Jump to content

Moto Zajednica

VFR 800 Suspension tuning & Brake delinking

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Iske, svaka cast na poduhvatu i hvala ti sto si podelio sa nama svoje iskustvo. :) Posto i sam razmisljam da osvezim ogibljenje na mom matorcu, hajde nam napisi i neku strukturu troskova (ako nije tajna) i neki link do sajtova na kojima si pronalazio delove. Bice nam korisno! :)

 

Svaka cast jos jednom! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pablo pre svega hvala. Posto vidim da vozis VFRa i moj omiljeni VTR (bice nekad valjda) mislim da bi to bila prava stvar za VFRa, da sredis vesanje.

 

Sto se tice strukture troskova to jako puno zavisi od toga sta hoces da dobijes i koliko si spreman da prepravljas, takodje jako puno zavisi za koliko novca pronadjes delove koje hoces da transplantujes.

 

Ja sam hteo da imam podesivo vesanje ali nisam bio spreman da dam pare za USD vile, jer onda su problem i mostovi i heblovi i duzina stapova, spacing tocka, sam tocak itd. Najjeftinjije vile a sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta cu CBR 600 F4i, pazi ne F4, vec F4i ili FS, jer te imaju bolji ketrdiz (aluminijumski). Ovo sam procitao ali nisam proverio.

 

Meni je imperativ bio da svi delovi koje kupujem polovne budu kao novi i bio sam spreman da platim to. Posto se ja spremam da uradim ovo vec duze vreme (vise od dve godine), ostavljao sam uvek nesto para sa strane bas za ovo. Nabavku sam delio u 3 dela. Sve sam uklapao tako da nista ne mora da se struze, brusi, glodje, budzi, jer nemam resurse za to i necu imati taj stock look.

 

Prvo sam nabavljao delove koji se transplantuju.

 

1. Vile (CBR 600 F4i) - polovno

2. Mostovi ( VFR 800 VTEC) - polovno

3. Kociona klesta (CBR 600 F4i) - polovno

4. Prednji glavni kocioni cilindar (CBR 600 F4i) - polovno

5. Zadnji glavni kocioni cilindar (CBR 600 F4i) - polovno

6. Prekidac stop svetla prednji (CBR 600 F4i) - polovno

7. Osovina prednjeg tocka sa spejserima (CBR 600 F4i) - polovno

8. Spejseri osovine prednjeg tocka (VFR 800 VTEC) - polovno

 

Ovo sam jurio po Ebayu. Posto nisam imao paypal kada se to nabavljalo gledao sam da delove pronadjem u Evropi i da ih posalju drugaru u Minhen i to ako moze pouzecem. Kontaktirao sam izvesnog Silvio Ringmayer-a sa siribikes.de koji je imao sve delove na lageru u perfektnom stanju. Kao novo. On mi je dao i dobar popust i hteo je da posalje pouzecem paket za Minhen. Te sve delove sam platio 700 eura. Ortak mi je to doneo iz Minhena autom.

 

Druga nabavka su bili tjuning delovi.

 

1. Compression ventili sa shim stackom za vile - novo

2. Rebound ventili sa shim stackom za vile - novo

3. Opruge za vile - novo

4. Bushinzi za vile Honda OEM - novo

5. SKF set semeringa za vile - novo

6. Zadnji amortizer preradjen za motor i moju kilazu sa novim ventilom i uradjen servis - polovno/novo

 

Ove delove koji predstavljaju i sustinu rada ogibljenja mi je pravio Jamie Daugherty iz daughertymotorsports.com . Ovo sam juna porucivao tada sam vec ima paypal i platio sam 840 dolara sve sa postarinom. Carinu i PDV sam platio 3600 dinara jer je Jamie greskom poslao fakturu na dosta manji iznos :).

 

Od bitnih delova falili su mi heblovi i blatobran i jos neke sitnice. Posto heblove nisam mogao da pronadem porucio sam nove od Stojanova u Novom Sadu. Heblovi od VFRa VTECa su retka i trazena roba, ako se pojave na ebay planu odmah i prodaju se uvek za dobre pare. Kada je meni trebalo bio je samo jedan par za 200 funti, plus postarina plus ostali troskovi...

 

Treca nabavka

 

1. Korman levi i desni - novo

2. Sraf za korman - novo

3. Blatobran CBR 600 F4 Italian Red R157 - novo

4. Drzac kocionog creva - novo

5. Sraf za drzac kocionog creva - novo

6. Srafovi za kociona klesta - novo

7. Nosac oklopa levi - novo

8. Alat za preload za zadnji amortizer od CBR929 - novo

 

Ovo su delovi poruceni direktno iz Honde od ovlascenog dilera Stojanov iz Novog Sada. Placeno je 50000 dinara.

 

Od ostalih sitnica kupio sam litru ulja Motul factory line fork oil 5W, Motul brake fluid 0.5L, i Hel pancirna creva placena 135 eura sa srafovima i podloskama.

 

E sad saberi to sve i na oko 2000 eura dodjes. Da li mi je zao, pa nije. Da se ne objasnajvam zasto.

Molim samo kolege motoriste da se suzdrze komentara sta sam mogao za te pare da kupim. Ja jako dobro znam sta sam mogao i znam da mi se to nikad nece vratiti itd. Razlozi sto sam ovog radio je taj sto me ova oblast jako interesuje i gajim strast prema tome, i zato sto volim da srafim oko motora jer me to opusta. A dosadilo mi da skidam svecice svake nedelje da vidim da li su ok :).

 

Napominjem da je mene ovoliko kostalo. Moze i doooosta vise, a moze i dosta manje, sve zavisi sta hocete da uradite i za koliko nabavite donor delove.

 

Ko nece da menja kocioni sistem i kome ne trebaju podesivi stapovi, moze da zadrzi postojece stapove (41mm) i mostove i heblove i da uzme samo ono sto je pod nabavkom broj dva. Siguran sam da ce 99% raditi isto jer kao sto sam vec 100x rekao opruga je najbitnija.

 

Dakle, cena moze biti od 850 dolara pa na vise, nebo je granica.

 

Ko menja kocnice i prednji kraj kao i ja moze visak delova da proda. Ja ima kompletan prednji kraj i ceo CBS minus zadnja kociona klesta i jedno crevo, i zadnji amortizer i blatobran koje mogu da prodam. Da li cu jos ne znam, mozda ako naidje neko da mu to stvarno treba, posto isto ne znam. Vise bih voleo da nadjem neki VFR malo udaren od napred za jeftine pare pa da napravim od njega sebi naked VFR :). Posto sam ja vec slupao jedan takav VFR da sam nekako sacuvao olupinu sad mi mogao sebi da napakujem motor, ali sta da se radi.

 

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Samo mogu da kažem pedantno, precizno i svaka čast na trudu! Vidi se koliko voliš svoj motor i da ti nije žao novca uloženog u njega. Ovo se isplati u tvom slučaju (pošto si rekao da ga nećeš skoro, tj nikad prodavati). Honda je to!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

He he he :)

 

Znam ja dobro za A&A performance kit. Skupo je to realno, ali super fora. Toro sa vfrdiscussiona je pravio to. Mislim da je to njegova firma.

 

Za sada agregat ne diram. Za moj stil voznje ima dovoljno snage.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Motor je skockan.

 

2013-08-03_13-11-50_985.jpg

 

 

Што ти лепо ово моторче... :zvizduk:

 

Одличан посао, dix-sur-dix.gif, седи!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR 600 K8

Mada ne vozim VFR-a, u dahu sam procitao sve, a nesto i naucio o ogibljenju motorcikala. Svaka cast Isketu za trud i razmeni iskustva sa nama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ne znam da li sam bio dovoljno jasan. Teorija pa i sam suspension tuning vazi za sve motorcikle koji imaju standardno vesanje sa vilama i amortizer pozadi (ne vazi za BMW, kod njega je malo drugacije :) ). VFR je samo motorcikl koji ja vozim.

 

Svi motorcikli potpuno isto funkcionisu i potpuno isto moze da se radi. Pitanje je samo da li je to neophodno. Vecina novih sportskih motorcikala dolazi dosta dobro upakovani. Najveca korist moze da se dobije zamenom ili preradom zadnjeg amortizera.

 

Medjutim, to sve treba raditi sa velikim oprezom, jer pre mozete nesto da pokvarite nego da popravite. Ako odete kod tri suspension tunera svaki ce imati potpuno razlicit nacin kako da se preradi vesanje. Zato se i zove "the black art of suspension tunning". Ja jos uvek pokusavam da razumem neke stvari. Na kraju ja nisam nista sam odradio, kupio sam amortizer i shim stack i ventile, a to je sustina. Ja sam samo sklopio. Ko je dubljeg dzepa moze da menja i ceo ketridz.

 

Traxxion dynamics pravi AK-20 a imaju sada i nov gasni kertridz. Neki tvrde da je kertridz fantastican neki ne, ja ne ulazim u to. Imate i ohlins kertridze. Sve je to mnooogo skuplje nego ovo sto sam ja uradio, verovatno radi bolje, ali pitanje je gde radi bolje. Da li na grbavom putu od Zrenjanina do Novog Sada ili u lovu na sekunde na nekoj stazi?

 

Sve zavisi kakav motor vozite i kakav je krajnji ishod. Znam da neki ljudi koji voze motorcikle sa jeftinim vesanjem, soft enduro motorcikli ili neki kruzeri koji imaju damper rod viljuske, samo ugradnjom emulatora znacajno poboljsaju rad svojih vila. Posto se sa tim motorima ne jurca to je nekad sasvim dovoljno.

 

Ako budem imao vremena i ne bude me mrzelo mislio sam pokrenem temu o raznim vrstama ogibljenja, geometriji, itd. Znam da je o tome vec pisano ali mislio sam da sistematizujem sa sve ilustracijama. Kazem ako nadjem vremena. :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Zoki nema tu nista genijalno, ja sam samo rastavio i sastavio. Za to treba imati strpljenja i paziti da nesto ne pogresis.

 

Genije bi bio kad bi dizajnirao svoje ventile i shim stack. :)

 

Kazes nesto ti nije jasno, slobodno pitaj sta ti nije jasno. Veruj mi ni meni mnogo sto sta nije jasno. Samo pazi da se ne navuces kao ja. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

A ja mislio da znam nešto o ogibljenju :zbunjen: ?!Brate,održao si nam lekciju i hvala ti što si sve te detalje podelio sa nama :takoje: . Očekuj i moj poziv, verujem da ćeš mi trebati :zdravo: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nestin
  • Motocikl: cbr600f4

M a vidi Iske,kada bi ti meni objasnjavao sta mi nije jasno to bi bilo kao da krecemo u prvi razred :neznam: Meni kad neodgovara ogibljenje uzmem srafciger i malo dotegnem,provozam se pa opet sve ispocetka,pa sta ispadne.Ovo sto si ti uradio je stvarno genijalno i mislim da bi mnogo trkaca imalo sta da nauci od tebe.Inace vozim f4 a vfr sam vozio tako da mi tema skroz interesantna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ako mogu bilo kome nekako da pomognem slobodno pitajte.

 

Kao sto sam napisao prvo opruga pa sve ostalo. Ali to ne mora da znaci da to odgovara svima. Neko voli da je mekse napred...

 

Ali mogu reci da ovo sto sam ja uradio je ogromno unapredjenje u odnosu na fabricko.

 

Pozdrav i hvala na podrsci.Ako finansije dozvole bice toga jos.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Imao sam sreću da provozam Hondu posle ove operacije i mogu reći da sam iznenadjen koliko je cela igrarija preporodila motor.

Od tromog i inertnog VFR koji ljulja na sve strane, napravljen je pravi sport-turer u pravom smislu te reči. Prgav agregat i okretna šasija je čine zabavnijom od mnogih R-ova čiju snagu i ovako nije moguće na ulici iskoristiti.

VFR nije lagan motor, ali je neverovatno sa kojom lakoćom sada menja putanju i koliko je stabilan u krivini. Uz to, sitne neravnine upija kao da ima vazdušno ogibljnje, shim stack je pogodjen vrhunski, motor tone taman koliko treba i progresija ogibljenja je skoro linearna.

Slobodno mogu reći da je ovo trenutno najbolja VFR-ka u Srbiji a nisam siguran da ima puno boljih i u okolini.

 

Jedino što joj je sad potrebna jedna prava proba na stazi, jel da Iske? :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Hvala Maki.

 

Naravno par krugova na euroringu bi bili vise nego pozeljni. :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Iske, sta mislis o varijanti da se u stock VFR-ovima viljuskama samo promene opruge? Koliki bi efekat postigao tako? Uskoro cu narucivati opruge i jos ponesto za VTR-a, pa taman da vidim sta mogu da uradim za dedu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Stock vile OK. Ali samo opruge, hm...

 

Pablo koliko kg si tezak u ulicnoj odeci?

 

Od ovoga sve zavisi. Sta zelis da postignes? To je drugo pitanje.

 

Ukoliko imas vise od 80kg opruga koju treba da stavis je 30% vece tvrdoce, linearna naravno. E to stock valving nece moci da isprati. Pre brz rebound ce imati, ako sipas gusce ulje compression pre tvrd. Stos je da ti vesanje radi kako treba i da upija neravnine. Ja sam recimo odusevljen prednjom vilom, udobna a kruta. Ti bi dobio samo krutost a sve neravnine bi se prenele na ruke.

 

Dakle samo opruge be valvinga je po meni promasaj.

Sta si mislio sa zadnjim krajem? Ako uradis samo napred doci ce do izrazaja los zadnji amortizer.

 

Po meni najbolje uradi isto sto i ja, opruge i ventile napred i zadnji shock od 929. To te kosta oko 700eura ali to ti daje bukvalno nov motorcikl.

 

Zasto menjas opruge na SP1? Taj motor je dosta dobar serijski, te vile su cesta zamena na VFRu. Sta si naumio? :-) Jako me interesuje.

 

Ne znam kako da se organizujemo ali ako hoces svrni na kafu do ZRa pa mozes videti kako to u radi u praksi cisto da razumes. Ovo ti kazem zato sto bih ja voleo da sam imao tu priliku. Jer sam i sam bio skeptik kako ce sve ispasti.

 

Kao sto sam rekao ako radis odma radi kako treba.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Po meni najbolje uradi isto sto i ja, opruge i ventile napred i zadnji shock od 929. To te kosta oko 700eura ali to ti daje bukvalno nov motorcikl.

 

Da, da, i mislio sam da uradim revalving, nego sam rekao 'samo opruge' misleci da zadrzim stock vile. Ukoliko mislis da se postize vidljiv efekat i sa stock vilama, onda je to to. :) A menjao bih i zadnji amortizer jer je trenutno podesen na oko 90% hard, ali to i dalje nije to, pogotovo po neravninama u krivini. U sustini, ono sto zelim je da VFR zadrzi udobnost, ali da se malo priblizi VTR-u po povoznosti u krivinama. Taj budzet koji si spomenuo mi je ok ukoliko to mogu da dobijem.

 

Zasto menjas opruge na SP1? Taj motor je dosta dobar serijski, te vile su cesta zamena na VFRu. Sta si naumio? :-) Jako me interesuje.

 

Posto imam VFR-a za put i svaki dan, VTR-a hocu da sredim za stazu, prvenstveno NAVAK jer je blizu. Malo sam ga zapostavio u poslednjih par godina, a posto vec ima 12+ godina i 80k km, pretpostavljam da su opruge u stanju za zamenu. A hocu i da ih prema sebi, tj. sopstvenoj tezini kupim. Trenutno sam na oko 95kg obucen, ali mi je kilaza koja mi najvise prija 90kg i tome se sad priblizavam ponovo. :)

 

Ono sto bih za VTR-a najvise hteo i sto bih sigurno uradio da ne kosta toliko (oko 3500e) je ovo:

326.jpg

 

Ukratko, to je plasticni rezervar manjih dimenzija koji se smesta ispod sedista, sklanja se ceo zadnji subframe i stavlja rep od karbona. Umesto rezervoara se montira karbonska dummy plastika ispod koje je ogroman airbox. Akumulator se spusta ispod masine, sto zajedno sa nize postavljenim novim rezervoarom drastizno snizava centar mase motocikla. A sve to zajedno smanjuje tezinu motora za preko 20kg... Sad se interesujem malo za postupak izlivanja delova od karbona, pa se mozda i usudim da neki deo tako i napravim. :) Videcemo.

 

Ne znam kako da se organizujemo ali ako hoces svrni na kafu do ZRa pa mozes videti kako to u radi u praksi cisto da razumes. Ovo ti kazem zato sto bih ja voleo da sam imao tu priliku. Jer sam i sam bio skeptik kako ce sve ispasti.

 

Kao sto sam rekao ako radis odma radi kako treba.

 

E to bih bas voleo. Dogovoricemo se da svratim do tebe uskoro. A mogli bismo i na NAVAK da odemo 1. Septembra, da isteramo VFR-ove posto VTR mi je trenutno rastavljen. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

VTR je babaroga :). To mi je zelja da kupim posto RC45 je nedostupan i uzasno skup. Ja bih voleo late model in mint condition SP2 :).

 

To ce biti super kada ga sredis. Stock vile na SP2 kazu da su dosta bolje od SP1, tako da bi ti to bio mozda ok pravac sa nekim dobrim ketridzima ili revalving. Postoji konsenzus da su stock SHOWA komponente zavidnog kvaliteta mada nisu bling kao komponente svedskog proizvodjaca. Opruge imaju toleranciju izvadis premeris, ako je u specifikaciji a verovatno jeste onda si OK.

E sad krece igranka. Ako zelis motor za stazu onda treba da stavis za broj tvrdje opruge napred. Propraceno revalvingom ti si pobedio. znaci napred 1.0kg/mm a nazad 10.5kg/mm bi ti bilo za VTRa odlicno za stazu.

 

Opcije za napred:

1. Zadrzati stock forks ali zameniti opruge i ventile

2. Zadrzati stock vile i staviti neki dobar kertridz (Traxxion AK-20, Ohlins)

3. Staviti druge vile

 

Kod prva dva ti je super jer zadrzvas, kocnice, tocak, blatobran,... to rezultira manjim troskovima.

Ako mene pitas, ja bi samo stavio opruge i ventile i ulje i uradio servis vila (SKF semerinzi i novi HONDA OEM bushinsi) a ostatak para bi skucao u dobar amortizer pozadi.

 

Opcije za nazad:

1. Opruga i revalve stock shock

2. Ohlins shock

3. Penske Shock

 

Ja da kupujem sebi bi uzeo Penske 8983, to ti je vrhunski amortizer, uzeo bi i mesku i tvrdu oprugu i menjao po potrebi, jer na njemu se lako menja opruga a valving moze da izdrzi broj manje ili vise. Penske je po mnogim iskusnim trkacima bolji cak od ohlinsa koji se prodaje za raju, ne racuna se ono sto se nudi timovima. A jeftiniji je.

 

Sto se tice prerade sasije, to ti je super i pohvalno sto hoces sam. Samo dobro sve stavi na papir, i pogledaj po internetu koliko bi to kostalo da porucis gotovo. Ali VTR ce bit WOWOWOWOWOW :)

 

Sto se tice VFRa, Opruge i Valving na serijskoj viljusci je vise nego dovoljno. Ne diras CBS i pozadi amrotizer uradis kao ja, jer to je realno najjeftinija i najisplativija opcija. Da sam imao para stavio bih Penske, mada i ovako sam zadovoljan.

 

Napred ti treba 0.95kg/mm, a pozadi 20.5kg/mm za VFRa.

 

Jamie iz DMR je faca. Meni je invoice bio 840 US dolara za opruge, ventile, shimstack, bushinge, semeringe, zadnji amortizer i postarinu. Sve sto je potrebno. Stigne sve za 10 dana. Kad se odlucis mogu da te preporucim. Super je lik. Sto se tice ugradnje mogu da ti pomognem nije nikakav problem jer to volim da radim. Ulje po njegovoj preporuci, ali isto kao i ja sto sam sipao ide Motul Factory Line 5W. Verovatno ces morati negde da iseces spejsere. Jer su opruge duze od serijskih. I to je to. Realno kad imas sve delove na broju, jedan dan je dovoljan da se sve uradi.

 

Na zalost ne mogu da dodjem na Navak idem na more tada. Ali poziv naravno stoji. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja