Jump to content

Moto Zajednica

ИЗДУВИ(АУСПУСИ)фабрички, спортски,маркирани,буџени ручно прављени и сви остали

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ne kupuj auspuh u Adi (niti bilo koji ručno rađeni), izgori posle 10ak k km, onda remont vamo tamo.

Imao ja, pa znam. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Treba mi pomoc - savet oko auspuha.

 

U zelji da se pridruzim orkestru, kupio sam polovan Akrap, skinut sa Yamahe kao sto je moja.

Bio je na motoru oko 5000km, pa ga je vlasnik skinuo kada je prodavao skuter i vratio fabricki.

 

S jedne strane sam srecan a sa druge se nerviram zato sto nemam nosac i srafove pa mogu samo da gledam a ne i da cujem kako "svira".

Da li neko ima iskustva sa pravljenjem nosaca ili mozda zna gde moze da se pazari originalni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

To je model kao na slici, kaci se u jednoj tacki.

 

Originalni nosac se stavlja preko kocionih klesta pa su valjda potrebni duzi srafovi.

post-31487-0-18385400-1433438867.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Odeš/mo kod Anđelka u Belu Crkvu i on ti napravi nosač kakav zamisliš.

Cena smešna. :)

Moj nosač je pucao 7 puta, ovaj koji je on napravio od nule stoji kao fabrički.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Odeš/mo kod Anđelka u Belu Crkvu i on ti napravi nosač kakav zamisliš.

Cena smešna. :)

Moj nosač je pucao 7 puta, ovaj koji je on napravio od nule stoji kao fabrički.

Odlicno!

Taman prolazimo u Nedelju kroz Belu Crkvu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Treba mi pomoc - savet oko auspuha.

 

U zelji da se pridruzim orkestru, kupio sam polovan Akrap, skinut sa Yamahe kao sto je moja.

Bio je na motoru oko 5000km, pa ga je vlasnik skinuo kada je prodavao skuter i vratio fabricki.

 

S jedne strane sam srecan a sa druge se nerviram zato sto nemam nosac i srafove pa mogu samo da gledam a ne i da cujem kako "svira".

Da li neko ima iskustva sa pravljenjem nosaca ili mozda zna gde moze da se pazari originalni?

 

Ja sam skoro stavio Akrapovica na Atlantica. Meni su nosac uradili u Auspuh servisu Pirke, prezadovoljan sam sa uradjenim, takodje je i cena bila korektna. AKo ti treba jos neka informacija, posaljim mi PP, da ne isapdne da radim reklamu ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Jel se moze naci auspuh za kymco xciting 500 i koliko bi kostalo to zadovljstvo ? Vidim da niste zadovoljni sa ovim iz ade sta ostaje onda akrap koji kontam papreno skup..

 

Malo pre sam se cuo sa ovim iz ade on vise ni neradi izduve za maxi skutere eto cisto ako nekom uztreba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha X-max 250

Treba mi pomoc - savet oko auspuha.

 

U zelji da se pridruzim orkestru, kupio sam polovan Akrap, skinut sa Yamahe kao sto je moja.

Bio je na motoru oko 5000km, pa ga je vlasnik skinuo kada je prodavao skuter i vratio fabricki.

 

S jedne strane sam srecan a sa druge se nerviram zato sto nemam nosac i srafove pa mogu samo da gledam a ne i da cujem kako "svira".

Da li neko ima iskustva sa pravljenjem nosaca ili mozda zna gde moze da se pazari originalni?

 

Zdravo Gagi,

 

S obzirom da i ja imam isti problem interesuje me da li si uspeo da rešiš ovaj problem, odnosno, nabaviš nosač za auspuh?

 

Unapred hvala na odgovoru.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Zdravo,

 

tek sad videh poruku.

 

Napravio sam nosac auspuha sam. Bio sam nestrpljiv da cekam majstore a original nosac nisam uspeo da pronadjem pa resih da se oprobam u tome.

Nemam adekvatan alat pa sam kod zeninih rodjaka u garazi, uz pomoc stege i aparata za varenje napravio nosac.

Nije komplikovano, posluzio mi je metalni flah debljine 3mm. Moze i od prohroma da se pravi ali nisam isti imao pri ruci a i sa njim se teze radi. Nikakvog iskustva nemam sa ovakvim radovima ali stvarno nije neki posao.

Na slikama mozes da vidis moje resenje, verujem da postoji i bolje ali meni ovo radi vec 5000km.

 

Jedino sam kupio dva srafa i sprej da prefarbam nosac. Srafofi su isti kao originalni samo malo kraci, zato sto je moj nosac dosta tanji od originalnog pa srafovi (originalni) ne mogu da se zavrnu do kraja.

 

Inace, Akrapovic je vise nego duplo laksi od originala. Dobio sam zvuk i lepsi izgled, to mi je i bio cilj. 

Performanse su iste kao i potrosnja. Imbus sraf koji drzi auspuh, zalepio sam lepkom i stavio feder sajbnu da se ne odvrce zbog vibracija. 

 

Ako te jos nesto zanima, pitaj

 

Pozdrav

 

 

post-31487-0-37007100-1450368473.jpg

post-31487-0-59819200-1450368500.jpg

post-31487-0-89801100-1450368528.jpg

post-31487-0-46204600-1450368553.jpg

post-31487-0-40015500-1450368584.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha X-max 250

Gagi hvala ti na ovim fotografijama i moram reći da sam impresioniran! :)

Ja takodje pokušavam već neko vreme da pronadjem "original" nosač ali bez mnogo uspeha. Probao sam da napravim neki šablon po naliku na originalni koji bi mi kasnije služio za izradu pravog ali nisam bio zadovoljan. Sada si me dodatno motivisao i dao nove ideje. Hvala

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Društvo i ja bih da stavim nekog drekavca na svoju crnu krmaču (beverly 500) pa bih molio telefon tog momka iz Ćuprije i tog lika iz Ade. Noćima ne spavam nakon sto sam čuo kako brunda neko čudo od auspuha isto na beverliju 500. U 3 sekunde sam na semaforu iz auta pitao lika na njemu i ako sam razumio radio ga neki lik istočno od raja tj. iz Srbije. Čekammmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako mislis da ti brunda na duze staze, jedino Akrap sa dve izlazne cevke tj taj je i predvidjen, s'time sto kosta 250-300e polovan naravno. Sve ostalo pogori vec posle jedne sezone ili dobrog dzibrenja na otvorenom.

 

Uzeo bi u razmatranje novi LeoVince GrandTurizmo auspuh, nov kosta koliko i polovan Akrap, pritom na oko izgleda  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Златку из НС док је возио Бургмана ауспух му је радио Дарко (потражи на ФБ Дарко ауспух), унутра су преграде од титанијума, прикључак за ламбда сонду, све је коштало колико се сјећам 180€.

 

40ede42b2225cb6a9cd50ecd9928590c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Sve ostalo pogori vec posle jedne sezone ili dobrog dzibrenja na otvorenom.

Nije valjda da ni auspuh Roberta iz Ade, koga svi hvale, nije kvalitetan i dugotrajan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja