23 konja i to je malo "malo" za njegove gabarite, ako hoćeš da ide, obrtomer je stalno negde blizu crvene granice, Down ima 30 konja, to nije malo, a lakši je 10ak kg od Xc.

Trebalo bi da bolje i lakše ide... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Razlika je u tome sto Downtown ima agregat od pravih 300cc,a ne napucanu 250-ku,jedan disk napred,za inch manje tockove,I polozaj sedenja kao na gradskim skuterima,dakle bez mogucnosti pruzanja nogu.

 

Nadamo se da ce se javiti neko ko je vozio oba skutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: trenutno bez motora

Evo da se javim posto sam ga kupio pre oko mesec dana. Dakle nasao sam primerak 2012. god sa oko 5000 km u crnoj boji i prosto sam se odusevio sa motorom... Motor je udoban i veoma okretan, jako se lako vozi po gradu iako je dosta velik. Ima 30 konja tako da dobro povuce kad zatreba, Nisam stigao puno da ga provozam van grada ali veoma lako nabije brzinu do 140 km/h. Ispod sedista staju dve kacige, ili isprobano dve vece lubenice :) tako da svasta moze da se ponese... Kocnice su dobre, motor fabricki ima pancirna creva... Meni trenutno jedan od najlepsih skutera...

 

Sto se tice potrosnje mislim da je tu oko 4l sto mislim da je sasvim korektna potrosnja. Kvalitet izrade je vrhunski a sto se tice udobnosti tu bas nisam merodavan posto mi je ovo prvi skuter, meni je posle R-a ovo nesta najudobnije na sta je covek mogao da sedne. Uz motor sam dobio i kofer za koji sam juce kupio naslon tako da i suvozac moze da uziva. 0a-smiley.gif Ako nekog jos nesta zanima neka pita. Evo i jedne slicice 1zdravo.gif

post-15966-0-86812300-1377763234_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Hvala na ovoi informacijama, jedino me zanima još kakva je zaštita od vetra. Koliko si ti visok i da li vetar ide i preko vizira od kacige?? :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: trenutno bez motora

Visok sam oko 190 cm, tako da na moju visinu ne bi smetalo da je vizir koji cm vislji ali sta ja znam. Za moj ukus je zastita od vetra taman... Ne znam da li planiras da kupis nov ili polovan ali ja pre nego sto sam ga kupio sam otisao u salon i seo na nov. Lepo seo da vidim da li mi odgovara sediste, polozaj tela, ispitas i ispipas sve sto te zanima pa ako ti se svidi kupuj neces se pokajati. Kazem ja sam jako zadovoljan, jos dobijes i 3 godine garancije na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Za ostale karakteristike, motoru, okretnosti, konfora i ostalog manje - više već znam.

Visok sam 177cm i verovatno bi mi fabrički vizir bio sasvim dovoljan!

Razmišljam o novom, mada ima tek par polovnih na oglasima, ali su oni maaalo precenjeni, a 2011. su godište. Sa prenosom vlasništva biću blizu cene novog!! Tu već nema logike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja