Jump to content

Moto Zajednica

Motor za pocetnika do 250cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Pozdrav svima,

 

Stvar je ovakva - motor nisam nikada vozio u zivotu pa ni skuter bilo koje vrste :)

I onda sam pre neki dan seo na zetovu neku hondu, ne znam koja je, od oko 500-600cc - i odseko sam se od zivota.

Vozim i znojim se na nervnoj bazi - motor pretezak, ne znam da skrenem pa ni u najsiroj krivini. Iskreno - stresno iskustvo.

Posecujem moto skupove godinama ali zbog rock n roll-a, i interesantni su mi motori ali sam se ove godine posle moto skupa

u beloj crkvi bas zapalio da pazarim nesto.

I posle stresnog gorespomenutog iskustva mislim da je za mene nesto dosta slabije i lakse jer sam, sto ste vec i shvatili, tutuban za voznju! :)

Meni se vise svidjaju motori tipa enduro i cross i imam par nekih koje sam pronasao po netu da su mi interesantni kao izgledom tako i novcano - oko 1000e

Cagiva supercity 125

Sachs x road

Apollo sprint rx 250

Uglavnom taj neki izgled i da bude do 250cc i da nije previse tezak. Nesto da bude ok za pocetnika sa 0 sati iskustva.

Vozio bih ga po gradu i okoloni - neki laganiii offroad. Inace visok sam 191 i tezak 90 kila. Jer ne znam uzivo koliki su

ovi motori koje sam nabrojao - ne bih da budem kao na igracki.

Ako mozete da mi predlozite jos koji motor ovog tipa i ove kubikaze pa da ja tu lepo sebe nadjem..

Hvala bajkerii

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Za motor nisam strucnjak ali bih ti preporucio da prvo procitas malo teoriju voznje jer moze da ti spasi glavu. Counter steering, panic braking, high side i low side padovi, mrtvi uglovi retrovizora, pozicioniranje u traci radi maximalne vidljivosti, naglo izbegavanje objekata na putu, downshifting itd. Mali savet: uvek ali uvek pogledas pre prestrojavanja u drugu traku glavom iza sebe a ne u retrovizor. I drugi je: na raskrsnici uvek uspori i gledaj u vozaca iz poprecne ulice tj. u njegove oci. Ukoliko nisi apsolutno siguran da gleda direktno u tebe, svirni sirenom onako kratko da te pogleda i zna da si tamo. Najvise nesreca se desava na raskrsnicama. Jos jedan: pre nego sto krenes na zeleno svetlo obavezno pogledaj levo desno jer ima kretena koji se zalete da uhvate zuto i posto si startan na motoru taman se desi da te pokupi na sred raskrsnice u velikoj brzini. Uvek oprez i pamet u glavu ne samo za sebe vec i za druge ucesnike koji je nazalost nemaju ponekad. Imas MSF kurseve online za pocetnike gde je ovo sve sazeto pa ako ti ne smeta engleski samo uradi search (mozes i tu na forumu) za MSF i procitaj taj basic course. Izvinjavam se za off samo zelim da pomognem kolegi.

Edit: evo link za pdf http://msf-usa.org/CurriculumMaterials/BRCHandbook2011.pdf

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam viši od tebe i vozio sam Sachs Xroad.

Super motorče, pogotovo za grad, zbog čega sam ga ja i kupio. Poprilično upravljiv, dosta jake kočnice(stoppie radi kad hoćeš) i ima snage kao i sve cetvorotaktne 125ice(u visem rangu)

Troši do 4 litra ma kako ga vozio

Delovi u Srbiji možda mogu da budu problem, a u Nemačkoj je bio prilično popularan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Za motor nisam strucnjak ali bih ti preporucio da prvo procitas malo teoriju voznje jer moze da ti spasi glavu. Counter steering, panic braking, high side i low side padovi, mrtvi uglovi retrovizora, pozicioniranje u traci radi maximalne vidljivosti, naglo izbegavanje objekata na putu, downshifting itd. Mali savet: uvek ali uvek pogledas pre prestrojavanja u drugu traku glavom iza sebe a ne u retrovizor. I drugi je: na raskrsnici uvek uspori i gledaj u vozaca iz poprecne ulice tj. u njegove oci. Ukoliko nisi apsolutno siguran da gleda direktno u tebe, svirni sirenom onako kratko da te pogleda i zna da si tamo. Najvise nesreca se desava na raskrsnicama. Jos jedan: pre nego sto krenes na zeleno svetlo obavezno pogledaj levo desno jer ima kretena koji se zalete da uhvate zuto i posto si startan na motoru taman se desi da te pokupi na sred raskrsnice u velikoj brzini. Uvek oprez i pamet u glavu ne samo za sebe vec i za druge ucesnike koji je nazalost nemaju ponekad. Imas MSF kurseve online za pocetnike gde je ovo sve sazeto pa ako ti ne smeta engleski samo uradi search (mozes i tu na forumu) za MSF i procitaj taj basic course. Izvinjavam se za off samo zelim da pomognem kolegi.

Edit: evo link za pdf http://msf-usa.org/C...andbook2011.pdf

 

 

Da, definitivno cu se pozabaviti time - inace automobilom imam par miliona predjenih km - znam da nije ni priblizno motoru ali znaci.

Vozikacu se malo po kraju dok ne udjem u fazon a i dok ne polozim za A. Vrlo sam savestan vozac u autu a i takav sam u zivotu pa se nadam

da ce tako biti i sa motorom.

 

 

A sto se x roada tice - mnogo mi se svidja ali videh po nekim forumima da uvoznika za srbiju vise nema sto znaci i da za najmanji deo moram ili da

improvizujem ili e-bay.. Ne znam da li je pametno da se uopste kacim s njim..

 

Sta jos valja u ovoj kategoriji a da je oko 1000e polovan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Sprint pulser 200cc и Qingqi 200. Половни су баш толико, око 1000е.

 

 

znaci ova dva su ok za coveka od 191cm i 90kg.

Cini mi se da njih u srbiji ima malo vise pa da nece biti problema sa odrzavanjem.

Izgleda ma mi izbor nije bas prevelik ako trazim nesto ovako a da je do 1000.

Mada mislim da bih bio sasvim zadovoljan sa motorima koje si naveo -- s obzirom da ce mi to biti prvi motor!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Paaa, sa svojim gabaritima teško ćeš naći masivan motor spram sebe, a da je recimo 125-ica. Ali pošto preferiraš enduro, stvari su malo jednostavnije....

Ja bih na tvom mestu pogledao neku Yamahu Tdr 125 ili Apriliju Pegaso 125, ili Hondu Varadero 125.

Sve su to super motorini, lepo bi te služili i nisu komplikovani za održavanje. Moj favorit bi bila Yamaha TDR, pa Honda i na kraju Aprilijica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Sprint pulser 200cc и Qingqi 200. Половни су баш толико, око 1000е.

 

Isti modeli i od 125ccm su jednaki po veličini, nešto malo slabiji naravno, ali povećavaš izbor, Sasvim solidne makinice za učenje, nisu neka preterana cifra, ima ih dosta u Sr, pa samim tim i za očekivati da ćeš nalaziti i delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Paaa, sa svojim gabaritima teško ćeš naći masivan motor spram sebe, a da je recimo 125-ica. Ali pošto preferiraš enduro, stvari su malo jednostavnije....

Ja bih na tvom mestu pogledao neku Yamahu Tdr 125 ili Apriliju Pegaso 125, ili Hondu Varadero 125.

Sve su to super motorini, lepo bi te služili i nisu komplikovani za održavanje. Moj favorit bi bila Yamaha TDR, pa Honda i na kraju Aprilijica.

 

Da da, hvala puno za ove predloge. Sva tri mi se bas svidjaju - mislim da mogu da vidim sebe na njima.

Inace ja sam odusevljen ovim sajtom i nacinom koliko su ljudi spremni da pomognu jedni drugima.

Svaka cast svima i hvala na odgovorima.

Ako jos neko ima sta da doda rado bih primio jos koju sugestiju!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

a neki maxi scooter od 250 kuba?

 

Da, i razmisljao sam o tome ali sam vrlo brzo razuveren sa par strana i mislim sada da su u pravu.

Svidjaju se meni, da se ne lazemo, burgman ili x9 cak i x8 - ali mislim da bih voleo da pocnem sa

menjacem i mislim da motore na koje ciljam su bas ok za pocetak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja ne bih uzeo Jamahu TDR i Apriliu Pegaso 125, naprosto nisi spreman da daješ toliko novca u dvotaktne stodvadesetpetice, mnogo ćeš se bolje voziti sa malim Varaderom, ali on ti je baaaaš preko budžeta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Ja ne bih uzeo Jamahu TDR i Apriliu Pegaso 125, naprosto nisi spreman da daješ toliko novca u dvotaktne stodvadesetpetice, mnogo ćeš se bolje voziti sa malim Varaderom, ali on ti je baaaaš preko budžeta

 

Na sta konkretno mislis?

Ne razumem se bas preterano, pa je moje pitanje mozda i glupo.

Ali zato je bas i forum :)

 

 

tdr i pegaso su cenom bas ok - ne neko sjajno godiste ali verujem da su to i dalje dobre masine..

a honde i nema nesto starijih, par mladjih vidim po oglasima i one su malo skupe za mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Dvotaktne masine, u poredjenju sa cetvorotaktnim, vise trose goriva i mogu preci manju kilometrazu pre generalke samog agregata. Sa druge strane cak i male kubikaze daju dosta snage npr. sa 86cc mogu ici preko 120km/h po ravnom ako je dobro namestena masina. Agregati su vrlo jednostavni za servisiranje tj. jednostavniji od cetvorotaktnih. Najveca zamerka, meni bar, je potrosnja. Oko 4.5 litara na 100 km na 86cc znaci racunaj oko 6 litara za 125 cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

honda nsr nije los motor za pocetnika,uklapa se u cenu.Ja je posjedujem 2001god 125cc 2t trosi malo vise ali zato ide 1moto3.gif dosta je lagan za voznju i nije puno teska(oko 144kg po spec.),to mi je prvi motor i druga sezona sa njim i sasvim sam zadovoljan1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Nsr za čoveka od 191cm

Zanimljivo....

 

 

Najpametnije šta možeš da uradiš je da ne kupuješ dvotaktni motor.

 

Jeste da sam da viši od tebe, i da mi je prvi ozbiljniji motor bio Rs125(koji je mnogo masivniji i u svemu bolji o nsr) ali tad sam bio mnogo mlađi nego ti sad i imao sam živaca za to. A i gorivo je bilo jeftinije

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Zbog potrosnje i odrzavanja. Takodje treba malo vise trazenja i srece da se ubode lep primerak.

 

A koliko je njima veca potrosnja u odnosu na ostale i koliko je skuplje odrzavanje?

Laik sam, pa mi to malo nema logike - bar za odrzavanje.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Potrosnja zna da bude i duplo visa od 4t motora iste zapremine, sve zavisi od stanja motora i tvog stila voznje. A kolega pre ti je odg. za odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja