Jump to content

Moto Zajednica

Vase misljenje o NEXX kacigama

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Ja sam novu kacigu platio 150e a ne polovnu. Videcemo kako ce se pokazati nisam imao priliku da je probam.

Obzirom da vozim skuter i da se prosecno krecem izmedju 80 i 120km/h mislim da ce biti zadovoljavajuce

Vizir je imao pripremu za pinlock ali se kupuje posebno. Ni na jednoj Nexx kacigi nije bio pinlock vec ugradjen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 3 sati, Marko Mk4 je napisao:

Ja sam novu kacigu platio 150e a ne polovnu. Videcemo kako ce se pokazati nisam imao priliku da je probam.

Obzirom da vozim skuter i da se prosecno krecem izmedju 80 i 120km/h mislim da ce biti zadovoljavajuce

Vizir je imao pripremu za pinlock ali se kupuje posebno. Ni na jednoj Nexx kacigi nije bio pinlock vec ugradjen

sad su kacige na snizenju svugde u evropi jer su modeli od pre pet godina ali idalje su moderni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Juce sam probao kacigu. Ja sam zadovoljan cak sam i radio pustio tiho da svira bas zbog buke da utvrdim. Odlicno se cuje radio a probao sam do 130km/h. Prvi utisak je da je dobra. Videcemo dalje kada krene sezona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Bitno je da si ti zadovoljan sa proizvodom koji si kupio, a ja se nadam da si ubo bolji primerak i da te ne zakaci nista od onog sto sam prethodno nabrojao :) 

 

Malo sam istrazio o ovom modelu (cisto da vidim sta je i ako je menjano) na stranim forumima i dosao do sledecih informacija;

Nexx je radio par revizija X.T1 modela sa namerom da se poboljsa kvalitet i smanji cena. Preko bare se sad prodaju modeli bez safety emeragency  release-a na koji je bilo milion prituzbi (a tamo je zakon o zastiti potrosaca miljama daleko), a pritom se time smanjuje cena zavrsnog proizvoda. Pinlock koji je fabricki dolazio preinstaliran se sada kupuje naknadno. Razumljivo, X.T1 kada je bio svez na trzistu je bio jedan od svega par kaciga koji je dolazio sa istim pa je time privlacio kupce. Sada neke kacige od ~200e dolaze sa istim pa vise nije prioritet montirati ga (i trositi pare na marketing o tome). 

 

Sto se tice buke. Buka je relativna stvar jer varira od primerka do primerka, subjektivnog osecaja i tipa motora koji vozis. Ja imam visok prag tolerancije po pitanju buke pa do sada nisam bio prinudjen da koristim cepice ili slicne djakonije. A svakodnevno je vozim na sport touring motoru uz par voznji na naked i RR motorima do sada. Drug koji trosi  Arai kacige je probao i moj Nexx kad sam ga uzeo i komentar nije bio pozitivan. Pritom, na sajtovima stranih etailer-a mozes naci i pozitivnih i negativnih komentara/ocena za nivo buke sto sugerise da nismo svi isti i da im je kvalitet i dalje hit or miss.

 

Da post zavrsim u pozitivnijem duhu u odnosu na prethodni u ovoj temi, sve sto je montirano na skoljku se moze naci pojedinacno po vrlo povoljnim cenama u Louis-u pa u slucaju da se i pojavi koji gremlin nije kraj sveta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Ja sam posedovao Nexx xr2 carbon , sem prelepog dizajna nemam sta drugo pohvaliti. Ventilacija koja nije radila od prvog dana , vizir koji se jedva zatvarao i otvarao i neverovatno grebao iako bas vodim racuna o tome . Unutrasnjost se brzo izdeforimisala. Vetra je bilo na pretek jer mrezica ne sluzi nicemu. Na kraju sam vratio kacigu jer nisu ispeli da poprave sve sto je uspelo da se pokvari u garantnom roku od 2 godine tako da sam istu zamenio za Shoei GT Air i mojim mukama je dosao kraj .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS
On 3/11/2018 at 6:36 PM, Nemanja_Denke said:

Za Novu godinu sam častio sebe sa Nexx XD1 kacigom. Bila je na dobrom popustu u Louis-u.

Ovog vikenda je pala prva proba, oko 200 km u dve vožnje.

Ja sam baš zadovoljan kacigom. Sviđa mi se ventilacija. Baš je udobna. Sve lepo radi.

Bilo je puno kritika na račun Nexx kaciga u ranijim komentarima pa eto da kažem da je meni sasvim ok. :D

 

IMG-edefa1f93a13c07ba544561dd255d87a-V.jpg

Видим да си пазарио Дуалспорт?! 

Значи задовољан? 
Моја следећа, само у смб комбинаацији......врх

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Jesam i evo da prenesem neke svoje utiske. Kaciga sama po sebi  je da kazem prosečna, vizir je dobar ne grebe se ali kada treba da se podigne malo tesko ide da predje taj prvi zub, vremenom se navikne, pinlock odlicno radi svoj posao nikada nije zamaglilo, integrisane naocare su dobre lepo zatvaraju ceo deo oko lica, jedino sto bih zamerio da su za nijansu tamnije kada se vozi ka suncu pogotovo rano jutro ili zalazak nije bas da se gleda opusteno mora da se malo zmiri. Unutračnjost kacige se lako skidatakodje i lako vraća. Ventilacija radi super vozio sam se na 40+ stepeni ni jednog trenutka mi nije bilo prevruće(osim kada stojis u mestu) i uvek sa podkapom. Buka u samoj kacigi je ok da kazem podnošljiva mada ako duva vetar zna da bude i neprijatna. Cepiće nikad nisam koristio verovatno i necu. Komunikacija radi odlicno lepo se cuje nema seckanja i prekidanja, muzika takodje moze da se pojača da bude previše glasno da počne posle nekog vremena da smeta. Za taj novac mislim da je odlicna ponuda bila bar meni.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja