Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki kle 500, iskustva, saveti, uputstva...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Isti taj sam ja preporucio nekom ovde na forumu,ali ispalo je da i nije sve tako dobro ko sto je na slici zato dobro otvori oci!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

ponudi mu 1300€ i ni cvonjak vise od toga. taj KLE pre svega nije 2001. vec je stariji i to prilicno. pored maske vizuelno se moze utvrditi i racvanjem cevcica sa leve strane motora: ako postoji "T" racvanje onda je redizajniran i to je "dvojka" koja se proizvodila 2001, a ako toga nema onda je '90 i neko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

ponudi mu 1300€ i ni cvonjak vise od toga. taj KLE pre svega nije 2001. vec je stariji i to prilicno. pored maske vizuelno se moze utvrditi i racvanjem cevcica sa leve strane motora: ako postoji "T" racvanje onda je redizajniran i to je "dvojka" koja se proizvodila 2001, a ako toga nema onda je '90 i neko.

 

Nisam preterano iskusan oko motora pa se ne bih ni upustao u pricu koja pocinje ovako.

Hvala na sugestijama. Nije mi jos uvek hitno. Naletece neko lepo motorce koje ce mene usreciti.1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

ja sam 197cm/~105kg i meni je bio "broj manji", ali sam se jako lepo navozao jednju sezonu sa njim.

jbg, nama visokima izbor je prilicno suzen ako zelimo komfornu voznju na duzim relacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Suzuki DR BIG 750S

Ja sam visine 192 i 115 kg trenutno, dok sam bio 10 kg lakši motor je dobro išao ali kako sam postajao deblji i širi sve je više crkavao ispod mene i lagano su počeli grčevi u nogama, tako da je bolje da gledaš nešto veće, ako pokušavaš da uštediš na registraciji ne radi to, kupi veći motor definitivno. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: kawasaki KLE

Izvini te sto smaram ali i ja sam kupio letos KLE-a 93 god.zanima me koje ulje da mu sipem i od cega se moze staviti filter za ulje negde sam procitao od mazde 323 Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Za ulje postoje razliciti stavovi. Neko ce ti dati konkretnu preporuku, ja cu ti reci da kupis kvalitetno ulje.

 

Licno sipam Silkolene Comp4 vec godinama, fantasticno ulje i agregat se odlicno ponasa.

 

Gledaj to bude tako nesto, Motul 7100 ili nesto u tom rangu, polusintetika.

 

Zasto fuserises sa filterom?

 

Kupi filter za KLE500 a ne za Mazdu, nije isto. Naj ti je Knecht Mahle ili MAN, kod ti je MW64.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Zato sto 300v kada je napravljen namenjen je uglavnom R masinama .

To znaci da se njegove prave karatkeristike pokazuju na stazi i prilikom odredjene vrste voznje. E sad neko vozi na stazi neko po ulici,nisi primetio razliku jer to ulje nije ni moglo da odradi posao kako treba.

 

Ne bih da te razocaram ali 7100 ima razlike spram 5100 , dok 300v ti na KLE ne mozes i neces iskoristiti sta vise losije se to ulje pokaze na takvom motoru nego 5100.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova

Slazem se, u pravu si. Drugi su mi preporucivali to ulje, valjda po sistemu skuplje - bolje. Nakon istrazivanja sam shvatio da nema svrhe sipati ga u KLE i da je cak i losije nego neka klasika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zavisno od tipa agregata konstrukcijiski i eksploatacije. Ako sipas full sintentiku u agregat napravices samo glupost.

 

Ide polusintetika i uzimas ono sto je najbolje u tom segmentu. Dakle Motul 7100, Silkone Comp4 ili PRoComp 4, Motorex, AGIP, itd. Kada tako odradis, napravio si pravu stvar. Filter ulja kvalitetan obavezno i namenski. Na svake dve godine kvalitetan svez antifriz, ciscenje hladnjaka spolja i onda mozes ocekivati da ti agregat dodje do 150 000 - 200 000.

 

Mnogi ljude grese pa kazu, jeftin motor pa surduknu lose ulje. Zato se ceo zivot ne maknu od krseva.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Ja licno koristim IPONE 15.5 a filter ulja menjam sa svakom zamenom ulja iako u manualu pise da ga treba menjati na svako drugo menjanje ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ma i nek' piše u manual-u, ipak je bezveze, uštedeo bi oko 700din. To kao da se okupaš, a veš promeniš svaki drugi put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: kawasaki KLE

Ok ljudi hvala vam puno posto sam ja skoro kupio motor a to mi je prvi motor(inace imam 17 godina) pre njega sam imao staru yamahu 125,decko od koga sam kupio motor rekao mi je da je sipao ipone 20w50 polusintetika i dao mi je sto mu je ostalo ulje oko 1l e sad neznam da li da i ja kupim isto ipone 20w50 ili da uznem nesto drugo,ja bi najverovatnije sad uzeo motoul

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Zavisno od tipa agregata konstrukcijiski i eksploatacije. Ako sipas full sintentiku u agregat napravices samo glupost.

 

Ide polusintetika i uzimas ono sto je najbolje u tom segmentu. Dakle Motul 7100, Silkone Comp4 ili PRoComp 4, Motorex, AGIP, itd. Kada tako odradis, napravio si pravu stvar. Filter ulja kvalitetan obavezno i namenski. Na svake dve godine kvalitetan svez antifriz, ciscenje hladnjaka spolja i onda mozes ocekivati da ti agregat dodje do 150 000 - 200 000.

 

Mnogi ljude grese pa kazu, jeftin motor pa surduknu lose ulje. Zato se ceo zivot ne maknu od krseva.

Motul7100,Motorex i Silkone Comp4 je 100% sintetika

uzmes Motul 5100 10w50, dobro -odgovarajuce ulje,osrednja cena.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Nastavi ti sa Ipone i ne sekiraj se, samo odluci dal ostajes na 20w50 ili da predjes na 15w50.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja