Jump to content

Moto Zajednica

Beverli ...koji kupiti

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Уб
  • Motocikl: БМВ Р1200ГС

Forumasi ...dragi,

 

potrebna mi je pomoc oko kupovine BEVERLIJA....1neznam.gif0stabre.gif

 

pitanja...

 

KOJI MODEL BEVERLIJA JE SE U EKSPLOATACIJI NAJBOLJE POKAZAO,OBZIROM DA SPADAJU U ISTU REGISTRACIONU GRUPU 250cc,300cc,400cc ili 500cc.

 

 

1.Potrosnja??1Mina.gif

 

2.Odrzavanje??1moto3.gif

 

3.Mane i prednosti??1lud.gif

 

ILI DRUGIM RECIMA ZANI MA ME ODNOS CENE I KVALITETA ....KOJI MODEL UZETI ??????

 

UNAPRED HVALA NA POMOCI........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

e sad ne znam jel off topic al nek bude ovo pod 3) mane i prednosti :D ja sam vozio samo ovaj od 500cc, e sad dosta je mali u odnosu na druge maxi scootere u toj kubikazi to moze biti i mana i prednost zavisi koja mu je namena, po meni mana mu je to sto je dosta tezak i nema neku zastitu od vetra bar dok ne ugradis neki dodatni vizir...i da ima bas dobro ubrzanje oseti se posteno kako povuce kad mu zavrnes gas :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ie

@jadzaOvaj od 250 ne spada u istu registracijonu grupu sa ostalim tri sto si spomenuo, a najverovatnije da je i najmanji potrosac.

 

Naravno on je i najslabiji od svih ali sve zavisi od toga za sta ti treba motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Уб
  • Motocikl: БМВ Р1200ГС

Hvala na brzini,

 

posto vozim BMW F650 GS u max izdanju,

 

skuter bi mi koristio iskljucivo u BGD za posao od stana do firme i eventualno neko putovanje dva tri puta godisne do Hercegovine i Crne Gore sve ukupno 5000 km godisnje ....

 

ne znam koji se Beverli najbolje pokazao u praksi i zato molim za savet ??????????????????????''''1care.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

od svih beverlija ovaj F650GS

 

Stvarno ne kapiram ljude koji imaju "normalan" motor pa pored toga žele da kupe maksi skuter da bi eventualno imali neki fragment od udobnosti, brzine, ubrzanja, kočenja, sigurnosti velikog motora.

 

I da ni jedan beverli ti neće trošiti toliko manje od BMW da se isplati kupovina samo zbog goriva.

 

Skuter do 150 ccm za eventualni odlazak do prodavnice i sitna švrćkanja, a sve ostalo normalnim motorom.

 

Ako već imaš 650, ne kapiram trošak od 2500 -> +godišnja registracija od 200...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Forumasi ...dragi,

 

potrebna mi je pomoc oko kupovine BEVERLIJA....1neznam.gif0stabre.gif

 

pitanja...

 

KOJI MODEL BEVERLIJA JE SE U EKSPLOATACIJI NAJBOLJE POKAZAO,OBZIROM DA SPADAJU U ISTU REGISTRACIONU GRUPU 250cc,300cc,400cc ili 500cc.

 

 

1.Potrosnja??1Mina.gif

 

2.Odrzavanje??1moto3.gif

 

3.Mane i prednosti??1lud.gif

 

ILI DRUGIM RECIMA ZANI MA ME ODNOS CENE I KVALITETA ....KOJI MODEL UZETI ??????

 

UNAPRED HVALA NA POMOCI........

 

Šefe ovako je stanje kod mene na 250ici:

 

1. Troši od 3.5 - 4, zavisno od toga koliko odvrćeš gas. Kreni-stani u gradu i provlačenje da budeš prvi u koloni obično podrazumeva malo više gasa ali sasvim podnošljivo.

 

2. Nisam imao većih problema za sada uz redovno održavanje i sada ću pred sezonu da mu zamenim kaiševe i rolnice i miran sam. :)

 

3. O ovome može da se napiše ceo roman... :) Elem ja sam ga djirao po gradu 80% vremena. Išao sam par puta do Novog Sada, jednom do Čačka i okoline (Topola, Ibarska, Divčibare, Ibarska). Trpi sve, može da povuče dve osobe, pristojan za provlačenje kroz gužvu. Sa druge strane: Trne guza na velikim kilometražama, nije lađa, nije maxi, nije motor ali je vrlo korektna mašina. Izbegavaj ove što klepaju motore i doteravaju ih ovde na kilo.

 

Ako te interesuje đir ili da vidiš kako to čuči nudim ti da probaš moju 250icu.

 

Pozz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Vozio Cruiser-a 250ie, 2007. ga uzeo novog u radnji. Za grad vrhunski skuter, ali i za ove sto cerupaju. Posebno Cruiser. Kazu da za crnogorce vazi "da jebe oca ko nema beverly". Prednost u odnosu na mnoge druge su tockovi i agilnost motora. Iskreno, pre bih ti savetovao 250-icu iz 2004-2005 nego nesto novije ali pod uslovom da znas istoriju motora. Ako te ne brinu lopovi onda uzmi 400-tku. Ima bolji odnos snage i kubikaze dok u potrosnji i komforu nema razlike (sve sam ih vozio barem po 50-60km). I na kraju savet: iako volim italijane, mislim da je za nase prostore idealna Honda SH 250 ili 300. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

300ccm je po meni najbolja, odnos cena-kvalitet i potrošnja. Skutere od 500ccm koji god da je proizvođač nemoj ni da gledaš isključivo ti govorim to zbog potrošnje i ako si malko zešći na gasu prilikom kretanja potrošiće za medalju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Glasam za 300. Dosta bolje ide od 250 a nije nesto veci potrosac. 500 je vec klasa maxi i nije bas najsrecniji po gradskim guzvama. U NS policija vozi 300tke i kazu da su extra zadovoljni.

500 je cool za nesto vece razdaljine, ali za mesano sa vise grada definitivno 300.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozz,

 

Predlazem 250 ili 300 ..

 

Najbolje da znash istoriju pre kupovine motore ...

Odlican motor za po gradu i okolini ..

Celu MAXI kupovinu mozesh da mu stavish pod sedishte ..

Mali problemcic , FF kaciga nestaje ispod sedishta , pa chak ni JET nemoze da se ugura ...

MOzda nekakva nosha ili da mu zakachish top case ...

 

Uz poznatu istoriju motora, inicijalni veci servis ako je potrebo

i zatim redovno odrzavanje ... Veselje ...

 

Ljuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja