Jump to content

Moto Zajednica

"OLD LADIES"-RESTAURACIJE

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Moto guzzi Nevada 750; Honda CB 750 K7

Mozda na sajtu postoji vec ova tema,ali ja zahvaljujuci svojoj radoznalosti resih da se upustim u,za mene, novu temu!Dakle kako samo ime kaze, voleo bih da se ovde malo vise opisuju stare masine,njihove restauracije-ako ih je bilo,kako ste dosli do njih i sta planirate sa njima za dalje!

Pa posto sam ja pokrenuo temu bio bi red da krenem prvi:

Dok sam radio na jednoj skoli u okolini Krusevca (sef gradilista) jedan od radnika mi je napomenuo da zna jednog lika koji ima na prodaju neki motor-italijanski!U pocetku me to nije zanimalo ali sam se zainteresovao kada je rekao da je iz ko zna koje godine!I ja odem!I imam sta da vidim!!!Masina u ruiniranom stanju(mislim na agregat),rama nigde,a on navodno pokusao da ga nabaci na ram od JAWE 175.Mislim sta reci!Lik je nevidjeno nezainteresovan za dvotockase!Znaci ja se odlucim da ga uzmem- samo agregat a on meni nosi i ram,sramota me je da kazem za koju kintu ga otudjih!Nego kako bilo ja ga odnesem kuci i krenem sa izvidjanjem i prvo sto sam video i sto mi je upalo u oci jeste natpis na plocici kalema gde je stajalo velikim slovima "MOREL-DM 54(ili 55?)!Zatim dolazi i probanje masine a ona zakovala ma sve u sesnaest!Nista mi drugo nije preostalo nego daga rasturim i to sam uradio!A u masini delovi da se useres kao novi!Sve sam ih lepo oprao,ocistio i sve to kasnije sklopio!Kresnem i zamisli cuda iz prve i sam ne mogu da verujem da sam oziveo nesto tako,zvuk malo dublji i rokaj!A tek reakcije porodice i komsija jer su znali da je 'starac",zamislite pitanje -PA UPALI GA?A i imao sam problema da pronadjem sta je to u stvari i sta posedujem i mucio sam se i mucio i naravno nisam nista nasao!Sve dok nisam dosao do ovog sajta i druzeci se sa vama ne nabasam na korisne linkove koji bi mi pomogli da sam odmah znao o cemu se radi.Tek pre nekoliko dana sam otkrio da je to agregat francuskog  Monet-Goyon 200cc type "M2V" - 1951 ili  Monet-Goyon 200cc type "M2VD" SHOOTING STAR - 1953 i trbalo bi da izgleda ovako:

dN1wp_mg200ccm2v195104ph3.th.jpg

Sada kad najzad znam o cemu se radi krecem u ponovnu obradu svega na agregatu o cemu cete biti informisani a i moci cete da vidite i po koju fotku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Svaka cast!!! Imas nesto sa cim ces da se zanimas u ovim ladnim danima.

 

Trebalo bi odvojiti jedan kutak, kao sto imaju MZ-etasi. Kutak koji bi se zvao npr. Restauracije ili tako nesto, jer je stvarno zanimljivo, i moze mnogo toga da se nauci. Mene na primer zanima ona HONDA cb 750 f boldor, bila je tema na forumu, a i malo sam trazio po netu, i stvarno mi se svidelo sta sve moze da se uradi s njom. CIni mi se da je stvarno zanimljivo, a i verovatno( kazem verovatno jer nikad nisam doziveo) nema boljeg osecaja nego kad startujes masinu 50 i kusur godina staru...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Moto guzzi Nevada 750; Honda CB 750 K7

Pa ja sam tu temu pokrenuo bas zbog restauracija i mene jako zanimaju!Odradio sam nekoliko JAWA iz '70 ali nije to to!Naravno osecaj je da se smrznes!Kad osetis da je nesto sto je do juce bilo mrtvo sada zivo i radi... :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Moto guzzi Nevada 750; Honda CB 750 K7

Da,jesam!Pre otprilike 15 minuta!Masina je strava vredi je videti, ali nazalost ja imam samo agregat ali bacicu se u potragu za ramom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

 

 

Trebalo bi odvojiti jedan kutak, kao sto imaju MZ-etasi. Kutak koji bi se zvao npr. Restauracije ili tako nesto, jer je stvarno zanimljivo,

 

 

  Podrzavam ideju iz sve snage  treba da radim jednog pretisa 175  slikacu pa cu da okacim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Moto guzzi Nevada 750; Honda CB 750 K7

Pa ja mislim da ima mnogo nas koji volimo da ceprkamo po motorima i da uzivamo u njihovom sklapanju.Pogotovu ako je nesto desetinama godina bilo neupotrebljavano!Slazem se sa tim da oformimo podforum koji ce obradjivati te teme, to jest,teme o restauraciji nekih motora koje bi mogli mi vlasnici da prezentujemo siroj masi ljudi!Ipak klasika je klasika!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja