Jump to content

Moto Zajednica

ИЗДУВИ(АУСПУСИ)фабрички, спортски,маркирани,буџени ручно прављени и сви остали

Recommended Posts

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Пошто нас је све више лудака који имамо потребу да нам се скутер чује као да је 4х јачи него иначе или пошто имамо потребу да због неизмерне ружноће појединих фабричких исти заменимо неким другим нека ово буде тема о томе уопште ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ево ја ћу први да се запљунем и да изнесем своје неко искуство ...

Пре око годину дана сам заменио фабрички издув на АА 500 који је био уби боже ружан ...такође звук очајан превише утишан... после неколико чланова МСЦ који су променили издув и били задовољни јако ,реших и ја да урадим тако нешто . Поручих код Роберта из Аде отворени модел овалног ауспуха који је коштао 100евра ..и био сам одушевљен... после око 5или 6К км је одједном постао гласнији него што јесте ,на шта ме је Роберт и упозорио пре самог прављења да скутери избацују велику температуру(много већу него мотори са мењачем),јер су скутери константно у великим ортајима и греју се више!!! Због те температуре је сву унутрашњу изолацију буквално истопио и скаменио постао је празан са тим остацима који су звечали а звук је постајао све ужаснији и непријатнији по околини а на крају и по мене!!! Распитивајући се и тржећи савете шта да урадим добио сам некилоко варијанти ...да обложим стакленом вуном,неки кажу каменом ,неки кажу жицом за рибање судова ... чак сам звао неке који се тиме баве да питам колико би то наплатили да ми ураде ... и тражили су између 20 и 30 евра ... Мој другар и од скора наш колега НешаБуџа и ја решисмо да то сами одрадимо и тако и би ...стаклену вуну сам нашао неку расходовану на послу ...и богами стаде око кило и по до 2кг у ауспух јер смо набијали да што више стане!!! Сада језвук много бољи и на малим обртајима је сасвим ок,међутим на преко 4000 рпм се дере као луд!!!

 

Ево слике како изгледа када се растави издув марке RACE ADA EXHAUST...ја сам одушевљен како је човек пеаднтан и прецизан у свом послу,штета је што више не ради!!!

 

 

dq4y.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ali ne ide staklena vuna u auspuh.

Bar ne ta koju si ti rashodovao, verovatno ono sto se koristi za izolaciju/fasadu? :D

Naravno da se dere zato sto je previse nabijeno pa ne moze da upije zvuk, nije auspuh bas tako lako napraviti a da bude dobar tj da se dobro cuje i da traje dugo u tome i jeste fora.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Свака част за тему 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Данас прописно истестиран ауспух после буџења стаклене вуне у исти,170 км кроз Ф.гору је меродавно ја се надам ... много мање се чује у вожњи на отвореном таман како треба једино када је узбрдо или кад претичем онда заурла јааакоо!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Bigi....jel ste cepkali staklenjaka ili vece komade stavljali? Ja danas repack buduceg fankijeg i cepkao sam na sto menje delice....mislim da ce da bude do jaja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: senta
  • Motocikl: piaggio x9 500 evo

Bigi, ti imas dbkiller u tvoj auspuh? posto ja imam dve, jedan na pocetku, i jedan na kralju. na pocetku rupa je 18mm, na kralju dosta veca, ali ja tako osetim da ne ide kako je isao sa fabrickim auspuhom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Немам дб килер ... али ја сада када сам био вратио фабрички осетио сам да му треба много дуже да се залети а опет када сам вратио овај отворени препородио сам се ...као да сам трчао са запушеним носем ...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Jесте, ти трчао 0zbunjen.gif1staa.gif1lud.gif1jezik.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Многе ствари које људи раде у овој земљи су кривично дело ... многе горе ствари ... као што је нпр. кад отпусте трудну жену са посла ... али то по закону није кривично дело ,али битно да ако имаш који децибел више е то је онда јааакоо страшно!!! Јебем ја ову државу ...нека реше прво неке друге битније ствари па онда нек се баве буком и ауспусима!!!0ljut2.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Да ли ти је тај полицајац рекао који члан кривичног законика кршиш са тим ауспухом?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Taj glupak sere, kako moze buka da bude krivicno delo???

@ Bigi, kod nas je sve naopako... pa ja sam zeni jurio 2kg papira mesec dana da dobije 35% na platu sto joj pripada zakonom, za trudnicko. Mi srbi smo stvarno nebeski narod, do nebesa u gluposti 1aha.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Taj glupak sere, kako moze buka da bude krivicno delo???

 

Можда није кривично,можда се колега погрешно разумео са органом реда.Али би ти бар требао да знаш да је бука у одређеној јачини прекршај.Исправи ме ако грешим 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Па да наставимо ... после безуспешног стављања стаклене вуне коју је сагорео за око 2000км ,решим да пробам и камену вуну и на моје изненађење њу је истопио за 700км ... и после дуго распитивања на све стране ... неки рекоше да је челична жица за рибање шерпи решење!!! кад сам то све сабрао нешто ми скупо било,али мој НешаБуџа ми рече да има у WOBY HAUS челична вуна за полирање и рибање рђавих површина и прохрома ... Купим ја 6 тих паковања и то ми је било таман ... за сада се чује перфектно ...али сам скептичан ...и не очекујем превише!!!

 

То је то ...

 

 

ztou.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

само је ово остало од камене вуне од целог лонца ...

 

 

0lv3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

скроз празан

 

 

05ew.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

За сада толико ...јављам резултате!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ми смо као клинци користили ту жицу да правимо неку зајебанцију,Колико се ја сећам то се брзо пали,па из разлога високе температуре у лонцу нисам баш сигуран да ће то издржати1neznam.gif.

Надам се због тебе да хоће0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2462 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I mi smo to koristili za novu godinu, vežemo žicom u snop 2-3 klupka i ostavimo jedno 1m žice da možemo da vrtimo u krug. Onda potpalimo upaljačem i brzo vrtimo da se razgori a ono baca iskrice u krug kao blesavo. Što smo progoreli tada jakni - bruka.

 

A sad da se vratim na temu i ja sam čitao po forumima za skuteraše da je najbolja ta žica ali su stavljali neku kvalitetniju - mislim da je prohromska ako sam zapamtio dobro.

 

Evo jedan link pa možda pomogne http://www.skuteri.org/forum/topic/16688-tutorialsredjivanje-auspuha/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

probaj ovako.

cev, oko nje stakleno platno 2 mm, kamena vuna (kupi u servisu za auto auspuhe), opet staklenao platno 2 mm.

meni radi posao, i traje vec 7-8000 km. za sada nije pocelo da se raspada i da menja zvuk.

 

http://www.dodaj.rs/f/3b/5D/1BYEWf3/auspuh-1.jpg

 

http://www.dodaj.rs/f/3l/Sj/EIDq737/auspuh-2.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja