Jump to content

Moto Zajednica

Svi modeli: Kocione plocice

Recommended Posts

  • дипл.инж.саобраћаја, 157 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: R 1150 GS

Postovane kolege,

potrazis temu sa oviom problematikom ali ne nadjoh slicnu, pa Vas molim da malo prodiskutujemo.

 

bmw r 1150 gs i slicni, koje kocione plocice koristite, kakve su cene i iskustva.

ja licno treba da promenim zadnje i dvoumim se izmedju ferodo i EBC? mozda neki bolji predlog?

napominjem da je kod mene integrisan sistem kocenja sa servo pumpom, ako je to uopste u ovom slucaju vazno.

 

Hvala unapred

Slavisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • дипл.инж.саобраћаја, 157 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: R 1150 GS

izuzetno interesantan test nemackog prestiznog magazina, postavicu link ka inostranom forumu, ako to krsi pravila, molim urednika da obrise ili prepravi u ispravnu formu, namera je jasna, definitivno nema zloupotrebe.

 

evo linka:

http://gsri.info/forum/board1-technical-area/board20-chassis/board42-brakes/279-brake-pad-test/

 

sta sada kazete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Moj BMW R 1150 GS je 2001. godište. Na njemu su prednje Carbon Lorraine 2430 SBK5, koje su malo tvrđe izgleda, pa cvile prilikom kočenja. Kada sam ih menjao nisam imao na lageru A3+.

 

Zadnje su Nissin, ali ne znam oznaku. Isto nisam imao Carbon Lorraine kada sam menjao. Deluju ok mada ja slabo kočim zadnjom.

 

I uvek moram da se ogradim: Ja nisam trkač, ne volim naglo da kočim već uživam da se vozam. Ne znam da li sam ikada naterao ABS da radi u realnoj situaciji. Samo svremena na vreme da ga probam da još uvek radi :)

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • дипл.инж.саобраћаја, 157 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: R 1150 GS

hvala Markone na drugarskom i iscrpnom odgovoru.

 

sudeci prema ovom testu nemackog casopisa, ispada da je lucas (preko louisa) za 37 eura best buy ili gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ja sam uzeo Lucas (sinter), ali za ovu cenu gore i imajuću u vidu da su dostupne u SRB, ne bih imao problrem da uzmem i Carbon Lorraine...

 

Jedini plus BMW oem su oni fenomenalni zarezi na prednjim (i rupa na zadnjm) pločicama, po kojima je moguće jednim pogledom videti egzaktno da li su pločice za zamenu ili još ne... Ipak, to ne vredi ni blizu razliku u ceni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nestadoše informacije koje pločice idu zakoji BMW i trenutne cene, što je Slaviša tražio u temi. :neznam:

 

Čovek pitao, ja odgovorio. Ne znam kakva je razlika da je neko drugi napisao isto?

 

Interesantno da su ostale informacije šta i pošto imu a u Louis-u. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Postovane kolege,

potrazis temu sa oviom problematikom ali ne nadjoh slicnu, pa Vas molim da malo prodiskutujemo.

 

bmw r 1150 gs i slicni, koje kocione plocice koristite, kakve su cene i iskustva.

ja licno treba da promenim zadnje i dvoumim se izmedju ferodo i EBC? mozda neki bolji predlog?

napominjem da je kod mene integrisan sistem kocenja sa servo pumpom, ako je to uopste u ovom slucaju vazno.

 

Hvala unapred

Slavisa

 

BMW fabricki ugradjuje Brembo plocice. A njih mozes da kupis za 50% cene koju bi platio u BMW-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • дипл.инж.саобраћаја, 157 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: R 1150 GS

Da li znas gde u Srbiji ima predstavnistvo ili diler brembo-a, gde bi mogao da kupim plocice. u protivnom mislim da ce uzeti lucas iz louis-a!

 

Ziveli,

Slavisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • дипл.инж.саобраћаја, 157 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: R 1150 GS

u Delti i Radulovicu zadnje plocice za model mog motocikla kostaju 9800 dinara, sto je van svakog normalnog rezona, a pritom su na testu prosle kao najlosiji izbor. ostale sve plocice su tu negde sa cenama od 35 do 40ak eura, sto je korektna cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam uz motor dobio prednji komplet OM pločica, verovatno organske,dal su Brembo il Bembo ne znam, a pozadi mi greškom poslali sinter, mislim AP Sport. Sva tri diska prebrušena kao i sve pločice, sve ravno ko staklo. Posle nekih 6K, prednji i dalje ko ogledalo a na zadnjem se vide tragići. Taj zadnji par me košto nekih 32€, vata ko za oči al eto, mislim da mi se neće svideti.

 

Nisam pregledao test pločica, ali ima i delimično subjektivnog ukusa, neko voli da trenutno zahvata a neko pak da ima prefinjenije doziranje. Takođe se razlikuje gradska vožnja sa zahtevom da hladna pločica koči uvek, u odnosu na neku trkaću koja traži grejanje da bi kočila punom snagom. Najbolje da pročitaš između redova i nađeš sebi adekvatno. Brembo kočioni sistemi koče fantastično sami po sebi tako da bilo šta da meteš kočiće odlično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Da li znas gde u Srbiji ima predstavnistvo ili diler brembo-a, gde bi mogao da kupim plocice. u protivnom mislim da ce uzeti lucas iz louis-a!

 

Ziveli,

Slavisa

 

Ja sam kupio preko polo-motorrad.de ne znam da kod nas neko prodaje, osim Delte-BMW, gde su duplo skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja sam pre imao Carbon Lorraine posto su samo oni imali kod nas plocice za moj motor GTS. Nisam nesto bio ni prezadovoljan niti razocaran. Sto rece neko mozda su malo tvrdje.

Prosle godine sam resio da se ponovim sa Brembo plocicama. Ja inace uvek menjam i prednje i zadnje. Pa kloliko god da je ostalo. Prednje su bile koliko se secam oko 80-90 a zadnje oko 30-40. Fabricki su mu one propisane. Brembo su mi i kociona klesta i cilindri. Plocice su organske. Za sada sam zadovoljan, mislim da se vise trose ali neka. Bolje one nego disk! A doneo mi je iz Nemacke odavde sa foruma lik, Bera.

IMAG0116.jpg

IMAG0115.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 8/26/2013 at 9:16, đunta je napisao:

Ja sam uz motor dobio prednji komplet OM pločica, verovatno organske,dal su Brembo il Bembo ne znam, a pozadi mi greškom poslali sinter, mislim AP Sport. Sva tri diska prebrušena kao i sve pločice, sve ravno ko staklo. Posle nekih 6K, prednji i dalje ko ogledalo a na zadnjem se vide tragići. Taj zadnji par me košto nekih 32€, vata ko za oči al eto, mislim da mi se neće svideti.

 

Nisam pregledao test pločica, ali ima i delimično subjektivnog ukusa, neko voli da trenutno zahvata a neko pak da ima prefinjenije doziranje. Takođe se razlikuje gradska vožnja sa zahtevom da hladna pločica koči uvek, u odnosu na neku trkaću koja traži grejanje da bi kočila punom snagom. Najbolje da pročitaš između redova i nađeš sebi adekvatno. Brembo kočioni sistemi koče fantastično sami po sebi tako da bilo šta da meteš kočiće odlično.

Da osvežim temu i podelim svoje iskustvo. Zadnja kočnica je sve vreme konstantmo kočila dok su prednje polako gubile performansu iako je debljina samih pločica i dalje bila iznad minimuma. Uradio sam remont glavnog kočionog cilindra, potom i obaju prednjih klješta u trakećem maniru, pod prstima rad ko da nema ulja ali da blokiram prednji točak morao sam sa sva 4 prsta u zaletu da stisnem komandu i to minorno i baš retko da čujem gumu, isključen ABS. U međuvremenu sam iskočivao dosta raznoraznih BMW-a, neki su kočili ispod crte, naročito često zadnja, uglavnom ne koče dobro koliko bi mogli, iako vlasnici imaju potpuno suprotan osećaj. Odlučio sam da rizikujem i probam kineske diskove, pa šta bude, Laljko je već imao pozitivan rezultat, doduše od drugog "proizvođača". Uzeo sam sva 3, debljine 5mm, izrađene od prohrom čelika 342, (valjda), koji navodi i Galfer. Zadnji disk nije predviđen za model sa ABS vencom pa je palo malo brušenja da bi mogao da se namontira, na prednjim,  poluplivajući sistem, koji imaju svi modeli GS-a i još neki, prepravio sam na pun plivajući velikog hoda po ugledu na trkačke, ali bez karakterističnog klaparanja. 

 

Imao sam komplet OEM novih pločica ali sam  hteo da ih zaobiđem i dugo sam meračio šta. Nisin mi se sviđa, takmičari ih mahom koriste, imaju podlošku od titanijuma koja sprečava prenos vreline na klip i ulje što je vrlo negativno, ulje kad proključa kočnice više skoro da nema. Kod Brembo sistema je čelo klipa ka pločici od nekog tvrdog polimera plastike upravo da razdvoji prenos toplote na leguru aluminijuma  tako da razdelnik nije nužan baš. Galferove pločice su bile na popustu, al nekako me nisu privlačile. Svideo mi se Hell, sitna struktura, da sam znao da ih Ares vozi verovatno bi ih uzeo. Presudno je bilo u stvari lično iskustvo zadnje, TRW je a ne AP, Lucas sam uvek voleo da koristim uz Jurid. Uzeo sam prednje sinter a zadnje organske. Svojevremeno sam poravnavao nove pločice, TRW su bile ko staklo pa sad nisam hteo da kontrolišem.

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/71308-brušenje-diskova-magnetnom-brusilicom/

   

Daklem 3 Kineza, napred TRW sinter, pozadi organik, prvo oštro kočenje, umalo ne sleteh a BMW potonu što se baš retko dešava. Iskočivanje non stop nekih desetak kilometra i onda na dug pravac od Ibarske magistrale ka Železniku, Beograd, 100-130 kmh, višeputno oštro kočenje i tamo i vamo, prednje koče uvek isto odlično, dok zadnja ima jedno dobro, drugo već slabije a treće za redom traži pojačan stisak pedale, nisu zadovoljila te pločice i sutradan naručene nove sinter, iste ko što sam imao. Same pločice su dosta rapavih površine, pokušao sam da ih malo zagladim bojeći se da će da paraju diskove, ma nema šanse kolko su tvrde. Jeste se pojavio fin češalj na diskovima ali posle neku pređenu stotku sve izgleda kako treba. Predhodno voženi zadnji disak sa istim pločicama je bio ispod mere pa mi je sad trebalo malo privikavanja iako su radni zazori samih glavnih cilindara podešeni praktično bez njih, sa "mrtvim  hodom", odmah hvataju. Sistem traži par kočenja da se tek malo prigreje i onda hvata vrlo efikasno, svaki put istovetno i bez znakova slabljenja, doduše, nisu trkaći uslovi ni ta simulacija, ali predpostavljam sa velikom verovatnoćom da bi moglo i na stazu. Osećaj je vrlo direktan, precizan i sa mogućnošću fine korekcije, a osećaj sigurnosti i  poverenja pun. Sad oba točka očas posla zablokiraju, ABS štekće ko mašingever. Igrom slučaje sam zaseo na 1.2 GSA, uradio laki servis kočionog sistema, Brembo, (ne OEM BMW Brembo), diskovi novi, 10K, crvene Brembo pločice, praktično uporedni test.  Neću da tvrdim da je isto ili da  bi bilo pri ekstremnom naprezanju kočnica, ali nije ni lošije, tako sam zaključio, no to ne treba da se primi zdravo za gotovo, potrebno je ipak ozbiljnije istestirati, moj klik u glavi da je nešto dobro je krajnje subjektivan po ovom pitanju. 

 

(Nekoliko tema o BMW kočnicama, o problematici BMW diskova, poslično je kod svih modela i dešavaju se kiksevi kod zamene diskova na modelima 1.2, na žalost PB je oborio slike, možda nekad nekako uglavim ih ponovo:

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/96956-r1100gs-plivajući-diskovi/

 

Tema prevashodno o farbanju, ali se vidi i oko remonta:

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/91664-farbanje-kljesta-kandzi-pomoc-saveti/

 

Isto nevidljivo:

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/84303-r850r-gumica-kocionog-cilindra-prednje-kocnice/

)

 

59f6170b3e5eb_PLOICE.jpg.2e1b2ec34a1e7dc8e6f1a89c51ebad7e.jpg

 

PREDNJI.jpg.53c0b3ec7fd4be556f7a918aea66eaeb.jpg

 

ZADNJI.jpg.eeaac8e4da26bbd76652d22b9530d1d1.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hteo bih da skrenem pažnju na crvene Brembo pločice. Na ovoj slicu su zadnje, potrošene relativno podjednako do ispod donje debljine i dalje ravne, međutim ta crvena boja potiče od verovatne plastifikacije koja se radi na oko 200°C, što znači da bi trebala prilično dobro da podnosi visoku temperaturu, no očigledno nije dovoljno imun sloj i došlo je do deformacije naležuće površine tako da sigurno nisu klipovi idealno ravno nalegali i moralo je da dolazi do košenja negde i samim tim do nekog umanjenja efikasnosti kočenja i mogućeg kvara same hidraulike. Pored je TRW par pločica i na njemu nema nikakve boje već samo nanos bakra, Galfer je isto takav a i Brembo ispod i mislim da bi trebalo ukloniti taj crveni nanos celokupno, nije dobro da ga ima u samim uškama jer time umanji fleksibilnost, niti na ivicama mesa jer može zapasti između samog diska i kočione površine pločica. Neće se to skinuti lako ali može.

 

IMG_20171115_110143.jpg.f348c53d7687700bdb6d90cda9bfc466.jpg

 

IMG_20171115_110214.jpg.7d7c89cf4aaffabebd9e45023ab0a512.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Tako i meni plocice bile za zamenu a fabricke na njemu bile tokico , prednje mogle da teraju jos a zadnje progledale (ona rupica za kontrolu)
sta da uzmem sta je dobro i kupum trw luckas a manual kaze sinter i to kupim .

To ljudi mnooogo lose koci , radi na principu On-Off , ili blokira tocak ili ne koci , kazu mi treba malo da se ugreju pa da koce

i to sam probao pa sam na kraju promenio boju plocica temperaturom u ljubicasto-plavu ali ni tad nije kocijo .

Rekoh nema veze zeznuo se daj da odmah narucim organske a ove okacim na zid kao podsetnik sta ne treba da se kupi.

Montiram organske ali i one su bile za sigurno 30% losije od starih koje su bile .

Vozao malo i posto prednjom rucicom koce oba tocka primetim zadnja kocnica vrela a prednja potpuno ladna ,

rekoh ovde odnos polcica sad ne valja daj menjaj i prednje , uzmem prednje isto trw luckas organske .

Prednja sad radi bar 40% losije od tokico plocica . E sad posto sam dao sila para trazeci sta je dobro ove cu da vozim dok se ne potrose

(a to nece biti skoro) pa onda da pazarim APR ili tako nesto jer kazu da su jako mekane traju kratko i koce dobro .

 

Inace mi burutalne kocnice nisu potrebne jer vozim lagano ali kao nesto moze da radi dobro sto da ne  .

 

sednem slucajno kod drugara na motor 1150RT a njemu stavili igrom slucaja naj jeftinije kineske plocice sto smo nasli a ono kocnica ubija

i mogo bih u opkladu da koci bolje nego brembo kocnica e sad koliko ce mu trajati ? ? i dal ce disk stradati ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Takodje vise volim organske plocice od sinter. TRW (Lucas) nisu lose, ali su mi se najbolje pokazale SBS organske. Meko koce, a snazno i progresivno sa hodom rucice. Bez problema na svakoj povrsini aktiviraju ABS ako se zapne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja pre nekih petnaeatak hiljada kilometara zamenio originalne pločice sa Lucas organskim i od prvog dana sam zadovoljan kako rade. 

Hoće malo da popuste kada se baš debelo pregreju, ali samo traže malo jači pritisak na ručicu kočnice.

Na BMW u nisam (osim fabričkih) imao druge pločice pa ne mogu da dajem neka porđenja, ali mislim da su ove Lukasove sasvim u rangu (po kvalitetu kočrnja) sa originalnim koji su bili na motoru.

Što sectrajnosti tiče original su isterale blizu 60.000 km, ako ove isteraju upola zadovoljan sam.

I bitno mi što ne oštećuju disk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Bas to Ziko sto ti kazes ja da nisam imao ove odlicne stare plocice verovatno bih mislio da su ove TRW super ali ...

 

Koce i ove ali treba rucicu kocnice stisnuti bar duplo jace nego sa starim plocicama i samo tu je razlika ,

sa starim plocicama sam kocio samo jednim prstom sad mora da se stisne i pored servo kocnica .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imam pozadi te Brembo crvene (sinter). Stavio sam ih pre par hiljada, praticu situaciju pa javljam da li se desilo isto.

 

Imam dva para original BMW plocica za staru R seriju, 65, 75 100. Ako nekome treba neka se javi, bice ok cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja