Jump to content

Moto Zajednica

iskustva Suzuki sv 1000s

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Kako smes tako nesto da pitas!?!?!?!?! :D :D ;)

 

Cuti ti TeLac :D

 

Sto ne kazes nesto konstruktivno coveku, umesto sto zezas? :D:P

 

SV1000 bi trebalo da je malo ustrojenija i civilizovanija varijanta TL1000S, sa visim rucicama i malo kontrolisanijom isporukom snage. U svakom slucaju, to je V2 od 1000cc sto garantuje zabavnu voznju, sa puno obrtnog momenta na malim obrtajima... Ako nisi nikad vozio V2, potrebno je navikavanje definitivno, pogotovo ako je u pitanju R ili S motor.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

PABLO malo me sad zbunjujes sa tim "navikavanjem" do skora sam vozio TDM-a850 iz 2000. motor sam prodao CRNOJ MRLJI-pozlatila mu se!

razmisljam o kupovini NOVOG MOTORA,malo sam u dilemi mozda z750 cene su slicne ,malo je skuplji sv1000s k6

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

vozio sam ovog leta SV 650 s, k4, iskustva su extra a hiljadarka je bruka jer ima taman ono sto mi je smetalo kod 650-ce a to je snaga

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Koliko god više gotivim Kawu Z-750 od Suze, u ovom slučaju NEMA DILEME! SV-1000 ludilo na 2 točka! Što bi rekli naši Anglkosaxonci :

[move]There is no replacement for displacement[/move]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Pocatello USA

Evo u cemu je razlika izmedju TL1000 i SV100

SV1000  ima 120 konja pri 9000 obrtaja u minuti. Tezak je  189.5kg

TL1000  ima 135 konja pr  9500 obrtaja u minuti. Tezaj je i 230kg.

Ako racunamo da za svakih 5 kilograma vam treba extra konjska snaga. Onda 230-190 = 40kg sto znaci da TL treba da ima 8 konjskih snaga od SV da bi bio iste "snage". Kako TL ima 15 konja vise, to znaci da je 7 konja jaci motor za istu osobu.

Ovo su motori koji imaju potpuno istu masinu, ali TL ima agresivnije bregaste osovine, i odatle 15 konja vise. Nadam se da ovo pomaze.

Moji podatci su podatci za modele iz 2003 godine koji se nisu promenili za 2008 modele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

fazer? to je tezi motor.bajkeri ucio sam se na cetvorocilindrasima i to pozdravljam.

twin mi se vise svidja cini mi se da su upravljiviji,laksi za voznju.

glavni nedostatak moje bivse TDM-ke:malo je ipak bila velika za svakodnevnicu,za neki izlazak nabrzaka inace fenomenalan stroj trebalo joj jos malo snage i zivahnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Imam visoko misljenje o suzi sv 1000s to je jako dobra naprava. Mala ispravka za nekog ko je izneo da je 5 kg manje jedna KS, tacniji je proracun 4kg manje jednako je jedna KS vise. Mene licno interesuje koliko kosta sad sa popustina itd itd? U svakom slucaju puno srece. A da, ja nisam uspeo da nadjem podatke o max brzini, ubrzanjima i medju ubrzanjima. Meni licno je to jako bitno kao i potrosnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

2003.godine sam prvi put seo na sv 650s iz 99`tada sam video da motocikl ima opasno dobru GEOMETRIJU samo mali nedostatak snage.

Savetujem svakog pogotovo nase nove bajkere da obavezno pre kupovine bajka provozaju motor,makar sednu na njega tada ce uociti koliko ce im motor lezati.Nemojte kupovati gledanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Evo u cemu je razlika izmedju TL1000 i SV100

SV1000   ima 120 konja pri 9000 obrtaja u minuti. Tezak je  189.5kg

TL1000   ima 135 konja pr  9500 obrtaja u minuti. Tezaj je i 230kg.

 

 

tl1000r 2003 197kg suv

sv1000s 2003 185kg suv

 

tl1000s 1998 189.5kg

 

iizvor bikez.com

 

ne znam gde si našao te težine ali očigledno je da je jedan meren na suvo a drugi sa svim tečnostima, nemoguće da je oklop 40kg.

 

tako da ona tvoja računica otpada....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

samo da dodam...

 

V2 sa klipovima od oko 100mm i potpuno otvorenim izduvima... mmmmmm, njam njam.  ;D

 

bilo bi ono:

 

komšije će da me biju zbog preglasnog rokenrola, spominju mi familiju, teraju me dodjavola!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: BG

ima ga u nasem oglasniku sv1000s star par godina ali treba videti i to, malo mi cudne one njegove nalepnice.

 

Ako ne gresim, Sv1000s ima nalepnice samo na prednjem poluoklopu, na repu nema; to mesto je rezervisano za Sv1000 naked. Mala "S" nalepnica na rezervoaru, a ram u alu boji govori o 2004.god. Boje originalnih nalepnica na silver boji nisu kao one na slici. Ali, ako motor izgleda uzivo kao na slici, tj. casa look, nije mu bas zameriti ako je necega radi ofarban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

sto se tice klipova kod ovg modela radi se o pos. kovanim klipovima od al.legure,koji imaju na sebi sloj nikl-fosfor-silicij-karbida.Ta prevlaka je poznata kao "SCEM"(Suzuki composite electrochemikal materijal)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zagreb

vozio sam ga 12000 km. izmijenio volan, stavio streetfighter, proizvođača LSL, njemačka. stavio sam mu teflonske lajtunge i Lucas SRQ disk pločice.  Shacal topovi, titanski, najglasniji

 

takav je bio čarobna igračka, prekrasan, vozan, glasan i brz. super motor za cestovnu vožnju. teško je organizirati bisage, a kofera nema, tako da duža putovanja postaju komplicirana

 

žao mi je da ga nisam zadržao. Bandit sa motori.hr foruma ga vozi već preko 50000 km, bez problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja