Jump to content

Moto Zajednica

Nove tablice

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Zabole me kako ce izgledati! moje pitanje je da li ce ova zamena tablica da bude za nas besplatna (posto nismo mi trazili da se menjaju) ili ce nam uzeti kintu zato sto mogu (mislim da ce biti ovo drugo). Isto ce biti i sa saobracajnim dozvolama. Hoces da vozis? Daj pare!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1111 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

a tablica ko nasa u nedostatku lopate mozete upotrebiti i tablicu koja je sira od R6N KAWE a skuterdjie nek je stave kao naslonjac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Naravno da cemo morati da platimo zamenu tablice i saobracajne. Tako je bilo i sa LK i sa pasosima. Mora neko da kupi gospodi nove fontane, automobile i jos ponesto. A kosta i odrzavanje sluzbenih stanova. To nam rade celog veka, videli su da narod cuti, pa sto bi sad nesto menjali. A ako hocemo da se zalimo, imamo svog predstavnika u skupstini, tako kazu. Preneses svoje zalbe poslaniku, pa dalje. Hahahahaha. I svi te kao cuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Na mom skuteru je i dalje tablica sa crvenom petokrakom. I bas mi se svidja. Ne dam je nikom. A sreca je sto je trajno registrovana, pa cu i dalje da se vozam sa petokrakom na tablici.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Na mom skuteru je i dalje tablica sa crvenom petokrakom. I bas mi se svidja. Ne dam je nikom. A sreca je sto je trajno registrovana, pa cu i dalje da se vozam sa petokrakom na tablici.  :)

 

da li je to proverena informacija ili nesto drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Iz Sl. Glasnik RS br. 2 2008 god.

 

Član 18.

Prilikom prve registracije vozila, kao i prilikom produžavanja važenja registracije, za vozilo se izdaje registraciona nalepnica.

Registraciona nalepnica se postavlja na motorno vozilo sa vetrobranskim staklom, sa unutrašnje strane, na desnom donjem delu vetrobranskog stakla.

Registraciona nalepnica se postavlja na motocikl, spolja na vetrobransko staklo (ako ga ima) ili na ravnom delu vozila kod uređaja za osvetljavanje, a na priključno vozilo, spolja na levoj polovini zadnje strane na vidnom mestu.

Saobraćajna dozvola se smatra važećom samo kada je registraciona nalepnica postavljena na vozilo u skladu sa stavom 2, odnosno stavom 3. ovog člana.

 

 

Član 19.

Registraciona nalepnica iz člana 18. stav 2. ovog pravilnika je pravougaonog oblika, dimenzije 80 x 60 mm sa samolepljivim kontrolnim odsečkom.

Registraciona nalepnica iz stav 1. ovog člana sadrži: u gornjem levom uglu, na plavom polju, oznaku Republike Srbije „SRB”, u prvom redu nalazi se tekst: „Republika Srbija” ispisan srpskim jezikom, ćiriličkim pismom, a u drugom redu nalazi se tekst: „Ministarstvo unutrašnjih poslova” ispisan srpskim jezikom, ćiriličkim pismom, prostor u koji se upisuje oznaka registarskog područja, utisnut crveni štit na kome je beli krst između četiri ocila bridovima okrenutih ka vertikalnoj gredi krsta, registarski broj vozila, datum isteka važenja registracije, naziv: „registraciona nalepnica” ispisan srpskim jezikom, ćiriličkim pismom i kontrolni broj.

Oznaka registarskog područja na nalepnici iz stava 2. ovog člana ispisuje se i na ćiriličkom pismu ispod utisnutog crvenog štita.

Registraciona nalepnica iz člana 18. stav 3. ovog pravilnika je pravougaonog oblika, sa radijusom (polukrugom) sa jedne kraće stranice, dimenzije 40 x 50 mm i samolepljivim kontrolnim odsečkom i sadrži: u upisanom krugu dimenzije 40 mm, u središnom delu na plavom polju, oznaku Republike Srbije „SRB”, iznad lučno ispisan skraćeni naziv Ministarstva unutrašnjih poslova „MUP”, ćiriličkim pismom, a po obodu kruga (sa unutrašnje strane) su ispisani brojevi meseca (od 1 do 12) a u unutrašnjem polju godine (po dve zaredom). Ispod kruga upisan je naziv: „registraciona nalepnica” ispisan srpskim jezikom, ćiriličkim pismom i kontrolni broj.

 

 

Član 20.

Obrazac saobraćajne dozvole (Obrazac br. 1) i obrazac registracione nalepnice (Obrazac br. 2) odštampani su uz ovaj pravilnik i čine njegov sastavni deo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

mislim da su ove nalepnice bezveze

 

Ma sto brate? Pa zabari to imaju vec 30 godina. Jedino je zajeb ako si neregistrovan, moze pandur da te snimi na semaforu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

a gde da zalepim to cudo? ok sa zadnje a gde napred ??? ??? :-\

Registraciona nalepnica se postavlja na motocikl, spolja na vetrobransko staklo (ako ga ima) ili na ravnom delu vozila kod uređaja za osvetljavanje

Lepo ti pise  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

e a da ja pitam nesto!

 

sta ce biti sa ovim malim motorima, BICIKLI SA MOTOROM, ovi do 49 ccm.

 

ja imam apn4 koji je na nekom liku, neznam ni ko je vec 30 godina, sta ja treba da radim, da ga trazim, pa da mi prevede motor, jel i ja moram da lepim te nalepnice, ili da uzimam novu tablicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

e a da ja pitam nesto!

 

sta ce biti sa ovim malim motorima, BICIKLI SA MOTOROM, ovi do 49 ccm.

 

ja imam apn4 koji je na nekom liku, neznam ni ko je vec 30 godina, sta ja treba da radim, da ga trazim, pa da mi prevede motor, jel i ja moram da lepim te nalepnice, ili da uzimam novu tablicu?

Ako lika nema, ponovo registrujes motor. Ja bar tako mislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Srbija, Požega
  • Motocikl: BMW K 1600 GT

Iii bre šta više neće izmisliti >:(, na "vetrobransko staklo" (kako su već krstili vizir na masci) je neću nalepiti sigurno, jedino mesto gde bi je nalepio je prednji amortizer!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

e a da ja pitam nesto!

 

sta ce biti sa ovim malim motorima, BICIKLI SA MOTOROM, ovi do 49 ccm.

 

ja imam apn4 koji je na nekom liku, neznam ni ko je vec 30 godina, sta ja treba da radim, da ga trazim, pa da mi prevede motor, jel i ja moram da lepim te nalepnice, ili da uzimam novu tablicu?

Ako lika nema, ponovo registrujes motor. Ja bar tako mislim.

 

to tesko da moze tako, pre registracije mora da uradi prenos vlasnistva... a tu je potreban vlasnik, koji je usto mozda i umro krajem proslog veka, pa onda treba ostavinska rasprava, potvrda od suda, cimanja koliko hoces, a apn cirka 200 eura...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

znam brate, al moj je cale uzeo taj apn jos 1982....a ja sam poceo d aucim na njemu da vozim motor i menjam brzine, i sredjivao sam ga skroz, u njemu je more para i truda ulozeno.... ali sad neznam sta cu daj boze, da je taj vlasnik ziv i da je u srbiji.

 

 

a sto se tice mog ATV-ja, kad sam zvao neku agenciju za teh. preglede rekli su mi da se moze registrovati na A, i kosta oko 15000 reg. sa svim troskovima....sta mislite na to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

Srecom ostaju male table za motore. U Nemackoj su one velike, odvratne, pa kada sam procitao da su ono donirali opremu...navato me stra :o

 

Ove nase stare tablice imaju isti logo, kao stare italijanske, mogli smo i nove kao nove italijanske.

 

Da li su predvideli opciju za prednju, za automobile, da bude barem uz doplatu manja tablica, kao u Svajcarskoj, Italiji...odvratne su mi velike table napred, pogotovo na manjim autoobilima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja