Jump to content

Moto Zajednica

Pocetnik sam, dvoumim se izmedju dva modela pa me zanima vase misljenje

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova

djubre.i da si apsolutni pocetnik kupi nesto od 600cc i samo lagano, i ovako im je sva snaga preko 9000 obrtaja, batali te bicikle od 250 kubika smorice te za manje od mesec dana.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Pa misliiiiiiiim ko je lud da 600/tku vozi preko 9 000,pa di to ima??? :staa2::stabre:1hmm.gif:lud:

Promenio član SLRS
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Čovek lepo kaže da ima dilemu, navede 2 modela, a ipak kreće priča koja će stići i do Afrike, hajabuse ili čega već, zavisi od pojedinačnih sklonosti predlagača.

 

Kratko: Ninja.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Kako znas da ce da ga smori za manje od mesec dana??? Pa kad kupis novi bicikl drzi te duze od mesec dana, lickas ga i pazis a ne motocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Uz ivicnjak :))
  • Motocikl: PGO G-Max 50, Keeway Speed 125

Manite te price, ja sam pocetnik, pa mi dodje dusu da izvadim ovom keeway-u od 125ccm.

Koji to pocetnik nece hteti da vidi sta i koliko moze motor kad ga kupi. A oba idu 150km/h tako da..

moj glas ide za Ninju 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nbg

Sve je to lepo i sve je to u redu, i ja bih voleo da uzmem 600cc međutim postoji problem a to je neposedovanje dozvole, tačnije imam 21 godinu i A2 kategoriju pa se ne bih baš igrao dve godine obzirom kakve su kazne.

Da li možete da mi obrazložite zašto Ninja a ne Hyosung, čuo sam dosta pohvala na račun Koreanca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

KoreanAc je dosta korektan. Mislim da je Caruga sa foruma imao jednog ili dva i da je jako zadovoljan.

 

 

A ovim optimistina zelim da porucim da svojoj deci (Boze zdravlja kada ih budu imali) za 18 rodjendan kupe odmah r1000rr i jos neki rrr i kazu ima da je kocnica u glavi...

 

poslato iz mangulane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ninja, zato sto je kvalitetan motor, sigurno kvalitetniji od gt-a. Nije ni gt los, naprotiv, ali je kawasaki bolji. Proizvodi se sad vec par godina, radili su dosta izmena imas testova i poredjenja za hondom cbr250 mozes procitati i videti sta su pohvalili a sta ne.

Evo ti putovanja na hyosung-u od Svedske do Nepala, nisam citao sve ali mislim da ga je sluzio ok sto sam procitao tek je pred kraj dosta oslabio motor.

http://www.mortenhustveit.com/mc-2011.html

Ja sam, opet, za ninju. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Uz ivicnjak :))
  • Motocikl: PGO G-Max 50, Keeway Speed 125

Da li možete da mi obrazložite zašto Ninja a ne Hyosung, čuo sam dosta pohvala na račun Koreanca?

 

Daleko od toga da je koreanac los, ali Kawasaki prethodnu ninju 250 (1988-2007) 20 godina nije menjao,

tako da su imali dovoljno vremena da usavrse ovaj model od 2008-e i uspeli su, mala ninja je daleko najprodavaniji model

Kawasakija, a i u svojoj klasi je bez konkurencije. Prakticno da motor nema mana, s druge strane ninju ces verovatno i lakse da prodas kasnije.

 

Daleko da je Hyosung los, oba motora su vrhunska, koreanac je nesto veci cini mi se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

...s druge strane ninju ces verovatno i lakse da prodas kasnije.

Ovo je jedina baš bitna razlika, Ninju samo stavi normalnu cjenu i lako ćeš je prodat, koreanac je ili previše skup(za koreanca) ili previše jeftin (svi misle da nešto ne valja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Ako hoces da kupis toster, cd plejer itd. onda moze iz Koreje. A ako hoces motor, onda bolje neka bude iz Japana ili neke druge zemlje koja zna da ga napravi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

da se javim i ja kao Vlasnik GTR-a,Gospodinu sto rece da ce ga smoriti za mesec dana nek ne lupa gluposti ;) Vozio sam i 600 i 750 i mogu da ti kazemda me nije smorio,vuce skoro kao GS500sto mislim da je i dovoljno,ide oko 155 160,trosi 3,5 na 100Km,ima veciti gabarit od ninje 250,na otvorenom putu sa 120 mozes opusteno da kruziras iako je to nedozvoljeno po zakonu ;) a da ne pricamo o zvuku pogotovo ovaj moj sa Dragon auspuhom i BMC filter(vazduha)mislim da nisam nista zaboravio,ako te zanima jos nesto pitaj slobodno :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BadBoy, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN

Ako hoces da kupis toster, cd plejer itd. onda moze iz Koreje. A ako hoces motor, onda bolje neka bude iz Japana ili neke druge zemlje koja zna da ga napravi.

 

Tako su pricali i 80-tih za Japance :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ako hoces da kupis toster, cd plejer itd. onda moze iz Koreje. A ako hoces motor, onda bolje neka bude iz Japana ili neke druge zemlje koja zna da ga napravi.

 

Tako su pricali i 80-tih za Japance :)

 

ma pricacemo i mi za koreance da su dobri, al 2050. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nbg

da se javim i ja kao Vlasnik GTR-a,Gospodinu sto rece da ce ga smoriti za mesec dana nek ne lupa gluposti ;) Vozio sam i 600 i 750 i mogu da ti kazemda me nije smorio,vuce skoro kao GS500sto mislim da je i dovoljno,ide oko 155 160,trosi 3,5 na 100Km,ima veciti gabarit od ninje 250,na otvorenom putu sa 120 mozes opusteno da kruziras iako je to nedozvoljeno po zakonu ;) a da ne pricamo o zvuku pogotovo ovaj moj sa Dragon auspuhom i BMC filter(vazduha)mislim da nisam nista zaboravio,ako te zanima jos nesto pitaj slobodno :zdravo:

 

Što se zvuka i performansi tiče mogu da pretpostavim kakav je gtr obzirom da je drugar tri godine vozio gt 125 r i bio je prezadovoljan. nisam samo razumeo što je zabranjeno 120 na otvorenom? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BadBoy, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN

Ako hoces da kupis toster, cd plejer itd. onda moze iz Koreje. A ako hoces motor, onda bolje neka bude iz Japana ili neke druge zemlje koja zna da ga napravi.

 

Tako su pricali i 80-tih za Japance :)

 

ma pricacemo i mi za koreance da su dobri, al 2050. ;)

 

 

Uzmi probaj jednom i neces se pokajati, a sto se cenovnog ranga tice, npr Bandit 650 je ~6100 u autosumaru, a njegov ekvivalent GT 650 je ~4000 .. Skoro za trećinu jeftnijiji, a jako dobar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako hoces da kupis toster, cd plejer itd. onda moze iz Koreje. A ako hoces motor, onda bolje neka bude iz Japana ili neke druge zemlje koja zna da ga napravi.

 

Tako su pricali i 80-tih za Japance :)

 

ma pricacemo i mi za koreance da su dobri, al 2050. ;)

 

 

Uzmi probaj jednom i neces se pokajati, a sto se cenovnog ranga tice, npr Bandit 650 je ~6100 u autosumaru, a njegov ekvivalent GT 650 je ~4000 .. Skoro za trećinu jeftnijiji, a jako dobar :)

Bandit i GT nisu ista klasa, SV je u klasi sa GTom. I gdje to ima GT650 za 4000 nov?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja