Jump to content

Moto Zajednica

Hajde da ih sve linčujemo

Recommended Posts

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

sta da radim kad volim da peeglam krivine i da vozim 200+. Pretprosle godine Stig nedelja popodne nigde nikog otvorim ga na 280 najbrzi na svetuu :zdravo: kad odjednom far tip ga cepa 300+ sceka me posle par km i kaze sta zar nemozes brze. Jebiga kad sm blesav i lecim komplexe i ako imam 40 god :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Evo i ja da dam odgovor. Nekih 90% vremena vozim stvarno pristojno, često je i devojka sa mnom na motoru, tako da baš pazim. Nisam ni kupio više putno nego sportski orijentisan motor da bih ga kidao. Ali onih 10%... E pa tu spada npr. ona situacija kada kreneš sa drugarima na vožnju i uvek se nađe neko ko polako diže tempo. I naravno neprimetno pređe u divljanje.

A i alkohol... Setite se samo zimskih meseci i kojekakvih svetkovina. Sve se bojim da savaki put kada popijemo platimo taksi do kuće. Možda nećemo otresti nekog bajkera u decembru...

Poenta priče je da stičem utisak da mnogi previde svoje postupke, a vrlo oštro sude drugima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Posteno mislim da su upravu sa ovim novim zakonom, jeste da ima potpunih gluposti i neke retardirane prekrsaje ali o5 upravu su za voznju u alkoholisanom stanju, za bahatu voznju i slicno. Ne cine oni sebi dobro da bi napunili drzavni budzet, nego samo spasavaju zivote tako. Ko nece da se slozi samnom ne mora, ali jednostavno je tako. Bolje da nekom napisu kaznu od 150000 , nego da nastavi tad da divlja i ubije sebe, a jos u gorem slucaju i neko drugog.... Mozda se opameti tako, ali u vecini slucajeva je obrnuto...

Auuuu ja se debelo ne slazem. Oni bas to rade da bi napunili budzet a ovo spasavanje zivota je samo indirektno.

 

Potpuno si u pravu...kad bi prestali da pravimo prekršaje država bi bankrotirala....:stabre:

 

Možda da nađeš Ghost Miletovu temu kako je istog trenutka u Holandiji ostao bez prava na vožnju zbog prekoračenja brzine na auto putu....motor na prikolicu , na noge rolere narednih šest meseci....

 

Totalno sam protiv alkohola i vožnje,,,:( nije mi jasno zašto nikom nije palo na pamet kad se napije da recimo pretrčava auto-put i tako odigra rulet , a ne u saobračaju da igra rulet sa nedužnim životima....:neznam:

 

Realno nisam cvećka u saobraćaju, vozim brzo koliko mi okolnosti u tom trenutku dozvoljavaju.od 50 do 150..stajem na crveno :lol:, ...na moje zeleno jurim pešake po zebri...sa motorom se ne iživljavam jer svaki eventualni pad će mi isterati keš iz džepa , a i mator sam za gips...;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Dzony93, da nisi slucajno primetio kako nam mnogo vise spasavaju zivote krajem meseca pred platu ???

 

Ma mislim samo na voznju u alkoholisanom stanju i bahatu voznju ( citaj kad navatju nekog ko ide 100-150 u zoni 40-60.....) Ovo ostalo je glupo ali stvarno... Kacigu ajd i to razumem, ali sad prva pomoc bas koju su oni odredili, aparat za gasenje pozara ( ovde ocekujem i da uvedu merdevine da nosimo, za svaki slucaj ako padne neko u provaliju da se popne njima i izadje iz nje -.-'' ), i slicne sitnice.. ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Evo i ja da dam odgovor. Nekih 90% vremena vozim stvarno pristojno, često je i devojka sa mnom na motoru, tako da baš pazim. Nisam ni kupio više putno nego sportski orijentisan motor da bih ga kidao. Ali onih 10%... E pa tu spada npr. ona situacija kada kreneš sa drugarima na vožnju i uvek se nađe neko ko polako diže tempo. I naravno neprimetno pređe u divljanje.

A i alkohol... Setite se samo zimskih meseci i kojekakvih svetkovina. Sve se bojim da savaki put kada popijemo platimo taksi do kuće. Možda nećemo otresti nekog bajkera u decembru...

Poenta priče je da stičem utisak da mnogi previde svoje postupke, a vrlo oštro sude drugima.

 

Apsolutno ne sedam kada popijem. Ako sam na slavi ili sam izasao i nemam prevoz onda popijem casu vina i to je to. Ali samo ako sam kolima. Motorom ni to nije opcija. Uglavnom kada hocu da pijem onda sam kolima i onda me zena vozi kuci! Ako nema ko onda ne pijem! Zasto bi moralo da se pije! Sve jos i mogu da svarim, i brzu vonju i prekrsaje itd, ali bih drao debelo za voznju u pijanom stanju.

 

I nikako ne zaboravljam svoje postupke. Kada sam bio klinac i pun sebe bog me je pogledao jednom i nema potrebe da probavam ponovo. Zamalo sam ubio jednu devojku i sebe. Jer sam mislio da sam puno pametan sto neki ovde ocito misle i sa 30 i 40god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 371 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Dzony93, da nisi slucajno primetio kako nam mnogo vise spasavaju zivote krajem meseca pred platu ???

 

Meni juče "spasili život" nisam se vezao,0ljut2.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Ma ja bez 2 promila ni ne sedam na motor,kacigu nemam, vozim bez majice i u japankama. Imao sam fila papuce ali nisu moderne vise. :lol::moto3::jee:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

 

Tarzanija.com

 

-Ju! Eno policije, veži se brzo!

-Smiri se ženo. Neću ni da stajem, samo ću da usporim, a ti im tutni hiljadu dinara kroz prozor.

-Pa možda nemaju zbog čega da te kazne.

-Početak je meseca, sad deru k'o besni... napisaće mi kaznu za garav aupuh ako ništa. Lakše je ovako.

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: CG-PG
  • Motocikl: GSXR-1000

Ja sam izbacio alkohol kad sam se jedne prilike tako "zalemio" da sam izgubio sat vremena zivota vozeci motor. Zivim na 5 min voznje od kafane, a kuci sam stigao posle 60 min. Gdje sam bio, sta sam radio... Od tada ni kap alkohola dok sam sa motorom.

 

Sto se tice brze voznje, DA kad sam raspolozen i to van grada i ako nije gust saobracaj. Dakle, u koliko-toliko kontrolisanim uslovima.

 

Zadnji tocak voznja? To nisam ni sa biciklom radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Tarzanija.com

 

-Ju! Eno policije, veži se brzo!

-Smiri se ženo. Neću ni da stajem, samo ću da usporim, a ti im tutni hiljadu dinara kroz prozor.

-Pa možda nemaju zbog čega da te kazne.

-Početak je meseca, sad deru k'o besni... napisaće mi kaznu za garav aupuh ako ništa. Lakše je ovako.

 

 

Читао! Хахахаха, какви цареви... :)

 

80% нас крши 80% прописа. Вјерујем (и искрено се надам), да сви стајемо на црвено, и пратимо она два знакића са десне стране (један црвени,округли и други четвртасти, са неке три линије од којих је средња закривљена и добрано задебљана).

 

Елем, у вези са темом- возим брзо мотоцикл, не угрожавајући друге, не точкарим и бјежим од флаше кад знам да се вози мотор...

петарјебиветар рече: "-угрожава себе или друге да би уживао у вожњи.". Ја, нпр., уживам и кад возим 40, и 70, и 90, понекад и 120, али нпр. не уживам кад возим 150. Али, најбитније је да уживам 90% времена на мотору (десет% је за семафор :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

Nista od navedenog, posebno ne tockiranje I alcohol u voznji. van voznje ok ali nakon makar I 1 gutljaja alkohola ne vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600N Suzie-Q

Retko kad pijem tako da retko i pijan sedam na motor.Opet ako sam otisao negde motorom sigurno se ne vracam kuci bez njega, a oduvek mrzim da me drugi voze.

Redovno vozim preko ogranicenja, a kad mogu onda i do max brzine.Ovo ne znaci da divljam po svaku cenu.

Ukoliko je uzana ulica sa kolima sa strane vozim oprezno.Kad vidim decu uvek usporim i obidjem ih u sirokom luku, jednostavno ne pratim ogranicenja nego uslove puta, stanje sebe i ogranicenja masine na kojoj sedim.

Obozavam da ga slomim u krivini koju poznajem i to mi je najlepsi deo voznje.

Retko kad tockarim i dizem na prednji jer mi je zao masine, ipak po nekad me povuce i to uglavnom kada nema publike i dobra je podloga...

Ne radim burnout i turiranje do besvesti jer je to po meni cisto izivljavanje nad motorom bez razloga.

Jbg mislim da nisam cvecka ali ni psiho.Sa 31g vozim za sebe i zbog sebe kako mi prija.

Bezim pandurima kad znam da hoce da me kazne(savijena tablica na jednom motoru dok je drugi nema) iako mi je najbolji prijatelj policajac...

Takodje smatram da je smesno uporedjivati brzinu i stil voznje medju motorima razlicite klase.Ono sto je R-u srednje zalosna brzina vecini drugih motora je max, a tu je i ogromna razlika u upravljivosti na vecim brzinama, zaustavnom tragu, prolasku kroz krivinu....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Retko kad pijem tako da retko i pijan sedam na motor.Opet ako sam otisao negde motorom sigurno se ne vracam kuci bez njega, a oduvek mrzim da me drugi voze.

Redovno vozim preko ogranicenja, a kad mogu onda i do max brzine.Ovo ne znaci da divljam po svaku cenu.

Ukoliko je uzana ulica sa kolima sa strane vozim oprezno.Kad vidim decu uvek usporim i obidjem ih u sirokom luku, jednostavno ne pratim ogranicenja nego uslove puta, stanje sebe i ogranicenja masine na kojoj sedim.

Obozavam da ga slomim u krivini koju poznajem i to mi je najlepsi deo voznje.

Retko kad tockarim i dizem na prednji jer mi je zao masine, ipak po nekad me povuce i to uglavnom kada nema publike i dobra je podloga...

Ne radim burnout i turiranje do besvesti jer je to po meni cisto izivljavanje nad motorom bez razloga.

Jbg mislim da nisam cvecka ali ni psiho.Sa 31g vozim za sebe i zbog sebe kako mi prija.

Bezim pandurima kad znam da hoce da me kazne(savijena tablica na jednom motoru dok je drugi nema) iako mi je najbolji prijatelj policajac...

Takodje smatram da je smesno uporedjivati brzinu i stil voznje medju motorima razlicite klase.Ono sto je R-u srednje zalosna brzina vecini drugih motora je max, a tu je i ogromna razlika u upravljivosti na vecim brzinama, zaustavnom tragu, prolasku kroz krivinu....

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600N Suzie-Q

a bez kacige,a ? 1moto3.gif

NIKAD ne sedam bez kacige na motor a najcesce je tu i skoro kompletna oprema.

Ovo radim jer me je vec jednom spasila( sa 80km/h pod cisternu od pozadi).

Ako odem i do trafike gologlav imam utisak da prizivam nesrecu i uopste ne uzivam u voznji. :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

a bez kacige,a ? 1moto3.gif

NIKAD ne sedam bez kacige na motor a najcesce je tu i skoro kompletna oprema.

Ovo radim jer me je vec jednom spasila( sa 80km/h pod cisternu od pozadi).

Ako odem i do trafike gologlav imam utisak da prizivam nesrecu i uopste ne uzivam u voznji. :takoje:

 

Ja zato moju stavim na lakat. Da nedobijem teniski lakat 1nanana.gif

Koliko covek treba glup da bude da vozi bez kacige?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja