Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki kle 500, iskustva, saveti, uputstva...

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Jel´ ima neko iskustva sa NISSIN semi metallic pločicama. Kako koči sa tim pločicama ?

 

Kupio samu KDMotors , a još ih nisam stavio.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Jel´ ima neko iskustva sa NISSIN semi metallic pločicama. Kako koči sa tim pločicama ?

 

Kupio samu KDMotors , a još ih nisam stavio.

 

 

 

Ja sam ih kupio, čekao kao kreten dva meseca da stignu, puko oko 100e za komlet prednje i zadnje i imam nameru da ih bacim i vratim se na Carbonlorein...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Jel´ ima neko iskustva sa NISSIN semi metallic pločicama. Kako koči sa tim pločicama ?

Kupio samu KDMotors , a još ih nisam stavio.

Ja sam ih kupio, čekao kao kreten dva meseca da stignu, puko oko 100e za komlet prednje i zadnje i imam nameru da ih bacim i vratim se na Carbonlorein...
Sa NISSIN kao i sa Carbon Loraine imam samo pozitivna iskustva, a tebi na tom AfroBUSu ne trebaju pločice, imaš ''retader'' ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Pozz....

Pusti svakog sa svojim misljenjem.KLE svakako nije za neki off jel ima 200 kila za pocetak.... a za po gradu kocnice ce te sluziti. Nemozes ni da i des brze od 150 (mozes 180-190 ali ce te ubiti vetar) a na toj brzini nesmes ni da kocis jer ces se ubiti....(mozes polako da usporavas)

Meni je KLE super , nemam nekih zamerki ,do duse ceo forum sam udavio kada mi je grunuo magnet a cuo sam da nisam jedini kome se to desilo, mnogi su se zalili  i po stranim forumima.

Prasta greske neiskusnih vozaca (tipa lose saltanje) ali neprasta los ulazak u krivinu, naglo dodavanje gasa i prebrzo pustanje kvacila (proklizace ti zadnji tocak levo ili desno ili ce ti se prednji tocak podici a zadnji ce da zaigra.....)

Sve u svemu kad se naviknes bice ti super ako ne ocekujes neku ludu brzinu ili jezive performanse (ali onda verovatno ne bi kupio KLE)

Sve naj,naj.... ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Secam se kad smo Wulfy i ja isli iz CG za BG...on se odusevio Zlatiborskim putevima, ali mi je rekao da je pri voznji nizbrdo ipak isao sporije zbog kocnica. Eto info iz prve ruke.

 

A za gorivo...pa ni ja na Banditu nemam ni lampicu, ali tu je pumpa na oko 200km, pa se uvek stane i napuni do vrha...za svaki slucaj. I naravno, resetuje brojac.

 

Kada sam prvi put imao suvozaca u voznji nizbrdo (ko zna spust od Brajica do Budve), a kao za baksuz vozio u grupi koja je isla malo brze,  malo je reci da sam se usrao kada sam morao da kocim ispred serpentine. Mislio sam, necemo je ,,ulovit''. Kada je prodjoh smanjih tempo, i pustih ove na cetvorocilindrasima od 600 i 750 ccm sa tamo nekim Nissin, valovitim, i... kocnicama. Dakle nikako forsirana voznja, pogotovo sa suvozacem.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: PANCEVO
  • Motocikl: TDM 900 '04

Pozz....

Pusti svakog sa svojim misljenjem.KLE svakako nije za neki off jel ima 200 kila za pocetak.... a za po gradu kocnice ce te sluziti. Nemozes ni da i des brze od 150 (mozes 180-190 ali ce te ubiti vetar) a na toj brzini nesmes ni da kocis jer ces se ubiti....(mozes polako da usporavas)

Meni je KLE super , nemam nekih zamerki ,do duse ceo forum sam udavio kada mi je grunuo magnet a cuo sam da nisam jedini kome se to desilo, mnogi su se zalili  i po stranim forumima.

Prasta greske neiskusnih vozaca (tipa lose saltanje) ali neprasta los ulazak u krivinu, naglo dodavanje gasa i prebrzo pustanje kvacila (proklizace ti zadnji tocak levo ili desno ili ce ti se prednji tocak podici a zadnji ce da zaigra.....)

Sve u svemu kad se naviknes bice ti super ako ne ocekujes neku ludu brzinu ili jezive performanse (ali onda verovatno ne bi kupio KLE)

Sve naj,naj.... ;D

 

 

 

Daj procitaj jos jednom to  sto si napisao, pa ces se sam sebi smejati, kao prvo KLE ne moze da ide 190, to znam jer sam na 4 kom. koliko sam ih imao napravio oko 100 000 km. druga stvar kocnica ti i treba da nglo kocis kada ides velikim brzinama, a KLE  ima dosta losu kocnicu pa bas ne sto ne vidim problem da zabremzam punu kocnicu na tih 170-80 koliko moze da ide,ionako nema neke narocite reakcije,sto se tice neprastanja losek ulaska u krivinu, KLE je motor koji najvise prasta od svih motora koje sam vozio a veruj mi nije ih bilo malo niti sam polako vozio. I stvarno najveca glupost koju si napisao je ta da ce KLE da skoci na tocak ili da prokliza ako mu malo brze pustis kvacilo, pa ja sam doktorirao voznju KLE-a na zadnjem tocku i mogu ti reci da dok ne zavrtis motor na nekih 7-8 hiljada i ne pustis kvacilo kao da je pukla sajla on nema zelju da pomisli da prokliza a kamoli da skoci na zadnjaka,tako da bih te molio da budes malo umereniji sa svojim zapazanjima.Verovatno je da su u strahu velike oci pa i malo izvlacenje stapova iz vile deluje kao voznja na jednom tocku,ali molim te nemoj da pricas bajke.

POZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

"Daj procitaj jos jednom to  sto si napisao, pa ces se sam sebi smejati, kao prvo KLE ne moze da ide 190, to znam jer sam na 4 kom. koliko sam ih imao napravio oko 100 000 km. druga stvar kocnica ti i treba da nglo kocis kada ides velikim brzinama, a KLE  ima dosta losu kocnicu pa bas ne sto ne vidim problem da zabremzam punu kocnicu na tih 170-80 koliko moze da ide,ionako nema neke narocite reakcije,sto se tice neprastanja losek ulaska u krivinu, KLE je motor koji najvise prasta od svih motora koje sam vozio a veruj mi nije ih bilo malo niti sam polako vozio. I stvarno najveca glupost koju si napisao je ta da ce KLE da skoci na tocak ili da prokliza ako mu malo brze pustis kvacilo, pa ja sam doktorirao voznju KLE-a na zadnjem tocku i mogu ti reci da dok ne zavrtis motor na nekih 7-8 hiljada i ne pustis kvacilo kao da je pukla sajla on nema zelju da pomisli da prokliza a kamoli da skoci na zadnjaka,tako da bih te molio da budes malo umereniji sa svojim zapazanjima.Verovatno je da su u strahu velike oci pa i malo izvlacenje stapova iz vile deluje kao voznja na jednom tocku,ali molim te nemoj da pricas bajke.

POZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!"

 

 

Ko sto rekoh pusti svakog sa svojim misljenjem.....

Dr. MaxB sto se vas tice...

klizanje u krivini zavisi od guma, sa kramponkama ces da se prospes u krivini samo da se malo zeznes.(kle fabricki ima kranponke)

Ja ne umem da vozim na zadnji tocak , pa stoga to i ne pokusavam (proklizace ti zadnji tocak levo ili desno ili ce ti se prednji tocak PODICI a zadnji ce da zaigra.....) pod ovim sam mislio da gubi ravnotezu !!!! Ti posto si "DOKTOR" moram postovati tvoje misljenje.Ja nisam iskusan motorista i samo iznosim svoje misljenje.Verujem da postoji efikasniji nacin da te zapaze na forumu nego pokusaj da nekog ponizavas.Inace Kle moze da ide 190km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Posto kao vlasnik istog cujem dosta komentara o maksimlnoj brzini odlucio sam d ne gledam brzinomjer, vec u pomoc pozovem matematiku.

Bacio sam se u racunicu. U ovoj racunicu sam zanemario gubitke u prenosu, pretpostavio sam da nema proklizavanja pogonskog tocka, dodirna povrsina gume minimalna, i jos sto sta, no ajde ovako.

 

Dimenzija zadnje gume je 130/80-17. Iz ovoga prizilazi da je visina gume 80% od 130, a to je 104 mm, odnosno 10,4 cm.

Felna je od 17 coli, a to bi u nasem metrickom sistemu znacilo 43,18 cm.

Guma je, jelte i sa jedne i druge strane felge, pa je precnik pogonskog tocka (10,4 + 43,18 + 10,4) 63,98 cm.

Kada taj precnik pomnozimo sa onim brojem ,,pi'' dobijemo da je obim tocka 200,1 cm, u racunici racunam 2 m.

 

Pretpostavimo da se u krajnjoj brzini KLE moze zavrtjet do 9000 o/min.

 

Prenosni odnosi su: za krajnju 6 brzinu 0,851, primarni prenos je 2,652 a finalni je 2,588.

 

Obrtaje reduciramo kroz ove prenosne odnose i dobijemo koliko puta se u minuti obrne prenosni tocak. To pomnozimo sa obimom pogonskog tocka i dobijemo koliko se metara u minuti predje. Sat ima 60 minuta. Na kraju metre pretvaramo u kilometre. Slijedi prosta formula koja prizilazi iz svega gore navedenog.

 

9000 : 0,851 : 2,652 : 2,588 x 2 x 60 : 1000 = 184,91 km/h

 

To bi bila neka teorijska maksimalna brzina koja je u praksi nemoguca upravo zbog gubitaka u prenosu, zbog proklizavanja pogonskog tocka, zbog aerodinamke, zbog... u svakom slucaju je (dosta) ispod ove vrednosti.

 

Ajmo da odemo u ekstrem. Da smo promjenili izduv, malo nabrijali masinu, pa onda i u 6 brzini vrti do crvenog polja koje je na 11000 o/min. Primjenjujuci sve gore opisano:

 

11000 : 0,851 : 2,652 : 2,588 x 2 x 60 : 1000 = 225,999 km/h

 

To kaze teorija. U praksi je sve ovo neostvarivo zbog mnogih faktora koje nisam uracunao. Meni sve preko realnih 170 km/h djeluje kao preterivanje  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Ja sam KLE vozio 150  jer mi je dalje izgledalo strasno (i 150 mi bese strasno) vetar me je ubijao mada je dan bio bez vetra, i cinilo mi se da ukoliko probam da promenim pravac nece biti dobro......

Medjutim dana kada sam kupio motor ,drugar mi je taj isti motor dovozio iz Sapca i na putu Zrenjanin Novi Sad vozio 187km/h jer ga je jedan drugi prijatelj saobracajas usliko radarom.A i on sam rece da ga je vozio 190 (187) km/h.

Ja znaci nisam vozio 190 , ali imam dokaz:  parce papira  svedoke koji tvrde da jesu.Pa sad jeb..ga !  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Kada se vec govori o brzini ajde da napomenemo i ovo. Za sve brzine preko 130 km/h (ne mora ova brojka sve zavisi od podesenosti, pa moze malo gore ili dolje) nije pravljen. Naime tada se javlja lelujanje. Nista opasno, ali zna da bude neprijatno, i da nema se osjecaj sigurnosti. Ako se ne vozi neki drugi motor duze vremena ovo se i ne zapaza toliko, ali prije tri dana sam na moga KLE-a sio poslije Pegasa, probano na aerodromu. Pri 150 km/h Pegaso stabilna, dok KLE ljulja li ljulja. Inace meni je vjesanje podeseno na mekse, a prednja vilica napumpana na 0,9 bara i imam kofer pozadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Da, imam takav utisak pri vecim brzinama, da mi tockovi idu bukvalno pravolinijski ali da mi gornji deo motora leluja narocito pri brzini od preko 130 km/h. Isto to mi se desava i pri naglom pustanju kvacila pri saltanju na vecim brzinama. Nisam probao voznju bez kofera mada imam nameru. Ipak i na samoj unutrasnjosti kofera pise da je opasno voziti brzinom vecom od 130 km/h. Imam i ja par pitanja u vezi KLE-a .Zanima me, posto mi je motor 2007 god, ima li potrebe da menjam gume na njemu ,jer su fabricki kramponke, da bih se vozio ove sezone uglavnom po dobrim putevima? Mogu li se staviti sire gume na taj motor i da li to uopste utice na stabilnost samog motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Da, imam takav utisak pri vecim brzinama, da mi tockovi idu bukvalno pravolinijski ali da mi gornji deo motora leluja narocito pri brzini od preko 130 km/h. Isto to mi se desava i pri naglom pustanju kvacila pri saltanju na vecim brzinama. Nisam probao voznju bez kofera mada imam nameru. Ipak i na samoj unutrasnjosti kofera pise da je opasno voziti brzinom vecom od 130 km/h. Imam i ja par pitanja u vezi KLE-a .Zanima me, posto mi je motor 2007 god, ima li potrebe da menjam gume na njemu ,jer su fabricki kramponke, da bih se vozio ove sezone uglavnom po dobrim putevima? Mogu li se staviti sire gume na taj motor i da li to uopste utice na stabilnost samog motora?

 

Fabrički sigurno nisu kramponke nego obični Dunlop Trailmax, prosječna guma koja uglavnom zadovoljava.

Nemoj stavljati šire, a ako hoćeš više cestovno orijentirane gume, stavi D607, Anakee, Tourance, Battlewing...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

U pravu si, Dunlop Trailmax i jesu , ali ja sam mislio da su to kramponke s obzirom na onako grubu saru. Ja sam za sada zadovoljan ali vidim da se trose iskljucivo po sredini dok su na bokovima kao nove a presle su tek 4000km. Znaci da ipak treba da pocnem da obaram motor malo vise da bi ih trosio ravnomerno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Cini mi se mada nesmem da tvrdim da -dunlop trailmax- postoji u vise varijanti, ja imam nove gume ali se model razlikuje od onih koje se vide na google-u.Moje imaju izrazenije krampone, i nisam bas zadovoljan njima jer su mi prilicno klizave za asfalt, pogotovo ako je malo vlazan.Do duse ako malo zadjes u njivu super su , ali ja pretezno vozim po gradu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Ako te i dalje zanima da pravis, imam ja na svom KLE-u centralni stender, a jos i zivim na B. brdu..

 

E sad kad si pomenuo... Bacio bih pogled na to cudo tehnike... tu iz svog sela Zarkova  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

A evo malo za one koji hoće povoljno i dobro da obuju svok KLE za sezonu,  GUME  MITAS  90/90x21 model E-08 prednja , i 130/80X17 isto model E-08 naravno MITAS gume tempirane više za asfalt nego za off ne stvaraju buku kao DUNLOP TRAIL MAX dosta se brzo ugreju na radnu temperaturu i posle iskustva od 1500km sa njima sve pozitivno  A IZNAD SVEGA POVOLJNA NABAVNA CIJENA

Još jedan savjet ulje koje nije skupo a i proizvđač ga preporučuje SILKOLENE FUCHS COMP4 15-50w, pogotovu ovaj viskozitet za one kojima u okruženju temperature dostižu 40 stepeni nemojte sipati 10-40W to je retko ulje za njega i nesipajte čistu sinetiku

Svećice isključivo NGK

Filter za ulje ne morate da nabavljate original kawasaki koji tu oko 12Eur nego slobodno stavite a taj ćete najprije naći MANN MW-68

vazdušni filter skinite i jednom godišnje operite , dobro osušite i naprskajte ga onako malo sprejom WD-40

 

Kod podmazivanja lanca najbolje iskustvo je da ga ne podmazujete raznim sprejevima od silikona pa nadalje itd..., koji koštaju mnogo para a učinak im i nije neki pogotovu to zanju oni koji vole da im KLE izgleda uvijek čist i koji su ono dobro pedantni nego pređite na ulje ja mog podmazujem svakih cca. 300km sa hipoidnim uljem SAE 140W KOJEGA LITAR KOŠTA 3Eur i sa tim možete da ga podmazujete 3 godine

i što je najvažnije od tog ulja se zadnja felga i sve oko lanca lako pere, a mislim da me dobro shvataju oni koji su to podmazivali sintetičkim sprejem za lanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

A evo malo za one koji hoće povoljno i dobro da obuju svok KLE za sezonu,  GUME  MITAS  90/90x21 model E-08 prednja , i 130/80X17 isto model E-08 naravno MITAS gume tempirane više za asfalt nego za off ne stvaraju buku kao DUNLOP TRAIL MAX dosta se brzo ugreju na radnu temperaturu i posle iskustva od 1500km sa njima sve pozitivno  A IZNAD SVEGA POVOLJNA NABAVNA CIJENA

Još jedan savjet ulje koje nije skupo a i proizvđač ga preporučuje SILKOLENE FUCHS COMP4 15-50w, pogotovu ovaj viskozitet za one kojima u okruženju temperature dostižu 40 stepeni nemojte sipati 10-40W to je retko ulje za njega i nesipajte čistu sinetiku

Svećice isključivo NGK

Filter za ulje ne morate da nabavljate original kawasaki koji tu oko 12Eur nego slobodno stavite a taj ćete najprije naći MANN MW-68

vazdušni filter skinite i jednom godišnje operite , dobro osušite i naprskajte ga onako malo sprejom WD-40

 

Kod podmazivanja lanca najbolje iskustvo je da ga ne podmazujete raznim sprejevima od silikona pa nadalje itd..., koji koštaju mnogo para a učinak im i nije neki pogotovu to zanju oni koji vole da im KLE izgleda uvijek čist i koji su ono dobro pedantni nego pređite na ulje ja mog podmazujem svakih cca. 300km sa hipoidnim uljem SAE 140W KOJEGA LITAR KOŠTA 3Eur i sa tim možete da ga podmazujete 3 godine

i što je najvažnije od tog ulja se zadnja felga i sve oko lanca lako pere, a mislim da me dobro shvataju oni koji su to podmazivali sintetičkim sprejem za lanac

Zna li neko koliko koštaju te gume MITAS i gde mogu da se nabave..? ili možda neke alternativa  ???

 

Još jedno pitanje ako mi neko može pomoći: Koliko treba da bude zategnut lanac, odnosno koji hod da ima?? I da li se to gleda kada je motor na ćopavoj ili kada sedneš na njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Zna li neko koliko koštaju te gume MITAS i gde mogu da se nabave..?

 

Ovdje koštaju cca. 105 EUR obje sa porezom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640
Još jedno pitanje ako mi neko može pomoći: Koliko treba da bude zategnut lanac, odnosno koji hod da ima?? I da li se to gleda kada je motor na ćopavoj ili kada sedneš na njega?

 

Kad je motor na ćopavoj lanac treba da je od 2 - 12 mm od donjeg dela zadnje viljuške. Lanac podigneš prstom  ;)

 

3003img_1566.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Zna li neko koliko koštaju te gume MITAS i gde mogu da se nabave..?

 

Ovdje koštaju cca. 105 EUR obje sa porezom.

 

Ako može adresa ili na PP.

 

Da li na istoj adresi ima i Michelin Anakee 90/90*21.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Zna li neko koliko koštaju te gume MITAS i gde mogu da se nabave..?

 

Ovdje koštaju cca. 105 EUR obje sa porezom.

 

Ako može adresa ili na PP.

 

Da li na istoj adresi ima i Michelin Anakee 90/90*21.

 

Ima i Anakee, naravno, bash je prošle subote bio neki dečko iz Beograda po Anakee.

Dakle, vulkanizer Goran Pardon, Čepin ( pored Osijeka ), 00385-31-381163, slobodno

se pozovite na mene . Ako se kod njega kupe gume, montaža i balans je besplatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja