Jump to content

Moto Zajednica

Ducatisti treba mi pomoć

Recommended Posts

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Društvo, treba mi pomoć. Imam razloga da sumnjam da je termostat (ili termodavač) na mom motoru malo poludeo i da je on taj koji mi pravi problem. Da li ima neko da je voljan da se provoza do Pančeva ili da mi na neki drugi način pozajmi tu skalameriju sa svog motora čisto da znam da li je kvar u njemu. Pretpostavljam da pasuje sa 998 i 999 ali možda leži i sa neke 996ice ili 916ice.

 

Da rezimiram, treba neko samo da skokne do mene da skinemo taj deo sa njegovog motora i da ga napakujemo na moj čisto da vidimo da li će i koliko će da brljavi. Sama transplatacija i zajebancija bi trebala da traje max pola sata.

 

Ako znate nekog ko bi bio voljan da pomogne bio bih vam zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

U tome je fora - prilično sam nepokretan. Tj ako mi je neispravan taj termodavač on daje info kompjuteru da cilindre zaliva benzinom što rezulutuje time da se višak benzina sliva i jebava ulje zbog čega ga mašina guta. Tako da je vrlo lako moguće da bi mi u najboljem slučaju do V.Plane pojeo bar litru ulja ako ne bi i zakucao negde.

 

Ali aj da vidim do ujutru da li mogu nešto pametno da smislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

druže, da nije tebi otišla lambda sonda?....ne znam šta si mislio pod termodavač, ali lambda sonda (ili O2 senzor) daje podatke kompjuteru kakvu smešu da pripremi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Moguce da je doslo do greske u prevodu. Ne garantujem. Ali i dalje znam gde se to nalazi i ostajem pri vremenu potrebnom za transplataciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Moguce da je doslo do greske u prevodu. Ne garantujem. Ali i dalje znam gde se to nalazi i ostajem pri vremenu potrebnom za transplataciju.

 

Djusi opise mi kvar tj. kako radi motor i koji su simptomi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Pa koliko sam ja skontao posto je direktno ubrizgavanje senzor na osnovu radne temperature cilindra daje signal kompjuteru da pusta kroz dizne manje goriva sto je motor topliji, odnosno vise kada je motor hladniji.

 

Kod njega se desava da mu taj senzor ne radi i da stalno salje podatak da je cilindar hladan i tada je i veca potreba za gorivom i podmazivanjem sto rezultuje jako losem i tromom radu kako motor postaje topliji. A uz sve to i povecana potrosnja ulja zbog navodnog boljeg podmazivanja masine .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Kod Magneti Marelli ECU P7,P8 i 1.6M ubrzavanje goriva se kontrolise tako sto se nasteluje TPS sensor pomocu voltmetra , pa se motor zagreje i pomocu micro prekidaca se steluje koliko se ubrizgava goriva u cilindre. Slazem se da senzor za merenje temperature motora daje signal kompjuteru i da se ovakvo stelovanje moze uraditi samo kad je motor izmedju 85C - 95C.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Opisa ga Aleksandar otprilike. Kompjuter dobija signal da je motor hladan zbog cega naliva cilindar sa goriviom kao nenormalan sto opet rezultuje time da se visak benzina sliva u ulje i pravi sranja u karteru.

 

Korak ka resavanju problema sam napravio. Poslao sam taj senzor stricu pa ce on pazariti, a kad se vrati krecemo u rasturanje masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Opisa ga Aleksandar otprilike. Kompjuter dobija signal da je motor hladan zbog cega naliva cilindar sa goriviom kao nenormalan sto opet rezultuje time da se visak benzina sliva u ulje i pravi sranja u karteru.

 

Korak ka resavanju problema sam napravio. Poslao sam taj senzor stricu pa ce on pazariti, a kad se vrati krecemo u rasturanje masine.

 

 

Djusi ja i dalje mislim da ti to nije problem! Dali si proverio mV na TPS, u kakvim stanju su brizgaljke, kad se motor ugreje koliku temperaturu pokazuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Samo da pojasnimo nesto koje je godiste tvoj 998?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Ok dali znas na kom je broju fuel trimm? Kad motor radi dali se oseca na auspuhu da radi suvise bogato mislim po mirisu izduvnih gasova? Dali si proverio pritisak goriva kad motor radi na dovodnom i odvodnom crevu? Dali si proverio kompresiju kad je motor ladan i kad je vruc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Djusi ako budes slusao ovog iz Vankuvera imaces najbrzi ducati u regiji :)

Samo da pozdravim naseg najbrzeg forumasa u Kanadi i najboljeg majstora :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Ok dali znas na kom je broju fuel trimm? Kad motor radi dali se oseca na auspuhu da radi suvise bogato mislim po mirisu izduvnih gasova? Dali si proverio pritisak goriva kad motor radi na dovodnom i odvodnom crevu? Dali si proverio kompresiju kad je motor ladan i kad je vruc?

 

Kad radi oseća se da loše sagoreva. Kolko se sećam da se oseti miris benzina.

 

Nisam proveravao pritisak goriva ali znam da je pumpa nova.

 

Kompresiju jedino nisam proverio ali to ćemo da vidimo čim se ovaj gastarbajter vrati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

javi se Zaretu na 064-184-2511 on ima Axone diagnostiku kojom moze tvoj motor da pregleda I da ti kaze tacno sto je problem. Ovako lov u mutnom je veoma tesko bez gubljenja dosta vremena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja