Jump to content

Moto Zajednica

buduci maxi skuteras

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: suzuki bandit 600

cao svima ja sam vlada i upravo polazem za a kategoriju pa sledi kupovina maxi skutera...da li mozete da mi pomognete oko izbora svog prvog skutera pratim oglase i forum i vec imam neko misljenje i zelje za svoj prvi skuter....posto sam visok 170 da li ce to predstavljati problem oko izbora skutera?naime kupio bih sledeci skuter:

1.piagio x9 evo 250cm

2.kymco excajting 250 cm

jel ja mogu to da vozim zbog visine naravno imam i suvozacicu:)hvala

i sta misliti koji je bolji naravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Поздрав будући макси скутерашу!!! Мој глас иде xcitingu,некако ми је лепши!!! Мада и x9 је јако добар и са њим такође нећеш погрешити!!! По висини се уклапаш!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

Ma piaggio je piaggio, ako razumes sta hocu da kazem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

xciting je veci i meni lepsi.. kazu da je i pouzdan.. nisam ga vozio.. imam x9 SL 250, dobro se pokazao, ja za ove 3god nemam nikakve zamerke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Kymco is the best :nanana: (ali stvarno) :care:

Medjutim ako voziš i devojčicu, razmisli ako ti naleti nešto povoljno i o 500-tici, pogotovo ako planiraš i neki put.To je ona mala razlika (koja devojačku sreću kvari), ali vrlo bitna (preticanje, auto ili neki drugi dobar put, sve ono gde ti treba ipak veća snaga, pogotovo što si početnik, mislim na dozvolu, pa treba imati kojeg konja više pod zadnjicom (samo pod uslovom da nisi paljevina pa odvrneš do koske). Pamet u glavu, puna oprema i srećni putevi....Inače gabarit 250-500 je isti, a inače motor, pardon scooter, je pouzdan, dobar kvalitetan,trajan,izdržljiv, trpi početničke greške, (auuu al sam ga nahvalio, ko da moj prodajem), ako ga paziš, maziš i ne moraš ga zvati Djura. :lol:

Ako treba neki savet, piši. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ја би се ипак задржао на 250 јер ти је то први мотор(скутер).И да мој глас иде кимку.

Поздрав и да положиш па де се навозаш1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ја би се ипак задржао на 250 јер ти је то први мотор(скутер).И да мој глас иде кимку.

Поздрав и да положиш па де се навозаш1zdravo.gif

 

Ja se slazem ovde sa kolegom, ako je prvi motor onda ce ti 250cc biti taman, mala potrosnja, jeftina registracija, ima dovoljno snage da vuce dvoje kako treba, dobar i za po gradu a i za dalje, sto je najbitnije neces ga "prerasti" za jednu sezonu sto bi bio slucaj sa 125icom. 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: suzuki bandit 600

pa i meni se vise svidja kymco...mislim od 250 da ce mi biti taman...samo mi je dal mogu da se oslonim kad stojim na semaforu vidim da ima skoro 200 kg???;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Одеш у салон или нађеш неког ко је вољан да ти да да пробаш,али мислим да неће бити проблема 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 70 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: piaggio X9 500ie EVO

šta je lepše je stvar ukusa...činjenica je da je exciting modernije dizajniran...i to mu je jedina prednost...sve ostalo ide na stranu x9...:takoje:

 

dobro razmisli...lako je kupiti, ali vrlo tesko posle prodati motor kojim nisi zadovoljan...pogotovo kad je made in taiwan...:nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja nisam skuteras, ali mi za oko upadaju Beverliji... I cini mi se da je ralativno mali? Jel si razmisljao o njemu?

 

Imam predjeno par stotina kilometara na Beverly-u 500, al ajde, to je veca sprava. A jednog 250 sam servisirao, i bio sam poprilicno iznanadjen kako je fino stanje motora bilo iako se videlo da je bas vozan.

 

Da se ogradim, ja nisam ljubitelj skutera, neka se niko ne uvredi, ali sto su prakticni i udobni, to je cudo! :)

 

I simpaticni su mi ovi Beverly 300 ie sto Policija u NS ganja, kontam da je super spravica! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: suzuki bandit 600

beverli mi se ne svidja mislim dobar je skuter ali stvar ukusa...gledam koliko su skuteri u italiji moze jeftino da se nadje exsiting za 1ooo evrica a imam drugara u trstu moze da mi nadje neki koliko je to dobra kombinacija?mada jos nisam vozio neki maxi skuter mozda bi bilo najbolje da provozam i x9 i exsiting i da vidim koji mi lezi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

moj glas za X9 ... naravno ... ako nisi baš nesiguran ( obzirom da tek polažeš ) a planiraš na duže putovanje i imaš suvozačicu onda razmisli i o 500ki mada je i 250 sasvim ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ja sam vozio Burgmana 400, pa KLE 500, a sada vozim scarabeo 250 ie i prezadovoljan sam lako manevrisanje za po gradu mala potrosnja juce merena 3,5l na 100km gradske voznje sam i u dvoje bez zavrtanja gasa do kraja u startu. putna brzina 90-100 toliko sam vozio i burgmana i kle tako da mi sve ide u korist 250. Sto se tice voznje u dvoje i tu mi se svidja nije mu problem, na auto put sigurno necu za prigradske puteve sasvim dovoljno , Niza registracija ,cena odrzavanja... A sto se tice ove dvojice stvar ukusa oba su dobri koji god da uzmes neces pogresiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Moj savet je da uzmes onaj koji je u boljem stanju od ova dva navedena primerka. Za X9 se zna da je problemaricna digitalna tabla, ostalo je manje vise dobro. Xciting nisam vozio, a x9 imam 2 godine otprilike, udoban, veliki prtljaznik, veliki rezervoar, odlicne kocnice, po meni veoma lep. Vozio sam kymco top boy 50 ccm i odlicno je skuterce, a o ovom brendu sam cuo sve najbolje, bez obzira sto je azijat. Nek ti odluku donesu stanje motora i odnos ulozeno-dobijeno, a sam brend je manje bitan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 250ie & Gilera Stalker

'ajde da se i ja priključim diskusiji.

 

Bio sam u sličnoj dilemi. Dugo sam vozio Peugeot elyseo 100 (25.000 km po gradu).

 

Posle njega sam se odlučio za Apriliju Scarabeo jer je meni 90% vožnje po gradu (i sa gospođom), odemo van grada jedno 100-150km bez problema. Veći je tovarni prostor, napred 16", pozadi 14" točak. Leva kočnica koči OBA točka u odnosu koji je predsetovan, ima daljinsko otključavanje gepeka (mnoooogo zgodna sitnica), i fabrički uključen alarm koji ne možeš da isključiš (sam se uključi posle 3 minuta).

 

Skuter je uzan i može lako da se provlači kroz grad. Imam i visok vizir (jesen-proleće) i nizak (leto) čime sam uz kacigu koja je modularna Nolan N43Air obezbedio odličnu zaštitu od vetra.

Inače imam 50 god i po gradu sam prešao oko 35.000km na skuterima.

 

Nadam se da sam pomogao... :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: suzuki bandit 600

caoo svima...konacno sam polozio za A ...sad ide kupovina skutera,izbor je pao na piaggio x9 od 250 cc..vec pratim oglase i ima par komada,jel mozete da mi kazete neki servis i majstora gde bi pregledao motor posto pojma nemam sta treba da se gleda a ne zelim da mi neko uvali neki krs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

caoo svima...konacno sam polozio za A ... pojma nemam sta treba da se gleda a ne zelim da mi neko uvali neki krs

 

Gledas sve:

- potrosenost/stanje guma kao i godiste

- stanje diskova/plocica

- prednji/zadnji amortizeri ( curenje, lupkanje, lako sabijanje )

- signalizacija ( svetlosna grupa, instr. tabla, sirena )

- curenje oko termo grupe/pumpe za vodu ( mot. ulje/antifriz )

- proba skutera ( ne sme da trese pri polasku nit da "vuce" u stranu kad pustis korman )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako si iole pratio ovaj naš MAXI kutak onda ti je jasno da za savet, održavanje i sve ostalo oko maxiskutera nema niko stručniji od našeg Dareta tj Satelisa :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja