Jump to content

Moto Zajednica

kupovina turera honda st 1100 ili r1100rt

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Kolika su ti mesecna primanja?

 

Sto? Jesu li ova dva motora skuplja za odrzavanje od ostalih?

Nisam probao nijedan, ali bih se pre odlucio za V4 nego za B2. A i cena je na strani Honde... Slatke muke u svakom slucaju.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne znam kakve su cene Honde i njenog odrzavanja ali za BMW R1100RT ne moras biti bogatas. U Lazarevcu se jedan prodao za 2000e, ali je neka prosecna cena oko 3000-4000e. Odrzavanje je jednostavno kao kod svih boksera iz tog vremena, prakticno se sve moze zavrsiti u garazi, bez servisa. Ventili sa klackalicama (bez plocica), kranje jednostavan sistem ubrizgavanja, kardan itd.

 

Dakle: RT je izuzetno pouzdan motocikl, lak za odrzavanje i prilicno jeftin u nabavci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Kolika su ti mesecna primanja?

 

Da li ti imas neka iskustva sa tim motorima ili pitas bezveze? Ukoliko se covek dvoumi izmedju ta dva motora, verovatno ima dovoljna mesecna primanja. :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Nema nikakvih specijalnih ili neizvodljivih stvari kod servisiranja bilo kog od ova dva modela koje si naveo,Filteri,ulja,pločice,sve je lako dostupno i cene su prsečne,kao za većinu motora koji su ovde uobičajeni.lično sam za Hondu,(ne zato što ja vozim takvu,nego generalno) ali probaj negde da dobiješ ove motore na test vožnju,pa sam odluči,relativno su slični!

 

Mirko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Posto sam vlasnik Honde ST1100 Pan European da i ja kazem koju rec o ovom modelu.

Posedujem ga oko godinu dana ili oko 11000km. Sto se tice motora stvarno sam prezadovoljan sa njim. Motor uzivo izgleda ogromno i tezak je kad se barata sa njim u mestu. ali cim se krene motor se vozi kao bicikla kao da ima 100kg manje, a sve to zahvaljujuci niskom tezistu.

Udoban, odlicna zastita od vetra, radi kao fen bez ikakvih vibracija i vuce od nule.

Najvise me odusevljava potrosnja koja ni po gradu ne moze da predje 6L.

Na otvorenom mi trosi od 4.7 do 5L ( sam na motoru sa tri kofera punih stvari) , a letos sa zenom tri kofera i rancem preko potrosnja do mora je bila 5,2L. Da napomenem da nisam od onih koji dave motor i ne vozim penzionerski.

Ima odlicne kocnice, moj ima i ABS i TCS ( kontrolu proklizavanja), a po krivinama drzi kao pegla.

Sto se tice odrzavanja ono je kao na ostalim motorima ako ne i jeftinije. Ako te interesuje jos nesto slobodno pitaj. :moto3: :moto3: :moto3: :moto3:

post-3450-0-24282200-1382381632_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

kao sto je napisao NIKOLA 1 .........sve je apsolutno tacno..........+ jos jedna veoma bitna stavka a to je da.......cene odrzavanja u granicama kao kod jeftinijih motora mislim na potrosni materijal,,,sajle ..svecice.....ulje...filteri......NE KVARI se a prelazi bez otvaranja masine i do 200.000km agregat pouzdan nada sve.Tezak kao tucak zbog niskoga tezista motora ali zato fenomenalno upravljiv i na pravcu ali i krivinama .Naravno nije za na ;;koleno;; :moto3:

 

Po meni jako bitna stavka je da troskovi odrzavanja nisu BEZOBRAZNO SKUPI kao kod Bmw-a a i pouzdaniji je od bmw :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Po meni jako bitna stavka je da troskovi odrzavanja nisu BEZOBRAZNO SKUPI kao kod Bmw-a a i pouzdaniji je od bmw :zdravo:

 

Ajd kad vec insistiras... Mozes li sa par primera da pokazes sta je na r1100rt BEZOBRAZNO SKUPO i koliko to isto kosta za Hondu iz ove teme?? Kako argumentujes pouzdanost?

 

http://www.transeurope.de/motorraeder/200000_km_-_klub/200000_km_-_klub.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Na primer.kvačilo,menjač i sklop kardan-zadnje viljuška kod BMWa su skupi,i neuporedivo češće se kvare nego na Hondi!

 

Mirko

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Po meni jako bitna stavka je da troskovi odrzavanja nisu BEZOBRAZNO SKUPI kao kod Bmw-a a i pouzdaniji je od bmw :zdravo:

 

Ajd kad vec insistiras... Mozes li sa par primera da pokazes sta je na r1100rt BEZOBRAZNO SKUPO i koliko to isto kosta za Hondu iz ove teme?? Kako argumentujes pouzdanost?

 

http://www.transeuro...0_km_-_klub.htm

 

Lalajko, ako smem, ja ču da dam par primera.....

 

Gumica koja dolazi na ram i drži plastiku košta kod BMW-a 0,5 eur-a, a kod Honde 4,2 eur-a.....ne bih da ti napišem koliko košta jedan onaj čepić koji drži plastiku.....e sad to što momci stavljaju šrafove umesto ćepića pa rade sami te gumice, to je druga priča.

Mene lično održavanje Honde košta puno skuplje nego BMW-a. S tim da kod bmw-a stavljam originale, a kod Honde sve falš....

Honda je kvalitetan motor, međutim delovi i održavanje je stvarno bezobrazno skupo (pričam za originalne delove na ovlaštenom servisu), a tek da nešto rikne na Hondi.....

O kvaliteti kardana i mašine neču ni da gubim reči, jer imam dva bmw-a kod kuče....na jednom još nije bio otvoren kardan zbog kvarova (osim zamene velikog semeringa na 50.000 hiljada), a ima pređenih preko 120.000 km.

Imteresantno da sam kruzera rasturio u paramparčad zbog renovacije i jedina stvar koju sam našao na njemu za eventuelnu zamenu je desni španer lanca koji ima par risova....sve ostalo je daleko od fabričkih service limita, čak i karike

Pouzdanost neču da komentarišem, jer nema smisla....svi motori su me doveli kuči bez problema , jedino zbog honde sam dva puta več čekao sa strane prijatelja sa prikolicom zbog kvarova....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

laki, Boki, predrasuda ima mnogo, uglavnom bez pokrića ali je činjenica da Japance čačka kamara, bar kod nas u Srbiji, a za BMW neću da kažem da baš nema majstora al gotovo da je tako plus što vole da ošašave samo tako a da ne da ne urade nego nagrde. Zbog dugogodišnje bezobrazne registracije Srbiju su preplavili šestotinjaci tako da Bokser nije postojao ovde do unazad 2 godine i normalno je da masovnost kreira mnjenje. Činjenica je da BMW već niz godina prodaje trećinu tržišta, da većina policija po svetu vozi Boksere i najmasovni je upravo bio 1100 RT zbog perfektnih voznih osobina, izuzetno okretan i brz, a od nas koji ih vozimo retko ko bi prešao na drugu marku. Najbolje da čovek proba oba motora da bi ih spoznao a što se tiče izdržljivosti, 1100 GS ima sa 485.000 milja, verovatno najveći svetski putnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

229B7077-A03D-024D-AD00-25B2BF402D83_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

Molio bi sličnu fotku od hondine zadnje viljuške! Procedura za zamenu lamele je priča za sebe,menjao sam ih više puta,a mislim da od policijskih nema nijedan kojem se menjač nije bar jednom rasuo.

 

Mirko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ova slika je na 1200, 11xx nema taj rizik mada se sve da skršiti. Kad bi znao kako se arče policijski BMW-i, ne bi verovao, teško da bilo šta može to da izdrži i toliko dugo, samo BMW-e svaki dan rade a ostalo po potrebi i sedaju samo bolji na njih. Tačno je da jedna edicija menjača pravi problem, popravka je smešna ali serviseri koji ih rade to zlupotrebljavaju i ugrađuju im nove menjače a stare zadržavaju verovatno i potom ekstra zarađuju. Fabrički podatak je da se lamela menja na 100k, a u praksi više ima sa daleko večom kilometražom, plus se može samo obloga zameniti što je desetak € plus rad naravno, a na seriji 1.2 on je neuporedivo veći nego na 11xx. Klasična V viljuška se da pokriviti verovatno i možda neprimetno, kod BMW-a nema krivljenja, il je prav il slomljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

O kvalitetu i pouzdanosti ST1100,preuzeto sa MCN:

"Honda ST1100 Pan European motors will cheerfully toss off 250,000 miles, the suspension lasts well and the build quality is terrifically strong. Keep an eye on tyre wear, which dramatically affects the handling, corrosion on the swingarm, seizing brake calipers and poor paint quality which affects older bikes particularly."

A mozes i folciku da vozis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ovdje se poredi Honda CB600F (aka najgora) sa BMW-om koji kosta 3 x skuplje u prodavnici. :hej:

Svaki motor se moze pokvariti, ali mi ovdje pricamo o dobro poznatim touring motorima iz proslog mileniuma,

oba od pouzdanih proizvodjaca.

Cijenim da samo treba gledati koji jos pali, ide i veci osmjeh razvuce. Mjenjac koji je prezivio 15 kuka je zasigurno dobar mjenjac. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2343 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Npr Honda CBR ram

A samo da dodam da pucaju i drugi i to sve u 16... Kawe ninje,gsxr-ovi,fazeri da ne pricam. I to ovi novi... Ducati i Triumph ohohooo

post-7764-0-85375900-1384384207_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

puca sve zivo kada ga silujes i zavisi od primerka do primerka a najvise od vlasnika do vlasnika.

 

A ovakvo pucanje rama kao sa primera kod ove CBR-ke mi je veoma čudno, i pre bih rekao da je ovde sklop nesretnih okolnosti fabrike koja je pustila proizvod "na granici" i "graničnog" vlasnika.

 

Suviše je pravilna pukotina, na tačnom spoju dva komada (ne bi smelo da puca po pravoj liniji već bi to trebalo da bude cik cak zbog izmene strukture materijala prilikom varenja) i ove gromuljice koja mi pokazuje da je proces varenja bio prekinut (drugačija struktura vara nakon ) i nastavljan. Moguće je da je zamena ili prekid dostave žice, ili ako nije robotizovano varenje zamene majstora.

 

Pre će biti da je majstor u pitanju, vidi se drugačiji "rukopis" - var na prvom delu (ide s desna na levo) je grublji, veći razmaci, i očigledno drugačiji ugao vara u odnosu na elemente.

 

Veoma, veoma zanimljiv detalj koji bi trebalo zapamtiti i koristiti kao glavolomku prilikom kupovine novog ili polovnog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja