Jump to content

Moto Zajednica

kupovina trilema dr800 dominator650 ili KLE

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Pa nećemo da se vređamo u vezi kle-a.Turbo- Peđa, nije baš kako si ti opisao.Šta misliš zbog čega ga više ima i što je više zastupljen od Dr.800. na našim prostorima.

 

Ima puno i Dačija, ali to ipak nije merilo kvaliteta (kvaRljiteta), već samo dobar odnos u relaciji uloženo : dobijeno.

 

A, zar nam to nije najbitnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

E da zaboravio sam vic o bajkerima:-)

Umrla 4 bajkera i odu kod Svetog Petra:

pita prvog: sta si ti vozio

- Hondu

- Aj u pakao

drugi, sta si ti vozio

- Suzuki

- Aj i ti u pakao

treci, sta si ti vozio

- Yamahu

- i ti u pakao

cetvrti, sta si ti vozio

Kawasaki

- Aj ti lepo u raj

Kad se ova trojica pobunise za sto on u raj

Sveti Petar odgovara:

Pa on se jadnik za zivota namucio:-)

 

Zato ti pazi da te nezakači pakao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Pre par meseci sam imao identicnu situaciju, isti motori u pitanju, stim sto su meni u opticaju bili i ST i AT kao dodaci na spisak sa istim iznosom novca.

 

Pristrasno bi ti preporucio SuperTeneru, pogotovo imajuci u vidu sta si rekao gde hoces da vozis. Takodje ako odlucis da osim atara i nasipa skocis i malo dalje, 2 cilindra u redu i dovoljno velika brizna ce ti i to omoguciti sa vecom udobnost od 1 cilindra. Voznja u paru opet ista prica. Kada sam uzimao moju Teneru, gledao sam i vozao Big-a po Fruskoj Gori, motor je za 1 cilindar stvarno izbalansiran koliko je to moguce i zaista je interesantan, gabaritno su veoma slicni Big i ST, al eto ja sam se odlucio za Yamahu i za ovih nekoliko hiljada kilometara po Vojvodini i Srbiji za par meseci vise nego zadovoljan.

 

Sta god da uzmes, javi se, ja sam cesto na nasipima i atarima uz dunav na primer ili ovako, bem li ga zasto, prija mi 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Malo sam istrazivao po dr big forumu i jutjubu oko ovog motora da cisto vidim koji je zvuk zdrave masine i da vidim hoce li mi ono 600 evitja biti diviljno ako nesto podje po zlu. Sve mi se vise dopada suzuki a sve manje ostali bas zbog tog jednog cilindra, u sustini jedan cilindar jedan problem, rece neko malo iskusniji :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Uros prodaje Teneru koju je vozio Zextreme i taj motor bi trebao da vidis i probas. Nekoliko godina je u vlasnistvu forumasa tako da sigurno ne kupujes macku u dzaku.

 

http://forum.bjbiker...tenere-xtz-750/

 

P.S. Od 3 motora sa pocetka teme, ja bih se odlucio za primerak koji je u najboljem stanju.

 

 

 

Lepa je ova tenera, dopada mi se. Ucinilo mi se da je to ova sa ovog oglasa

http://www.moto-berza.com/polovni-motori/yamaha-supertenere-oglas-87007/

 

ali sam tek posle video da ova sa foruma ima rolbar i drugaciji auspuh

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

ja sam vozio Kle sa svojih 197cm i 110kg. u nekoliko navrata sam vozio i ortakonje sa sobom sto mu dodje oko 160kg tereta po Smederevskom putu i ponasao se sasvim ok. ali meni licno je bio "broj manji". vozi se on jako lepo i kada se uvoza sa njim taj dual motor po asfaltu moze i jako lepo da se obara u krivini. koliko je brz ne znam posto sam ga samo jedanput vozio oko 140 kada smo preticali na Novosadskom starom putu. off sa Kle-om moze ali lagani po utabanim putevima i ne brzo, jednostavno sa fabrickim suspenzijama on to ne moze izdrzati.

Dominator sa druge strane je vise za off pravljen, od Kle-a definitivno. koliko se secam on se takmicio i u Camel Trophy reliju. naravno, to su fabricke verzije koliko i motori za Dakar ali sa druge strane mora se imati u vidu da je ipak on kao osnova bio koriscen sto je veliki plus.

Suzuki pravi fenomenalne jednocilindrase a moj imenjak ti je vec sve rekao o njemu.

a sto se Super Tenere tice i Afrike Twin najbolje bi bilo da ih probas. ne odgovaram te od Suzukija ali bar da budes 150% siguran da ces uzeti motor kakav ti odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Dominator se nije bas takmicio u camel trophy, jer su se samo domini i vozili :). I to fabricki, ali oni stari od 500 kuba (preciznije receno NX500) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125
  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

De si Pedja :zdravo:

 

Moje secanje na camel trophy je onako malo izbledelo :).

Sto se cetvorotockasa tice mislim da je negde do 98. 99. ekskluzivac bio land rover, a sto se tice motora honda nx pa dal 500 ili 650.

 

Fora ima puno u svemu tome (tad nastupa zabrana reklamiranja cigara direktno) pa je kamel sponzorisao i ovaj maraton. Imao je i svoju liniju dzinsa, dezodoranse, ... Sve to sa gubitkom samo da bi indirektno mogli pljuge reklamiraju.

Fora u CT je bila da ako nekome ne pomognes, a vidis da je u nevolji dobijas toliko kaznenih poena da nema sanse pobedis (opet ako se dobro secam). E sad ovde se u pomoc pozivaju ljudi koji se malo bolje secaju toga.

 

http://www.nightwings.org/Marathon/images/DomiCT-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Suzuki DR BIG 750S

DR sigurno, nećeš se pokajati, vozio KLE 2 godine prodao prije 4 mjeseca, probao Supertenere ne odgovara, probao Africa 750 hmmm, provozao DR 750 i odlučio da kupim i čova prodao prije nego sam uspio da ja pazarim, inače visok 192 i težak 110kg. Preporuka za DR BIG :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

covek je rekao da mu se svidja DR 800,kle i dominator ja ne znam zasto mu vi nudite svakakve trafike na plin i super tenere?

Inace DR800 je Dobar motor za tvoju visinu?meni licno je narandzasti privlacniji zbog boje a plavi izgleda da je dobro ocuvan izbor je tvoj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Suzuki

Evo i ja da dam glas Bigu ako nista zbog gabarita :). Vozim jednog88 godiste 750 i ide ko zmaj meni odgovara super. Uzeo sam ga sasvim slucajno samo zato jer je lik od kog sam ga uzeo radio kompletan motor cilindar isao na honovanje novi ventili lanac, frajlauf bla bla. Fale mu neke stvarcice od spoljne kozmetike ali me to ne brine. So far so good

IMG_20180717_192848.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Cao svima, zeleo bih da se vise informisem o Hondi Dominator, poslednjih dana sam nasao jednu na oglasima koja jako lepo izgleda, deluje ocuvano i da je neko redovno odrzavao.

http://www.polovniautomobili.com/motori/10680663/honda-nx650-dominator

Da li neko ima neki dobar savet ili na sta da obratim paznju?



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Hvala, nadam se da nece dimiti, kod njega je 9godina tako, vidim da je stariji covek, tako da se nadam da ce biti korektan, o naravno spustiti cenu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja