Jump to content

Moto Zajednica

Nacionalni park "Klanac Nere" Rumunija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Ako bolje prostudiras mapu koju sam postavio na 1. strani, videces da postoje 3 pesacke ture, dve od po 4-5km i jedna dugacka.Preporucio bih svima obe krace ture, intresantne su, drugacije i brzo prodje vreme, ali nije realno da se obidju u jednom danu. Jedna tura moze u jednom danu, mada je pun dozivljaj prespavati u posecenom kampu u divljini ili apartmanima u Sasca Romani pa obici i drugu.

 

Pogledaj na mojoj mapi:

-tacka 3. je kamp(ima ljudi) i mislim da je vrlo bezbedno za parkiranje a i odlicno je polaziste

-tacka 4. parking, mnogi parkiraju auto i ostave ga ali tu nema nikoga da cuva

-tacka 5. selo Sasca Romana i odlican Pansion „Klanac Nere“ koji ima restoran i smestaj, dakle vrlo bezbedno ali daleko od najbolje ture(7.)

 

_________________________________________________________________________________________________

post-5794-0-28056200-1394935767_thumb.jpg

 

Crvena linija Putokazi za dolazak od granice (Bela Crkva) do nacionalnog parka Klanac Nere

Plava linija- Glavne pesacke ture

 

Glavne pesacke ture:

7- dugacka 4-5 km, najbolja, prati ledenu, bistru i cistu pritoku Nere koja se zove Bej, usput ocekujte netaknutu prirodu, brzake, vodopade, providna jezera, mostice... Obavezna tura!

8- dugacka oko 15 km, za ozbiljne akcije, vrlo uzbudljiva: tuneli, plazice, odmaralista, prolazi kroz tesnac, penjanje uz vec postavljene lance... usput imate 2 kampa a na kraju puta dolazite do Djavoljeg Oka sto je naziv za neobicno jezero.

9- dugacka 5 km, vodi do Saska Romane i Pansiona „Klanac Nere“ uz reku Neru, usput cete proci kroz kratke tunele koji su rucno klesani i most koji samo na prvi pogled izgleda opasno. Preporucujem!

 

Tacke:

1- prva raskrsnica po ulasku u Rumuniju,skrecete levo, prekoputa je dobar i jeftin kafic, primaju i evre i leje,

2- raskrsnica na kojoj birate hocete li ici ka glavnom polazistu ka pesackim turama i N.P.(levo) ili ka selima Saska Romani i Montani(pravo)

3- mesto gde se nalazi kamp uz pritoku Nere(kamp ima vodu, odrzavan je i ogradjen) i ribnjak pastrmke... Od tacke 4 do kampa vodi neasfaltirani put od 4km koji se bez problema prodje kolima

4- glavno polaziste ka 3 najinteresantnije ture u N.Parku (brojevi 7, 8 i 9), tu auto mozete ostaviti na parkingu ili produziti ka kampu

5- pesacka tura broj 9. vodi do ove tacke u Saska Romani gde se nalazi povoljan Pansion „Klanac Nere“ koji ima restoran, smestaj, iznajmljuje bagije i najvaznije: ladno pivo

6-ulaz u Saska Romanu mosticem preko Nere ispod kojeg je plaza gde se ljudi masovno kupaju, takodje S.Romana je vece selo pa ima i radnje, lokale pa i smestaj ali je udaljeno od pesackih tura koje su u okviru nacionalnog parka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Vise puta sam bio na gorepomenutoj ruti.

Sam ili sa ekipom.

 

Na samoj navedenoj lokaciji,samo jednom,ali Nacionalni park Semenik presao uzduz i popreko.

 

Po mom licnom misljenju jedna od najboljih destinacija za lepu voznju.

Ako se dobro iskombinuje i napravi plan,samo kroz park moze da se vozi preko 200km,a da se

ne ponavljaju putevi.

Asfalt dobar,veci deo puta kroz sumu,saobracaj na minimumu.

 

Ko jednom ode,opet ce se vratiti.

 

:takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Pogledaj moj post iznad. Tu sve detaljno pise. drugi pasus je o parkingu...

 

 

ps. Sajt pomenutog pansiona „Klanac Nere“ u Saska Romani

www.cheilenerei.ro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Samo da znate da u pansionu Klanac Nere nema slobodnog smestaja za Uskrs :-( Mozda neko zna jos neki povoljan smestaj u okolini?

Da li se postoji privatni smestaj u blizini nac.parka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

http://www.booking.com/hotel/ro/rocker-s-resort.sr.html?aid=357026;label=gog235jc-city-sr-ro-sascaNmontana-unspec-rs-com-L%3Asr-O%3Aunk-B%3Aunk;sid=83f3c48d0c76dba990b79260726377e6;dcid=1

ima i ovaj hotel, ali je takodje za Uskrs pun.

 

Još hotela i privatnog smeštaja imate u Sasca Montani, kontakte nemam niti znam dal ima nesto slobodno za Uskrs

 

ps. lepše je u kampu:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

http://www.booking.com/hotel/ro/rocker-s-resort.sr.html?aid=357026;label=gog235jc-city-sr-ro-sascaNmontana-unspec-rs-com-L%3Asr-O%3Aunk-B%3Aunk;sid=83f3c48d0c76dba990b79260726377e6;dcid=1

ima i ovaj hotel, ali je takodje za Uskrs pun.

 

Još hotela i privatnog smeštaja imate u Sasca Montani, kontakte nemam niti znam dal ima nesto slobodno za Uskrs

 

ps. lepše je u kampu:)

 

Miryu, hvala puno na odgovoru. Idem sa drugaricom nas dve na jednom motoru, pa ako ponesemo sator i vrece, necemo imati mesta za ostale stvari. Zato sam htela smestaj. Takodje me je malo frka da ostavljam motor sa svim stvarima na njemu i bisagama u kampu i da idem da pesacim ceo dan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

http://www.booking.c...726377e6;dcid=1

ima i ovaj hotel, ali je takodje za Uskrs pun.

 

Još hotela i privatnog smeštaja imate u Sasca Montani, kontakte nemam niti znam dal ima nesto slobodno za Uskrs

 

ps. lepše je u kampu:)

 

Miryu, hvala puno na odgovoru. Idem sa drugaricom nas dve na jednom motoru, pa ako ponesemo sator i vrece, necemo imati mesta za ostale stvari. Zato sam htela smestaj. Takodje me je malo frka da ostavljam motor sa svim stvarima na njemu i bisagama u kampu i da idem da pesacim ceo dan...

U krajnjoj linij, ide grupa, pa ce se iskombinovati nesto - hocu reci naci ce se mesta za jos sator i dve vrece i podloske. A siguran sam da nece svi bajkeri biti i hajkeri, te ce imati ko da cuva base camp.

Samo sloga, bratstvo, jedinstvo i nema zime. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Sta bi na kraju? Kalina je pretpostavljam bila, a ostali?

Takodje sam zainteresovan za ovu destinaciju pa ako niste vec bili dajte neki okvirni plan: kad planirate, koliko dana, kakav smestaj i okvirna putna brzina.

Verovatno bih krenuo sa lepsom polovinom sto bi znacilo da ne bih mogao da spavam u satoru i verovatno bih vozio malo sporije pa da znam u startu da vas ne usporavam i miniram u organizaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja nisam bila na kraju, jer taj vikend za Uskrs je padala kisa bas bas. Mozda cu da idem u junu, pa cu da napisem utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja