Jump to content

Moto Zajednica

BMW filmovi i fotke

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ne postoji bolja mašina za ultralake letilice od dvocilindričnog boxera.

Ja sam pre desetak godina započeo gradnju žirokoptera i završio 80% posla i onda sve stalo zbog nemogućnosti nabavke adekvatnog motora (sa reduktorom).

I posle nekoliko godina pauze projekt završio na otpad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Jeste, razgovarao sam sa Skyem, bolji je Rotax po performansi ali uz problematično popravljanje i trajnost je i više puta skuplji od BMW-ovog agregata za tu namenu, a ovako bi tebi nešto pasovalo, :

 

pl_motor10_f_zpsdqtd9pf4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ovima iz Touratech-a je stvarno dosadno  :lol3:

 

Em ruzno, em rizicno. 

 

 

Pa ko je lud da ovo okaci na motor i tera po asfaltu, a po livadi i sumi i da ne spominjem ??   :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

A mozda covek  mora da ih reklamira da bi ga sponzorisali....kao sto u vecinu "sektasa" sponzorisu. Ne mozes da nadjes naslov putopisa a da nije neki "tour, djir...".

 

Verovatno tim "sektasima" nedostaje kretivnosti, samokriticnosti, ideja,zelje i hrabrosti da pokusaju bilo sta bolje da urade.

Mislim da je taj BMW najlosiji motocikl ikada,a biti originalo jedinstven,pa nesto nazvati DJIR je prosto odlika nekoga ko nije ni jednu knjigu procitao. Cak sam siguran da taj koji tako naziva mesto,ne zna ni sta to znaci.

A svi koji voze BMW cak i ne znaju da voze.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
Verovatno tim "sektasima" nedostaje kretivnosti, samokriticnosti, ideja,zelje i hrabrosti da pokusaju bilo sta bolje da urade.
Mislim da je taj BMW najlosiji motocikl ikada,a biti originalo jedinstven,pa nesto nazvati DJIR je prosto odlika nekoga ko nije ni jednu knjigu procitao. Cak sam siguran da taj koji tako naziva mesto,ne zna ni sta to znaci.
A svi koji voze BMW cak i ne znaju da voze.


E neka si mu rekao! I kao oni nešto voze, posebno ovi što idu na DJIR... malo tu po komšiluku voze te "krave" pa se i hvale još... pih!


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC
On 4/15/2017 at 22:55, Sasha P said:

Verovatno tim "sektasima" nedostaje kretivnosti, samokriticnosti, ideja,zelje i hrabrosti da pokusaju bilo sta bolje da urade.

Mislim da je taj BMW najlosiji motocikl ikada,a biti originalo jedinstven,pa nesto nazvati DJIR je prosto odlika nekoga ko nije ni jednu knjigu procitao. Cak sam siguran da taj koji tako naziva mesto,ne zna ni sta to znaci.

A svi koji voze BMW cak i ne znaju da voze.

Sram te bilo... nemoj Sasha da te cuje

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Evo mucenja BMW Nine T Racer-a od strane moje malenkosti. Probao sam najneprakticniji motor u zivotu. :) Jedini motor od kog su me bolela ledja posle 30 minuta voznje, a vozio sam svasta. Sad mi je jasna svrha café racer-a. Kao sto i ime kaze.. da se vozis od jednog do drugog kafica u roku od 15 minuta, inace ako potraje postajes neupotrebljiv.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Kako da nece da povuce, ipak je to boxer 1200 koji je bio u prethodnim GS-ovima. On vuce stalno od 1000 obrtaja, mada nema onaj "kick in the ass" kao sto imam sa mojim V4 ili kao sto ima s1000r od 9000 obrtaja, sto je i normalno. Sve je na obrtnom momentu, koji koristis od pocetka do kraja, sto i sam znas, kao traktor vuce, vuce, vuce. Jedina moja zamerka je na taj cafe racer polozaj sedenja, inace pretpostavljam da sam probao normalan Nine T da bi bila druga prica, zbog pozicije sedenja.  Probao sam taj dan i Triumph Thruxton R i recimo taj motorcic me je odusevio svojim dinamickim performansama. Generalno i on i standardni Nine T su roadsteri preobuceni u neo retro. Kad poredim motore kao pogonske jedinice, motor u Nine T osecas da ima vise sirove snage i obrnog momenta, ali se kod Thruxtona nekako radje i brze penje u obrtajima, sto ja licno volim, a i ponasanje na putu je odlicno. No kao sto rekoh da sam probao obican Nine T to bi verovatno bila druga prica i mozda bih rekao da mi se vise svidja nego Thruxton.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja