Jump to content

Moto Zajednica

Canon eos 50d. Pomoc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Pomozite. Imam aparat iz naslova sa ispucanih malo vise od 12 000. u toku slikanja u jednom momentu mi je izbacio err 06.Da li neko mozda ima iskustva, u cemu je problem. Negde sam nasao da treba da ocistim senzor kada to pokusam preko menia on mi izbacuje Self cleaning sensor unit malfunction. Pokusao sam ubacivanjem i izbacivanjem baterije cekanjem, paljenjem i gasenjem ali nista uvek isto.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

imam 1.0.9 trenutno koji sam davno uradio i sada sam probao ponovo da ga reinstaliram ali nije pomoglo. Ne znam jel ima neki noviji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Na ovom linku sto sam ti poslao se pominje 1.1.1. Povezi ga na komp, pa nek automatski nadje najnoviji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

probao sam da iskljucim nece ni tako kada stavim na manuelno on zakljuca ogledalo posle kada upalim on ga spusti, sve radi samo nece da opali fotku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Na ovom linku sto sam ti poslao se pominje 1.1.1. Povezi ga na komp, pa nek automatski nadje najnoviji...

 

Na njihovom zvanicnom sajtu je poslednji za 50d 1.0.9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Proveri dobro da li je do zavesice, da ne puknes 200e dzabe.

Probaj da vidis da li igde postoji taj 1.1.1 update, posto mi ovo zvuci prilicno istinito:

 

 

January 2009 update from Canon for firmware 1.1.1:<br style="color: rgb(51, 51, 51); font-family: arial, helvetica, clean, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 16px;">"Fixes a malfunction that in rare occurrence causes an Err 06 Self Cleaning Sensor malfunction to appear on the camera's LCD monitor and LCD data panel, even when the Self Cleaning Sensor Unit is operating normally. This message may appear depending on the timing of when the camera is switch to the ON position."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Jel mora da bude firmwere 1.1.1 za canon 50d ili mogu i od nekog drugog tipa 60d posto vidim da se spominje da je 1.1.1 za 60d

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ako uspes da uturis firmware od drugog aparata ja te castim pivce :D

 

hahahaha. Goshke me zbunio govori mi za ovaj 1.1.1 a nisam nasao nista posle 1.0.9. Pa sam pomislio da moze i od drugog. Ne staj mi na muku hvatam se za slamku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Jbg, odnesi u servis pa nek uspostave dijagnozu.. A ako ti se ne isplati da popravljas kvar i zelis da prodas aparat, javi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Evo konacno sam resio odnosno bice resen problem sa Canon 50d. podelicu ovde sa vama cisto da znate na sta da obratite paznju jel moze svakom da se desi, Kvar se desio tako sto je neko gurajuci karticu u aparat pogresno ili malo jace(na silu), pritiskao pin na koji kartica naleze, nije se iskrivio kao sto zna da se desi (da se iskrivio aparat bi prijavio gresku sa karticom) nego je upao u fotoaparat i dok sam ga ja tako nosao,slikao taj delic (ta iglica od pina) je pala na neki deo ploce koja je zbog blica pod velikim naponom i napravio kratak spoj, Kaze mi da sam imao srece jer je mogla da strada cela ploca zbog koje mi se ne bi isplatila popravka. Daleko od toga da je ovo jeftino ali kako je moglo da bude dobro je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Dobro si prošao :takoje: ... a sad lepo da iščupaš uši tom nekom ... ako je manji i slabiji od tebe, naravno ... u protivnom mu ljubazno obrati pažnju na to kako bi bilo lepo da u buduće povode više računa prilikom zamene kartica :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja