Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki kle 500, iskustva, saveti, uputstva...

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

ne znam za prskanje filtera wd-om, za to postoje namensja ulja.. mislim ne moze da skodi ali ulje treba da je bolje.

 

Da tačno trebalo bi koristiti to ulje koje se zove FOAM FILTER OIL ako bi gledali tačno po knjizi, ali to ulje je ako si ga ikada gledao kakvo je,ono je malog viskoziteta tu negdje oko 5W i najsličnije je WD-40 pa sam zato to i stavio jer WD ima svak pri ruci a ovo ulje za filter teško da ga baš ima svugdje a i nije jeftino ja sam se ovim receptom poslužio na više motora koji koriste ovakav filter vazduha od spužve i sve je OK tako da sam to napisao iz vlastitog iskustva u primjeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Zna li neko koliko koštaju te gume MITAS i gde mogu da se nabave..?

 

Ovdje koštaju cca. 105 EUR obje sa porezom.

 

Ako može adresa ili na PP.

 

Da li na istoj adresi ima i Michelin Anakee 90/90*21.

 

 

Ako ti nijetesko da proveris, koja je cena za  Anakee 90/90*21 i naravno za zadnju :) ?

 

Ima i Anakee, naravno, bash je prošle subote bio neki dečko iz Beograda po Anakee.

Dakle, vulkanizer Goran Pardon, Čepin ( pored Osijeka ), 00385-31-381163, slobodno

se pozovite na mene . Ako se kod njega kupe gume, montaža i balans je besplatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Posto sam zvao, da podelim info :

 

Michelin Anakee

 

90/90-21.........665 kuna ili ............... 7.309 dinara

130/80-17.......885 kuna ili ................ 9.727 dinara

 

ko se ne razume u kurs kune

 

Хрватска HRK 1 10,9917

 

u cenu uracunata montaza i balans, ceo zahvat (bez puta do Cepina, okolina Osijeka cca 100 km od Novog Sada) traje oko sat vremena. Gume nisu stare, kaze covek, idu stalno, takoreci prodaje ih.

 

 

Ko voli, nek izvoli !

 

P.S. COvek sa kojim sam pricao prilicno raspolozen za saradnju, upisao sta zelim, pozvao me za 10-ak minuta ..... sta reci !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Posto sam zvao, da podelim info :

 

Michelin Anakee

 

90/90-21.........665 kuna ili ............... 7.309 dinara

130/80-17.......885 kuna ili ................ 9.727 dinara

 

ko se ne razume u kurs kune

 

Хрватска HRK 1 10,9917

 

u cenu uracunata montaza i balans, ceo zahvat (bez puta do Cepina, okolina Osijeka cca 100 km od Novog Sada) traje oko sat vremena. Gume nisu stare, kaze covek, idu stalno, takoreci prodaje ih.

 

 

Ko voli, nek izvoli !

 

P.S. COvek sa kojim sam pricao prilicno raspolozen za saradnju, upisao sta zelim, pozvao me za 10-ak minuta ..... sta reci !

 

 

Cene su sa porezom ?

 

Kad se overi račun na granici prilikom izlaska iz hrvatske dobija se povrat poreza u isnosu od 18% kad se dođe sledeći put u istu prodavnicu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

 

Cene su sa porezom ?

 

Kad se overi račun na granici prilikom izlaska iz hrvatske dobija se povrat poreza u isnosu od 18% kad se dođe sledeći put u istu prodavnicu.

 

 

 

Pretpostavljam da su cene sa porezom, nisam pitao :(

 

Nasao sam u medjuvremenu jeftinije u NS, sutra bi trebalo da stignu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ja sam kupio novog kle 500 2007-e god.Iskustva:

Visok sam 191cm.121 kg.(ovo kucam jer je jako bitan parametar za svaki motor-potrosnja,kocenje,vetar,krivine)

Sediste uzano na prednjem delu smeta na oko vec 100km puta ali se prebacim na zadnji deo i tako se odmaram mada nije pozeljno za neku dinamicniju voznju.Meni motor sa nekih 90km/h nije  potrosio 5 l.Trosi oko 4.5 l a sa 80 km.h 4l.On i nije za vece brzine.A pogotovo zbog jednog prednjeg diska.Kocenje sa mojom kilazom je jako rizicno na ovom motoru pa zahteva iskustvo pri ostrijoj voznji.

Vetar udara solidno na 140km/h.Ja sam  vozio juce 180k/h kada sam se vracao iz Kotora.Cisto da ga probam.Ali tada sam lezao na rezervoaru a glavu i ramena spustio jako nisko.Nije jos usao u crveno na obrtomeru ali sam morao da kocim zbog saobracaja.Znaci, solidno brzo ide,oze i jos malo brze ali se oseca da to nije njegova zdrava "prirodna" brzina gde on malo trosi i motor lepo "prede".Oko 80-90km/h i agregat ce dugo trajati.Jer je to samo 45 konja na 500c.Teshko moze da se "sahrani" a pogotovo sa 90km./h

Za onog lika od malopre da kazem da je tezak 181kg a ne 200kg.Sa mojom korpulencijom deluje kao mali motor iako mu je sediste 850mm.Ali za bmw r1200gs adventure treba izdvojiti oko 16 000eu pa mi i ovaj japanac zadovoljava potrebe. ;D

Toliko od mene.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd

Prvo, pozdrav svima sa KLEom! Pazario ga novog i vozio 2 sezone (13.000km). Nisam imao nikakvih problema, a sto se tice prethodno navedenog, manje vise sam saglasan: super je za gradsku voznju (ni malo indiferentan u odnosu na ostale motore), odlicna vidljivost (a i tebe odlicno vide ovi u kolima), super je za sporedne puteve gde je prosecna brzina voznje oko 80-90km/h. Nije za obaranje u krivinama, ali dobro drzi put sa pristojnim gumama. Preko livada bez problema, a za ekstremnije terene svakako nije. Kocnice nisu bas sjajne, ali nije prvi put da cujem da se znatno poboljsava kocenje ukoliko se stavi pancir crevo (kod gumenih dolazi do sirenja-a samim tim i slabijeg pritiska). Iako je samo 50-tak konja...odlicno podnosi i suvozaca. Do duse, ja bas i nisam nesto masivan...tek neki kilogram preko 70  :D .

Sve u svemu, preporucujem ga svakome ko voli da u opustenoj voznji trkne na kafu 100-tinak km od kuce-sve preko toga (barem meni) prilicno umori pozadinu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Za onog lika od malopre da kazem da je tezak 181kg a ne 200kg.

 

181 + pun rezervoar = 195, dakle čovek je pogrešio za 2,5%

 

Da se ne ponavljam, očigledno svi na forumu imamo slična iskustva i slično mišljenje o KLEmentini. Nego gde kupiti, koje i koliko para je to pancirno crevo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Prednja 1.5, zadnja 2.25, na `ladno... Ja pumpam na 2 prednju, na 2.5-3 zadnju, pomalo curkaju... ;)

 

P.s. stare li teme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

pravio bih centralni stender, jel ima neko da pozajmi da kopiram ?

 

Ako te i dalje zanima da pravis, imam ja na svom KLE-u centralni stender, a jos i zivim na B. brdu..

 

Jeste li ga odradili mislim napravili? Ako imate nacrte, slike i nešto tome slično objavite? Ima li ga inače u prodaji, gde i pošto je? 

 

Definitivno ću morati da ga montiram jer natovareni KLE je nemoguće parkirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

 

Jeste li ga odradili mislim napravili? Ako imate nacrte, slike i nešto tome slično objavite? Ima li ga inače u prodaji, gde i pošto je? 

 

Definitivno ću morati da ga montiram jer natovareni KLE je nemoguće parkirati.

 

Ne znam da li mislis na kupovinu "masovno" proizvedenih ili onih iz kucne radinosti. Ako se radi o prvima imas SW Motech-ov za 150 eura. Cena je ista i u Sloveniji odakle je moj stigao. Odgovara za sva godista KLE-a. Doduse nema zastupnika kod nas pa je pitanje da li neko moze da ti donese...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Fuuuuuuu...strah.gif košta tri puta više nego što sam očekivao. Realno, po metra cevčica, opruga, pet šest varova ... kuku

 

Maaa prezimiće vaki kaki je, a na proleće videćemo. Hvala na odgovoru.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Prvo, pozdrav svima sa KLEom! Pazario ga novog i vozio 2 sezone (13.000km). Nisam imao nikakvih problema, a sto se tice prethodno navedenog, manje vise sam saglasan: super je za gradsku voznju (ni malo indiferentan u odnosu na ostale motore), odlicna vidljivost (a i tebe odlicno vide ovi u kolima), super je za sporedne puteve gde je prosecna brzina voznje oko 80-90km/h. Nije za obaranje u krivinama, ali dobro drzi put sa pristojnim gumama. Preko livada bez problema, a za ekstremnije terene svakako nije. Kocnice nisu bas sjajne, ali nije prvi put da cujem da se znatno poboljsava kocenje ukoliko se stavi pancir crevo (kod gumenih dolazi do sirenja-a samim tim i slabijeg pritiska). Iako je samo 50-tak konja...odlicno podnosi i suvozaca. Do duse, ja bas i nisam nesto masivan...tek neki kilogram preko 70  :D .

Sve u svemu, preporucujem ga svakome ko voli da u opustenoj voznji trkne na kafu 100-tinak km od kuce-sve preko toga (barem meni) prilicno umori pozadinu. :D

Pa sad ne znam dali se Kle ne moze obarati u krivinama!! Prevaga da ja kupim Kle-a je i bilo to sto me je covjek provozao na istom,i izobarao ga najstrasnije do zemlje i to samnom kao suvozacem!! Tako da ja svoju klementinu spustam koliko god mogu,a ona moze i vise!!Sve ostalo si sto si rekao je sto odsto tacno,a za udobnost pri duzim turama valja promjeniti sic,recimo kod Bobana iz Zemuna,i onda ce te stroj odnijeti na kraj svjeta!! Moj kle je 94-to godiste,i dalje trosi 4-4,5 l goriva na 100km-h,ma vjecan je!! Malo je nedorecen sto se tice kocnica,i moras podnositi konstatno lupkanje,zvonjenje plastika,ali ipak je uvjek bio najjefiniji laki enduro!! Ne znam za novije verzije ali za ove starije sam siguran!

Sta reci na kraju,pouzdan,mali potrosac,trajan,vozan,a ima i dusu!! Lose stvari,kocnice,slaba zavrsna obrada!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Celje, SLO
  • Motocikl: Benko F650GS TWIN

Tri sezone 05-08 vozio sam KLEMPU oko 25Kkm i još uvijek mogu reči, da je pravi LBB (low budget bike). Najduža tura mi je bila u Albaniju.

ps, kolega ima godište 03 na brojilu ima preko 70Kkm a ove godine smo bili zajedno u Armeniji. KLEMPA može svašta.....

 

Gledaj ovde :durbin:My link

post-7977-063716200 1288294900_thumb.jpg

post-7977-013664300 1288294925_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ne boj se brate mali zmaju slobodno ga obori u krivini, ja ga obaram i sa suvozačem sa seriskim gumama i nikad nije bilo problema. KLE je strašna mašina:pouzdan, odličan za grad,možeš sa njim i u brdo a ne boji se ni autoputeva. Kompromis svih kompromisa.Slobodno kreni oko sveta sa njim....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

ma ne bojim se ja obaranja,vec kolega ooyha spomenuda nije za obaranje u krivinama pa rekoh da mu razbijem iluzije!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Posle svega sto procitah u ovoj temi dodjoh do zakljucka da sam napravi posao veka kupovinom KLEmpe bez obzira na potrebna ulaganja :care: Drugim recima,nadjoh koga cu da "davim" po pitanju saveta za sve i svasta u vezi ove makine.Prvi utisci su,blago reci. fenomenalni( do pre par meseci vozikao sam Kinroad-a 250 pa ce vam samim tim i moje odusevljenje i seca vena na KLEmpu biti i razumljivija) Da se,na kraju, pohvalim 92.godiste 50ks i - bice posla preko zime po pitanju sredjivanja :zvizduk: (lanac bregaste,spaner,centr.stender i jos ponesto).Bez obzira na buduca ulaganja siguran sam da cemo se KLEmpa i ja dobro"razumeti" i dosta duuugo voziti u zdravlju i veselju (sto i vama svima zelim(o)) :takoje::moto3:

P.S.Procitao sam ,negde na forumu,konstataciju vezanu za KLE-a "..motor sa manama.." pa se pitam - koji to motocikl nema mane???? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

KLEpesto, motor sa manama  :o ali cijena  :o

 

Ok, ovako.

 

 

- za put: moze i to. Meni je najduza dionica koju sam u jednom danu prevalio nesto preko 720 km. Na tim duzim putevima se primeti mozda najveca mana (po meni) a to je sjediste. Naime usko je, pa guzovi vise, nemaju potporu. Zbog toga poslije duze voznje utrne zadnjica. Rjesenje, povremeno se voziti u stojecem polozaju (ipak je to enduro  ;) )

 

Ajmo sada sa manama:

 

- sjediste: usko je i nema dobru potporu zadnjici... primetno samo na duzim dionicama. rjesenje: ili da suzimo guzu ili da se nabavi neko after-market sjediste, moze i da se vozi stojeci

 

- indikator za gorivo: nema ga, nema ni lampice. Uz rezervoar od 15 litara... nezgodno. Rjesenje: uvjek usuti pun rezervoar, dnevnu kilometrazu staviti na ,,nulu'' i kada dodje oko 200 onda traziti prvu pumpu

 

 

Ovaj odg kao da sam ja pisao.

Sto se tice sedista, najjeftinije i najjednostavnije resenje je: presavijes nekoliko puta manje cebe ili veci peskir, i turis ga ispod "djunte".

U vezi rezervoara- uz opustenu voznju i rezervoar od 15 lit je bez frke dovoljan za 250-300 km. A ako ipak podjes na Dakar reli, ponesi i neku flasicu benzina za rezervu :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pozz....

Pusti svakog sa svojim misljenjem.KLE svakako nije za neki off jel ima 200 kila za pocetak.... a za po gradu kocnice ce te sluziti. Nemozes ni da i des brze od 150 (mozes 180-190 ali ce te ubiti vetar) a na toj brzini nesmes ni da kocis jer ces se ubiti....(mozes polako da usporavas)

Meni je KLE super , nemam nekih zamerki ,do duse ceo forum sam udavio kada mi je grunuo magnet a cuo sam da nisam jedini kome se to desilo, mnogi su se zalili  i po stranim forumima.

Prasta greske neiskusnih vozaca (tipa lose saltanje) ali neprasta los ulazak u krivinu, naglo dodavanje gasa i prebrzo pustanje kvacila (proklizace ti zadnji tocak levo ili desno ili ce ti se prednji tocak podici a zadnji ce da zaigra.....)

Sve u svemu kad se naviknes bice ti super ako ne ocekujes neku ludu brzinu ili jezive performanse (ali onda verovatno ne bi kupio KLE)

Sve naj,naj.... ;D

 

 

 

Daj procitaj jos jednom to  sto si napisao, pa ces se sam sebi smejati, kao prvo KLE ne moze da ide 190, to znam jer sam na 4 kom. koliko sam ih imao napravio oko 100 000 km. druga stvar kocnica ti i treba da nglo kocis kada ides velikim brzinama, a KLE  ima dosta losu kocnicu pa bas ne sto ne vidim problem da zabremzam punu kocnicu na tih 170-80 koliko moze da ide,ionako nema neke narocite reakcije,sto se tice neprastanja losek ulaska u krivinu, KLE je motor koji najvise prasta od svih motora koje sam vozio a veruj mi nije ih bilo malo niti sam polako vozio. I stvarno najveca glupost koju si napisao je ta da ce KLE da skoci na tocak ili da prokliza ako mu malo brze pustis kvacilo, pa ja sam doktorirao voznju KLE-a na zadnjem tocku i mogu ti reci da dok ne zavrtis motor na nekih 7-8 hiljada i ne pustis kvacilo kao da je pukla sajla on nema zelju da pomisli da prokliza a kamoli da skoci na zadnjaka,tako da bih te molio da budes malo umereniji sa svojim zapazanjima.Verovatno je da su u strahu velike oci pa i malo izvlacenje stapova iz vile deluje kao voznja na jednom tocku,ali molim te nemoj da pricas bajke.

POZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!

 

 

MaxB u potpunosti se slazem sa tobom. Mrzi me da pisem dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Samo da dodam i sledece u vezi obaranja motora KLE.

Spadam u mirnije vozace motocikala, mada nisam neiskusan i u peglanju krivina i odvrtanju gasa. Upravo zato sto sam ODLUCIO da se smirim, kupio sam KLE-a. E, sada, ne lezi vraze, ponekad na sunce izbije i ona, moja druga strana. Moj kum vozi MV Agustu Brutale 750. Vise puta smo se vozikali Djerdapskom magistralom, a nekoliko puta smo se i muski pojurili... Na pravcu ga gotovo i ne vidim kako odlazi, ali u krivinama ga elegantno preticem, uz loooooodacki osmeh ispod kacige. Ovo stvarno nije preterivanje. I KLE je uvek mogao da pruzi jos. Jedina caka je da se pri "lomljenju" krivina "navucete" na rezervoar, i opteretite prednju osovinu, koja inace deluje lelujavo.

Nekoliko puta sam i pri voznji sa saputnicom (zencetom mi dragom), zadnjm kferom, prtljagom, vrecama za spavanje...znaci junacki natovaren, potcenio ostrinu iduce krivine, i u iste uletao brze nego sto je trebalo... Sledilo je navlacenje na rezervoar, obaranje (neplanirano) motora u krivinu, i svaki put prolazak istih, bez vecih problema... Ko ne veruje u napred napisano, neka pogleda copavu, koju sam junacki obrusio o asfalt prilikom tih obaranja udvoje.

Prosto je neverovatno koliko jedan motocikl sa tako slabasnim ramom i ogibljenjem moze da ponudi i ostroj voznji kroz krivine, i koliko je u stanju da oprosti gresaka...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Е јеби га ,Илија,оћеш да ти га да џабе?Иди купи неки ТА 91 годиште за те паре,ако ти КЛЕ не одговара!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Ma necu. Taman posla - ovo je najbolja ponuda koju sam nasao na oglasima.

Nego nemam dovoljno para0plac.gif

 

Pise ovako KW/KS - 25/34 - da nije ovo greska? Da li ima KLE-a s ovakvim motorom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja