Jump to content

Moto Zajednica

2 konja na 3 konja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 257 postova

14/8/2013

 

Sada je red na pravilo:"4h".Pravilo 4h sam ustvari ja koji sam zapinjao non stop da krecemo u 4h am zato sto skuter ima vazdusno hladjenje i mnogo bolje ide ujutru i nocu tj ne pregreva se tako lako...Acko se naravno slaze samnom.Inace Rile kada je cuo da planiramo da krenemo u 4am,kaze da nam to nije bas najpametnija ideja,mnogo je hladno...Zvoni mob u 4am,ma kakvo crno ustajanje,pada dogovor da ustajemo oko 5...Ustali,spremili se i oko pola 6 krenuli sa Zlatibora...

 

Inace pre polaska na put,kolega mi je napravio upaljac na skuteru da bih ja mogao da punim mobilni koji nam sluzi i kao fotoaparat.Imam neki LG Smatrphone kome baterija drzi dok se kafa ne ohladi,a vece kada smo stigli na Zlatibor imao sam 15%.To ne bi bio nikakav problem da nisam kupio punjac kod kineza koji kada sam ga isprobao pokazuje da puni ali ustvari ne radi nista,a ja dileja poneo samo usb kabl a nisam poneo onaj stek za struju...

 

enbh.jpg

 

 

sh6a.jpg

 

ngc1.jpg

 

Polazimo u pola 6 i planiramo da stanemo u Prijepolje da jedemo,popijemo kafu,kupimo punjac za telefon i uz put razgledamo grad...Prolazimo pored reke Uvac,prelep pogled na istu,stajemo da slikamo,skljoc na most i telefon se gasi...E bas steta...

 

teob.jpg

 

Od Nove Varosi do Prijepolja put ide uz reku Lim,prelepo je sve.Stizemo u Prijepolje,stajemo prvo da omandzamo neku pljedzu i onda na kafu u kaficu gde sam za to vreme punio mob na usb od kompa preko kojeg pustaju muziku...Ljudi nas gledaju kao vanzemaljce,natovareni smo kao da vozimo kamion a ne skuter.Ja pitao osoblje kafica da li mozemo da ostavimo stvari tu dok se procunjamo po gradu i nadjemo punjac,naravno odgovor je bio da mozemo.Kupimo punjac,sve radi kako treba,pokupimo stvari i pravac granicni prelaz koji je na nekih 25km od Prijepolja.

 

usk9.jpg

 

 

Krecemo i nastavljamo putem uz reku Lim,ne mozemo da se nacudimo kako je sve lepo,melem za oci,i posle jedno 20km nailazimo na tablu na kojoj pise Welcome to Nova Varos....STA KOJ...?????Jbt,ne verujem lagano se vracamo istim putem kojim smo dosli i ne provaljujemo...Sta sad,okreci se i ponovo u Prijepolje pa do granice...

 

Posle Prijepolja pocinje brdo koje traje sigurno 10ak km do granice a da bih vam docarao koliko se brzo krecemo recicu vam da nam je brzina na ravnom 60-70km,na uzbrdici 30km,bas jakoj uzbrdici 25km,a nizbrdo peglamo kao Valentino...

 

pnpk.jpg

 

skgr.jpg

 

 

Negde na vrhu tog brda stajemo kod neke cesme da malo odmorimo a usput i smislimo plan kako cemo preko grane s obzirom da je skuter registrovan za jednog.I tu smisljamo plan koji verujem da bi neki cetvorogodisnjak odbacio i smislio bolji.Acko ce da predje kao pesak,pa ako ga pitaju kako je dosao do ovde on ce reci da je stopirao i da pali stopom na more.Stajemo na krivini pred granicu,Acko stavlja vrecu na ledja da bi to sve delovalo uverljivije i jastuk pod misku.Ja cekam da me on cimne kada predje pa da i ja krenem,posle jedno desetak minuta me zove i kaze da je presao Srpsku granicu i da ide prema Crnogorskoj.Cekam,cekam,prodjose 45min a njega nema da cimne kad eto cima on i ja krecem.Srpsku granicu prolazim bez problema,idem prema Crnogorskoj a ispred mene 3 automobila cekaju...

 

Izvadim ja tel da slikam kad prilazi lik koji radi na granici i kaze:Sta radis to?Rekoh slikam...Pa ovo je granica covece,ovde je zabranjeno slikanje....Ok,sorry...Dolazim na red,predajem pasos a covek koji radi u toj kabini me gleda nekako drugacije.Pita gde cu,ja odgovaram idem na more,dok za to vreme granicna policija obilazi oko skutera...U tom trenutku me pita jedan da li onaj Boranin mene ceka...Koga?Mene?Ne poznavam Gospodina,pa ovaj skuter mene jedva nosi a kamoli jos nekoga...Aha ok i gleda u drugu kacigu koju sam nevesto pokusao da sakrijem izmedju vrece i ranca...

 

Prodjem ja granicu i nekih 200-300m kasnije nailazim na Acka koji lezi u hladovini...Rekoh:Brate prosli smo granicu...Jesmo ali bilo je hebeno...Onda mi isprica kako je on prosao granicu tj da kada je dosao na Srpsku granicu i rekao da je stoper,granicar se kaze bas mnogo trudio da mu poveruje....Kaze a sta ce ti jastuk?Pa da imam na sta da stavim glavu kada spavam negde u vreci koju nosim na ledjima :D Pa dobro,ajde sve razumem ali zasto covece toliki jastuk? :D Prolazi on tu nekako i dolazi do Crnogorske granice gde ga granicar pita posto je jastuk misleci da ovaj prodaje jastuke :D

 

Acko je ponovo ispricao istu pricu i opet uz dosta objasnjavanja prolazi granicu i nekih 100m od granice iza krivine sedne u hladovinu da me saceka...Sta se onda desava?Prolazi dzip granicne policije,zaustavlja se kod njega i pita ga sta radi on tu,da li zna da je ovo granicni prelaz?On im objasnjava da je to prva hladovina na koju je naisao i da je morao malo da odmori a posto su to drugi likovi tj ne oni sa granice nisu poverovali u Ackovu pricu totalno i trazili da im da jastuk da provere da li ima nesto u njemu.Istiskase oni jastuk i onda su trazili da isprazni sve dzepove,torbicu,novcanik i na kraju kada su videli da nema niceg otisli...

 

Pokupim Acka i krecemo spustanje do Pljevlja gde cemo natociti gorivo.Na pumpi zavrsavamo sta imamo i spremamo se za polazak kada pored pumpe prolazi isti taj dzip granicne policije i staje na raskrsnici bas na izlazu sa benzinske pumpe,Acko kaze da daje ruku da su ovi krenuli po nas.Sacekamo minut i dok su se oni parkirali projurimo pored njih pa ako nas zaustave-zaustave,nemamo sta da krijemo.

 

Prodjemo ih i nastavljamo putem Zabljaka...Pocinjemo da se penjemo uzbrdo,mislim se ovom brdu nikad kraja a ne shvatam da je ovo tek pocetak tj tu pocinje Rock 'n' Roll.Krenemo da se spustamo i dolazimo do cuvenog mosta na Tari za koji smo totalno zaboravili da cemo ga proci...Tu se zaustavljamo,krece slikanje a posto na telefonu imam opciju da kada slikam ne moram da pritisnem nijedno dugme vec kazem whisky,ljudi se smeju nasem nacinu slikanja.Tu odlucimo i da popijemo sokic i neko vreme uzivamo u pogledu na most i okolinu...

 

h4qe.jpg

 

veiq.jpg

 

qwzb.jpg

 

lhh4.jpg

 

s7s6.jpg

 

kwm6.jpg

 

j06z.jpg

 

Dok smo ispijali sok,dogovorimo se da ne silimo,vec je pola 2,ni mi nismo bas najsveziji,tako da cemo se odmoriti na Crnom jezeru na Zabljaku jedno 2h pa kad stignemo u Boku Kotorsku-stigli smo.Dok smo se pripremali da podjemo prilazi jedan crnogorac i pita me:Ajde reci mi molim te da si na ovome stigao,odakle je ovo,Bor?Rekoh da,i nisam sam,dvojica nas je.Svaka cast momci,ja sada vozim vespu,nekada sam vozio Harley-a na putovanjima ali ovo ne mogu da zamislim....Svaka cast!

 

Krecemo na gore prema Zabljaku kroz one serpentine kojih ima 9 barem sam tako cuo na emisiji SAT,posle trece sam prestao da brojim,predugo je trajao citaj taj uspon...Na vrhu nalazimo na zanimljivu tablu uz koju sam morao da se slikam u Karate Kid pozi!

 

ngx5.jpg

 

Stizemo na Zabljak oko 3,kad na ulasku velika kolona,prolazimo pored kolone i vidimo momka sa odranim licem kako gleda dok ljudi koji su stali da pomognu pokusavaju da odgurnu auto koji je zakucan u drvo na put.Seli smo u neku piceriju da jedemo,velika pica a kao da je za vrapce pravljena,nema veze,drzace nas valjda do veceras...

 

q3mk.jpg

 

 

Krecemo do jezera a automobila koliko hoces,hiljade turista setaju ulicom,provlacimo se izmedju njih i stizemo do rampe gde stoji znak zabranjeno motorima dalje.Pokupismo sve stvari i krenusmo peske do jezera...

 

x5sx.jpg

 

m2mo.jpg

 

d2fs.jpg

 

yksj.jpg

 

zfy1.jpg

 

 

Jedno desetak dana pred put Acko i ja bili na Gitarijadi,gde smo culi pesmu Partibrejkersa za koju smo se slozili da moze da nam bude moto putovanja...

 

h86k.jpg

 

4vbk.jpg

 

Odmorismo se kao bajagi i oko pola 5 krecemo dalje....Sledeci na redu je Niksic ali kolega sa posla mi rece da kod Savnika postoji neko hebeno brdo i da budem spreman na to...Dodjosmo do Savnika gde krece uspon koji traje i traje i traje...Sve vreme (a imam ga dosta) razmisljam o Cestobrodici ili Tresibabi dole kod mene,cini mi se kao odlazak do prodavnice...Ali ispeglamo mi i to brdo :D i malo kasnije skuter pocinje da stuca....Aaaaa vec mi je poznato ovo,pa nema goriva,ni to nam nije islo na ruku sto od granice sa Srbijom pa do Herceg Novog postoje 2 pumpe,jedna u Pljevlju a druga u Niksicu.Sipamo mi onih 2.5l steka sto smo imali ispod sedista i oko pola 8 stizemo na pumpu u Niksic gde od mogucih 4.9l sipamo 4.85l...Ahaha...How lucky we are!!!

 

Krecemo od Niksica,idemo prema Trebinju,prolazimo pored Slanskog jezera...

 

xekf.jpg

 

Mrak je vec pao,malo je hladnije i skuter odmah ide bolje,dolazimo do odvajanja za Grahovo i Risan gde vec krece nizbrdo i mi za cas posla opeglamo tu deonicu i dodjemo do mora...

 

ibqa.jpg

 

Oko 9:15 stizemo i stajemo u prvo mesto (Morinj) gde odlucujemo da cemo i prespavati...Nadjemo neku plazu na kojoj postoji stvarno lepo mesto ispod neke palmice ali problem je sto se plaza nalazi bas pored setalista gde ljudi prolaze a i neki kafic sa glasnom muzikom je u blizini...Rekoh ja Acku da nastavimo pa cemo naci nesto bolje i to i uradimo...Vozimo i u mestu cini mi se da se zove Kamenari,odmah pored Bijele vidimo znak Camp odmah pored puta...Udjemo mi u camp i na recepciji pitamo da li ima neki smestaj,on rece nema nista i pita nas da li mi imamo nesto svoje opreme,rekoh imamo vrece nije problem na zemlji da spavamo samo da imamo gde da parkiramo i gde sutra stvari da ostavimo kada odemo do Dubrovnika.Kaze moze a ja kada sam ga pitao koliko ce to da nas kosta on napravi neku facu i kaze ma sta ce da vas kosta...6e po osobi...Ja rekoh moze to malo nize i lik se u trenutrku razbesni.Ma ne moze,to bi vas ovako kostalo 18-20e a ja vam dajem za 12e...Dogovaramo se Acko i ja,i odlucujemo da ostanemo tu da ne bi smo sutra gubili vreme gde cemo sa stvarima itd.Otisli do prodavnice,kupili materijal za neke sendvice,Acko hoce Cedevitu,ja hocu pivo,uzmemo po 2 od oba i nazad u kamp...Posle tusa i vecere,ni pola piva nisam stigao da popijem,vec sam se onesvestio....

 

Nastavak sledi...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 36

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Veoma retko se dešava da se ja nađem u situaciji u kojoj ne znam šta da kažem. To se upravo sada desilo. Tvoja ludost (pozitivna naravno!), hrabrost i tvoj avanturizam su za pohvalu. Dovoljno je da se obrati pažnja na majicu, i sve je rečeno! 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja