Jump to content

Moto Zajednica

TOMOS A3 MS (POTREBNA POMOĆ)

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Kupio sam Tomos automatik A3 MS 1975. Nije vožen bio više od godinu dana. Na prvo gledanje, šta znam, deluje ok, onako vizuelno. Mada, potrebne su neke sitnice, odnosno neka manja ulaganja. Sad imam neki problem sa njim. Problem je paljenje. Naime, iz više puta ne pali, tek poneki put. Ali, na leru nije stabilan. Ili povećava gas, sam od sebe i zatim ugasi se. Ili eventualno kad ja povećam gas, on se ugasi. Kad god ili pokušam upaliti ga, bilo to uspešno ili ne, on ostane u brzini. Zablokira zadnji točak. Tad ga malo "prošetam", pokušam ga upaliti i opet isto. Većinom pali, kad "slavinu" okrenem u suprotnom smeru, iako goriva ima u rezervoaru. Ali kad je vratim u normalan položaj, tad pali još slabije i ređe. Svećica je suva, karburator je gledan, plovak i ostalo. Zaista neznam šta može biti u pitanju. Možda je do paljenja, štelovanja ili sl. Molim pomoć. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako mislis da se vozis bar malo kao covek, moraces SVE da rasturis :zvizduk:

Bez zezanja.

Borio sam se sa tim cudima godinama i samo tako mozes da budes miran neko vreme. Delovi su danas uzasnog kvaliteta i cesto ces morati nesto da cacnes. Meni to nije smetalo, prilicno lepo sam se navozao.

Prva stvar je da skines motor sa rama, izvadis slavinu i lepo operes rezervoar. Ti stari "matici" znaju i da puknu dole na dnu rezervoara (otprilike gde je filter vazduha), od hrdje i starosti.

To sto se zalece, moze da bude iz dva razloga. Da negde ulazi vazduh...semerinzi, dihtunzi, ne daj Boze neke pukotine (jako retko), ili mu fali corbe.

Da ti kazem sta konkretno da gledas, nema smisla, zaista treba pregledati sve...na kraju nije to Gold Wing. Ako si imalo majstoricav, sve mozes da resis za par dana, cak i ako je motor otisao skroz dodjavola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pošto je to stari tip automatika , trebalo bi da ima saug za paljenje. Saug daješ tako što na ručici za gas imaš jedno malo dugmence koje palcem gurneš ka sredini upravljača i istovremeno vratiš ručicu za gas nekoliko milimetara ( kao kad oduzimaš gas ). Motor pališ tako, a kad upali dodaš gas i to je to ( ako je sve fabričko ) .

Takođe bi bilo najbolje da istočiš staro gorivo iz rezervoara i da mu sipaš novo, staviš novu svećicu i opereš filter za vazduh . Ako tad bude lepo radio, onda promeniš ulje u mašini, malo pregledaš motor, podmažeš i voziš. Ako te opet zeza - najbolje da nađeš nekog ko zna oko automatika pa da ti on to pogleda .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Hvala puno.

 

Može li mi neko reći još i vezano za sledeće: Šta može prouzrokovati ovaj problem - Prilikom pokušaja da upalim motor, u jednom od tih pokušaja se desilo to, da se iznenada začuo neki zvuk. Ipak, ne toliko glasnog inteziteta, već blaži. Tipa, kao da se nešto otkačilo ili slično tome. Od tada se ne može upaliti motor. On nema kompresiju više. Već kao slobodan hod. Kao da radi na prazno okretanje. Zaverglam i on lagano kreće napred, poput bajsa. Ili izdignem zadnji kraj od zemlje i zaverglam, onda okreće se zadnji točak u smeru napred. Dok unazad je točak potpuno blokiran i jednostavno nemože ići unazad, samo napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Moze biti da ti je crkao jednosmerni lezaj u korpi kvacila.

Da bi do njega dosao moras da skines dekl menjaca (desni) i da skines kvacilo, tacnije oba i korpu. Kad odvrnes centralnu maticu (koja bi trebalo da je osigurana) na radilici, sve silazi zajedno. Ume malo da glavi, nije lose imati dobar apciger da sve povuce. Moze i "penkalom", ali ovako je lepse.

Izvadi mehanizam kurble i zupcanike...i to bi trebalo da izadje zajedno jer je spojeno lancem.

Kad je desna strana tako lepo prazna, uzmi korpu...kvacila prethodno izvadi...i stavi korpu na radilicu onako kako bi trebalo da stoji

Bez stezanja, bez icega, probaj da je okrenes na desno. U tom smeru bi trebalo da okreces i radilicu...u suprotnom smeru bi korpa trebalo da je slobodna. Ako ne moze da okrene radilicu u desno ili je pak okrece u levo (a ne bi trebalo), neispravan ti je lezaj u korpi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ako ti ostaje u zaglavljen u brzino onda je sigurno u pitanju kvačilo, tj. jednosmerni ležaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Tomos A3

Imam slican problem kao i kolega na pocetku stranice, samo sto sam ja menjao skoro ceo karburator ( plovak, siber, usisnu granu, dihtuzi kompletno, poklopac preko casice gde stoji plovak, crevo za dovod goriva i jos neke sitnice, dizna je vec bila ok ), i prosle godine sam menjao i korpu, iglicaste lagere i zupcanike, mada mislim da moj slucaj nije do toga, kada ga palim upali iz prve, dam mu gas veoma malo zarotiram ga ka meni skoro 2 milimetra i radi normalno, cim hocu vise od toga odmah pocinje da se gasi, molim nekoga za pomoc..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Taj problem sa saugom mnogi ljudi ne znaju, ali mora dugmence da bude dobro. U suprotnom kad je pusten gas, on je zapravo pod saugom i tad dobija manje vazduha i vise goriva. Manifestuje se tako sto se prilikom dodavanja gasa najpre smanjuje broj obrtaja (nekasd se i ugasi) i kako se gas dodaje tako pocinje ponovo da podize obrtaje normalno. Cesto ljudi usteluju da radi dobro na leru, a onda ne valja (jer su ga zapravo stelovali pod saugom).

 

Kolega @alekmilan1, cini mi se da je kod tebe problem nizak nivo goriva. S tim da slicno moze da se manifestuje (mada retko) ako je semering na radilici stradao ili eventualno srednji zaptivac, pa vuce vazduh kuda ne treba....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Tomos Automatic A3 MS

Imam problem sa automatikom 1982 godiste i kada sam ga kupio nedelju dana je radio perfektno palio iz prve bez dodavanja gasa,i ostao sam bez goriva i cale je stavio neko motorno uje za mesavinu koje je doneo iz firme i nije hteo da upali,ispraznili smo rezervoar i sipali mesavinu sa dvotaktolom i upalio je ali tek sa namotavanjem gasa posle nekog vremena sam shvatio da moram na odredjeni period da menjam svecice jer se ovlaze i ne bacaju varnicu,ali kada se osuse ponovo rade,gledao sam da li baca ulje ne baca sta bi mogao biti problem,pre toga je pregledana dizna i nije zapusena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Imam problem sa mojim automatikom a3ms. Motor pali bio skoro na generalnom razradjivao sam ga skoro 3 nedelje vozen je mozda posle toga 20 puta bez kvarova i odjednom je poceo da gubi snagu, i da glavi u brzini kad ga ugasim,ako je neko imao isti problem ili zna resenje zahvalan bih vam bio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja