Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki kle 500, iskustva, saveti, uputstva...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd, Cukaricka padina

Super, konacno da se neko setio da za KLE otvori temu.

Ja sam ga kupio jesenas i mogu da kazem da mi je legao na prvu.

RadN,ako te interesuje Service manual, javi se.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Što se nisi otvorio za pravi motor :)

 

Šalim se, stari KLE Japanac je do jaja, znam neke koji su obišli planetu.

Ovaj novi je konfekcija, al za te pare vrši poso - bog da te veseli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Super za temu, i ja bi voleo da cujem misljenja posto je vrlo moguce da KLE bude moj prvi ljubimac! A i vidim dosta je rasprostranjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Što se nisi otvorio za pravi motor :)

;D ;D ;D

 

Nek ti je  KLEmentina sa srecom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

KLEpesto, motor sa manama  :o ali cijena  :o

 

Ok, ovako.

 

- za grad: odlican, okretan, neosetljiv na iznenadne rupe i ostala sr**a koja mogu biti na nasim idealnim putevima. Provuce se svuda, moze i preko ivicnjaka  ;) Zbog velicine nudi i preglednost.

 

- za zujanje po okolini: moze, za neke teske terene nije. Kada krene da pada... tesko je zaustaviti tezinu preko 180 kg, ali da moze po terenima, moze, ja sam sa ovim mojim izlazio na neke vrhove gdje ide samo Lada Niva. Medjugratske dionice savladava finio

 

- za put: moze i to. Meni je najduza dionica koju sam u jednom danu prevalio nesto preko 720 km. Na tim duzim putevima se primeti mozda najveca mana (po meni) a to je sjediste. Naime usko je, pa guzovi vise, nemaju potporu. Zbog toga poslije duze voznje utrne zadnjica. Rjesenje, povremeno se voziti u stojecem polozaju (ipak je to enduro  ;) )

 

Ajmo sada sa manama:

 

- sjediste: usko je i nema dobru potporu zadnjici... primetno samo na duzim dionicama. rjesenje: ili da suzimo guzu ili da se nabavi neko after-market sjediste, moze i da se vozi stojeci

 

- indikator za gorivo: nema ga, nema ni lampice. Uz rezervoar od 15 litara... nezgodno. Rjesenje: uvjek usuti pun rezervoar, dnevnu kilometrazu staviti na ,,nulu'' i kada dodje oko 200 onda traziti prvu pumpu

 

- kočnice: ovo mnogi stavljaju kao manu. Ok, nisu sjajne, pa, nisu ni dobre... ali opet dovoljne. U normalnim uslovima zadovoljavaju, ali ako se krene forsirano voziti  :o Recimo prilikom brzek preticanja kolone pa onda ubacivanje izmedju vozila zbog vozila u susret ili krivine je rizicno, naime nisi siguran hoces li zakociti ili ces se zapucati u vozilo ispred. Uglavno ako se forsirano vozi onda su slabe, mada citav motor bas ne tjera na divljanje. Takodje je sa saputnikom nepozeljno zaletanje nizbrdo. Rjesenje: opustena voznja

 

 

Odrzavanje: ovo je najbolja strana. Uostalom i one mane su znemarive kada se pogleda cijena. Da napomenem da je za tu cijenu dobija i tipicni enduro, dakle ne ocekujte finu plastiku i fine spojeve, nekome je to mana a nekome prednost, pogotovo kada se sidje van asvalta. Dva cilindra, 500 ccmm, jednostavna mehanika, u najobicnijoj radionici se moze odrzavati, malo veziran u tehniku moze ga komplet rastaviti i sastavit. Jednostavnost je logika kojom je pravljen. Treba reci i da je kvalitetno napravljen. Potrosnja goriva se krece oko 5 litara na predjenih 100 kilometara ali to nije fiksna brojka. Meni je potrosnja varirala od 4,1 do 7 litara. Zavisi u kojim obrtajima se vozi. Inace ravnomerno vuce vec od 2.000 o/min pa do 10.000 o/min.

 

Licna zapazanja: Ja sam na KLE presao sa motora od 125 ccm. Meni je licno KLE laksi za voznju. Upravo je ono sto sam trazio od motocikla. Naime ne palim se na sportske zujalice, pa vjerovatno zato zadovoljava moje potrebe. Unirvezalan motor i ja sam prezadovoljan. Uopste nisam zazalio sto sam ga kupio. Inace visok sam 191 cm i imam mjesta za sjest. Ja sam ga kupio novog pa ga servisiram u ovlascenim servisima.

 

Odlicna kupovina, da, ima mana, ali odnos ulozeno-dobiveno je mozda medju boljim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

- kočnice: ovo mnogi stavljaju kao manu. Ok, nisu sjajne, pa, nisu ni dobre... ali opet dovoljne. U normalnim uslovima zadovoljavaju, ali ako se krene forsirano voziti  :o Recimo prilikom brzek preticanja kolone pa onda ubacivanje izmedju vozila zbog vozila u susret ili krivine je rizicno, naime nisi siguran hoces li zakociti ili ces se zapucati u vozilo ispred. Uglavno ako se forsirano vozi onda su slabe, mada citav motor bas ne tjera na divljanje. Takodje je sa saputnikom nepozeljno zaletanje nizbrdo. Rjesenje: opustena voznja

 

 

Nemoj me shvatiti krivo, ali KLEove kočnice ne zadovoljavaju ni u normalnoj vožnji, a o forsiranju

nema ni govora! Svi se mi naviknemo na bilo koje vozilo, tako i vozači KLEa na njegove kočnice, no

po današnjim kriterijima - katastrofa kočnice !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Najgore sto mogu reci za kocnice je da nisu idealne, nema govora o "katastrofa losim", verovatno niste probali pegaso da vidite ste je lose. Naravno da ima mana, ali ima ih i svaki drugi motor. Ipak, sve treba gledati kroz odnos cena-kvalitet, gde je KLE u samom vrhu. Ima snage za svakojaka poigravanja pa cak i za forsiranu voznju. Meni trosi oko 5,5 i prezadovoljan sam. Da,sediste jeste usko ali ako se prebacite na zadnji deo sedista kada vam guza utrni, problem je resen.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Wulfy, to što si naveo da nema merača količine goriva meni ni malo ne smeta jer i da imam veći rezervoar staću sigurno na svakih 200 km da se odmorim, a za to ti je dovoljno i tih 15 litara kojih stane u taj rezervoar.

 

Sedište jeste usko ali može da se podnese. Bolje ga podnose oni koji imaju idealnu težinu tj. maju guzu.

 

Kočnice nisu idalne ali nisu ni katastrofalne. Stavite uvek dobre plačice i opleteno crevo i biće bar malo bolje.

 

Ako je to sve od mana onda je to odličan motor.

 

Uspešno se prodaje već 16 godina, a da za to vreme nije imao nikakvih izmena na motoru, ramu ili amortizerima. Praktično je neizmenjen za sve te godine. Ne računam dva puta izmenjenu masku i far.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

 

- kočnice: ovo mnogi stavljaju kao manu. Ok, nisu sjajne, pa, nisu ni dobre... ali opet dovoljne. U normalnim uslovima zadovoljavaju, ali ako se krene forsirano voziti  :o Recimo prilikom brzek preticanja kolone pa onda ubacivanje izmedju vozila zbog vozila u susret ili krivine je rizicno, naime nisi siguran hoces li zakociti ili ces se zapucati u vozilo ispred. Uglavno ako se forsirano vozi onda su slabe, mada citav motor bas ne tjera na divljanje. Takodje je sa saputnikom nepozeljno zaletanje nizbrdo. Rjesenje: opustena voznja

 

 

Nemoj me shvatiti krivo, ali KLEove kočnice ne zadovoljavaju ni u normalnoj vožnji, a o forsiranju

nema ni govora! Svi se mi naviknemo na bilo koje vozilo, tako i vozači KLEa na njegove kočnice, no

po današnjim kriterijima - katastrofa kočnice !

 

Po danasnjim kriterijumima - katastrofa, ipak je to proizvod s' pocetka devedesetih (iako je moj 2007 godiste). Kako sve napreduje tako i kocnice, navikne se. Vozio sam MG Falcone, sedamdeseto godiste, po danasnjim kriterijumima taj motor uopste nema kocnica  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd, Cukaricka padina

Jeste , kocnice su slabije , a da li je neko pokusao da ih poboljsa, npr sa boljim plocicama ili crevima i kako se pokazalo?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

A uzmeš lepo brembo pumpu, pancir crevo, zameniš klješta i ostalo, i da vidiš kako zakiva točak... Sve u svemu i nije neki trošak a drugi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Cope, koliko bi koštalo da se zameni pumpa i klešta i od kog motora bi odgovaralo, a da ne mora da se pravi adapter?

 

Verovatno misliš na običnu pumpu, ne radijalnu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Cope, koliko bi koštalo da se zameni pumpa i klešta i od kog motora bi odgovaralo, a da ne mora da se pravi adapter?

 

Verovatno misliš na običnu pumpu, ne radijalnu.

 

 

Pa najbolje bi bilo od nekog KTM-a :)

Nemam pojma, procunjaj malo kad bude moto berza u kuglasu, okreni moto otpad Gedza...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Najgore sto mogu reci za kocnice je da nisu idealne, nema govora o "katastrofa losim", verovatno niste probali pegaso da vidite ste je lose. Naravno da ima mana, ali ima ih i svaki drugi motor. Ipak, sve treba gledati kroz odnos cena-kvalitet, gde je KLE u samom vrhu. Ima snage za svakojaka poigravanja pa cak i za forsiranu voznju. Meni trosi oko 5,5 i prezadovoljan sam. Da,sediste jeste usko ali ako se prebacite na zadnji deo sedista kada vam guza utrni, problem je resen.

 

ma daaj  :o :o :o 

AnteK mnogo zna oko enduro motora i on mozhe da ti kazhe kakve kochnice(brembo) ima pegazo... ja imam '98.god. i mogu da kazhem sa brembo plochicama koje imam kochi fantastichno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
link=topic=13964.msg189576#msg189576 date=1200331623]

Najgore sto mogu reci za kocnice je da nisu idealne, nema govora o "katastrofa losim", verovatno niste probali pegaso da vidite ste je lose. Naravno da ima mana, ali ima ih i svaki drugi motor. Ipak, sve treba gledati kroz odnos cena-kvalitet, gde je KLE u samom vrhu. Ima snage za svakojaka poigravanja pa cak i za forsiranu voznju. Meni trosi oko 5,5 i prezadovoljan sam. Da,sediste jeste usko ali ako se prebacite na zadnji deo sedista kada vam guza utrni, problem je resen.

 

ma daaj  :o :o :o 

AnteK mnogo zna oko enduro motora i on mozhe da ti kazhe kakve kochnice(brembo) ima pegazo... ja imam '98.god. i mogu da kazhem sa brembo plochicama koje imam kochi fantastichno!

i ja se pridruzujem,brembo je vrh vrhova, najbolja kocnica, ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Secam se kad smo Wulfy i ja isli iz CG za BG...on se odusevio Zlatiborskim putevima, ali mi je rekao da je pri voznji nizbrdo ipak isao sporije zbog kocnica. Eto info iz prve ruke.

 

A za gorivo...pa ni ja na Banditu nemam ni lampicu, ali tu je pumpa na oko 200km, pa se uvek stane i napuni do vrha...za svaki slucaj. I naravno, resetuje brojac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

kočnice mogu da se reše za relativno male pare tako da to ne bi trebalo nikog da zabrinjava preterano, glavni kočioni cilindar od nekog većeg motora koji ima dva diska i mislim da će situacija drastično da se poboljša, kad pločice dotraju stave se neke malo bolje, creva takođe i vozi bez brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ja sam na banditu imao tokico kljeshta i nissin plochice i nije neshto posebno kochio, jedan disk samo...

posle sam kupio pancirno crevo i fino platio (65e) i stvarno vredi svaki dinar... preporuchujem svakome i na tome ne treba shtedeti nikako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Boki, probao sam pegasso, doduse jeste imala Ferodo plocice, i stvarno su uzas. Neznam sta bih dobio i da stavim pancirno crevo, motor mi je 2007 god tako da za sad ne bih nista dirao na njemu ali ako mislis da je crevo u pitanju, u sta sumnjam, podnecu i taj trosak. Za sad sam zadovoljan motorom generalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

verovatno neshto nije bilo u redu sa tim pegasom  ::) ???

pancirno crevo dosta poboljsha situaciju i dobije se skroz drugi osecaj na ruchici...

sa dobrim kochionim uljem, pancirnim crevom i dobrim plochicama cesh sigurno dosta dobiti, ali ne ochekuj chuda  ;)

naravno, i gume su jako bitne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja