Jump to content

Moto Zajednica

Nove tablice

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Srbija, Požega
  • Motocikl: BMW K 1600 GT

Od 6. jula počeće izdavanje novih registarskih tablica i saobraćajnih dozvola, propisano je pravilnikom objavljenim u Službenom glasniku.

Predviđeno je da se tablice zamene u roku od godinu dana, prlikom redovnog produžetka registracije. Nove tablice biće bele boje, sa plavim poljem na levoj strani, na kojoj je ispisana medjunarodna oznaka Srbije - SRB.

Na tablici će biti crnim latiničnim slovima ispisana oznaka registarskog područja, potom crveni štit sa belim krstom i četiri ocila, ispod kojeg je ćirilicom ispisana oznaka registarskog područja. Umesto kombinacije 4 do 6 brojeva, kao do sad, registarska oznaka sastojaće se od tri ili četiri cifre i kombinacije slova na dve pozicije. U kombinaciju ulaze sva latinična slova, kao i slova W, X i Y.

Saobraćajna dozvola biće dimenzija 54 sa 86,5 milimetara, sa tekstom na srpskom i na engleskom jeziku, moći će automatski da se očitava i imaće više zaštitnih elemenata.

Novost je registraciona nalepnica, koja će se lepiti na vetrobransko staklo prilikom prve i svake sledeće registracije.

 

Izvor: B92

 

Verovatno će biti nove i za motocikle, samo da ne budu veličine kao u pojedinim zemljama EU!

M3uv7_dscn1072oo6.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Jao, video sam nove tablice i za automobile....ma sve ce uciniti samo da dodju do love. Iskreno.....ne svidjaju mi se nove tablice.

 

Ovako je lepse.....pise BG pa kad te pita " Where are You from " ti reknes " From Banglades BRE "  ;D ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Dragi svi,

 

Više puta u više različitih tema se diskutovalo o tablicama na motoru. Pored diskusije o njenoj veličini i obliku, često se prožima stav da je tablica previše velika ili na mestu gde narušava agresivni izgled motora... Kako na vas deluje odluka koja će verovatno da bude u slovu zakona a odnosi se na veliku tablicu koja će biti vidno istaknuta i osvetljena na repu motora? Kod nas je često tablica periferna stvar koju mećemo pod sedište ili skraćujemo, sami pravimo ili izmišljamo poziciju gde bi je sakrili.

 

Po meni na tablicu treba urezati broj telefona vlasnika, za zadnje strane, ukoliko je izgubimo da bi nam neko dobar vratio. (Savet preuzet sa BJB foruma, ne sećam se tačno od koga.) MOja tablica je uvek vidno istaknuta, bez obzira da li mi se dopada ili ne, stoji da svi mogu da je vide i pročitaju.

 

Svuda po inostranstvu gledamo tablice koje su vidljive, jasne i velike. Kakav je vaš stav?

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nisam za urezivanje icega sem oznake, ali tebe niko ne sprecava da flomasterom ili farbom na poledjini tablice napises svoj broj.

Nadam se da velicina novih tablica nece odstupati od starih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

Moja Aprilija je registrovana na bg table,tacnije na Rakovicu,mnogo je veceg formata nego ove u zr-u,licno mi se ne dopada,tako velik format tablice,mnogi kroje,stapmaju na papiru,plastificiraju po svojoj zelji.Uostalom tablicu drzim na postolju predvidjenom za nju,osvetljena je.

 

 

ghost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ako se kojim slucajem budemo poceli prilagodjavati evropi, bogami bice vece i to ne samo malo!!! Nisam nikad merio ali su EU tablice (a mislim i u Hrvatskoj) i sire i duze za bar 5 cm!!! Isto je i sa oznakama zemlje (HR, SRB, RO,...), EU nalepnice su elipsaste sa precnicima oko 20x15cm.

 

Sto se tice pisanja imena i telefona na poledjinu tablice, mislim da moze biti veoma korisno i to cu uraditi cim sledeci put skinem tablicu.

 

Sto se tice pozicije tablice, treba da ide na predvidjeno mesto i da bude osvetljena. nikada nisam shvatao postavljanje tablice ispod repa/sedista niti sam shvatao tolerisanje toga. Kakva korist od toga? Nece ici 293km/h vec samo 290km/h? Da nece vozac to mozda primetiti? Ili ce zbog toga zakasniti negde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Tablicu sakrivaju oni vozači od kojih često možeš čuti "mrzim policiju"... koja ih neopravdano i ničim izazvano zaustavlja i piše tamo neke čestitke  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sto se tice pozicije tablice, treba da ide na predvidjeno mesto i da bude osvetljena. nikada nisam shvatao postavljanje tablice ispod repa/sedista niti sam shvatao tolerisanje toga. Kakva korist od toga? Nece ici 293km/h vec samo 290km/h? Da nece vozac to mozda primetiti? Ili ce zbog toga zakasniti negde?

 

Nadam se da se niko nece naci pogodjen, ali da ti to razumes (a i ja sa tobom) ne bi vozili to sto vozimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nije mi jasno sta ce biti ispisano cirilicom, i sta trazi cirilica na tablicama?

 

Što? Šta fali...

 

Fali isto ono sto fali i cirilicnom natpisu POLICIJA na njihovim kolima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Sad ce da sedigne oluja na dva fronta zbog cirilice i latinice!!!

 

Mene iskreno zabole ona stvar kako ce biti i sta ce biti napisano na tablicama, ali mislim da je latinica ipak mnogo prakticnija stvar zbog inostranstva i voznje u inostranstvu. A i na kraju krajeva bice neminovno da se svi prilagodimo tim standardima.... a kad bolje razmislim ionako necemo ucestvovati u odlucivanju kako ce tablice da izgledaju, vec cemo biti srecni sto ne treba da ih cekamo vec samo da ih prisrafimo i vozimo.

 

Sto se tice onog teksta u prvom postu ni meni nije jasno sta ce biti ispisano cirilicom a sta latinicom, ali predpostavljam da je bar pesnik znao sta je hteo da kaze. Mislim da su u BIH uradili dobar posao kada su odlucili da korista samo ona slova koja su ista i u cirilici i u latinici.

 

A sto se velicine tice, verovatno ce biti dosta vece nego sadasnje. Ja imam Italijanski nosac tablice na motoru, nadam se da ce odgovarati dimenzije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Nije mi jasno sta ce biti ispisano cirilicom, i sta trazi cirilica na tablicama?

 

Što? Šta fali...

 

Fali isto ono sto fali i cirilicnom natpisu POLICIJA na njihovim kolima.

 

Aha... sad razumem.  ??? ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ja ne mogu da zamislim manje bitnu stvar od toga da li ce biti cirilice na tablicama ili ne. Aj, realno, kako to utice na bilo koga? A moze bez problema i da je bude na tablicama, mislim da u inostranstvu i onako ne znaju sta koja oznaka, slovna ili brojevi, znaci na nasoj tablici, bila cirilica ili latinica. A sto se velicine tablice tice, cinjenica je da veca tablica izgleda malo nezgrapno na motoru, ali sta sad.... Ako se radi o uskladjivanju sa EU standardima onda pretpostavljam da tu cirilicnom pismu nece biti mesta. Lepo je sto smo poceli od najbitnijih stvari da se uskladjujemo sa svetom  ;)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Bosna je zahtijevala rješenje koje neće nikome smetati, a jedino su ista slova bila solucija na koju niko ne može da prigovori. A što se ćirilice tiče, pa više ni Rusi nemaju ćirilicu na tablicama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Za broj telefona na poledjini tablice sam ja pisao... dva puta sam je gubio...

 

Ako promene format tablica, moracu ponovo da prepravljam motor da bi se uklopila sa linijom istog :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Joj bre ljudi cela Evropa vozi sa tim tablicama.

I sad cemo mi da se nadjemo pametni da kazemo da nisu bas odgovarajuce velicine ;D ;D ;D

Mozemo samo da trosimo reci, ali one ce biti tolike kolike su ;)

Barem necemo morati da lepimo one debilne elipsaste nalepnice (YU, SCG.SRB), koje su me uvek nervirale ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Srbija, Požega
  • Motocikl: BMW K 1600 GT

Najbolje bi možda bilo da budu kao slovenačke, čini mi se da su iste dimenzije kao naše a i najizglednije su. E sad gde će pisati ćirilica i da li će uopšte pisati to će se verovatno znati tek kada se budu pojavile, u svakom slučaju nekako mi se čini da će biti lepši osećaj kada odeš negde u inostranstvo sa ovim novim tablicama, izgledaćemo malo jevropski ;)

uof7g_dscn2024gw9.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ma ćirilica, latinica, glagoljica, arapski... zabole me šta će da piše... baš zbog toga  mi je čudno što Lalajku smeta ćirilica, ništa više.

Šta god da izbace, zašrafiću. Biće mi malo smešno ako budu baš pregoleme, a možda će i da smeta (zakači se neka grančica ili neka glupost usput....)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Najbolje bi možda bilo da budu kao slovenačke, čini mi se da su iste dimenzije kao naše a i najizglednije su. E sad gde će pisati ćirilica i da li će uopšte pisati to će se verovatno znati tek kada se budu pojavile, u svakom slučaju nekako mi se čini da će biti lepši osećaj kada odeš negde u inostranstvo sa ovim novim tablicama, izgledaćemo malo jevropski ;)

 

Tablice ce biti bas ovakve

plate_Europe_Germany.jpg

 

Jer za one koji nisu upuceni, sve masine za tablice, vozacke dozvole, saobracajne, licne karte, donirala je Nemacka ;)

Mada je to sve u Srbiji vec 5 ili 6 godina, nisam vise siguran, gospoda su se tek sad setila da sve to ekspresno rade  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja