Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Nexus 250ie 2008g vs Sym Joymax 300i GTS nov

Recommended Posts

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Gilera Nexus 250i.e. 2008

Gledam ovaj novi Sym Joymax 300i GTS i deluje mi vise neko korektno..plus citam po forumu komentare ljudi koji ih koriste...pa se razmisljam da li je pametno da dam moj nexus + doplata i uzmem nov Sym.

 

Prvo dobio bi novi skut po garanciju i koji bi minimum mogao da vozim narednih 5 godina( i nakon toga mlad skut), dok bi nexus bio vec 10 godina star..drugo sym mi je bolji za neke voznje van grada(po udobnosti) kako za mene tako i za zenu koja se sve vise vozi samnom.

 

Znaci i dalje stoji da nexus ima ubedljivo najbolji izgled, odlican motor i jos bolju potrosnju.

 

Koje je Vase misljenje o tome?

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ако си при парама и планираш дужа путовања ван града са сувозачицом ... не часи ни часа уради то ... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Gilera Nexus 250i.e. 2008

da bude najgore nigde da nadjem koja mu je cena u Srbiji:)

 

Ima jedan u oglasima nov 0 km..lik trazi 3000 evra za njega, a napisao da je u salonu 4,500.00 evra.

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ja mislim da ces da doplatis mnogo,a dobices vrlo malo.

Ne mislim da je SYM los,vec ces dobiti motor sa mozda malo boljim performansama i koji je mozda malo udobniji od Nexusa i samim tim ces ga izgustirati vrlo brzo,a doplatics sigurno 1500evra.

Racunaj da ce ti Nexus u narednih 5 godina izgubiti na vrednosti jos mozda 500-800evra i mozda ces imati po neki kvarcic.

Sa novim motorom neces imati kvarova ali ces za isto vreme izgubiti na vrednosti oko 2000evra.

Moje misljenje je da ako vec menjas skuter uzmes nesto osetno drugacije,ovako samo debelo placas novu igracku drugacijeg dizajna koja ne pruza nista mnogo vise i drugacije u odnosu na ono sto vec imas.

Ovo je samo moje misljenje,a odluka je iskljucivo na tebi i zelim ti puno srece u izboru :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Recimo da izgubis na vrednosti i 1000evra na Nexus-u + po neki moguci problemi koje neka te kostaji i do 500evra,ne daj boze,to ti je oko 1500evra najgrublje racunice.

Za novog SYM-a sad doplatis recimo bar 1200evra + gubitak vrednosti od bar 1500evra za 5 godina,a izgubice vise,dolazis do toga da si za zadovoljstvo voznje novog motora izgubio 2700evra.Znaci 1200evra razlike,puno para za malo zadovoljstva.

Ako te takav potez cini srecnim i mozes to sebi da priustis,samo napred.Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Gilera Nexus 250i.e. 2008

ajd malo da osvezim ovu temu..posto sam danas zvanicno zavrsio sezonu 2013 godine :(

 

 

 

 

inace pre dva dana sam imao "pad" i to doslovce, prevrnuo sam se na levu stranu :ups: mozda ima jedna ogrebotina...

 

elem razmisljam se sta raditi za 2014 godinu...moj skut je generalno dobar, osim sto su mi u KDM lose uradili pakne menjaca..medjurim predhodni vlasnik da je osinuo napred..pa je bio radjen..ali ne bas najbolje. Znaci u 2014 godini bi morao da uradim:

 

- farbanje skuta celog 250 evra

 

- pakne 50 evra

 

- Leo vince spuh sbk na primer..300 evra

 

- J.Costa 180 evra

 

sto ukupno daje 780 evra u full-u odnoso 300 evra samo ako bi uradio farbanje i pakne....sa druge strane uzeo bi kredit i uzeo Downton nov.3900evra)..ili mozda jeftini ja varijanda 2012 godiste koji je presao oko 8k...a koji mogu da dobijem za oko 2800evra...sto izadje ista cifra ko kad bi prodao moj i dodao pare za gore navedene stavke.

 

koje je vase misljenje?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Па размисли шта ти је боље тј шта ти више одговара. Да ли хоћеш кредит и нов скутер о коме нећеш да бринеш неко време или "мирне душе" да уложиш у половњака за кога и сам кажеш да је ударан!

Мој глас иде за 2012-о год. или нов ако већ имаш могућности!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Evo tek sad nekako dodjoh na temu...prvo da primetim da nisi naveo zasto bi ulagao toliku lovu u polovan skuter koji pri tome ima te mane koje si pomenuo (da je bio lupan i losije uradjen itd)? Svakako je novo novo! Jeste gubitak veliki ali jbg cenim da nisu svi glupi koji u svetu kupuje nove aute i motore!? Mozda je najrealnija ova kombinacija sa 2012 godistem, skoro pa novo a dobijes ga dosta jeftinije...pri tome SYM nije krs marka, pasce mu cena vise neko mozda nekom japancu ili Piaggio ali sigurno manje nego cistokrvnim kinezima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Gilera Nexus 250i.e. 2008

pa sve sam blizi tom razmisljanju...u sustini ja bi trebao ceo skut da ofarbam i sredim menjac sto je maksimum 300 evra..dok sa druge strane se blizi sajam automobila i popusti na njemu pa mi kupovina novog SYM gts 300i(crnog) ili Kymco downtown 300 cije se cene biti sigurno ispod 3900 evra deluje dosta primamljivo.

 

Nexus mi je mehanicki perfektan i ono sto mi je bitno...ima manju potrosnju od Kymca i SYM-a(oko 2.7 lit sa mojom voznjom posao / kuca, nbg - vozdovac)....

 

i jos jedna stvar izuzetna bitna....Nexus je i dalje daleko najlepsi skut! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Kad si vec pomenuo potrosnju, moj Sym 125ccm trosi preko 4L, ispod toga pojma nema...pri tom stvarno ga ne przim nit odvijam do kraja gas na svakom semaforu! Gradska je voznja u pitanju 100%...motor je servisiran i sredjeno sve, karburator ociscen i nastelovan, ali ispod 4L ni makac! Malo sam se razocarao po tom pitanju, ocekivao sam 3-3.5L max

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Nikla1978

 

Ako si u mogucnosti za kupovinu novog motora ne vidim razlog zasto bi ulagao u Nexusa koji ima da se farba, CVT, udaren s prednje strane, sredjujes nesto tj ulazes zbog cega, zbog lepote?? I kad sve sredis opet vozis polovno + krpljeno 1lud.gif

.... novo je novo i tu nema premca

 

@Wolf 79

 

Sto se tice potrosnje, neki od faktora:

- proveri/presteluj ventile

- proveri gramazu rolnica

- pritisak u gumama

moz se desi da potrosnja padne ispod 4L 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Gilera Nexus 250i.e. 2008

Kad si vec pomenuo potrosnju, moj Sym 125ccm trosi preko 4L, ispod toga pojma nema...pri tom stvarno ga ne przim nit odvijam do kraja gas na svakom semaforu! Gradska je voznja u pitanju 100%...motor je servisiran i sredjeno sve, karburator ociscen i nastelovan, ali ispod 4L ni makac! Malo sam se razocarao po tom pitanju, ocekivao sam 3-3.5L max

ne moze 125ccm da trosi preko 4l nikako..ja svaki dan idem na posao znaci vozdovac - belvil preko gazele i potrosnja je 2.6/2.7l...a moje je 250ccm.

 

 

Inace budzet koji sam spremio sa sajam automobila(predpostavljam da ce biti popusti) je oko 4500 evra, pa kapiram da je za te pare moguce uzeti:

 

Kymco Downtown 300i

 

Kymco xct 300

 

Sym GTS 300i

 

Aprilia SR 300i(nexus)

Peugeot Satelist 300

 

 

i prave skutere kao sto su :

 

Beverly 300

Runner 200vrx

 

 

Sportcity 300i

 

Da li sam nesto propustio?

 

99 posto moje voznje je grad, mada planiram da krenem i po Srbiji vozim..koji bi Vas izbor bio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Ako razmisljas o Kymco Downtown 300i pogledaj po oglasima Moto Land prodaje njihov skuer sa mnogo dodatne opreme koji im je služio kao maketa.. Bukvalno je kao nov, uzmes ga sa mnogo opreme i za manje pare nego sto si planirao.. Razmisli.. 0stabre.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Gilera Nexus 250i.e. 2008

http://www.mojauto.rs/polovni-motori/1437721_Kymco_Downtown-300i_2012_god

 

ovo je jedini downtown koji se moze naci u oglasima...bio je jos jedan beli isto godiste i kilometraza, frajer spustio na 2500evra istog dana bio prodat a pre toga stajao mesecima na oglasima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

http://www.mojauto.r...n-300i_2012_god

 

ovo je jedini downtown koji se moze naci u oglasima...bio je jos jedan beli isto godiste i kilometraza, frajer spustio na 2500evra istog dana bio prodat a pre toga stajao mesecima na oglasima.

Googlaj malo više.. ima ga.. izvoli..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Gilera Nexus 250i.e. 2008

nov je 3,900 evra + garancija itd..on trazi 3,800 evra za skut star dve godine sa opremom koja vredi 350 evra...jedino ako zeli da naplati opremu po punoj maloprodajnoj vrednosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Lepo si napisao da traži toliko.. a što ne odes da vidiš skuter i ponudis mu neku realnu cenu.. Stavis pare na sto pa neka se češa malo.. plus on tu cenu drži na oglasima od prošle godine.. Ali nema ni veze.. povlačim se iz konverzacije..

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: trenutno bez motora

http://www.mojauto.r...n-300i_2012_god

 

ovo je jedini downtown koji se moze naci u oglasima...bio je jos jedan beli isto godiste i kilometraza, frajer spustio na 2500evra istog dana bio prodat a pre toga stajao mesecima na oglasima.

 

 

 

Taj crni downtown u oglasima je moj, mislim da si me ti i zvao jednom cisto informativno ako se dobro secam... :) sta god izabrao zelim ti srecnu kupovinu... 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Gilera Nexus 250i.e. 2008

http://www.mojauto.r...n-300i_2012_god

 

ovo je jedini downtown koji se moze naci u oglasima...bio je jos jedan beli isto godiste i kilometraza, frajer spustio na 2500evra istog dana bio prodat a pre toga stajao mesecima na oglasima.

 

 

 

Taj crni downtown u oglasima je moj, mislim da si me ti i zvao jednom cisto informativno ako se dobro secam... :) sta god izabrao zelim ti srecnu kupovinu... 1zdravo.gif

 

 

Nope...nisam te ja zvao :zdravo:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

 

Inace budzet koji sam spremio sa sajam automobila(predpostavljam da ce biti popusti) je oko 4500 evra, pa kapiram da je za te pare moguce uzeti:

 

Kymco Downtown 300i

 

Kymco xct 300

 

Sym GTS 300i

 

Aprilia SR 300i(nexus)

 

 

Peugeot Satelist 300

 

 

i prave skutere kao sto su :

 

Beverly 300

 

 

Runner 200vrx

 

Sportcity 300i

 

Da li sam nesto propustio?

 

99 posto moje voznje je grad, mada planiram da krenem i po Srbiji vozim..koji bi Vas izbor bio?

 

Aha, ovi gore navedeni skuteri u stvari nisu skuteri.... pravi su ovi dole navedeni 1care.gif

Eeee moj Nikola.... propustio si mnogo toga 0namigivanje.gif

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Gilera Nexus 250i.e. 2008

na sajmu sam gledao ovaj SYM joymax i mogu reci da je skuter extra kako po izgledu tako i po samoj izradi....takodje mislim da je sa cenom bio odlican zato sto se mnogo vise dobijalo nego na primer sr300 ili ti Nexus.

 

Da nisam odlucio da zadrzim Nexusa, ovo bi mi bio prvi izbor novog skutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja