Jump to content

Moto Zajednica

ИЗДУВИ(АУСПУСИ)фабрички, спортски,маркирани,буџени ручно прављени и сви остали

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Ako mislis da ti brunda na duze staze, jedino Akrap sa dve izlazne cevke tj taj je i predvidjen, s'time sto kosta 250-300e polovan naravno. Sve ostalo pogori vec posle jedne sezone ili dobrog dzibrenja na otvorenom.

 

Uzeo bi u razmatranje novi LeoVince GrandTurizmo auspuh, nov kosta koliko i polovan Akrap, pritom na oko izgleda  :takoje:

Ma  uzeću ja u razmatranje od ovih šanera da mi zbave ili pozajme gore u EU. Ovde je Akrap i polovan bezobrazno skup. Slažem se da ručni rad izdrži jednu sezonu i da se baš ne isplati uvaljivati 180 evra za to zadovoljstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Integra 750

Evo da podelim moje iskustvo sa cunkovima. Na scarabeu 500ie imao akrapa sa dve izlazne cevke, odlican auspuh i vredi svaku paru. Na spidermax- 500RS isto akrap samo namenjen za vespu 250, jer u tom trenutku nisam moga da nadjem ovaj sa dve cevke. Unutrasnji sastav je isti kod oba auspuha, i nece sagoreti ni jedan. Malo je bucniji ovaj od vespe.

Sto se tice leo vince grand turizmo, probao sam i njega na spideru. Nije mi se svidelo to sto nema opciju da se izvadi db kiler, nego samo frflja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Robert neće da pravi auspuh za ovu mašinu(master agregat),iz razloga koji je Satelis naveo

Ovaj Leo Vince koji je Satelis okačio link,nije predviđen za master agregate,koliko sam ja uspeo da nađem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

 

Sve ostalo pogori vec posle jedne sezone ili dobrog dzibrenja na otvorenom.

Nije valjda da ni auspuh Roberta iz Ade, koga svi hvale, nije kvalitetan i dugotrajan?

 

 

Za skutere nazalos kraceg je veka, temperatura je dosta veca pa ga samim tim progori.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Drugari da Vas pitam nesto, nema veze sa skuterima, vise je grneralno pitanje oko lonaca.

Daklem, imam 2 otvorena izduva ali nemam db killer, postoji li neko u BG-u i okolini da mi moze napraviti db killere? Ako znate, dajte neki kontakt il preporuku, bio bih vam zahvalan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa buduci da ne znam nikog drugog u blizini, ne preostaje mi nista drugo.. :) nego reko da pitam, to ne kosta nista..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Питај Дарка из Маглића.

 

Него, ниси ми јасан, сви живи ваде и бацају а ти би да их правиш :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa bucni su kad vozis malo brze, kad god idem sa nekim, uvek moram biti zadnji u suprotnom onaj iza mene tesko da ce uzivati u svojoj voznji.. Kad sam sam i kad idem po gradu il tako, skinuo bih, ali kad krenem na put, drfinitivno ne bih bez njih.. Isao sam, vozio.. Zuje usi posle kad sidjes..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Posto nemam prigusivac na moju Yamahu TDR, i na duze relacije pocinje da smeta, bili smo prinudjeni da sami pravimo, jer eto tako, da nam nije dosadno dok ne krenu poslovi.. Pokusavali svasta i nista nam nije uspelo, cevi nismo uspeli da iskrivimo, sve su se lomile, a one debelozidne, nemamu spravu za to.. I tako kruzimo avlijom i trazimo inspiraciju i cale se seti i zove me, ja neznam sta se desilo, kao da gori nesto.. Medjutim, on se uhvatio za traktor i kaze "Gledaj", sta da gledam?, "Ma gledaj bre!"... Uhvatio se za auspuh od traktora i kaze "Original!". Ja pomislio, nije valjda lud da skida auspuh sa trakora, ipak treba da se radi cele godine s njim..

Ode cale u grad i za 1500 din kupi novi auspuh i pocinje odmah da sece "visak" materijala..

5fbe1d701aa73bcd3b45455cc2e4a908.jpg

I polako da sastavlja

08636c979fc1aca6970115c4ee556d66.jpg575569df26755fda9ebd075447de1def.jpg

Dok nije dobio cf936275a22325273e7fed219376d692.jpg

Izvario i sada to izgleda ovako a8644767acadf470c3cb48b725950b0e.jpg

Ostalo jos da se dokupe dve hamburske krivine i cev fi 25, da se skinu plastike sa motora, zbog lakseg rada, da se stave drzaci i nema glava vise da boli.. Auspuh ima unutra vec svoj fabricki prigusivac koji ce ostati u njemu.. Posto je sezona vec odavno pocela, cekamo kisu ili neko crveno slovo, da se radovi privedu kraju.. Bice slika... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bas me zanima kako ce sve ispasti na kraju, samo sto je taj auspuh predvidjen za dizel motor.....svakako prenesi impresije.

 

Danas su stavili auspuh od dizela na benzinca (107-ca).....tandrče samo tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ehh, lako je vama da pravite kombinacije sa auspusima na 4t. Ja imam problem sa auspuhom za cvaju samo takav. Izbor za BB cvaje je toliko suzen da je to strasno. Jos kad se na to doda cinjenica da zivim u Srbiji gde svi dobavljaci delova imaju iskljucivo rezone za 50-ice ili eventualno 70cc, shvati se kakva je drama nabaviti spuh u mom slucaju. Doduse, nije mi lose ni sa ovim bojlerom od Runnera FXR, ali bi mi mnogo lepo seo neki PM 59. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Posto nemam prigusivac na moju Yamahu TDR, i na duze relacije pocinje da smeta, bili smo prinudjeni da sami pravimo, jer eto tako, da nam nije dosadno dok ne krenu poslovi.. Pokusavali svasta i nista nam nije uspelo, cevi nismo uspeli da iskrivimo, sve su se lomile, a one debelozidne, nemamu spravu za to.. I tako kruzimo avlijom i trazimo inspiraciju i cale se seti i zove me, ja neznam sta se desilo, kao da gori nesto.. Medjutim, on se uhvatio za traktor i kaze "Gledaj", sta da gledam?, "Ma gledaj bre!"... Uhvatio se za auspuh od traktora i kaze "Original!". Ja pomislio, nije valjda lud da skida auspuh sa trakora, ipak treba da se radi cele godine s njim..

Ode cale u grad i za 1500 din kupi novi auspuh i pocinje odmah da sece "visak" materijala..

5fbe1d701aa73bcd3b45455cc2e4a908.jpg

I polako da sastavlja

08636c979fc1aca6970115c4ee556d66.jpg575569df26755fda9ebd075447de1def.jpg

Dok nije dobio cf936275a22325273e7fed219376d692.jpg

Izvario i sada to izgleda ovako a8644767acadf470c3cb48b725950b0e.jpg

Ostalo jos da se dokupe dve hamburske krivine i cev fi 25, da se skinu plastike sa motora, zbog lakseg rada, da se stave drzaci i nema glava vise da boli.. Auspuh ima unutra vec svoj fabricki prigusivac koji ce ostati u njemu.. Posto je sezona vec odavno pocela, cekamo kisu ili neko crveno slovo, da se radovi privedu kraju.. Bice slika... :)

Cekaj bre, moras imati rezonantni sud. Nece ti motor ici kako valja bez njega. A Tdr ima i power valve, koji je rakodje na izduvu.. Ne smes to poremetiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Pod rezonantnim sudom, mislis na ono prosirenje sto mu dodje ispod hladnjaka, njega imam i stoji i sto je najvaznije, celo je.. A Power valve, neznam sta je, ako ti nije problem, objasni mi (voleo bih da znam)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

To ti je ono malo leptirasto i trebalo bi da ti (ako se ne varam) stoji na kraju rezonantnog suda i vezano je sajlom i na oko 7000 obrtaja taj leptir se sam otvara/ zatvara i zahvaljujuci njemu menja se zapremina izduvnog sistema i motor ostaje u rezonanci sa izduvom duze vreme sto ti dozivljavas kao vise snage... Nebi valjalo da to diras. Da se razumemo, nisam nikakav ekspert, sigurno se svi ostali bolje razumeju u 2t motore od mene, al znam da tdr sigurno ima taj pover valve i da nebi trebao menjati i remetiti zapreminu rezonantnog suda, posto je to sve pazljivo proracunato fabricki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Jao boze, sto me sramota, u medjuvremenu sam izguglao i odmah sam shvatio sta je.. Naravno da ga imam i otvara se na 6000 obrtaja, kod mene, pored jace snage, utice i na potrosnju,, grrrr... Nego, hvala ti puno sto si mi objasnio princip rada, jer, ruku na srce, to nisam znao..

Oko toga nista se ne dira, toga sam svestan.. Evo ti na klipu kako je bez topa ili prigusivaca..

https://youtu.be/z8YDmF077Bk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Od te tacke pa na dalje, moz' da radis sta volis.. Neces mu nista uraditi, ali.. Neces ni poboljstati zvuk motorke.. Koji god mu lonac stavio, on ce se uvek cuti kao 2t. To se ne moze promeniti. Ja volim taj zvuk.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

@Astral, tacno tako, moze i bojler da se nabaci i dalje ce biti taj prepoznatljiv zvuk, samo malo dublji.. :):)

Inace, danas smo konacno zavrsili moj top..

Nadjena je sipka unutrasnji fi 25, spolja fi 28 mm.. Isecena, iskrivljena i donekle spremna, za lonac je zavaren drzac od originalnog.. 0b71d1521cbe5af24f8093bf4b575012.jpg

I polako se sastavlja i pasuje na licu mesta aa5ea86cb78df7998809c5fac9a11883.jpg

Sve je lepo prislo jedno uz drugo i polako fiksiranje var aparatom

6bf8cb9e3e9984a3170812de4847dc98.jpg

Kad je sve lepo ucvrsceno sa oba drzaca, jos jednom proba i brusenje varova, da koliko toliko bar malo izgleda jer su varovi, ako nista drugo, jakiiii.. :)

Stavlja se i "zastita", takodje od originalnog i sve to ovako ozgleda:

25ff7caaa9ca39dd89437caaa525c214.jpg

Kad je sve vise puta provereno, stavljaju se plastike, sve se zateze i KRAJ!!!

bee38ac6e74229afd178e7993e30db9f.jpg

Usledila je i probna voznja, rezlutat koji smo dobili je da ima auspuh (zbog policije) i malo tisi zvuk.. Odusevljeni smo postignutim.. Nazalost, na YT se ta razlika vrlo slabo cuje, dal zbog kamere ili neznam ni ja, ali lepo se vidi :):)

https://youtu.be/O5TPnCVj9rM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Svakako je bolje nego sto je bilo, samo da ste posao odradili do kraja tj prefarbali u mat crno  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Hvala :)

I moja zelja je bila mat crna, cisto da prekrije varove, ali dok se ne kupi farba, ici ce ovako.. Jos nemogu da se naviknem da imam nesto pozadi, dve godine sam vozio bez iceg i strahovao da me policija ne zeza, ali sad mi je mirna glava, a i lepo stoji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Ipak je lonac tezi, plus sto unutra ima fabricki prigusivac, koji na 2t masini male kubikaze nicemu ne sluzi jer su veliki otvori, ipak je zamisljen za traktore :):)

Co2 aparat, nemam, da ga imam sigurno bismo s njim uradili, ovako, daj sta das...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kupi sprej koji trpi visoke temperature (800C) ima ga skoro svaka farbara boje i lakovi, kosta oko 1.000din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja