Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 257 postova

Dobio sam 4 dana slobodno pocev od 14 avgusta.Odmah razmisljam gde cu,Seka,moje zence ne moze na put zbog obaveza tako da cu sam ili sam bar tako mislio.Kum kada je cuo gde cu,hoce i on da bude deo te avanture.

 

Plan je da 13og u 15h,odmah posle posla krenem i pokupim kuma u Paracinu gde ce me on cekati.Nadam se da cemo stici u okolinu Uzica gde cemo zanociti (vreca za spavanje pa pored skutera).

 

14og bi krenuli oko 4h am i cilj je da tog dana posetimo Crno jezero na Zabljaku i stignemo predvece u okolinu Herceg Novog.

 

15og bi otisli do Dubrovnika,u povratku obisli Boko Kotorski zaliv.

 

16og bi smo krenuli nazad preko Budve i Pg i Berana i prespavali bi negde na Kopaoniku.

 

17og kuma ostavljam u Nisu (tamo zivi) i preko Knjazevca dolazim u Bor.

 

Kilometraza oko 1400km.

 

E sad pitanja:

 

Da li ce mi praviti problem na granicama (Srb-CG,CG-Cro) zato sto je skuter reg za jednog?

 

Da li mi na CG-Cro granici za ulazak u Cro treba jos nesto osim pasosa (zeleni karton,otkud znam)?

 

15og i 16og bi smo spavali na plazama,jel to ok ili da nadjemo negde neki puteljak,sumicu pa tu prenocimo?

 

Ako se setim jos necega pitacu...

 

Svaki predlog i sugestija je dobrodosla,gde je kakav put itd...

 

901o.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ako sam dobro shvatio vas dvoje na jednom skuteru.

Svaka čast na hrabrosti ali moje mišljenje je da je to dug put za skut od 50cc sa dvojicom na sebi,ima tu dosta jakih uzbrdica koje će teško savladati sa vas dvoje. Daj bože da grešim i želim vam da uspete da ostvarite svoj plan i bez ikakvih problema sretni i zadovoljni stignete kući. :zdravo::moto3::zdravo:

 

Što se tiče papirologije na granici najbolje skokni do AMSS i tu se raspitaj na licu mesta ili ih pozovi telefonom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Ako sam dobro shvatio vas dvoje na jednom skuteru.

Svaka čast na hrabrosti ali moje mišljenje je da je to dug put za skut od 50cc sa dvojicom na sebi,ima tu dosta jakih uzbrdica koje će teško savladati sa vas dvoje.

 

Vec sam sa zenchetom napravio turu od 1250km (u putopisima je)i par nekih kracih tura od 200-300km,doduse pola od toga (1250km) je bilo po Vojvodini ali ni centralna Srbija nije bas ravna.Kontam da posle svake uzbrdice ide nizbrdo :D pa se nadam da tu mozemo da nadoknadimo izgubljeno vreme.Nije problem ni 25km/h uzbrdo,nije problem ni 20h dnevno voznje,tek sam usao u bajkerske vode,nista nije problem :D

 

Kontam da 350km dnevno mogu da predjem pa makar sve bilo uzbrdo :D

 

ne treba zeleni karton za CG i HR

 

Hvala za info! :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Kontam da posle svake uzbrdice ide nizbrdo :D pa se nadam da tu mozemo da nadoknadimo izgubljeno vreme.Nije problem ni 25km/h uzbrdo,nije problem ni 20h dnevno voznje,tek sam usao u bajkerske vode,nista nije problem :D

 

Kontam da 350km dnevno mogu da predjem pa makar sve bilo uzbrdo :D

 

 

 

Čuj, tek ušao! Pa ako ovo nije poduhvat za respect, ne znam onda šta je? Neko se ne usudjuje na put duži od onog koliko daleko mu se čuje auspuh a ti pripremaš ooozbiljan itinerer. Bravo!:takoje:

 

A ovo za uzbrdice/nizbrdice - dobro kontaš, hehe. Kad bi mogao da nadješ varijantu suprotnu onoj po kojoj su naši matorci išli u školu: ujutru, do škole pešice x km uzbrdo, u povratku x km, opet uzbrdo, hehe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: XT1200Z

Prvo čestitke na turi. Prvi priznajem da se ne bih usudio na taj put sa skuterom.

 

Mali savjet zalijepi naljepnicu SRB na skuter. Meni na ulasku u Hrvatsku prije nekoliko dana uzeli 20 evra što je nisam imao a imam natpis BiH na tablici. Da kažem da sam barem stotinu puta ušao u Hrvatsku bez te naljepnice ali eto sad su mi je tražili.

 

Što se tiče dvojice na skuteru registrovanom za jednog takođe sam skeptičan.

 

Pozdrav i srećno!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Na granici vozač skutera može da pređe granicu skuterom a suvozač moze kao pešak i nema nikakvih problema. Eventualno neki pandur može da tera mak na konac na samom putu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Ma ja idem,ako nas zaustave valjda cemo se izvaditi pricom odakle smo dosli i gde idemo a oni ako su bas reseni da kazne neka kazne,zivot ide dalje...

 

Jel bi mogao neko da mi kaze gde na ovom putu da ocekujem najzahebanije uspone,da bih mogao da napravim neke kalkulacije u glavi?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Nego, probaj da dobiješ još 4 slobodna dana po povratku, da se lepo odmoriš posle puta.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ma ako te zaustave probaj na foru da si povezao drugara sa sobom a inače putuješ sam - pa kako ti bude. Svaka čast na hrabrosti i puno sreće na turi :moto3: da budete svo vreme ovako nasmejani.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Ako te "plavi" u HR zaustave i pregledaju odnosno ustanove, da voziš skuter za jednu osobu a vas dvoje u opremi, verovatno češ da platiš debelu kaznu. Lako vam se može desiti, da vam u tom trenutku i zabrane nadaljnu vožnju, to jest kolega nesme dalje sa tobom. Možda prođete sa izvinjenjem, da se kolegi pred samu granicu pokvario motor i ga ti onako prijateljski poneo sa sobom, da putovanje ne propade. A možeš da probaš i na tu kartu, da ni u snu nisi znao, da skuter nije registriran za dva i da u tom slučaju nikako ne bi uzeo nekog sa sobom naravno.

A što nebi dotad registrirao za 2 ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Nego, probaj da dobiješ još 4 slobodna dana po povratku, da se lepo odmoriš posle puta.

 

Ma odmoricu na poslu,imaju kolege razumevanje :zvizduk::moto3:

 

 

Predji skuterom granicni prelaz sam a neka ti drugar predje peske.

 

Pa to cemo na kraju i da uradimo,nego jel nece biti problem,da ga ne pitaju sta radi pesaka u vukohebini,kako je dosao do ovde i gde i kako ide?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Ako te "plavi" u HR zaustave i pregledaju odnosno ustanove, da voziš skuter za jednu osobu a vas dvoje u opremi, verovatno češ da platiš debelu kaznu. Lako vam se može desiti, da vam u tom trenutku i zabrane nadaljnu vožnju, to jest kolega nesme dalje sa tobom. Možda prođete sa izvinjenjem, da se kolegi pred samu granicu pokvario motor i ga ti onako prijateljski poneo sa sobom, da putovanje ne propade. A možeš da probaš i na tu kartu, da ni u snu nisi znao, da skuter nije registriran za dva i da u tom slučaju nikako ne bi uzeo nekog sa sobom naravno.

A što nebi dotad registrirao za 2 ?

 

Sada sam bio do supa i u agenciji za tehnicki pregled,kazu da je to velika zehebancija,da cu da puknem dosta para a da verovatno nece biti odobreno da se preregistruje za dvoje tako da ta opcija otpada....

 

Nista,idemo na blef pa sta Bog da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Pa, kao je bilo na putu? Stiže li gde si naumio? I, još bitnije, vrati li se srećno?

:Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Sreli smo se u utorak uveče kod Požege, zaustavila nas policija radi alkotestiranja i čim sam video skuter sa BO tablama znao sam o kome se radi mada tek sada vidim temu. Putnici su tu noć proveli na Zlatiboru u čvrstom smeštaju i ranom zorom u 5i30 nastavili put Crne Gore. Putna groznica ih baš dobro trese tako da očekujem interesantan putopis ili opis onoga što će im se dešavati na putovanju. Da će biti dramatično ukazuje i podatak da nisu imali pojma da obični kineski šlemovi nisu deo standardne moto opreme pogotovu ne u zemljama EU. :aha:

U svakom slučaju želim im srećan put! :zdravo::care:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja