Jump to content

Moto Zajednica

TDM u Enduro

Recommended Posts

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ima li ko iskustva oko sledeceg problema?

Imam TDMa i kao motor mi se svidja. Jedino sto bih zelio po nekada da malo sidjem sa asphaltnog puta pogledam sta ima iz onog brda,potoka,sumskog puteljka....

Zanima me da li je izvodljivo da se nabave neke zicane feluge koje bi legle na TDMa a na njih da montiram off road gume tako da po potrbi napravim i neki izlet van ovih uobicajenih puteva!

Motor je dovoljno visok da moze da savlada i sitnije prepreke....ustvari na prvi pogled i lici na pravi enduroo!

Ako se neko prije mene bavio ovom problematikom nek napise neku....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Jos da nadjem teneru...... :)

Misli da bi ovo sa novim tockovima bilo izvodljivije...bar dok sledece godine ne vidim uzivo novu Teneru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

epa nemoze pare i jare nego uzmu neke enduro gume i polako

 

E pa i ne mislim i jare i pare......nego sam lijepo pitao jel imaju neke zicane felne (a gume se podrazumijevaju) koje bi odgovarale TDM!

Ne bih kramponke na alu felne....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Koji je razlog sto ne bi stavio kramponke na alu felne? ::)

 

1, kramponke nisu tubeless

 

2. kramponke podrazumevaju off road voznju sto alu felne ne vole

 

3. ....krmp su uglavno u dimenzijama 21/19 ili 21/18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Koji je razlog sto ne bi stavio kramponke na alu felne? ::)

 

1, kramponke nisu tubeless

 

2. kramponke podrazumevaju off road voznju sto alu felne ne vole

 

3. ....krmp su uglavno u dimenzijama 21/19 ili 21/18

 

Upravo tako!

 

Jel zna iko koje felne bi pasovale.....i gdje mogu da se nabave???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ako i resis problem sa tockovima i kramponkama, hoce li ti ogibljenje na TDM-u praviti probleme pri off road voznji? Ipak van asfalta imas da savladjujes rupe, ulegnuca i svasta nesto za sta ti treba sposobnije (citaj, mekse) ogibljenje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Nema potrebe da vadiš mašinu iz tdm u xtz  i ...

Lepo ti da prodaš tdm i kupi super tenere i onda skreći sa puta kolko hoćeš. Inače je po svemu bolja od tdm pa i po registraciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ako i resis problem sa tockovima i kramponkama, hoce li ti ogibljenje na TDM-u praviti probleme pri off road voznji? Ipak van asfalta imas da savladjujes rupe, ulegnuca i svasta nesto za sta ti treba sposobnije (citaj, mekse) ogibljenje...

 

 

Hoce be zproblema jer mislim da se drzim makadama po kojem TDM realno tesko ide.....ne bih bas ulazio u glib do koljena i u kratere ali racimo dovoljno da se prodje kuda i GS1200...jer ipak su to teski motori i nikakvo ogibljenje nece dozvoliti jurnjavu kroz blato,skakanje po kamenju....Mislim da Tdm  zbog klirensa i upravo dugog hoda zadnje a po malo i prednje viljuske ipak u sebi ima OFF ROAD duha :) !

 

"Nema potrebe da vadiš mašinu iz tdm u xtz  i ...

Lepo ti da prodaš tdm i kupi super tenere i onda skreći sa puta kolko hoćeš. Inače je po svemu bolja od tdm pa i po registraciji."

 

 

Nisam bas shvatio.....na sta mislis! ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Lepo ti da prodaš tdm i kupi super tenere i onda skreći sa puta kolko hoćeš. Inače je po svemu bolja od tdm pa i po registraciji.

 

Pa ne bi se bash složio - vozio sam XTZ 750 jednu sezonu, bio je praktički nov - nije to bash najbolje

izbalansiran motor za teren, zahtijeva dosta snage, ovjes je preslab za mogućnosti motora. Africa je

kao dual motor bolja od Supertenere ( iako sam Yamahaš )  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

ako je tako:

pocni da koristis enduro gume

moras se poigrati prenosom,predlazem zadnji lancanik 2do3 zubca vise prednji 1 manje(ovim povecavas obrtni momenat malo smanjujes max brzinu) ako radis sa fabrickim felnama,ako uzmes zicane sigurno ces naici na druge dimenzije,pa samim tim moras se vise poigrati prenosom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

OK hvala svima....pricekacu ipak pojavljivanje nove Tenere pa kada je vidim uzivo(valjda ce se za.ebati neko prije mene da je uzme :)) a ako bog da da se i proba.....mozda i ona padne kao rijesenje!

 

Ko prvi kupi neka se javi! ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

OK hvala svima....pricekacu ipak pojavljivanje nove Tenere pa kada je vidim uzivo

 

Stiže na tržište kraj Aprila/početak Maja, dakle ovo drugo... Izgleda da će biti malo komada u ponudi za ovu

godinu, pa tko misli, neka kapariše .. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

OK hvala svima....pricekacu ipak pojavljivanje nove Tenere pa kada je vidim uzivo

 

Stiže na tržište kraj Aprila/početak Maja, dakle ovo drugo... Izgleda da će biti malo komada u ponudi za ovu

godinu, pa tko misli, neka kapariše .. ;)

 

Ma ne bojim se da ce se u Bosni razgrabiti...ipak smo mi siromasna zemlja :)

 

Imas li neke informacije "ispod zita" kakva je...???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Dok sam vozio TDm-a i ja sam razmisljao o tome! Naj lakse je nadi prednju alu felnu 19 i stavi metzeler karoo gume ito moze posluziti za ono sto ti treba.

Te gume su tubeles i odlicne su i za asfalt i za laksi off road. Zadnja 150/17 je orginalna dimenzija TDM-a, a nadi felnu za prednju 110/19(moze Gordan da donese od stroma). To sto su od aluminijuma ne treba da te brine jer mogu izdrzati off road mogucnosti tvog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Lepo ti da prodaš tdm i kupi super tenere i onda skreći sa puta kolko hoćeš. Inače je po svemu bolja od tdm pa i po registraciji.

 

Pa ne bi se bash složio - vozio sam XTZ 750 jednu sezonu, bio je praktički nov - nije to bash najbolje

izbalansiran motor za teren, zahtijeva dosta snage, ovjes je preslab za mogućnosti motora. Africa je

kao dual motor bolja od Supertenere ( iako sam Yamahaš )  ;D

Nikako ne kupuj xtz750 supertenere, sve sto je Ante napisao je istina+ trosi kao besna, losa je za off road i ima previsoko teziste (imao sam je). Bolje cekaj novu teneru ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Dok sam vozio TDm-a i ja sam razmisljao o tome! Naj lakse je nadi prednju alu felnu 19 i stavi metzeler karoo gume ito moze posluziti za ono sto ti treba.

Te gume su tubeles i odlicne su i za asfalt i za laksi off road. Zadnja 150/17 je orginalna dimenzija TDM-a, a nadi felnu za prednju 110/19(moze Gordan da donese od stroma). To sto su od aluminijuma ne treba da te brine jer mogu izdrzati off road mogucnosti tvog motora.

 

Jel Stromova felna pashe 100% ? Mislim zbog diskova,je li na istoj visini hvatiste za kljesta kao na TDMu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Dok sam vozio TDm-a i ja sam razmisljao o tome! Naj lakse je nadi prednju alu felnu 19 i stavi metzeler karoo gume ito moze posluziti za ono sto ti treba.

Te gume su tubeles i odlicne su i za asfalt i za laksi off road. Zadnja 150/17 je orginalna dimenzija TDM-a, a nadi felnu za prednju 110/19(moze Gordan da donese od stroma). To sto su od aluminijuma ne treba da te brine jer mogu izdrzati off road mogucnosti tvog motora.

 

Jel Stromova felna pashe 100% ? Mislim zbog diskova,je li na istoj visini hvatiste za kljesta kao na TDMu?

To se moze srediti adapterima koje nije tesko napraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja