Jump to content

Moto Zajednica

Registracija skutera (50ccm) ZA DVOJE

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Sprint Falcon

Pozdrav drugari,

 

Ovih dana treba da prevedem i registrujem skuter (SPRINT FALCON 2T 49ccm). Zanima me da li mogu da ga registrujem za dvoje, buduci da je dosta veci od standardnih skutera do 50ccm? Prosla registracija je istekla 2009. i bio je registrovan za jednu osobu.

 

Da li je uopste moguce registrovati ga za 2 osobe i kakva je procedura, jel se dodatno placa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Mora atest da se odradi,pa ako prodje moze. Znaci na atestu mora da se utvrdi da ima jos jedno sediste i oslonce za noge. Naravno da se placa.

Kada sam kupio BMW-a bio je registrovan samo za jedno. Ja preprevim u registracionom listu sam na dva i umalo apsana.

jeste da je to bilo pre 15 godina,ali sad moze biti samo rigoroznije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Sprint Falcon

U pitanju je ovakav model (samo u drugoj boji):

 

4.jpg

 

 

Kao sto se moze videti, ima 2 sedista i oslonac za noge (ja bih rekao). Jel bi ovo proslo na atestu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

zet ima slican problem, problem je sto su na tehnickom vecina retardirani, uhvate se za ovo pise jedno sedoste pa pise jedno sediste, pa pise jedno sediste jer je sediste iz jednog dela, a njegov kao i tvoj ima sediste za suvozaca i nogostupe za njega, pa sad kako se ko smiluje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

Ma moze to da se reg na dvoje. Prvo ima na tenickom kazes da je to greska u saobracajnoj i da pogledaju u katalogu da je taj motor napravljen za dvoje. resis problem! E u slucaju da u katalogu pise da je za jednog onda ih lepo zamolis da napisu br 2 umesto 1, a ako nece ili ih malo pocastis ili nadjes drugi tehnicki... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Treba da ti napisu negade na registracionom listu napomenu otprilike da je na tehnickom pregledu ustanovljeno da na vozilu postoje fabriki dva mesta,za vozaca i suvozaca. Udare ti pecat i potpis i reseno. Tako sam ja kod mene jer je moj BMW bio registrovan samo za jedno kad sam ga kupio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Sprint Falcon

Bio sam na tehnickom, onaj kaze da ne moze on da upise da je za dvoje kada u saobracajnoj pise da je za jednog. Buduci da se radi o Sprint Falcon (redak primerak), nije ga imao u katalogu, cak je i tezinu morao da uzme sa Sprint Exactly-a.

 

Kaze da je jedino resenje da prvi vlasnik ode u sup i izvadi neki carinski papir (zaboravio sam kako se zove), pa ako tamo pise da je za dvoje, da mu donesem kopiju i da ce prepraviti u tehnickom listu.

 

Ima li jos neko resenje, prvog vlasnika sam jedva naterao da odemo u sud da potpise ugovor o prevodu vlasnistva jer mi je taj motor prodao drugi lik, prijatelj tog vlasnika a vlasnik nikad nije ni seo na taj motor, samo se vodio na njegovo ime?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Meni su isto odmah registrovali na 1 a rekli su da moze dvoje da se vozi. Cimali su me jednom radi toga ali sam se izvukao. Nije mi jasno sto lepo ne definisu zakon i da se zna jednom za svagda jel moze ili ne moze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Veternik Novi Sad
  • Motocikl: Sprint MAX

E narode moj ja sam danas uhvaćen :D

u saobraćajnoj pise da ima jedno sediste.. dzaba sve.. kumi moli da progledaju kroz prste nista.. :/

Kazna za dvoje na skuteru je od 6.000 do 20.000 na osnovu člana 332 stavka 1 tačka 57 :(

sad za 6 mesecu čekam da dodje na adresu pa onda kod sudije sa flašom viskija :D jeftinije ću da prodjem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Samo iskuliraj poziv koliko god mozes, pa ako te nahvataju ispred zgrade i uruce ti panduri direktno, tek onda idi. Za 2 godine zastari ako ne primis. Nadam se da nisi potpisao zapisnik, ovo sve je tvoje legitimno pravo propisano zakonom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Samo iskuliraj poziv koliko god mozes, pa ako te nahvataju ispred zgrade i uruce ti panduri direktno, tek onda idi. Za 2 godine zastari ako ne primis. Nadam se da nisi potpisao zapisnik, ovo sve je tvoje legitimno pravo propisano zakonom.

 

Колико је мени познато, закон више не познаје одбијање потписивања записника као право осумљиченог већ сад то мора да се уради јер је одбијање кажњиво законом. Ако не ипак потпише исто ти је као да си потписао само што ће вероватно и за то бити мало динарића избројано...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Nije kaznjivo, tvoje je pravo da ne potpises ili potpises. Ako potpises, to znaci da si potpisao da si kriv. Zakon samo predvidja da ne smes da odbijes npr. alkotest ili test na narkotike jer ce te privesti i odvesti na prisilno vadjenje krvi itd. Drugar mi radi kao pomocnik sudije pa to znam. Sam nacelnik jedne od SUP-ova u Beogradu je mom drugaru rekao da nikad ne potpisuje zapisnik. Toliko i o postenju plavaca. Uglavnom, sve sto pisem nije nista protiv-zakonito vec je sve dozvoljeno zakonom da radite sve dok vas zakon ne nagazi jer odbijate poziv ili radite neke druge (ne)regularnosti koje su u sivoj zoni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Aprilia Tuareg 125cc

Samo iskuliraj poziv koliko god mozes, pa ako te nahvataju ispred zgrade i uruce ti panduri direktno, tek onda idi. Za 2 godine zastari ako ne primis. Nadam se da nisi potpisao zapisnik, ovo sve je tvoje legitimno pravo propisano zakonom.

 

samo probaj da iskuliras procices ko bos po trnju.

ako ne primis poziv ne znam tacno posle kog vremena se on kaci na oglasnu tablu u supu i od tog dana se smatra isto kao da si ga uzeo. prvi komsija najebo tako. provereno 100%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Ne sirite dezinformacije. To ce se desiti samo ako ste potpisali zapisnik. Svako je nevin dok se ne dokaze suprotno, a ukoliko ne potpisete zapisnik, vi ne priznajete da ste pocinili ikakvo delo pa je potrebno sudjenje radi dokazivanja istog. Kada potpisete zapisnik, direktno ste priznali to delo za koje vas terete i sudjenje moze da se odrzi bez prisustva okrivljenog. Eto toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Po starom ZOBS-u moped je bilo vozilo sa 50 ccm, razvijalo do 50 km/h i pustalo se da bude i saputnik.

To vise ne vazi.

Po novom i vazecem ZOBS-u moped je vozilo sa 50 ccm, razvija do 45 km/h, a na njemu nije dozvoljen saputnik cak ni ako su ugradjeni dodatno sediste i oslonci za stopala saputnika. Dobija zutu tablicu.Ako je tvoj motoric do 50 ccm a razvija vise od 45 km/h onda je on motocikl, na njemu se dozvoljava saputnik uz naravno sediste i oslonce, ali treba A kategorija, dobija belu moto tablicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Sve to zavisi i od toga kako je upisano u saobracajnoj dozvoli.

Meni je Kymco Visa R 50 upisan da moze da prevozi 2 putnika.

 

Prvi put ako ti na tehnickom upisu da moze da se prevozi 2 putnika neces to vise nikad imati promenjeno,osim pri promeni vlasnika.Tako da taj Zobs vazi koliko i pravila na tehnickom.A kako je ovo Srbija sve moze da se zavrsi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Pa vidim da duge noge bose na mopedima po gradu imaju i nemaju oslonac, kako koji. A vidim da ih policija uglavnom pusta, isto kako koji. Covek IceWawe pitao za registraciju, zakon kaze sta kaze, ali eto, tehnicki opet kako koji... Ako je isti vlasnik od starog zakona, kao i ja sto imam moped, jos je bela tablica pa makar sta da pise o broju dozvoljenih putnika, po novom je dozvoljen jedan i vozac to mora da zna kao sto mora da zna nova ogranicenja i sve drugo. Ako je moped noviji i registrovan po novom zakonu, ili je promenio vlasnika po novom zakonu, svakako dobija upis jednog vozaca bez saputnika, pa sad, vozi kako koji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ma moze da zakon glasi kako oce.

 

Ako tebi pise na plastici da imas 2 sedista,moc poricanja cini cuda. Moze da tebi pise kaznu za sta oces tebi je zakonom upisano da mozes da vozis 2 osobe.

 

Ja sam sebi registrovao motor u junu mesecu tj preveo na sebe i upisano je 2 sedista. Motor ima nogostupe i veliko sediste,a to sto kod nas obrcu fabrcika pravila kako njima odgovara to je drugo.

Dakle prilikom registracije lepo neka veza i da se upise 2 sedista i to je to miran si,a ako ti pise jedno jebiga,nista od voznje saputnika.

A cisto radi infoa nikakvu vezu nisam potegao za ovo vec je samo prepisano iz prethodne saobracajne dozvole.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Veternik Novi Sad
  • Motocikl: Sprint MAX

Pa da li je iko od njih normalan :D pa onda mi skuter i ne treba ako ne mogu da se vozikam sa devojkom, drugom , bratom... ni na kupanje ni na pecanje sa drustvom XD koji su to likovi... Ljudi sta da vam kazem ja sam sad pokusao da potegnem par veza i da to resim da ne placam 5.000 koliko je tačna kazna za ovaj "prekršaj" pa ću da probam da iskopam neku rupu u ovom zakonu da mi ipak vozimo +1 osobu na mašinama ;) javim čim saznam a sutra u SUP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Veternik Novi Sad
  • Motocikl: Sprint MAX

u SUPu su mi rekli da ne mogu da ga registrujem na 2 osobe :( <br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Ali u "Stanišić" centru koji rade i registracije skutera su mi rekli da može da se registruje na 2 osobe ali su pre toga pregledali skuter ( mesto za noge i sediste, zatim na netu proverili kolika mu je nosivost) <br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Tako da FLAŠA pića i za tetkice koja čokolada SPRINT MAX prolazi :))))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja