Jump to content

Moto Zajednica

2 konja na 3 konja

Recommended Posts

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Druze,za tvoje putopise uvoznik kineza treba da ti pokloni nov skuter ako ne cak i da ti sponzorise putovanja... 1care.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Još su mogli da vas uhapse na granici, situacija me je podsetila na onaj vic sa piroćancem što prevozi dzakove sa peskom na biciklu. Što ga cimali carinarnici za pesak, a on švercovao bicikle.

 

Moram da priznam da je za ovu turu potrebna velika hrabrost, ja cele godine planiram da odem do CG skuterom od 250 cm3 pa se sve mislim da je slab, ali posle ovoga ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

imao sam isti takav sprint exactly 50,samo crveni...fina masinica,ali toliku kilometrazu nisam ni pokusavao da napadnem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

I posle kazu Sprint je sranja, ne valja! :) Cak se i ja koji sam avanturista ne bih usudio da idem sa njim. 1care.gif

 

Svaka cast! Daaaaj nastavak! 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250
0takoje.gif Свака част , како испегласте брда и долине 1moto3.gif пратим даље дешавање 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Malopre sam se cuo sa Rilletom i recemi za vase putovanje i avanturu, sad citam i sta reci osim SVAKA CAST. 1care.gif Sve najbolje u nastavku avanture. 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

15/8/2013

 

 

Naravno ja sam pre nego sto smo zaspali insistirao na pravilu 4am,stim sto sad ne moramo da krenemo u 4 vec da ustanemo pa kad se spremimo krecemo...Naravno od toga nema nista,budim se oko pola 7,bacim pogled oko sebe i vidim da nema Ackove vrece a ni njega.Nema veze,razmisljam ja,ima on te fleske,verovatno je video neko lepo mesto na plazi ispod kampa posto je on zaspao posle mene...Odem da se umijem kad 20ak metara izmedju neka 2 satora vidim Acka kako se razbudjuje,pitam ga sta radi tu a on odgovara da testerisem pa ubijam,probudio sam pola kampa...

 

1xws.jpg

 

Takodje smo se dogovorili da bi smo izbegli bilo kakve komplikacije na granici da on ode autobusom od HN do Dubrovnika a ja da ga cekam tamo.Pozvali smo autobusku stanicu u HN i rekose nam da bus krece u 9:30.Oko 8am stizemo u HN i kupujemo kartu koja kosta 11e u jednom pravcu a 15e povratna.Povratak je u 15:30 i 18:30.Acko misli da uzme onu za 15:30 da bi smo imali vremena da kasnije razgledamo HN i tako i uradi.Seli smo na jutarnju kaficu u obliznjem kaficu,taman da izbacim koju fotku na fb jer sam obecao kolegama da cu izvestavati gde sam i oko 9 ja krecem pa se cekamo na stanici,ko prvi stigne...Guzva u HN neverovatna a ja toliko srecan jer sam na skuteru,samo shisam izmedju njih i nastavljam prema granici.Na granici kraca kolona,ja neiskusan i ne znam da li smem da obidjem kolonu,kako ce ko da reaguje,ipak odlucujem da cekam u redu kao i svi drugi.Dolazim na red,predajem dokumente i onda dolazi na red ono na sta nas je Rile upozorio a to je da nam slemovi nisu odgovarajuci i da postoji mogucnost da ce da nas kazne jer nemamo kacige koje idu preko usiju i vrata...Kaze mi crnogorac koji radi na pecatiranju pasosa:Da li znas da sa tom kacigom ne smes da vozis,da ce da te kazne verovatno odmah kad predjes granicu?Razmisljam milisekundu,presao sam 600+km na skuteru i tako sam blizu cilja,da se vratim nema sanse,pusti me a ja idem na blef kao sto vecinu puta radim...

 

 

Prolazim crnogorsku granicu a na hrvatskoj kolona od 150-200m.Stanem iza automobila,opet postujem sve propise,koji je ispred nekakvog semafora koji propusta vozila prema rampi.Cekam jedno 10ak minuta,kolona se ne mrda a iza mene se i podosta produzila kad pored mene staje mladji par na Varaderu beogradskih tablica.Ja ih pitao gde su krenuli a oni odgovaraju da idu u Dubrovnik pa posle na Hvar.Popise oni malo vode i nastavljaju dalje pored kolone prema rampi,ja se razmisljam i brzo odlucim da im se prislepam jer ovako necu preci granicu za 3h.Stizem ih,kazem ja se slepam sa vama,oni nasmejani kazu ok i ja uskocim izmedju prvog i drugog automobila odmah pre rampe.Posle 10ak sekundi lik iz automobila iza mene pocinje da trubi i vidno besan kaze mi da se vratim nazad,ja ne odgovaram nista samo klimam glavom ali se ne pomeram,stigao sam na red-sada ne idem nigde...Predajem dokumenta i prolazim lagano.Granicar mi gleda u slem koji je smesno "maskiran" (kolege me savetuju da ne nosim taj slem jer ce mozda shvatiti kao podhebavanje,ipak odlucujem da je nosim jer mi se slem svidja a podhebavanje mi nije namera),prolazim i idem dalje...

 

Dolazim do prvog pogleda na more iznad Cavtata...

 

ub3w.jpg

 

Nastavljam dalje,prolazim iznad Cavtata a voda koju vidim dole je neverovatna,tirkizno plava pomesana sa smaragdno zelenom,ne verujem kako je lepo.Konacno vidim neki vidikovac,stajem da slikam ne imajuci pojma sta cu da slikam.....D U B R O V N I K!!!

 

dquk.jpg

 

Malo kasnije nailazim na znak Dubrovnik pored koga sam hteo da slikam skuter ali on je postavljen na mestu gde bas nemas gde da parkiras,a put prometan izuzetno....Ipak ja to nekako izvedem i pocnem da se spustam prema gradu... :moto3:

 

lfzg.jpg

 

Na autobuskoj sam bio oko 11,nasao mestu na parkingu za motore/skutere pored luke i tu ga ostavio.Zovem Acka da ga pitam kako napreduju on mi kaze da su jos uvek na granici i da ne izgleda kao da ce skoro...Odlucim ja da se prosetam malo tu blizu da se ne bih posle vracao mnogo po Acka i napravim i po koju slicku...

 

 

i6dh.jpg

 

kqp6.jpg

 

onph.jpg

 

eavj.jpg

 

z8y8.jpg

 

wooi.jpg

 

5zhr.jpg

 

7r9w.jpg

 

Posle jedno 30-45min setnje odlucim ja da sednem u kafic i sacekam Acka koji ce valjda uskoro da dodje,popih 2 Coca Cole,espresso i Marlboro (10e),kazu Wi-Fi je free :D, sto i nije tako mnogo kako sam ja zamisljao s obzirom da ovde letujemo Bil Gates,Chola i ja :D :D Acko stize oko pola 1,rekoh mu da proba da prebaci kartu za polazak u 7 jer za 2h necemo nista stici da vidimo.Ipak je morao da kupi novu kartu ali u tom trenutku nista nije vazno....NAS DVOJICA SMO U DUBROVNIKU!!!

 

pwc8.jpg

 

3ph6.jpg

 

8kaa.jpg

 

6qoi.jpg

 

 

Pitamo konobara,kaze da je stari grad 3km odatle tako da odlucujemo da odemo pesaka...Penjemo se uzbrdo,dusa nam ispada na 32-33 stepena i onda pogledamo dole niz stene prelepu vodu.Vidimo da se ljudi kupaju dole,moramo da nadjemo putic koji vodi tamo da se okupamo u toj carobnoj vodi iako smo vec poprilicno umorni...Silazimo dole gde nastaje magija...

 

rjd3.jpg

 

dwnq.jpg

 

wbx4.jpg

 

cn5x.jpg

 

rf6s.jpg

 

ftca.jpg

 

52qe.jpg

 

dwqv.jpg

 

qu4j.jpg

 

xjxk.jpg

 

mk0c.jpg

 

Prema starom gradu nailazimo na "groblje" skutera,to mi je doslo u tom trenutku da kazem jer oni su tu i trule u gradu a ja samo zamisljam gde bi ja terao tih 150-250cc...

 

mkyv.jpg

 

lgqo.jpg

 

 

Na ulasku u stari grad sam se malo smorio jer turista ima na kilo,bas puno ali ni to me nije omelo da se dobro provedem i odusevim ovim magicnim gradom...

 

Setamo tim ulicicama,sve je mnogo vece nego sto sam ja zamisljao i video na Travel Chanelu,a nisam hteo pre puta da istrazujem po netu Dubrovnik,vec sam zeleo da se iznenadim kao sto i jesam.Odmah smo kupili suvenircice za nase,ja kupio sesir,vidim svi nose pa hocu i ja + sa njim se tripujem da izgledam kao Jude Law u filmu Talented Mr Ripley...

 

 

lgg5.jpg

 

fxbw.jpg

 

hl7a.jpg

 

olzg.jpg

 

8t5m.jpg

 

w6cj.jpg

 

bhrg.jpg

 

ngi5.jpg

 

qsd7.jpg

 

d0i3.jpg

 

dm57.jpg

 

06pc.jpg

 

Moj neuspeli pokusaj imitiranja kralja popa,Michael Jackson-a,u spotu Billy Jean-a...

(naravno sve je to poteklo od sesira)

 

0xnt.jpg

 

k801.jpg

 

y4hl.jpg

 

 

x9f3.jpg

 

5lgj.jpg

 

pww4.jpg

 

i3bp.jpg

 

Vreme je doslo da se lagano krene prema autobuskoj i nazad za HN...Slikamo jos malo uz put i rastajemo se do HN...

bvk1.jpg

 

m2oz.jpg

 

w0yu.jpg

 

3yaf.jpg

 

I jedna za kraj iz Dubrovnika

 

kg1g.jpg

 

 

Krenuo nazad i na granici imam neverovatnu srecu,kolona opet velika ali u trenutku kada ja dolazim otvara se jos jedna rampa gde je samo jedan auto uspeo da stane ispred mene...Na crnogorskoj granici odlucujem da cekam u redu osim ako ne nalete neki bajkeri pa da se prislepam ali nikog nije bilo....Gde su sada ti Beogradjani??? :D :D :D To kazem jer od kada vozim skuter dosao sam do zakljucka da su oni ubedljivo najludji vozaci vozili kola ili motor,nije vazno.... :D

 

U HN pokupio Acka,vecerali i krenuli u kamp...Ali dan nije zavrsen!Na pola puta do kampa iskace na 5m od mene opet neki ninja policajac,nisam stigao da ukocim do njega vec nekih 15ak m dalje...Pita gde zurimo?Ahahaha...svi lete pored nas a on nas pita gde MI zurimo....Pita da li smo znali da takvi slemovi nisu dozvoljeni u CG i trazi nam 120e,60e po osobi...Ja nesto levo desno,nemojte molim vas a on nas poziva da dodjemo do policijskog auta gde mu sedi kolega...Pita on njega sta da rade a ovaj odgovara kako moraju da nas kazne ipak je to preveliki prekrsaj dok BMW,Mercedesi itd lete 150km/h pored nas...Ja im kazem da skuter ne vredi 120e koliko nam traze i posle nekog blentavog pogleda u mene i kratkog razmisljanja ovaj prvi kaze:Pa i to sto kazes....jer bar ide kinez?Odgovaram mu da smo dosli do ovde,zar ne?Ajde kao,ovo nam je upozorenje pred crveni i pustaju nas dalje da nastavimo svoj put...

 

U kampu upoznajemo zanimljivog Ceha sa kojim provodimo par sati razgovarajuci,onda sledi tus i dogovor da ujutru u 4am krecemo...

 

Nastavice se...

  • Podržavam 27

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Hahaha, pa ne verujem. S V A K A C A S T kraljevi!!!

 

U buduce zovite i mene sa vama, imam i ja skuterce samo je korejanac i presao je vec 23000! Samo gradskih! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja