Jump to content

Moto Zajednica

Tomos APN 6

Recommended Posts

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Moj APN 4 je 1977 i svojevremeno (do 2004 i mojih radova) mogao preko 70 na sat. Vrlo glatko. Onda sam preduzeo radove da mu malo ustrojim sposobnosti a pre svega smanjim potrosnju (3,5-4,5 lit.). Sad vidim da sam ga zakomplikovao jer mi ga nece registrovati kao moped a nece da juri kao pre. Muka mi je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Свакако је држава без икакве потребе узела на зуб Томосе.
Ајде, сада морају да се региструју, али стави у закон да оно што је било мопед (бицикл са помоћним мотором) када се произвело, тако и остане. А за новије нека важе нова правила.

Овако ће бити брдо илегалних на путевима у мањим местима и ништа нису урадили.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
DOT oznaka se pojavila 90-ih godina proslog vekamislim da je@bdada u pravu
Могуће, заиста не знам.
Предња ми нема ДОТ уопше, а свашта нешто пише по њој

Међутим, баш се слабо види, те нисам сликао.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Бож' сачувај, он чак ни нема неко име, просто га зовем (јооој, сада када крену прозивке) шестица

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 21 minuta, Zuba87 je napisao:

Дај Боже да неко "горе" поразмисли о томе, па да их баци на ваљак. Ја гарантујем да не прелази 45 ни један. Када спустим своје цењено дупе на исти emoji3.png

Bogami, ja sam svoj APN6 uspeo da doteram do 58 km/h prema GPS u. Sa obzirom da znam da si krupnijih gabarita od mene, idealan bi bio da ideš na valjke kao reper :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 25 minuta, bdada je napisao:

Malo da OFF-ujem, motor 1982 fabrika kaze 1986 pocela proizvodnja, MUP uzeo podatke sa istog sajta www.tomos.si , imamo nepoklapanje u 4 godine, koliko su onda relevantni podaci o max. brzini tj 2-3 km/h? :stabre:

Svaka čast na ovom zapažanju! Mislim da je deklarisana brzina ostala ista, ali opet treba im skrenuti pažnju da su se zeznuli.

 

Međutim, bolje da ne čačkamo mečku jer će na kraju reći: "1982. godište? Na sajtu stoji da se prave tek od 1986.! Znači petljate nešto, zaplenjujemo!" :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Jovan Ristic realno svasta se moze ocekivati od takvih, bicu slobodan da kazem NESPOSOBNjAKOVICA, ako imas veliku kolicinu vozila gde ce max. propisanom brzinom napraviti ogromnu pometnju onda se to trebalo pokusati resiti na drugi nacin, tj mobilnim valjcima kao sto ima policija na zapadu (msm da Italijani prednjace) , sto je bilo moped (bicikl sa pom.motorom) to i ostaje, sto se prvi put registruje potvrda/racun pa se "vidimo na drumu".

Opet papirologija nista nije resila "na terenu", izes potvrdu kada skuterce pegla 90km/h. ... bemti samo se iznerviram :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@bdada slažem se da nisu ništa rešili. Po nekom mom skromnom mišljenju trebali su rešiti tako da je obavezan samo tehnički pregled jednom godišnje, a da sve ostane po starom. Slažem se i da bi trebalo osiguranje, ali ova preregistracija je totalna glupost. Em su zagorčali život mnogima, em neće uzeti ništa novaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Znaju oni vrlo dobro sta rade. Pune kasu time sto dovode do velikog broja "neregistrovanih" mopeda na ulicama. Gde mnogi ni ne znaju da su "ilegalno" u saobracaju. Time šišaju sirotinju i udaraju je po dzepu. Zavadi pa vladaj koncept. Kao za aflatoksine. Ili npr (moje reci od atoksin afere, a generlno nacin nase politike): "Mi nemamo pijanih vozaca na ulici!!! Najbolji smo u svetu statisticki gledano! Ni jedna nezgoda izazvana a da je uzrok alkoholisanost!" Neko mudo u potpisu. 

A u stvari samo stavimo granicu alkoholisanosti 3.5 promila, ispod smo legalni. 

"Resen" problem! 

P. S. S obzirom da je post donekle politicke prirode (kao i tema) ako ekipa obrise post, razumem. Ne podrzavam, ali imam razumevanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem
On 28.4.2019. at 0:28, Zuba87 je napisao:

Свакако је држава без икакве потребе узела на зуб Томосе.
Ајде, сада морају да се региструју, али стави у закон да оно што је било мопед (бицикл са помоћним мотором) када се произвело, тако и остане. А за новије нека важе нова правила.

Овако ће бити брдо илегалних на путевима у мањим местима и ништа нису урадили.
 

Pa da uradili su da AM, B vise ne vazi vec mora polaganje na A1. Nove bele tablice i dr.  Prodao sam mog lepotana prosle godine, usijao se telefon.. a bio prvi vlasnik. Moped ko iz apoteke. Cak su mi se drugari rugali, sto kupujem skuplji Motul dvotaktol od obicne dvotaktolske brlje. E jbg, nepoderiva masina.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Урадили су, на папиру.
Али ће им јаааако мали број људи регистровати Томоса сада.

А по селима, где се највише возе, ни нема полиције, а и када се поставе негде, цело село зна где су, још пре него што су стигли да зауставе првог...

Неће се држава леба најести од регистрације Томоса...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem

Kako sam razumeo, upravo zbog tog probijanja viska od 3 kmh ne moze na AM. Da je ostalo 45 kmh mogla bi kategorija po starom. 

I sad zamisli coveka koji vozi APN 6 od 200 eura treba mu još toliko da bi polagao za vecu kategoriju, registrovao moped.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ма, добро си ти разумео, само што неће људи плаћати регистрацију годишње и тераће по старом, без кациге, без категорије и без регистрације...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
Pre 4 sati, vlad77 je napisao:

Kako sam razumeo, upravo zbog tog probijanja viska od 3 kmh ne moze na AM. Da je ostalo 45 kmh mogla bi kategorija po starom. 

I sad zamisli coveka koji vozi APN 6 od 200 eura treba mu još toliko da bi polagao za vecu kategoriju, registrovao moped.  

Meni nije probem AM nego sto uopste ne mogu da ga registrujem, jer je proizveden pre 1990g (tako su objasnili strucnjaci,kazu nije na spisku tomosovih motora koje su na TP dobili). Trazio sam da registrujem za Akategoriju ( i da ide 200kmh) ali dzabe, a uzeli su mi tablicu, napisao kaznu od 6000d.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja