Jump to content

Moto Zajednica

Nove tablice

Recommended Posts

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

e a da ja pitam nesto!

 

sta ce biti sa ovim malim motorima, BICIKLI SA MOTOROM, ovi do 49 ccm.

 

ja imam apn4 koji je na nekom liku, neznam ni ko je vec 30 godina, sta ja treba da radim, da ga trazim, pa da mi prevede motor, jel i ja moram da lepim te nalepnice, ili da uzimam novu tablicu?

Ako lika nema, ponovo registrujes motor. Ja bar tako mislim.

 

to tesko da moze tako, pre registracije mora da uradi prenos vlasnistva... a tu je potreban vlasnik, koji je usto mozda i umro krajem proslog veka, pa onda treba ostavinska rasprava, potvrda od suda, cimanja koliko hoces, a apn cirka 200 eura...

 

ma kojih 200e??? ni toliko. Nostalgija je jedno, a realnost drugo. Sto pre to shvatis, bolje ce biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Druze moj, da ne idemo u off, ali ako vespa koja je mladja od tog apn-a preko 20 godina, znaci 2002-2004god kosta oko 350-500e, koja ima sve (cak i disk kocnice) koliko moze onda da kosta taj apn? A jos vidim da je sklopljen valjda od svih tomosovih modela. Nemoj da me shvatis pogresno, ja sam krenuo od raznih tomosa i postujem tu marku. Dobar motor, posle bicikla za pocetnike. Nemam ja nista protiv njih, ali to je vec istorija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Druze moj, da ne idemo u off, ali ako vespa koja je mladja od tog apn-a preko 20 godina, znaci 2002-2004god kosta oko 350-500e, koja ima sve (cak i disk kocnice) koliko moze onda da kosta taj apn? A jos vidim da je sklopljen valjda od svih tomosovih modela. Nemoj da me shvatis pogresno, ja sam krenuo od raznih tomosa i postujem tu marku. Dobar motor, posle bicikla za pocetnike. Nemam ja nista protiv njih, ali to je vec istorija.

a jel imas ti jedno 10 tak vespi po toj ceni odma da kupim? ??? ??? ???  pa ja jos nenadjih vespu po toj ceni :P :P :P , u kom gradu ti zivis da se preselim tamo posto je sve jeftinije po 2 do 3 puta kod tebe ??? ??? ???  ,pa da i ja nesto zaradim?? ;D ;D ;D ;D pa u tvom gradu onda tvoja kawa vredi 1200ee :P :P :P ,,ajde mislim nemoj prreterivati i ti  ;) ;) ;) ;) ,,,,,a ovaj apn na nasem trzistu sigurno vredi oko 300 400 e, a mozda za coveka vredi i vise,mozda mu je to prvi motor,,,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Druze moj, da ne idemo u off, ali ako vespa koja je mladja od tog apn-a preko 20 godina, znaci 2002-2004god kosta oko 350-500e, koja ima sve (cak i disk kocnice) koliko moze onda da kosta taj apn? A jos vidim da je sklopljen valjda od svih tomosovih modela. Nemoj da me shvatis pogresno, ja sam krenuo od raznih tomosa i postujem tu marku. Dobar motor, posle bicikla za pocetnike. Nemam ja nista protiv njih, ali to je vec istorija.

a jel imas ti jedno 10 tak vespi po toj ceni odma da kupim? ??? ??? ???  pa ja jos nenadjih vespu po toj ceni :P :P :P , u kom gradu ti zivis da se preselim tamo posto je sve jeftinije po 2 do 3 puta kod tebe ??? ??? ???  ,pa da i ja nesto zaradim?? ;D ;D ;D ;D pa u tvom gradu onda tvoja kawa vredi 1200ee :P :P :P ,,ajde mislim nemoj prreterivati i ti  ;) ;) ;) ;) ,,,,,a ovaj apn na nasem trzistu sigurno vredi oko 300 400 e, a mozda za coveka vredi i vise,mozda mu je to prvi motor,,,,,,

Druze, rekao sam da se ne ide u off, a tvoj komentar je ne bitan, osim ako jos mislis da je ovde neko takmicenje u porukama ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Druze moj, da ne idemo u off, ali ako vespa koja je mladja od tog apn-a preko 20 godina, znaci 2002-2004god kosta oko 350-500e, koja ima sve (cak i disk kocnice) koliko moze onda da kosta taj apn? A jos vidim da je sklopljen valjda od svih tomosovih modela. Nemoj da me shvatis pogresno, ja sam krenuo od raznih tomosa i postujem tu marku. Dobar motor, posle bicikla za pocetnike. Nemam ja nista protiv njih, ali to je vec istorija.

a jel imas ti jedno 10 tak vespi po toj ceni odma da kupim? ??? ??? ???  pa ja jos nenadjih vespu po toj ceni :P :P :P , u kom gradu ti zivis da se preselim tamo posto je sve jeftinije po 2 do 3 puta kod tebe ??? ??? ???  ,pa da i ja nesto zaradim?? ;D ;D ;D ;D pa u tvom gradu onda tvoja kawa vredi 1200ee :P :P :P ,,ajde mislim nemoj prreterivati i ti  ;) ;) ;) ;) ,,,,,a ovaj apn na nasem trzistu sigurno vredi oko 300 400 e, a mozda za coveka vredi i vise,mozda mu je to prvi motor,,,,,,

Druze, rekao sam da se ne ide u off, a tvoj komentar je ne bitan, osim ako jos mislis da je ovde neko takmicenje u porukama ;) ;) ;)

pa po tome je i tvoj komentar nebitan,,,al ajd da neidemo u off,nego ako imas neku vespu 2002 2004 za te pare sa diskovima javimi da kupim,ovde idu i do 1000e,,, ;D ;D ;D ;D nista zlonamerno nisam mislio al i ti ga pretera,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Mislim da KAWA govori o "postarskim" piagio motoricima koji imaju sve to, em su i to godiste koje on navodi i zaista i kostaju kao sto je on napisao. I zaista vrede vise od APN-ca starog preko 20 godina, ali opet motor vredi koliko je neko spreman da ga plati...dakle...

 

A tablice...pa i vreme je bilo, dosta smo se vozali sa tablicama nepostojece drzave. Nalepnicu nemam pojma gde da zalepim...ionako mrzim bilo kakve nalepnice na motoru osim onih originalnih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma to su sve raskantani skuteri,pazario sam i ja 3kom za preprodaju,ako si citao ozmedju redova mislio sam na nesto sasvim drugo,,a i to nisu vespe nego skuterici koji vrede manje od dobrog apnca,ali da neidemo vise u ooofff ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Aj se vratimo na tablice...Ako mislite da ima svrhe polemisati o cenama Tomos vs Vespa, otvorite novu temu, ovde se ne diskutuje o tome. ;)

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

necu da se raspravljam dalje,....jer vidim da nevodi nicemu. ali ja cu mog apnena cuvati i dalje i odrzavati i nek mi stoji jos 1000 godina, moj ga je cale vozio, ja sam naucio da vozim na njemu, i nek stoji, ja ga necu prodati sigurno za neke smesne pare, a i nemam nista od toga ako ga prodam za 400-500 evra, jer isti mi kurac ako vozim njega ili onog pjadja frija kojeg mogu oduvati kad ocu sa mojim apenom. nije ni bitno, imam ja sad ATV 650 kubika, i vozim ga i CTX-a i vozim i njega,....ako Bog da, ako se dodje do nekih para doce i neka 600tka uskoro,....ali otom potom!

 

 

znaci table cu morati da menjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Sveže sa mreže:

 

Izmene registarskih oznaka motornih vozila

Nove tablice izdavaće se od 6. jula

 

Pravilnikom, koji je ministar Dragan Jočić potpisao 24. januara, a objavljen je u novom „Službenom glasniku“, stavljen je van snage prošlogodišnji pravilnik koji je izazvao proteste u nekoliko opština. Tim pravilnikom iz 2007. godine bilo je predviđeno da Srbija bude podeljena na 34 registarska područja, a bez svojih registarskih oznaka trebalo je da ostanu Aranđelovac, Vršac, Gornji Milanovac, Loznica, Paraćin, Priboj, Ruma i Trstenik.

Prema novom pravilniku biće 59 registarskih područja.

Novi pravilnik će se primenjivati sa početkom primene pravilnika o registraciji motornih vozila, kojim je propisan izgled tablica i saobraćajnih dozvola, odnosno od 6. jula.

Tada će početi izdavanje novih registarskih tablica i saobraćajnih dozvola, a zamena će trajati tokom redovnog produžetka registracije.

Svim mestima i gradovima koji su do sada imali registarske oznake one su sada i ostale.

To su:

  • Aranđelovac (AR)
  • Beograd (BG)
  • Bor (BO)
  • Valjevo (VA)
  • Vranje (VR)
  • Vršac (VŠ)
  • Gnjilane (GL)
  • Gornji Milanovac (GM)
  • Đakovica (ĐA)
  • Zaječar (ZA)
  • Zrenjanin (ZR)
  • Jagodina (JA)
  • Kikinda (KI)
  • Kragujevac (KG)
  • Kraljevo (KV)
  • Kosovska Mitrovica (KM)
  • Kruševac (KŠ)
  • Leskovac (LE)
  • Loznica (LO)
  • Niš (NI)
  • Novi Pazar (NP)
  • Novi Sad (NS)
  • Pančevo (PA)
  • Peć (PE)
  • Paraćin (PN)
  • Pirot (PI)
  • Požarevac (PO)
  • Prizren (PZ)
  • Priboj (PB)
  • Priština (PR)
  • Prokuplje (PK)
  • Ruma (RU)
  • Smederevo (SD)
  • Sombor (SO)
  • Sremska Mitrovica (SM)
  • Subotica (SU)
  • Trstenik (TS)
  • Užice (UE)
  • Uroševac (UR)
  • Čačak (ČA)
  • Šabac (ŠA)

 

Nove registarske tablice biće bele boje, s plavim poljem na levoj strani, na kojoj je ispisana međunarodna oznaka Srbije - SRB.

Posle oznake grada stajaće grb, a na desnoj strani, umesto kombinacije od četiri do šest brojeva, biće kombinacija tri ili četiri cifre i dva slova.

Ko je dobio registraciju

 

Nove registarske oznake dobili su:

  • Aleksinac (AL)
  • Bačka Palanka (BP)
  • Bačka Topola (BT)
  • Bečej (BČ)
  • Velika PLana (VP)
  • Vrbas (VB)
  • Inđija (IN)
  • Kanjiža (KA)
  • Knjaževac (KŽ)
  • Kovin (KO)
  • Negotin (NG)
  • Prijepolje (PP)
  • Petrovac na Mlavi (PT)
  • Svilajnac (SV)
  • Smederevska Palanka (SP)
  • Stara Pazova (ST)
  • Ćuprija (ĆU)
  • Šid (ŠI)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

 

Sto se tice pozicije tablice, treba da ide na predvidjeno mesto i da bude osvetljena. nikada nisam shvatao postavljanje tablice ispod repa/sedista niti sam shvatao tolerisanje toga. Kakva korist od toga? Nece ici 293km/h vec samo 290km/h? Da nece vozac to mozda primetiti? Ili ce zbog toga zakasniti negde?

 

Kakva korist od toga? Pa ako nege pobegneš od policije da neupišu broj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zemun

U poslednjem broju SAT revije DVA TOCKA postoji opis kao i slika tablica, nalepnica i nove dozvole. Novina kako oni pisu je da u novoj saobracajnoj nece biti broja motora i da se broj istog nece traziti ni pri registraciji.

U novom zakonu (koji kazu da ce se primenjivati od jeseni) nisu izostavljeni ni tricikli i kvadovi. U zavisnosti od tezine i snage zavisice i dozvola koja Vam je potrebna da bi njima i upravljali (ali to je valjda za drugu temu)

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Procesljah temu ali ne nadjoh odgovora.

 

CEMU sluze (a uz ti i ne rade) te registracione nalepnice? Koliko sam do sad shvatio jedina svrha im je kvarenje estetike i otimanje para...  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

koliko sam ja razumeo na njima ce biti oznaceno vazenje registracije tako da ce pandur moci da proveri i bez uzimanja saobracajne...bar sam jatao skontao

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

U poslednjem broju SAT revije DVA TOCKA postoji opis kao i slika tablica, nalepnica i nove dozvole. Novina kako oni pisu je da u novoj saobracajnoj nece biti broja motora i da se broj istog nece traziti ni pri registraciji.

U novom zakonu (koji kazu da ce se primenjivati od jeseni) nisu izostavljeni ni tricikli i kvadovi. U zavisnosti od tezine i snage zavisice i dozvola koja Vam je potrebna da bi njima i upravljali (ali to je valjda za drugu temu)

Pozdrav

 

mene zanima ovo u vezi kvadova, sto kazes, znaci moci ce da se registruju, kad? reci sve sto znas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zemun
U poslednjem broju SAT revije DVA TOCKA postoji opis kao i slika tablica, nalepnica i nove dozvole. Novina kako oni pisu je da u novoj saobracajnoj nece biti broja motora i da se broj istog nece traziti ni pri registraciji.

U novom zakonu (koji kazu da ce se primenjivati od jeseni) nisu izostavljeni ni tricikli i kvadovi. U zavisnosti od tezine i snage zavisice i dozvola koja Vam je potrebna da bi njima i upravljali (ali to je valjda za drugu temu)

Pozdrav

 

 

mene zanima ovo u vezi kvadova, sto kazes, znaci moci ce da se registruju, kad? reci sve sto znas!

 

Da li ce moci registracija to ne znam, ali ako su objasnili sa kojom dozvolom ce moci da se vozi to bi podrazumevalo da li ce bi ti registrovan kao motor ili kao automobil. Ili mozda ja gresim? U svakom slucaju tekst ide ovako:

"U novom zakonu nisu izostavljeni ni tricikli i četvorocikli (kvadovi), čiji status sadašnjim propisima nije jasno definisan. Tako će sa dozvolom za moped ( kategorija AM) moći da se voze i laki tricikli i četvorocikli (do 350 kg), sa motorom do 50ccm i najvećom brzinom do 45 km/h). Za tricikle snage do 15 kw je obavezna dozvola A1 kategorije, a za jače -A. Za četvorocikle mase do 400kg i snage do 15 kw obavezna je B1 dozvola, a za jači četvorocikl - B kategorija"

 

Sve u svemu prvo mora da se donese zakon, a kako sam ja razumeo primenjivace se najverovatnije od jeseni. Po mom misljenju pre nove godine sumnjam da ce biti bilo sta od ovoga. Kao sto si procitao bice i novih kategorija dozvola kao i kaznenih poena, ali i najverovatnije malo "komplikovanije" obuke koja ce trajati malo duze nego sada. Sto se tice kaciga morace da budu homologovane, ali o tome se vec pisalo. Takodje bi trebalo da se izgubi naziv "biciklo sa motorom", a novi naziv bi bio MOPED i ne bi vise bilo trajnih registracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Znzci,zalost.Promenili tablice,saobracajne ko kartice iz DVD kluba,neke glupe nalepnice,4 podvrste A kategorije...Umesto da nam olaksaju i uproste malo zivot u ovoj dzungli informacija i najezde svega&svacega,oni ga jos dodatno komplikuju...Nervira me vise ova "modernizacija" i "evropeizacija"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zemun

Iskreno da Vam kazem koliko sam procitao neke stvari i nisu tako lose. Pre svega mislim na bezbednost koja dolazi sa novim zakonom. Recimo za najvisi stepen, odnosno za A kategoriju morate imati 24 god ili 20 godina ako ste pre toga imali barem 2 godine neku nizu kategoriju. Takodje se predlaze da se za A kat. mora polagati na motorima vecim od 600ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

mene ne zabrinjavaju tablice,neko je vec rekao da na to nemozemo da uticemo.neko je pomenuo broj tel.ispisan na tablici.

po meni kakav je javarsluk u saobracaju,ja bi izglasao zakon da na svakoj tablici ili motoru stoji(KRVNA GRUPA)

mislim da je mnogo bolje za sve nas gde god bili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

mene ne zabrinjavaju tablice,neko je vec rekao da na to nemozemo da uticemo.neko je pomenuo broj tel.ispisan na tablici.

po meni kakav je javarsluk u saobracaju,ja bi izglasao zakon da na svakoj tablici ili motoru stoji(KRVNA GRUPA)

mislim da je mnogo bolje za sve nas gde god bili.

 

Krva grupa se ustanovljava da ne kazem odredjuje veoma brzo, koliko znam za par minuta. (Ne daj Boze da ikome treba hitno......)

 

Koliko znak u licnoj karti bi trebala da bude obavezna krvna grupa. Svakako motor ili auto ko zna ko je vlasnik a ko vozi (npr. jedan auto u kuci, a tri-cetiri vozaca) pa isto dodje, ko da nema. Uostalom, sumnjam da ce se neko od lekara drzati toga napisanog na tablici. To vredi samo na trkackoj stazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja