Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki kle 500, iskustva, saveti, uputstva...

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja cu ove godine u svoju masinu najverovatnije Bardahl. Do sada sam sipao silkolene i odlicno se pokazalo,samo je malo skuplje. U manualu stoji 10w40,20w40 i jos par opcija ali ja sipam 15w50. Nikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Za 12 godina presao 7350-to mu dodje po 612km godisnje.Cudo su ti svajcarci,samo rade,nemaju kad da se vozaju.U originalu bi moralo biti CRNO.

Presvuceno je garant

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Da i meni je sumnivo, ja više predjem rekreativno biciklom godišnje! Uz to na desnoj strani nema oznake na oklopu .... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Na nagovor drugara koji vozi KLE sipao sam ENEOS ulje kod nas jos uvek nepopularno i verujem original made in Japan.A kad nesto nije popularno ne kopira se. Za sada nemam primedbi rad motora, lamele sve isto, ravnomerno. Pitanjce: Prednje plocice? Marka-prodavnica-cena???? Zrelo za zamenu. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Ja sam visine 192 i 115 kg trenutno, dok sam bio 10 kg lakši motor je dobro išao ali kako sam postajao deblji i širi sve je više crkavao ispod mene i lagano su počeli grčevi u nogama, tako da je bolje da gledaš nešto veće, ako pokušavaš da uštediš na registraciji ne radi to, kupi veći motor definitivno. http://forum.bjbikers.com/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/1zdravo.gif

195/130 kg preradio sediste,memo pena ispod guzova prosireno i presvuceno kozom i sad super. Potezanje za moju kilazu i za dozvoljenu brzinu na nasim putevima +20km sasvim zadovoljavajuce. Offroad prezadovoljan poljski putevi bez makadama. Druzicemo se jos dugo vidim ja i moje KLEpetalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Citam, gledam, trazim..

Sto vise se zaludjujem to manje mislim da znam.

 

Trebala bi mi pomoc oko kupovine motora Kawasaki KLE 500.

 

Radi se o sledecem.

Nasao sam pristojno godiste za pristojne pare, izgleda ne tako sjajno. Vidi se da je teran muski, a i ide lepo, probao sam ga.

Vozio sam skutere ranije i vec sigurno 3 meseca trazim motor da kupim. Probao sam Apriliu Pegaso 650 i Kwasakia KLE 500, priblizno godiste.

Razlike ima da se ne lazemo ali ipak sam se odlucio za KLE, tj. planiram kupovinu.

Realno vizuelno stanje tog motora nije nesto ali ima miran rad, lepo prima gas, kocnice mu bas testirao ali je stao na kraju voznje.

 

Pitanje glasi, dli bi neko od vlasnika tog motora ili da me uputite kod nekog majstora koji bi mogao da mi kaze da li to vredi kupovati.

Predpostavljam da vredi ali sto se estetike tice to treba da se radi i to ljutski na tenene, imam celu zimu za to.

Bitno mi je da ne bude neka koska pa da ne uspem da ga upicanim kako hocu do pocetka sledece sezone.

 

Nadam se da ste razumeli sta sam hteo da pitam.

Hvala na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Koja je razlika u fizickom izgledu vezano za kawasaki kle 500 2005 god i starijih modela? Vidim prednji far? I sta jos jel zna neko? I da li se prednji far sa modela 2005 hvata na starije modele?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Bez problema. U mom je bilo gušće ulje,bar tako mislim. Menjač se nije čuo,bilo fantazija. Ja stavio valjda 1o 4o pa se čuje kada ubacujem u prvu. Ali to se dešava na dosta motora. .. ostale brzine rade bez ikakvih problema. Kle

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Bez problema. U mom je bilo gušće ulje,bar tako mislim. Menjač se nije čuo,bilo fantazija. Ja stavio valjda 1o 4o pa se čuje kada ubacujem u prvu. Ali to se dešava na dosta motora. .. ostale brzine rade bez ikakvih problema. Kle

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока


I meni se cini da je pre bilo bolje sada bas onako tesko a koje ulje si sipo ja Bardahl

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Ipone 1ow4o ne znam sada tačno koje da li je polu ili cista sintetika. Uglavnom prodavac mi je nudio gušće ulje,kao ipak su to starije mašine itd. . Ali ja sam uzeo po fabričkim uputstvima. Radi ok.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Ipone 1ow4o ne znam sada tačno koje da li je polu ili cista sintetika. Uglavnom prodavac mi je nudio gušće ulje,kao ipak su to starije mašine itd. . Ali ja sam uzeo po fabričkim uputstvima. Radi ok.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока


Ja sipam po specifikaciji pogledacu sta je po sredi nego sto od ljudi cujem da je Kawa teska za saltanje mada ja sve koje sam vozio i nisam stekao takav utisak

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: KLE 500

Pozdrav, 

Da li neko ima ili zna gde je moguće nabaviti heat/termo protektor mrežu za lonac auspuha za KLE 500 1994 god...?

Vratili me s tehničkog jer ima Marving auspuh koji to nema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Hoce ako je resen magnet ako nije lako se resi. Mozda i bolje neko starije godiste u dobrom stanju nego novije u losem. Mada kako stoje stvari sad po oglasima tesko da se nadje dobar primerak pogotovo po razumnoj ceni.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Evo problema koje sam ja imao za 3-4 godine posedovanja KLE 500 2007 godiste. 
1. Crko regler - oko 50-60e custom made by Zika regleri


2. Pukla sajla meraca brzine, napravili mi novu u BG-u, zaboravio sam tacno gde, kad se na autoputu iskljuci kod Dusanovca, pa onda tamo gore ka Medaku negde. Ubrzo nakon zamene sajle, otisao pijon u prednjem tocku, nisam to popravljao, tako da duze vec vozim bez meraca brzine i predjene kilometraze


3. Malo krenula da curka voda na semerignu vodene pumpe izgleda, na onom srafu ispod, ali je prestalo samo od sebe, ne gubi vodu vise.


4. Hoce srafovi da zapeknu i oblajznu, pazljivo sa srafovima na skoro svim delovima. Pogotovo na karburatoru, ako skidate ili stelujete, vrlo pazljivo, ja sam sjebao ceo karburator zbog onog srafa ler gasa kad sam stelovao. Pazljivo i sa srafovima na maskama, hoce da napukne plastika ako stegnete previse, a i da oblajznu vrhovi.


5. Par puta nije hteo da upali zbog klema na akumulatoru, pa ih treba malo protrljati, ocistiti.

 

6. Spao sraf na nozici menjaca, ako osetite da je nozica previse labava, proverite starf i dotegnuti. To je neka specijalna matica, koja ne bi trebalo sama da se odvrce, ostao sam bez nje, pa zamenio obicnom, koja mi se odvrtala i spadala, al nekako nabudzio da to sad stoji.

 

7. Sirena crkla, prestala da radi, nisam menjao niti istrazivao zasto, mislim da je crkla kad sam imao problema sa reglerom, jer je davao prejak napon, crkavale su mi sijalice, kao i akumulator dok nisam skapirao da regler ne radi dobro. Tako da ako primetite razliku u jacini svetala i da crkavaju sijalice, proveriti odmah napone i regler. Mislim da je jedan mali voltmetar obavezno imati na ovom motoru, pogotovo ko i dalje ima originalni regler, jer kad tad ce riknuti. 

 

8. Tablicu lomio, savijao, na kraju morao da uzmem drugu. Pa i ta druga mi evo vec treci put spada sa motora... ne mogu da nadjem adekvatan nosac. Originalni je preblizu zadnjeg tocka, i kad sam vozio offroad, prilikom vecih rupa i sabijanja amortizera, udari u tocak i savije se. Prepolovila se tablica na pola, posle nesto lepio, budzio, od vibracija se raspalo, ostao bez pola tablice negde... Uzeo drugaciji nosac, koji je distanciran, od savijanja zbog vetra i vibracija na autoputu, polomio se i on. Nekako namestio dobru poziciju tablice da ne kaci tocak, presao preko jace rupe, pukao plasticni ram i ispala tablica... Sve to na max preload-u zadnjeg amortizera.

 

Vecinja problema je bila izazvana mojom nepaznjom ili neznanjem, mislim da su ovo neki standarni problemi na svim KLE modelima, da sam znao sve ovo ranije, verovatno bih 90% problema izbegao preventivnim odrzavanjem, podmazivanjem, ciscenjem itd... 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 22 minuta, donadog je napisao:

2. Pukla sajla meraca brzine, napravili mi novu u BG-u, zaboravio sam tacno gde, kad se na autoputu iskljuci kod Dusanovca, pa onda tamo gore ka Medaku negde. Ubrzo nakon zamene sajle, otisao pijon u prednjem tocku, nisam to popravljao, tako da duze vec vozim bez meraca brzine i predjene kilometraze

Boban sajla, FYI :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja