Jump to content

Moto Zajednica

Transalpina & Transfagarasn -Avg.2013

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 111 postova

Poceo bih ovaj kratki putopis zahvalnicom svima onima koji su svoje utiske podijelili sa nama, ovdje na forumu, a posebnu zahvalnost forumasima Djordju Mijailovic i Quassar-u na vremenu koje su proveli objasnjavajuci mi svaki detalj vezan za ovaj put.

 

Posto nisam neki preveliki "govornik", napisat cu par recenica o mom putu i postaviti fotografije koje sam napravio svojom skromnom kamerom.

 

Poslije par godina razmisljanja (citaj 2 godine , jer sam se pretprosle godine naprasno odlucio da posjetim Meteore umjesto TA&TF), odlucih da posjetim Rumuniju i ova dva izvanredna puta - TA & TF.

 

Ovako je izgledala marsuta:

3gu.png

 

Krenuo sam u subotu, 3.Avg iz Podgorice , oko 09:00 i plan za taj dan je bio da stignem do sestre u Jagodinu.

Put nista narocit, sezona u jeku pa svi grabaju ka moru , prevelika vrucina ....preko Zlatibora mnoooogo motociklista....ruka me zaboljela od javljanja :). Stigao u JA oko 17:00 i pravo pod tus :)

 

Ujutru , nakon starog Srpskog obicaja - slatko +voda + kafa + dorucak - pokret ...takodje oko 09:00, krecem za Rumuniju, q32v.jpg

...tacnije do Targu Jiu, gdje sam vec rezervisao hotel, za koji imam samo rijeci hvale i preporuke :

 

http://hotelanna.ro/en/

 

 

Polazak iz hotela u 08:00 (po njihovom vremenu :) ) ... pravac TA ...

 

thoy.jpg

ej7y.jpg

mwz3.jpg

t5xt.jpg

v33j.jpg

rdht.jpg

c3v4.jpg

dvxn.jpg

ptdp.jpgfjp2.jpg

q35e.jpging4.jpg

 

 

 

Za Transalpinu imam samo rijeci divljenja....ali , uz svo duzno postovanje prema ljubiteljima TA , na mene je poseban utisak ostavio Transfagarasan ....tako da ....ostao sam bez rijeci ... pogled puca sa svake strane, ne zna covjek gdje prije da se okrene, sta da fotografise ....nevjerovatni prizori se redjaju iz krivine u krivinu.

 

tv0a.jpgtcaq.jpg

wj7v.jpg

ijra.jpggc8s.jpg

id25.jpg

 

Stajem na vrhu da se malo osvjezim, i pocinjem sa spustanjem (koje je skoro pa isto zanimljivo kao i penjanje :) ).

t0cp.jpgn91j.jpg

y3yj.jpg2xl5.jpg

qlcv.jpg

 

Na samom kraju, mnogima dobro poznato jezero ....l9s4.jpg

 

...brana ...

 

lyx2.jpg

zbrv.jpg

 

...jos jedna lagana pauza pred dolazak u Curtea de Arges ...

 

7tfp.jpg

 

...i odlucujem da se ipak vratim u Targu Jiu na spavanje , iako je to mozda malo vise iscrpljujuce za taj dan, ali se isplatilo, hotel je stvarno fenomenalan.

 

Sjutradan, opet preko Zajecara do Jagodine na jos jedan zasluzeni predah i u srijedu nazad za Podgoricu.

 

 

To bi bilo to .... ukupno 2100 km....o cijenama vam samo mogu reci da je hotel kostao 80 eura za dvije noci...Benzin...hrana i pice - POJMA NEMAM :) ... nisam vodio nikakvu evidenciju, a i ne moram zeni da pravdam racune :)

 

Nadam se da cu nekada ponovo obici ova predivna mjesta, ali bih volio da to bude sa satorom i vrecom za spavanje.

 

Laku noc ;)

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Možda smo se videli u prolazu pošto smo mi išli obrnutim smerom.:takoje::moto3:

 

I covek je isao istom trasom kao i mi,jedino ne znam dali je bio do drakulinog dvorca. A sto se tice satora i vrece, nikad vise to necu nositi za Rumuniju. Prvo sto se vozis ceo dan, pa onako umoran namestas cergu, pa te u toku noci poseti medved (nama se to sada desilo, cak nam je i zdrebe skocilo na sator) a spavanje sa tusem moze da se nadje od 6 do 12 evrica . Za cetiri dana smo prevalili oko 1700km i to najvise po temperaturi od 40 stepeni.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Ne poznajem nikog ko je isao na TA&TF a da ne zeli tamo da se vrati. Takodje ne poznajem nikog ko nije bio a da ne planira da ide... E pa ja nisam bio.. ;) Kazi mi molim te da li je bilo guzve na putu s'obzirom da imam informaciju da je u avgustu TF kao nasa Ibarska magistrala? Sjajne slike, cestitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

@Sale ....gužve ima, nije neka bas kao na ibarskoj, ali svako vozi lagano....fotografise....snima....tako da je ta guzva neprimjetna. Nemoj da te to odbija od puta ;)

 

@Djordje....srećan put :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ne poznajem nikog ko je isao na TA&TF a da ne zeli tamo da se vrati. Takodje ne poznajem nikog ko nije bio a da ne planira da ide... E pa ja nisam bio.. ;) Kazi mi molim te da li je bilo guzve na putu s'obzirom da imam informaciju da je u avgustu TF kao nasa Ibarska magistrala? Sjajne slike, cestitam.

 

Sale za motor guzva nije problem, jedino kroz gradove moras imati vise strpljenja, jer im je policija zajebana, a sa njima se ne mozes sporazumeti ni rumunski.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Drago mi je da si se lepo proveo i vozao.

 

Vise puta sam vec naglasavao da je TF odlican za oci a TA za peglanje krivina.

 

Da napomenem i ovde za one koji planiraju da idu da voze ova dva prevoja... ukoliko je ikako moguce, gledajte da idete na prevoje radnim danima. Rumuni su veliki ljubitelji izleta i vikendima hoce da ih bude jako mnogo, pogotovo na TA pa se voznja moze svesti, veoma lako, na razvlacenje u koloni automobila i obilazenje, pa nece biti nista od odlicne tehnicke voznje po ovim prelepim krivinama.

 

Kada ja planiram i vodim turu uvek vikend iskoristimo za dolazenje do prevoja i opustanje u nekom od istorijskih gradova, pa prevoje vozimo radnim danima. Putovanje zavrsavamo ponovo sa opustanjem u nekom od prelepih gradova i voznju do kuce narednog vikenda. Tako izbegavamo guzve na prevojima i bude maksimalno uzivanje u voznji.

 

Naravno, kao skoro svake godine, i 2014 je u planu da se napravi tura pa ako neko vidi grupu motora u kojoj je u jedan plavi Varadero sa NS tablom, neka svira, mase,... pa da stanemo i razmenimo par reci i popijemo kafu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja