Jump to content

Moto Zajednica

"Bogat si onoliko, koliko si proputovao"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Pozdrav svima!

 

Ideja za avanturom koju sam na ovom forumu istomišljenika nazvao parafraziranim citatom Raše Popova, rodila se preko (po subjektivnom mišljenju) nikada duže zime 2012/2013, kada posle (pre)više godina želje da posedujem cruiser-a, konačno sakupljam sredstva i kupujem isti. Posle 12 godina koliko vozim motore od 50ccm (i poneki jači ako mi neko pozajmi 1hej.gif) , 27.01.2013. kupujem prvi ozbiljniji motor, Yamahu Virago 535. Odmah po kupovini istog planovi se gomilaju a svoju želju za vožnjom utoljavam svakim danom na 0 stepeni po okolnim mestima. Ali to nije to. "Kada si u Rimu, ponašaj se kao Rimljanin" glasi nadaleko poznata izreka. Tako i motor koji je pravljen za duže vožnje, ne ide da se vozi 10-20km po gradu. Posle niza kratkih vožnji po našoj lepoj Srbiji, i niza promenjenih planova za jedno duže putovanje u tekućoj sezoni, plan A konačno je dobio svoje konture i glasi: put do Crne Gore sa obavezno različitim putem u odlasku i povratku i odličan provod na moru sa društvom. Pošto sam jedva uspeo da "otmem" 7 dana godišnjeg odmora na kojem nisam bio 2 godine, 20.07.2013. počinje moja prva moto avantura.

Posle naravno neprospavane noći pred polazak, isti je zakazan u 09,00h.

post-27747-0-44061700-1375131454_thumb.jpg

post-27747-0-34692600-1375131495_thumb.jpg

post-27747-0-71869500-1375131512_thumb.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Pošto sam par dana ranije, uz pomoć člana sa foruma Biker-Boya, kojem se ovim putem zahvaljujem na ekspresnom odgovoru, rezervisao smeštaj na Zlatiboru, nisam imao apsolutno nikakvog razloga za žurbom. Primarni cilj mi je bio da uživam u vožnji bez ikakvih stega i obaveza svakodnevnog života. I tako, u malopre pomenutih 09,00h krenuh put Valjeva. Valjevski put, verovatno je svima Vama poznat, ravan kao staklo i bez ijedne rupe. Kao pravljen za uživanje. Pošto inače nisam ljubitelj brze vožnje (što je, je l' te i nazovi preduslov čim vozim cruisera 0a-smiley.gif) nisam prelazio 80 km/h ni na ovoj deonici a ni na celom putu (sa jednim izuzetkom, pročitaćete kasnije). Na putu ka Valjevu, iako fizički nisam umoran posle 20+km, stadoh da odmorim mozak u Brankovini gde se nalazi prelepa crkva i crkveno dvorište, kao i mošti naše poznate pesnikinje Desanke Maksimović. Sve u svemu, mesto u koje kada kročite, odmah se opustite.

post-27747-0-54664600-1375132806_thumb.jpg

post-27747-0-90635200-1375132846_thumb.jpg

post-27747-0-91993300-1375132861_thumb.jpg

 

post-27747-0-16100200-1375132882_thumb.jpg

 

post-27747-0-90735700-1375132892_thumb.jpg

 

post-27747-0-57034600-1375132940_thumb.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Nastavaaaak? :)1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Лепо ти је ово друже, ал' стављај слике 800 x 600 к'о што је ред... Кад видим минијатуре тему 99% одмах прескачем а има ту лепих тема од којих је и твоја у најави.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Takodje se slazem sa naslovom, ja bih mazao hleba i pastetu samo da imam za putovanja. Koliko god para u zivotu imao ne imao na kraju ostaju samo secanja! To jeste najvece blago.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Лепо ти је ово друже, ал' стављај слике 800 x 600 к'о што је ред... Кад видим минијатуре тему 99% одмах прескачем а има ту лепих тема од којих је и твоја у најави.

 

U potpunosti se slažem sa tobom. I meni su manje interesantni putopisi sa malim slikama, ali prvi put postavljam slike na forum, tako da mi nemoj uzeti za zlo. Inače su 800x600 ali ne znam zašto ispadnu ovakve.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Лепо ти је ово друже, ал' стављај слике 800 x 600 к'о што је ред... Кад видим минијатуре тему 99% одмах прескачем а има ту лепих тема од којих је и твоја у најави.

U potpunosti se slažem sa tobom. I meni su manje interesantni putopisi sa malim slikama, ali prvi put postavljam slike na forum, tako da mi nemoj uzeti za zlo. Inače su 800x600 ali ne znam zašto ispadnu ovakve.

 

Слике су мале јер си изабрао следећу опцију: "Tumbnail for forums (1)"

Ево како ја то радим:

 

http://postimage.cc/ Ово је сајт за upload слика.

 

Региструјеш се на Register а затим на Browse нађеш и означиш слику коју желиш да поделиш са нама или је пронађеш и једноставно „превучеш“ у празно поље.

 

Затим Do not resize my image кликнеш и изабереш 800 x 600, па затим означиш FAMILY safe и кликнеш upload it. Сачекаш да се заврши а затим кликнеш на copy to clipboard поред Hotlink for Forums (1).

 

Ако имаш више слика све их означиш тако што држиш ctrl и држећи кликаш на све слике које хоћеш да нам покажеш.

Затим upload it (или их све „превучеш“ као што сам већ рекао). Кад се заврши добијеш мале сличице а испод њих линкове. Урадиш следеће: Codes for all images оставиш тако а кликнеш на Tumbnail for forums (1) и измениш у Hotlink for forums (1) И онда copy to clipboards

 

Предност овог сајта за слике је та што се не мора (треба) користити екстра програм за смањивање слика већ је та опција интегрисана.Такође, прилично је брз... Не желим да користим било шта друго докле овај ради овако.

 

Одкад сам га нашао рад са сликама је уживање...

 

Заборавих, регистрација није неопходна јер се може поставити слика и без исте. Међутим, ако мало озбиљније користите аплоад слика без регистрације не можете правити посебне албуме за одређене категорие слика ( нпр. мотори, породица, слободно време, разне слике итд.)

 

тај сајт има и опцију српског језика ако ти је лакше само се региструјеш и подесиш на српски.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Da nastavim...

Posle otprilike sat vremena odmora u Brankovini, lagano nastavljam vožnju prema Valjevu. Tamo generalno, po mom mišljenju, ništa novo i ništa posebno jer sam vrlo često u Valjevu. Doručak na već godinama ustaljenom mestu, kafa, sok, novine i još skoro 2 utrošena sata. Krećem lagano ka Užicu. Put naravno vodi preko Divčibara. A put.... Paaa, za deonicu od par kilometara mislim da ne postoje adekvatne reči koliko je loš. Na mestima mi je i prva brzina bila brza. Kada se prođe ta deonica, put je solidan i postaje uživanje voziti kroz krivine. Uz put, srećem trojicu bajkera (1 je vozio cruisera, Drag Star-a ako se ne varam) kako odmaraju. Uredno se javljamo jedni drugima i nastavljam dalje. Negde između Požege i Užica, primetim da se oblača i da se sprema kiša. Stajem na pumpu, kad ono lažna uzbuna, prolazi bez padavina ali oblaci se kreću u smeru u kome ja treba da nastavim put. Setim se one XYZ puta rečene izreke ovde na forumu "Jesam li bajker ili p***a" i krenem napred da prođem kroz oblak. Stignem ga i prestignem uz jedno zaustavljanje baš po najvećem pljusku jer nisam mogao da postignem da brišem vizir na kacigi koliko je kiša padala. Krećem dalje prema Užicu, sav iznerviran jer mi je motor prljav kao da sam vozio po oranju! 0ljut2.gif Po pristizanju u Užice, tražim neki lep kafić, da napravim kratak intermezzo. Od konobara tražim savet gde ovde ima da se kupi komplet lepinja koju sam poslednji put jeo u istom gradu pre 4 godine. Na moje pitanje kroz smešak odgovara: Druže, ovo ti je Užice, imaš je gde god pomisliš ali je najbolja u pekari BLUE MOON. Kroz dalju priču dolazimo do informacije da mi je takoreći i komšija, rodom je iz Sremske Mitrovice. Još malo razgovora sa njim i krećem putem kojim me vodi apetit. 1lol.gif Punog stomaka, krenuh do poslednjeg checkpoint-a tog dana, Zlatibora.

 

SAM_0228.jpg

 

SAM_0231.jpg

 

 

image hosting sites

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Put do Zlatibora, kratko rečeno- savršenstvo. Krivine, put bez rupa, prelepi vidikovci. Negde oko 16h, stižem na odredište. Broj koji sam zvao da rezervišem smeštaj je nedostupan. Čvrsto rešen da ne tražim drugi smeštaj, nego da održim datu reč da ću se pojaviti u subotu oko 17h, krenuo sam da tražim "Apartmane Žilović". Kada sam video gde se nalaze, 3-4km od centra Zlatibora, malo je falilo da odustanem ali nisam hteo jer izreka kaže: bik se veže za rogove a čovek za reč! 1aha.gif Smeštaj je sasvim OK, čisto i uredno, miriše, poseduje WiFi, kablovsku, kupatilo, sve što čoveku treba. Smestio se i taman kada sam krenuo da se prošetam tih par km do Zlatiborskog jezera, ponovo pljusak. Posle pola sata, konačno se razvedrilo, upregnuh patike i polako. Na Zlatiboru inače gužva kao da se nešto deli džabe (mada je u toku bio Sabor trubača). Prošetao sam se malo, obišao Zlatiborsko jezero, i samo što sam seo u kafić na istom, 'gle' čuda, ponovo pljusak. 1hmm.gif I to narednih sat i po... No, ne mari, vremena sam imao na pretek, a euforija je pobeđivala sve loše misli i nezadovoljstvo zbog kiše. U sobu sam se vratio oko 21h, platio 12e ljubaznoj vlasnici za prenoćište, i ubrzo posle toga i zaspao. Ujutru sam se probudio u 05.00h, spakovao stvari na motor i polako krenuo u nepoznato. Kažem nepoznato, jer do tada nikada nisam vozio tom deonicom puta, a i kada sam prolazio autobusom, spavao sam. Ne mogu da Vam opišem koliko su lepi prizori i koliko je svež vazduh u zoru.

 

Pogled_sa_Divcibara.jpg

 

Zlatibor.jpg

 

Zlatibor_2.jpg

 

IMG_20130720_142230.jpg

 

Zlatiborsko_jezero.jpg

 

Zlatiborsko_jezero_2.jpg

 

Zlatiborsko_jezero_3.jpg

 

 

screenshot pc

 

Zlatiborska_zora.jpg

 

 

image shack

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Od Zlatibora put vodi ka Novoj Varoši pored Zlatarskog jezera. Imao sam sreću pa sam prolazio upravo kada je sunce izlazilo. Koliko je zaista to lep prizor vidite dole na slici koja govori više od 1000 reči. Produžavam dalje ka Prijepolju i graničnom prelazu Jabuka. Na granici je bilo par auta ali nisam hteo da čekam pa sam direktno na rampu parkirao. Niko u koloni se nije bunio. 1jee1.gifU Pljevlji treći put sipam gorivo i prosečna potrošnja iznosi 4,4 lit/100 km. Ako uzmem u obzir konfiguraciju terena, mojih 100kg i prtljag, zadovoljan sam. Put preko Žabljaka je vrlo dobar, preeeeepun oštrih krivina ali i parkinga na kojima nema ni malo hlada gde bih mogao da ohladim motor i sebe. Paralelno sa uživanjem u vožnji po krivinama, u mislima mi je samo jedna stvar- Đurđevića Tara. Jedan od razloga što sam prvo hteo da idem ovim putem. Baš kada sam se najmanje nadao u daljini vidim jedan most i povikah sebi u kacigu iz sveg glasa: ENO JE! Konačno sam došao i do nje. Pejzaž koji je na mene ostavio najjači utisak na celom ovom putešestviju. Sa koje god strane da se pogleda, zastaje dah. Zaista fenomenalno! Silazim sa motora i upućujem se ka restoranu, kad ugledah bračni par iz Bugarske na GS-ovima. Javljaju se podizanjem kacige i nastavljaju kad drugom restoranu. Usput sam inače, najviše video BMW GS-ova. Gde se oni dele za dž, da stanem u red? 1moto3.gif Tu se zadržavam više od sat vremena i ne mogu da prestanem da gledam i da slikam. Već sam u tom momentu mogao da kažem da mi je putovanje uspelo i da sam pronašao spoznaju putovanja motociklom. Teška srca krećem dalje ali sa utehom da ću se jednog dana, ako Bog da, sigurno vratiti da ponovo vidim te neverovatne prizore. Nastavljam put ka Nikšiću, gde pravim sledeću pauzu, točim gorivo uz jednočasovni dijalog sa pumpadžijama. Da napravim malu digresiju. Jedna zanimljiva opservacija na ovom putovanju, svi su mnogo ljubazniji prema tebi kada si na motoru nego kada si u automobilu. Primere baziram na upravo tim pumpadžijama i prodavcima u biloj kojoj radnji u koju sam svratio, konobarima. Kada si sa autom, jedva ti i DOBAR DAN kažu a kada vide da si na dva točka, stvarno su ljubazni.

Da Vam dočaram prizore:

 

Djurdjevica_Tara_8.jpg

 

Djurdjevica_Tara_most.jpg

 

Djurdjevica_Tara_pogled_iz_daleka.jpg

 

Izlazak_sunca_na_Zlatarskom_jezeru.jpg

 

Izlazak_sunca_na_Zlatarskom_jezeru_2.jpg

 

 

lightshot free download

 

Djurdjevica_Tara_1.jpg

 

Djurdjevica_Tara_3.jpg

 

Djurdjevica_Tara_4.jpg

 

Djurdjevica_Tara_5.jpg

 

Djurdjevica_Tara_6.jpg

 

Djurdjevica_Tara_7.jpg

 

Djurdjevica_Tara_pogled_iz_restorana.jpg

 

Djurdjevica_Tara_vidikovac.jpg

 

 

free screen capture

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

Baš lepo ostvarenje želje i ideje za zanimljivim putovanjem. Naravno, i opis je baš :takoje: . Još samo da je malo više slobodnih ''godišnjeodmorskih'' dana da se i druge ture ostvare. Čekam nastavak...:Mina: :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Od Nikšića mi je ostalo još nekih 90 kilometara do konačnog odredišta gde me je čekalo društvo, Baošići. Nastavljam put a sa moje leve strane vidim jezero. Uslikao sam par lepih sličica ali sve je ostalo pod velom enigme šta je to, koje je to jezero? Kasnije sam naravno saznao nekoliko informacija o njemu. Radi se o Slanskom jezeru. Još uvek pod neverovatno snažnim utiscima od Đurđevića Tare, nosio sam se mišlju da malo šta može da me impresionira. No, na sreću, pogrešio sam. Kada sam došao do tog mesta, bilo mi je jasno zbog čega se svi slikaju na njemu. Da, radi se o pogledu na Boku Kotorsku. Nepisano pravilo koje samo sebe piše glasi: ako nemaš sliku sa pogledom na Boku, kao da nisi ni bio tamo. 0a-smiley.gif Poštujem to i ljubazno sam zamolio jednu gospođu iz Švajcarske da me slika. U jednu ruku razočaran što sam došao do kraja prvog dela putovanja, ali u drugu ruku srećan zato što sam konačno došao do odredišta, nastavljam do Baošića gde sam proveo narednih nekoliko dana. A na moru? Pa klasika, kao na moru, kupanje, sunčanje i uživanje. 2jee3.gif2cirka1.gifgurman2.gif

 

Boka_Kotorska.jpg

 

Boka_kotorska_2.jpg

 

Boka_Kotorska_i_Morinj_u_podnozju.jpg

 

Slansko_jezero_Niksic.jpg

 

Slansko_jezero_Niksic_2.jpg

 

 

grab screenshot

 

220720131201.jpg

 

220720131209.jpg

 

220720131213.jpg

 

IMG_20130722_060640.jpg

 

IMG_20130722_060857.jpg

 

IMG_20130722_060908.jpg

 

IMG_20130723_093913.jpg

 

IMG_20130723_222648.jpg

 

 

image url upload

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Posle par dana odmora, svanulo je i to jutro. Petak, 26.07.2013., dan kada treba krenuti natrag. Veče pre toga, sam razmišljao kuda da idem, oko zaliva pa na Budvu, ili preko Lovćena. Ipak se odlučujem za Lovćen. Krećem u 04.00h gore pomenutog dana. Vozim se oko zaliva a kao za inat, jedino tog jutra more je imalo miris mora. Svih ovih dana kada sam ustajao ranije da se prošetam po obali (prvenstveno zbog disajnih puteva, učeni ljudi kažu da je to dobro), more je imalo sve ostale mirise samo ne svoj autentičan. Baksuz. I tako, penjem se ja uz Lovćen, stanem, skinem opremu, slikam vidikovac, navučem opremu, krenem da vozim, posle kilometar još bolji vidikovac. Ponovim postupak, nastavim da vozim, ponovo ista situacija i sve ponovo, slikanje,vožnja, stajanje.... Posle određenog vremena mi je to dosadilo. Edvard Marfi, moj najbolji drug tog dana je bio uz mene sve vreme, do sumraka! Prizori od kojih zastaje dah. Ali bukvalno, nije mi cilj da hiperbolično opišem lepotu tih predela, koji su ruku na srce, to i zaslužili. Ciljam na to, da kada se osvrnete ispod sebe, gledate "špagete" put kojim ste se popeli, čini mi se beskrajno dugačak. Uzan je, jedva da se mimoiđu motor i auto, 2 auta nema teorije, prepun krivina i bez ikakvog saobraćaja. Pesimistične misli me obuzimaju. Pomislih u sebi ako se motor pokvari, ostadoh do zime kada će valjda čistiti sneg. 0a-smiley.gif Ali sva sreća, ništa se nije desilo. Čitava 3 sata mi je trebalo da od Baošića siđem niz Lovćen. Ali je vredelo. Prolazim Podgoricu, i ulazim u kanjon Morače. Ko je pažljivo čitao od početka, setiće se da sam spomenuo da nisam prelazio 80km/h tokom celog puta, osim jednom. E taj jedan put se desio na početku kanjona. 10 minuta ne mogu da obiđem kamion zbog raznih faktora. Ulazim u naselje, puna linija naravno, ja pogledam nema nigde nikog ponajmanje policije, iskoriščavam pun potencijal onoga što imam u desnoj ruci (ručica od gasa 0namigivanje.gif) preteknem kamion, kad ispred mene čika u plavom. Stanem ja, dam dokumenta i kreće predavanje: znate li Vi razlog vašeg zaustavljanja? Ja kažem: NE. Potom ponavljanje lekcija o saobraćaju i propisima a ja u sebi smišljam priču. Upiti me on na drugog kolegu, ja vadim novčanik u kome imam 2x100e, 20e i 1500RSD a kazna 80e i to da platim u prvoj pošti. Držim ja novčanik u ruci i pitam ga da li možemo da se "dogovorimo" na šta on odgovara potvrdno. Otvaram ja novčanik uz planiranu rečenicu da izgovorim: Evo ti nož pa seci koliko treba, on me je preduhitrio i kaže: FIN SI TI MOMAK, EVO TI DOKUMENTA I NEMOJ DA JURIŠ, LOŠ JE PUT I NIJE BEZBEDNA DEONICA. Sam Bog me pogledao. I stvarno, do kraja puta sam ponovo vozio konstantno 80 km/h. Uživanje kroz kanjone Morače i Lima se nastavlja ali nije bilo bezbedno za mnogo zaustavljanja i slikanja. Na granici klasična priča, parkiram na rampu i gas. Put do Zlatibora već poznat, ali posle njega se isključujem ka Tari. Slike sve govore. Evo malo i slika, da oni koji čitaju, odmore oči.

 

IMG_20130725_185339.jpg

 

Kanjon_Morace_2.jpg

 

Kremna_Sarganska_8_3.jpg

 

Kremna_Sarganska_8_4.jpg

 

Pogled_na_Kotor_sa_Lovcena.jpg

 

Pogled_na_Tivat_sa_Lovcena.jpg

 

Pogled_sa_Tare.jpg

 

Pogled_sa_Tare_2.jpg

 

Tara.jpg

 

Tara_1.jpg

 

 

imgurl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Od Tare, pratim put za Bajinu Baštu. Već poprilično vremena mi se u glavu ubacuje jezero Perucac. Došavši do Bajine Bašte gde sam sipao gorivo i pravio pauzu, negde oko 15h, dvoumim se da li da se vratim 15km nazad na pomenuto jezero. Uzevši u obzir da tog dana treba da pređem, oko 600 km odustajem ali uz jedno obećanje dato sebi, da se OBAVEZNO vratim isključivo zbog njega. Tako da ovom prilikom, one koji imaju želju da odu do Perućca, pozivam da se dogovorimo i odemo zajedno. Nastavljam uz Drinsku magistralu ka Zvorniku i Zvorničkom jezeru. Put naizgled dobar (iz auta ili helikoptera) ali na motoru kao da vozite po kaldrmi. Put koji opravdava moto naših putara: bolje više puta okrpiti put a da to ne valja, nego jednom da valja. Ukoliko sam imao kamen u bubregu, sada sa sigurnošću mogu da kažem da nemam. Posle više od 500km dolazim do Loznice, gde na OMW pumpi sipam gorivo i pravim poslednju pauzu. Premoren, vozim po dobrom putu ka svom domu. Po dolasku kući, kilometraža je 1112.5 km, od toga 580km u jednom danu. E sada se već sva ona euforija i sreća koje proizilaze iz svega što sam prošao i video, hvataju u koštac sa umorom, mislima da je putovanje gotovo, da za 2 dana kreću radne obaveze i slično. ALI IPAK POBEĐUJU!!! Iz jednog jedinog razloga a to je da kada sve ovo pričam porodici, prijateljima i Vama na forumu, ja ponovo putujem kroz sve ovo i ponovo me obuzima ona ista pozitivna energija!

 

Zvornicko_jezero.jpg

 

Zvornicko_jezero_2.jpg

 

 

google image hosting

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Знао сам да путопис обећава! :takoje:

 

1oda.gif Hvala na pomoći oko slika! 0a-smiley.gif

 

 

Baš lepo ostvarenje želje i ideje za zanimljivim putovanjem. Naravno, i opis je baš :takoje: . Još samo da je malo više slobodnih ''godišnjeodmorskih'' dana da se i druge ture ostvare. Čekam nastavak...:Mina: :Mina:

 

 

Hvala... 0a-smiley.gifSlažem se sa tobom, da je više tih dana i malo više para bilo bi dobro. Ali kad neko voli motore i putovanja, nađe način... 1aha.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Lepo si opisao put kojim smo , predpostavljam svi mi, vise puta prosli. Dolazao si teoriju da se motorom putuje drugacije nego kolima. Koliko slika imas sa ranijih putovanja u CG kolima/busom? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250
0takoje.gif Леп путопис са доста емоција и енергије , биће ту још много писања са других путешествија 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Lepo si opisao put kojim smo , predpostavljam svi mi, vise puta prosli. Dolazao si teoriju da se motorom putuje drugacije nego kolima. Koliko slika imas sa ranijih putovanja u CG kolima/busom? ;)

 

Hvala. Ne kaže se bezveze da kada se putuje motorom, putuje se 2 puta. 0namigivanje.gif

 

0takoje.gif Леп путопис са доста емоција и енергије , биће ту још много писања са других путешествија 1moto3.gif

 

 

Hvala. Polako, biće. 1moto3.gifSamo Bože zdravlja. 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja