Jump to content

Moto Zajednica

kupovina trilema dr800 dominator650 ili KLE

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova

Pozdrav svima. Ja sam Ivan, novi sam na forumu i voleo bih da mi pomognete u izboru motora Imam 196cm i 125kg.

Ranije sam vozio hondu vf1000f ali bih sada posle duze pauze uzeo nesto visoko. Imam trilemu izmedju ovih modela

 

Suzuki DR 800 big http://www.polovniautomobili.com/oglas3414990/suzuki_dr_800s/

 

Dominator http://www.polovniautomobili.com/oglas3663077/honda_dominator/

Dominator http://www.polovniautomobili.com/oglas3697747/honda_dominator_650/

 

KLE http://www.polovniautomobili.com/oglas3585708/kawasaki_kle_500_a1/

 

Srce mi kaze dr 800 bas mi se dopada a i cini mi se da je najbolje ocuvan, bar ovako sa slika, ali svi kazete da je kle za te pare naj naj ali sta da radim pitanje je??? Mozda dominator ili ipak ne

 

UPOMOOOOOC!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Dominator (vozim ga) 650 kubika dobro povlaci cuje se ko helihopter, vazdusno hladjena masina pa hoce pomalo da troskari ulje, masa ljudi se zali na vibracije ja ih licno ne osecam, valjda sam se navikao. Sto se tice voynje po gradu jhako upravljiv moze fino da povuce i sa jednim i sa dvoje kad treba. Jedini problem za mene je malo skuplja registracija :(

 

KLE 500 (probao) jako ekonomican motor (najekonomicniji od ovde nabrojnaih) mala reg, ok potrosonja, proveren agregat. Osecaj u toku voznje koji sam ja imao je kao da sam vozio neki polu R ima 11000 obrtaja dva cilindra i dosta je mirniji od jednocilnidrasa.

 

DR 800 (nisam probao)

 

P.S. Kad sam kupovao motor dvoumio sam se izmedju Dominatora i KLE-a, nadji nesto blize svom mestu pa sedi na sve pomenute modele pa koji ti se najvise svidi njega juri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Meni su favoriti DR800 i dominator,onda definitivno da izbacim iz price kle.

Vec 4 meseca vagam i nije mi tesko da presecem samo mi fali eto malo iskustva drugih iskusnijih :-)

 

Onda ostaje dilema DR800 ili Dominator. Koji je vislji od ova dva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Dominator 880mm

 

DR 890mm

 

Da dodam oba su vazdusno hladjena motora

 

Ja licno ne bi gledao tako velike jednocilindrase (800), sad jedino da sacekmo iskusnije kolege da kazu nesto o DR-u

 

P.S. Odakle si Vladujko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ovaj DR se bas dugo prodaje . Zasto ? Razmisli dobrop pre kupovine .

Pozdrav

 

PS . A i onaj KLE se dugo vrti po oglasima .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Dominator je mali motor za tebe (imao sam)

KLE je dobar i puno veci od Dominatora .. slab je dok se ne zavrti...(imao sam)

DR nisam vozio, ali znam da se cesto kvari, klackalice, lanac, bla bla...

 

Predlzem Supertenere 750 ili Afriku 750 s obzirom na tvoju tezinu i visinu.

Supertenere je jeftinija i moze za 1300 do 1500e da se nadje pristojan primerak.

Naravno od tri predlozenih ja preporucujem jos dva... :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Suzuki pravi jako dobre jednocilindrase. video sam jednu 800tku u gradu i lik ju je super sredio. ima i dobar zvuk ali to je do auspuha. sa druge strane svaki motor je dobar onoliko koliko se odrzava, a to cak nema ni veze ni sa kilometrazom ni godistem motora. postoje motori preko 20 godina koji su u daleko boljem stanju od nekih koji nemaju ni pet godina starosti. mozda prvo da proveris dostupnost i cenu delova sto je takodje jako bitno. tacno je da nema veze duzina prodaje sa njegovim stanjem, pre svega sto finansijska situacija nije kao sto je bila recimo 2005te. a na brzinu prodaje utice i popularnost modela. recimo: Suzuki Freewind se teze prodaje od Kawasakija KLE iako bih ja radije uzeo ovog prvog jer po mom misljenju Freewind je bolji motor.

Srbac ti je ubacio jos dva motora o kojima definitivno razmisliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Gledajući sva tri moj glas ide kle-u.Dosta je visok može da se tovari i vozi u dvoje bez problema idealna brzina oko 100-120. najniža reg. vibracije gotovo da nema, čak je i potrošnja najmanja ,vodeno hlađenje, ulje netroši ni najmanje a i jači je od pomenuta dva.Naravno da ima i mana Prošetaj se malo netom pa vidi za svakog od njih.Posedujem kle pa malo i navijam za njega.Dominatora sam probao povlači dobro ide dobro u svim brzinama ali su vibracije nesnosne bar za mene,Dr.800 nisam nikad vozio ali sam probao Dr.650 koji je pravi hard enduro i najsličniji je dr 800.Zavisi šta voliš sva tri motora su jako različita i za različite namene se koriste.Možda bi trebao da dodaš još neki ima ih dosta a uklapaju se u pomenutu cenu.Srećno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

E pa ovako ja sam iz Beograda a motor bi se koristio kako za grad tako i za laki teren po vojvodini, atarski prasnjavi putevi, nasipi...

Inace mi je nekako KLE najrazumniji izbor zbog karakteristika i registracije, a opet jako mi se jako ali bas jako dopada dr 800.

Ovaj DR sto sam naveo ima promenjen lanac bregaste pa bih to naveo kao plus ali opet je pitanje zasto je bas on menjan, no bez rizika nema ni dobitka.

 

Teneru i Afriku ne bih razmatrao zbog cene jer racunam da od 900 do 1500e imam luft 600 evra koji bi mi bili idealni ako treba nesto da se promeni na DR.

 

Slatke muke bogo moj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ako se odlucis za Dominatora pogledaj ovaj

 

http://www.moto-berz...50-oglas-86403/

 

to je jedan kolega sa foruma, on ga celog rasklopio zamenio sve sto je trebalo i sklopio nazad.

 

Evo teme

 

http://forum.bjbiker...__1#entry724073

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Nekako se osecam prozvan da i ja uzmem ucesca u ovoj temi :-)

Imam 190cm i cirka 110 kg tako sto se tice kategorije tu smo negde :-)

Dugo sam vozio Afriku ( `89, RD03 650ccm ) i prodao sam je samo zbog toga sto je toliko dobar motor da mi je dosadio. Znaci vrh, nema dalje..

Dominatora sam kratko vozio, Honda je Honda, Dobro ali nije Afrika.

Super teneru sam prodao posle par meseci a ne bi da kazem sto da mi se ST klan ne bi na glavu popeo :-)

Na KLEmentinu sam se popeo i sisao posle prvog kruga jer je to kao seks sa mrsavom ribom bez sisa, dupeta i ostalih zenskih vrlina :-)

I onda prosvetljenje pre tri godine... Kupim DR-a 800 BIG...

Prvo cisto iz zelje da probam " Fergusona" kako ga neki zovu...

To je bila ljubav na prvi pogled...

Kad sam se prvi put popeo na nju nije ni osetila, samo kaze to Care, deri :-)

Kao mladi parip zeljan voznje.

Ja ko klinac, ko da nikad pre nisam seo na motor, nikad dosta.

Kupio sam je sa 16 000 Km a sada ima oko 4 i nesto 000 Km.

Samo sam ulje menjao i jednom sajlu za kvacilo.

Suzuki je taj motor toliko dobro odradio da sto sam viseo provaljivao vise sam bio odusevljen.

Dva Mikoni karba od kojih se drugi pali tek preko pola mogucih obrtaja.

Dve svecice i cetri ventila.

Obrtni momenat ogroman, koji tera motor uz masnu banderu.

U bloku montiran ekscentar koji je povezan preko lanca bregaste i koji vibracije svodi na minimum i odlicno radi svoj posao,

mada za jednocilindrasa od 800 kuba mozes da ocekuje da bubrege izbacuje ali nista od toga..

Linearno ubrzava bez nekih oscilacija u obrtajima, znaci kad das gas polece i za par sekundi vec si na 150 a da nisi ni svestan..

Potrosnja, kad se vozi ispod 4 000 obrtaja vrlo mala ali na auto putu, sa dva laka sportska tenka na sicu plus koferi sa pola kuce spakovano pozadi plus stapovi za pecanje i voznja od oko 150-160, ide na 7 L / 100km.

Off-road za DR-a ne postoji, znaci ide isto po asfaltu kao i po Vlasinskim vrletima.

Voleo bi kad bih mogao da kupim jos jedan ali nov cisto da ga gledam i da se divim.

Svi koji pricaju lose o DR-u ili ga nisu ni videli a kamoli vozili ili su imali neki dres koji je sklapan i odrzavan od entuzijasta.

Skojim god vlasnikom ovakvog jednog remek dela sam pricao svi dele moje misljenje.

Znaci zakljucak celog ovog elaborata je Bod za DR-a 800 Big-a.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

vezano za tvoje dimenzije od ponuđena 3 definitivno DR 800... nemam iskustva sa tim motorom, mada ima dva nadimka... "king of thumpers" i venčanica :D :D :D

Moj glas bi takođe išao na ST ili AT (ja sam prezadovoljan svojim izborom i ne bi ga menjao). Pošto ni jedan od motora koji gledaš je daleko od novog, mnogo ti je bitnije da vidiš u kakvom je stanju i kako je održavan... to ti je bitnije i od kilometraže, godišta ili tipa motora... Ne bi bilo zgoreg da sedneš i probaš motore koje su ti interesantni čisto da bi video koji ti prija najviše ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

 

Turbopedja

 

Hvala na podrsci i da znate da mi je to iskreno trebalo jedno ohrabrenje i odluka je pala. Zovem coveka pa put pod noge, imam dve varijante, ovaj plavi mi je lepsi i deluje vise ocuvano a ovaj narandzasti ima nekih sitnih nedostataka tipa poklopac lancanika na masini i zastita kartera i nemam pojma koja je razlika izmedju motora jer ovaj narandzasti ima dva poklopca rezervoara???? no ici cu i taj da probam pa cemo videti, ocekujte sledeci vikend predstavljanje novog DR 800 kolege

 

Varijanta 1http://www.polovniautomobili.com/oglas3414990/suzuki_dr_800s/

Varijanta 2http://www.polovniautomobili.com/oglas3315869/suzuki_dr800s/

Puno pozdrava i HVALA PUNO svima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Nekako se osecam prozvan da i ja uzmem ucesca u ovoj temi :-)

Imam 190cm i cirka 110 kg tako sto se tice kategorije tu smo negde :-)

Dugo sam vozio Afriku ( `89, RD03 650ccm ) i prodao sam je samo zbog toga sto je toliko dobar motor da mi je dosadio. Znaci vrh, nema dalje..

Dominatora sam kratko vozio, Honda je Honda, Dobro ali nije Afrika.

Super teneru sam prodao posle par meseci a ne bi da kazem sto da mi se ST klan ne bi na glavu popeo :-)

Na KLEmentinu sam se popeo i sisao posle prvog kruga jer je to kao seks sa mrsavom ribom bez sisa, dupeta i ostalih zenskih vrlina :-)

I onda prosvetljenje pre tri godine... Kupim DR-a 800 BIG...

Prvo cisto iz zelje da probam " Fergusona" kako ga neki zovu...

To je bila ljubav na prvi pogled...

Kad sam se prvi put popeo na nju nije ni osetila, samo kaze to Care, deri :-)

Kao mladi parip zeljan voznje.

Ja ko klinac, ko da nikad pre nisam seo na motor, nikad dosta.

Kupio sam je sa 16 000 Km a sada ima oko 4 i nesto 000 Km.

Samo sam ulje menjao i jednom sajlu za kvacilo.

Suzuki je taj motor toliko dobro odradio da sto sam viseo provaljivao vise sam bio odusevljen.

Dva Mikoni karba od kojih se drugi pali tek preko pola mogucih obrtaja.

Dve svecice i cetri ventila.

Obrtni momenat ogroman, koji tera motor uz masnu banderu.

U bloku montiran ekscentar koji je povezan preko lanca bregaste i koji vibracije svodi na minimum i odlicno radi svoj posao,

mada za jednocilindrasa od 800 kuba mozes da ocekuje da bubrege izbacuje ali nista od toga..

Linearno ubrzava bez nekih oscilacija u obrtajima, znaci kad das gas polece i za par sekundi vec si na 150 a da nisi ni svestan..

Potrosnja, kad se vozi ispod 4 000 obrtaja vrlo mala ali na auto putu, sa dva laka sportska tenka na sicu plus koferi sa pola kuce spakovano pozadi plus stapovi za pecanje i voznja od oko 150-160, ide na 7 L / 100km.

Off-road za DR-a ne postoji, znaci ide isto po asfaltu kao i po Vlasinskim vrletima.

Voleo bi kad bih mogao da kupim jos jedan ali nov cisto da ga gledam i da se divim.

Svi koji pricaju lose o DR-u ili ga nisu ni videli a kamoli vozili ili su imali neki dres koji je sklapan i odrzavan od entuzijasta.

Skojim god vlasnikom ovakvog jednog remek dela sam pricao svi dele moje misljenje.

Znaci zakljucak celog ovog elaborata je Bod za DR-a 800 Big-a.

 

Pa nećemo da se vređamo u vezi kle-a.Turbo- Peđa, nije baš kako si ti opisao.Šta misliš zbog čega ga više ima i što je više zastupljen od Dr.800. na našim prostorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Pa nećemo da se vređamo u vezi kle-a.Turbo- Peđa, nije baš kako si ti opisao.Šta misliš zbog čega ga više ima i što je više zastupljen od Dr.800. na našim prostorima.

 

Ima puno i Dačija, ali to ipak nije merilo kvaliteta (kvaRljiteta), već samo dobar odnos u relaciji uloženo : dobijeno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Pa nećemo da se vređamo u vezi kle-a.Turbo- Peđa, nije baš kako si ti opisao.Šta misliš zbog čega ga više ima i što je više zastupljen od Dr.800. na našim prostorima.

 

Nemoj da se zestis kolega penzioner. I meni je KLE drag, jer sam nekada vozio EN500, ali odgovor turbopedje je bas smekerski. Prosto mi dodje da i ja u buducnosti probam BIG-a :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Penzioner nije ni cudo sto ti je kle dobar kad je Za tebe kako si rekao i dr650 "pravi hard enduro"

Sto se tice teme i moj glas ide za big-a. Sa tom visinom i tezinom ostalo je smesno. Dobar je to motor kad se lepo odrzava, malo mu manjka snage ali nista strasno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Uros prodaje Teneru koju je vozio Zextreme i taj motor bi trebao da vidis i probas. Nekoliko godina je u vlasnistvu forumasa tako da sigurno ne kupujes macku u dzaku.

 

http://forum.bjbiker...tenere-xtz-750/

 

P.S. Od 3 motora sa pocetka teme, ja bih se odlucio za primerak koji je u najboljem stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Ja se izvinjavam ako sam nekim mojim komentarom uvredio necija osecanja.

Verovatno bi se i ja tako osecao da je neko cacnuo po mojoj ljubimici

ali taki smo mi bajkeri :-) u najmanju ruku osetljivi na ono sto jasemo, da ne kazem nesto gore :-)

Imam dosta poznanika koji voze KLEmentinu ali kad sam se na nju popeo, delovao sam ko medved u cirkusu :-)

motor se nije video ispod mene, sto ne znaci da je motor los

ali preporuciti ga za nekog ko je potrosio materijala za dva dobra coveka je smesno :-)

Izbor motora za nasu kategoriju a to je 100kg i vise, je znatno suzen i svodi se na svega nekoliko primeraka nekih hard enduro.

Doduse zbog mojih godina i kilometara ispod mene cu izgleda i ja morati nesto da menjam,

a sta, to jos uvek ne znam.

 

za Vladujka:

Ako si se odlucio za DR-a meni je drago, samo kad ga kupujes vodi racuna o stanju.

Ovo sto sam gore napisao o tom motoru vazi za primerak kakav sam ja imao srece da nadjem a to je u besprekornom stanju.

Ako nisi iskusan, nemoj da te bude sramota da potrazis jos koji savet od iskusnijih po pitanju agregata ili nekih drugih sitnica.

Ovde na forumu imas dosta ljudi koji se odlicno razumeju u procenu stanja motora ali ja ne bih javno da ih preporucujem zbog politike foruma.

To moze na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

E da zaboravio sam vic o bajkerima:-)

Umrla 4 bajkera i odu kod Svetog Petra:

pita prvog: sta si ti vozio

- Hondu

- Aj u pakao

drugi, sta si ti vozio

- Suzuki

- Aj i ti u pakao

treci, sta si ti vozio

- Yamahu

- i ti u pakao

cetvrti, sta si ti vozio

Kawasaki

- Aj ti lepo u raj

Kad se ova trojica pobunise za sto on u raj

Sveti Petar odgovara:

Pa on se jadnik za zivota namucio:-)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja