Jump to content

Moto Zajednica

kupio bih motor do max 1000e

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: SU
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

evo ovako, izgleda da konacno dolazi i moje vreme :)

ovako stoje stvari... trenutno nemam pare, ali za 10ak dana treba da legne plata, pa jos planiram i da se upustim u dozvoljen minus pa da uzmem nesto na dva tocka

inace, non stop listam oglase, nasao sam par motora koji mi se svidjaju ali uvek ima ono ali...

 

zanimaju me motori kao zzr500, zzr600, gpz500, onaj acimov mi je zapao za oko zbog cene, stanja i zvuka, ali mi se izgled nikako ne svidja i to me uzasno nervira

zanimaju me i sv650, drz400sm, zx600r, cbr600, ali su oni preko mog budzeta

evo i par oglasa koje sam zagledao

 

http://www.polovniau...wasaki_zzr_500/

ovaj mi se jako svidja, jos je i registrovan i jos je u subotici, ali kad sam ga iscimao, ispada da motor nije bas u takvom stanju kako je opisan...

naravno, padano je sa njega, ima jedan iskrivljen disk, kaze covek da ni menjac nije najbolji, otvaran je motor, ne radi brzinomer.... to je to sto mi je on rekao, a ko zna sta je jos u pitanju

verovatno on sada dobro ide i sve to, ali se bojim da bi ubrzo krenuo da se kvari i da bi bas gadno popusio na tom motoru

 

 

http://www.polovniau...maha_fzr_600_r/

ovaj motor se prodaje za smesnih 650e

navodno, decku je hitno jer mora da plati kaznu da ne ide u zatvor, obavezan prepis, istekla registracija... ne znam, meni je to sumnjivo

ali ovako, mnogo mi se svidja motor

 

 

http://www.polovniau...asaki_gpz_500s/

ovaj mi je bas lep primerak

dopisivao sam se sa likom, kaze treba semeringe prednje viljuske uraditi sto nebi trebalo da je skupo, treba registrovati i treba ustelovati ventile jer su poceli da se cuju

kolko bi to jos moglo da me kosta, ne znam tacno, a toga se najvise i bojim jer sam slab sa lovom, a poslednje sto mi fali je da kupim motor, dam poslednje para i da mi onda stoji u garazi i skuplja prasinu, a sezona prolazi

 

 

http://forum.bjbiker...suzuki-gs550ef/

acimov gs550, verujem da je ovo nesto najbolje sto ima za te pare, ali da je bar malo lepsi :\

taj zadnji rep i zadnja uska guma me jako odbijaju

ne znam kakav je uzivo, mozda i nije tako kako ja zamisljam

 

 

http://forum.bjbiker...zuki-gsx-f-600/

merkao sam i ovog, ali se bojim da bi me jako skupo izasao na kraju

 

 

 

mekao sam i Sprint Apollo, Zakis prodaje svog, ali mislim da mi je to jako slab motor jer planiram i autoputem da se vozam a da mi ne bude dosadno

 

 

 

 

u sustini, meni treba motor koji nije ruzan, ima dosta snage mozda i da ide i na zadnji, da je brz jer bi se vozao i autoputem pa da se ne muci motor na 130-140, a ni ja da se ne mucim

jako mi se svidja zvuk 4 redna cilindra, ali sa tim ide i skuplje odrzavanje, a i mogucnost da je motor u losem stanju

svidja mi se i supermoto, cak bi najvise voleo da imam suzuki drz400sm, ali daleko sam od njegove cene

 

ne znam jos koliku platu cu dobiti i koliki ce mi biti dozvoljen minus pa ne mogu da kazem do kojeg tacnog iznosa cu imati love, ali mislim da vise od 1000e necu imati

u tih 1000e bi trebalo da se uklopi i registracija i prenos vlasnistva jer kolko vidim 99% motora koji se prodaju nisu registrovani, naravno i neko ulaganje kojeg verovatno ima...

 

ako imate nesto sto bi moglo da me zanima, a da je u dobrom stanju i da se mozemo uklopiti u ovu lovu, ponudite mi :)

 

ako znate nesto vise o ovim gore motorima iz oglasa, recite

 

 

 

zaboravio sam da kazem da bi mi ovo bio prvi veci motor

 

verovatno je malo opsirniji oglas nego sto ste mislili, ali ja mislim da je ovako bolje jer cemo se lakse sporazumeti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: SU
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

hvala na predlogu

zaboravio sam reci da bi bilo dobro da je motor sto blize subotici

naravno, male su sanse da je bas blzu, al da nije bas dole u srbiji jer ipak bi bilo dobro otici i pogledati taj motor, a tu su i troskovi za gorivo, pa putarina ovo ono... a to smanjuje budzet, a sto se ne svidja ni meni a ni prodavcu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

hvala na predlogu

zaboravio sam reci da bi bilo dobro da je motor sto blize subotici

naravno, male su sanse da je bas blzu, al da nije bas dole u srbiji jer ipak bi bilo dobro otici i pogledati taj motor, a tu su i troskovi za gorivo, pa putarina ovo ono... a to smanjuje budzet, a sto se ne svidja ni meni a ni prodavcu :)

:stabre: Ja sam totalno zbunjen, bio sam ubedjen da je Subotica u Srbiji a ne u Madjarskoj, al izgleda u ovo danasnje vreme nije zemlja onog ko je kupio/nasledio , vec onog cije ovce na njoj pasu.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

generalo za te pare svakako možeš da uzmeš motor .sad ima nešto drugo.pošto imam isti motor kao aćimov sve preporuke za njega,i ja sam menjao zadnju gumu i stavio 130.Ako ti se nesviđa rep i još po nešto za ostatak para kupiš pa zameniš.imao gpz 500 mnogo deluje sitniji od suzane,nastranu što je pitanje šta od motora je u ok stanju.po oglasima našalost ima svega i svaćega.aćima neznam lično al mi deluje da je ok i da je motor u ok stanju.puno sreće u izboru i vožnji motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: SU
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

hvala na predlogu

zaboravio sam reci da bi bilo dobro da je motor sto blize subotici

naravno, male su sanse da je bas blzu, al da nije bas dole u srbiji jer ipak bi bilo dobro otici i pogledati taj motor, a tu su i troskovi za gorivo, pa putarina ovo ono... a to smanjuje budzet, a sto se ne svidja ni meni a ni prodavcu :)

:stabre: Ja sam totalno zbunjen, bio sam ubedjen da je Subotica u Srbiji a ne u Madjarskoj, al izgleda u ovo danasnje vreme nije zemlja onog ko je kupio/nasledio , vec onog cije ovce na njoj pasu.

 

nisi zbunjen nego se pravis pametan... :P

 

dole u srbiji mislim na juznu srbiju, a subotica je skroz gore u srbiji, a ne u madjarskoj

jel bolje tako?

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: SU
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

generalo za te pare svakako možeš da uzmeš motor .sad ima nešto drugo.pošto imam isti motor kao aćimov sve preporuke za njega,i ja sam menjao zadnju gumu i stavio 130.Ako ti se nesviđa rep i još po nešto za ostatak para kupiš pa zameniš.imao gpz 500 mnogo deluje sitniji od suzane,nastranu što je pitanje šta od motora je u ok stanju.po oglasima našalost ima svega i svaćega.aćima neznam lično al mi deluje da je ok i da je motor u ok stanju.puno sreće u izboru i vožnji motora.

 

jel znas mozda od kojeg motora bi moglo da se montira rep a da lici na nesto?

razmisljao sam ja i o tome, kopao po netu, ali sam nalazio samo one caffe racer fore ili kako se vec zovu :)

 

inace, koliko snage ima taj motor, jel moze na zadnji? jel moze da zaslajfuje u krivini po potrebi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Hehe, tako se izrazavaju, ne zameri momku, sve van Vojvodine zovu Srbija iz navike..

Elem, tesko da ces naci nesto mnogo bolje od one kawe, ne trazi dlaku u jajetu, nemos imati bas sve za te tvoje novce...

 

Пoслato сa Nokia 3310 koрисteћи taпatok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: SU
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Hehe, tako se izrazavaju, ne zameri momku, sve van Vojvodine zovu Srbija iz navike..

Elem, tesko da ces naci nesto mnogo bolje od one kawe, ne trazi dlaku u jajetu, nemos imati bas sve za te tvoje novce...

 

Пoслato сa Nokia 3310 koрисteћи taпatok

 

od koje kawe? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7066 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

komsija skupi jos malo novaca pa da trgujemo :moto3:

nemoj da zuris, bolje ovu sezonu budi bez motora pa sledece sezone kad skupis vise para da uzmes neki bolji.

I kad uzmes motor odma uracunaj da uradis servis (zamena ulja i filtera) to pod obavezno, a to je oko 3-4000din.

Predlozio bi ti jos jedan solidan motor koji nije u tvom spisku gore, ali taj je motor jedan od najjeftinijih za odrzavanje, malo trosi,jeftina rega..idealno za ljude koji su slabiji s lovom, a to je "Suzuki GS 500E" i ima ih za oko 1000e u oglasima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

jel znas mozda od kojeg motora bi moglo da se montira rep a da lici na nesto?

razmisljao sam ja i o tome, kopao po netu, ali sam nalazio samo one caffe racer fore ili kako se vec zovu :)

 

inace, koliko snage ima taj motor, jel moze na zadnji? jel moze da zaslajfuje u krivini po potrebi?

 

sve zavisi kako tebi izgleda lepo.

.možeš da uz malo truda staviš rep sa suzane 600 ili 750.e sad ako ćeš da podižeš zadnji deo motora tu se komplikuje utoliko što onda moraš trebalo bi da mu i fuzastere postaviš više i pozadi,pa rezervar pa prednje maske ,far i ko zna šta još.malo širok pojam šta bi od njega pravio.što se tiče dizanja na zadnjak to neznam davno video da mogu i prestao to da radim,u krivinama lepo zaleže,ja srećom od njega treba da pravim čopera pa mi lakše.čekam da se završi honda pa da se igram sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

I ja sam u potrazi za motorom sa sličnom cenom pa mirišem i njuškam naokolo :lol:

Suzuki GS 550 EF ima 46 konjskih snaga a

Suzuki GSX 550 ima 64 konjske snage , bar tako kaže Google.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: SU
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

komsija skupi jos malo novaca pa da trgujemo :moto3:

nemoj da zuris, bolje ovu sezonu budi bez motora pa sledece sezone kad skupis vise para da uzmes neki bolji.

I kad uzmes motor odma uracunaj da uradis servis (zamena ulja i filtera) to pod obavezno, a to je oko 3-4000din.

Predlozio bi ti jos jedan solidan motor koji nije u tvom spisku gore, ali taj je motor jedan od najjeftinijih za odrzavanje, malo trosi,jeftina rega..idealno za ljude koji su slabiji s lovom, a to je "Suzuki GS 500E" i ima ih za oko 1000e u oglasima

 

au komsija, mene jako plase te 400tke :)

mislim, ne znam realnu pricu, ali znam da bilo sta da sam trazio za neki motor od 400cc, svi kazu bezi od toga, nema delova, ovo ono...

kako inace stoje stvari sto se tice delova?

 

da da, gs500e, gledao sam i njega al ne znam sto sam zaboravio da ga spomenem... mozda zbog cene, ne znam :)

 

najpametnije bi bilo da se ja strpim, pa preko zime da uzmem nesto kad se spuste cene, ali dugo vec cekam motor, konacno imam neke prihode pa bi da se malo pocastim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: SU
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

sve zavisi kako tebi izgleda lepo.

.možeš da uz malo truda staviš rep sa suzane 600 ili 750.e sad ako ćeš da podižeš zadnji deo motora tu se komplikuje utoliko što onda moraš trebalo bi da mu i fuzastere postaviš više i pozadi,pa rezervar pa prednje maske ,far i ko zna šta još.malo širok pojam šta bi od njega pravio.što se tiče dizanja na zadnjak to neznam davno video da mogu i prestao to da radim,u krivinama lepo zaleže,ja srećom od njega treba da pravim čopera pa mi lakše.čekam da se završi honda pa da se igram sa njim.

 

koliko moze to da kosta odprilike? kontam da ispod 100e nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nemoj samo (nikada) da das poslednji dinar za motor.

I za skuplje motore treba nakon kupovine odvojiti neki dinar, a kamoli za te koji su "puni iskustva"

Imas najkriticniju kolicinu love...a zelja gori, ne mozes da spavas. :zvizduk:

Ne zaleci se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Imas mnogo zahteva sa malo para i iskustva,a to nikako ne izlazi na dobro :)..

 

 

Kao prvo jos nisi kupio a planiras da teras zadnjaka,a spominjes neke matore leseve sa 60 ak konja, i 300 kila i pri tome nisu bas nesto kvalitetni i to mucenje ce ih brzo dokrajciti...

 

Za do 1000 evra mozes da kupis neki motoric i da se lepo navozas al bez ludiranja..

 

A za ludiranje ti treba malko jaci motor i malo kvalitetniji(od starijih idealna honda f2 600,a i f1 moze da prodje)ali i to vuce dosta para za odrzavanje i popravke,ovo ti pricam jer imam 2 motora,i jedan(vfr 750,sa mnogo prepravki) mi iskljucivo sluzi za ludiranje,propinjanje,paljenje guma i znam koliko para treba za tako nesto..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7066 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

komsija skupi jos malo novaca pa da trgujemo :moto3:

nemoj da zuris, bolje ovu sezonu budi bez motora pa sledece sezone kad skupis vise para da uzmes neki bolji.

I kad uzmes motor odma uracunaj da uradis servis (zamena ulja i filtera) to pod obavezno, a to je oko 3-4000din.

Predlozio bi ti jos jedan solidan motor koji nije u tvom spisku gore, ali taj je motor jedan od najjeftinijih za odrzavanje, malo trosi,jeftina rega..idealno za ljude koji su slabiji s lovom, a to je "Suzuki GS 500E" i ima ih za oko 1000e u oglasima

 

au komsija, mene jako plase te 400tke :)

mislim, ne znam realnu pricu, ali znam da bilo sta da sam trazio za neki motor od 400cc, svi kazu bezi od toga, nema delova, ovo ono...

kako inace stoje stvari sto se tice delova?

 

da da, gs500e, gledao sam i njega al ne znam sto sam zaboravio da ga spomenem... mozda zbog cene, ne znam :)

 

najpametnije bi bilo da se ja strpim, pa preko zime da uzmem nesto kad se spuste cene, ali dugo vec cekam motor, konacno imam neke prihode pa bi da se malo pocastim :)

zato lepo uzmes neku dobru 400tku kojoj netrebaju delovi :D

pa zavisi kod koga trazis delove, neki ljudi nebi znali naci delove ni za MZ :lol:

ne znam kako stoje stvari, jos mi nisu trebali nikakvi delovi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

komsija skupi jos malo novaca pa da trgujemo :moto3:

nemoj da zuris, bolje ovu sezonu budi bez motora pa sledece sezone kad skupis vise para da uzmes neki bolji.

I kad uzmes motor odma uracunaj da uradis servis (zamena ulja i filtera) to pod obavezno, a to je oko 3-4000din.

Predlozio bi ti jos jedan solidan motor koji nije u tvom spisku gore, ali taj je motor jedan od najjeftinijih za odrzavanje, malo trosi,jeftina rega..idealno za ljude koji su slabiji s lovom, a to je "Suzuki GS 500E" i ima ih za oko 1000e u oglasima

 

au komsija, mene jako plase te 400tke :)

mislim, ne znam realnu pricu, ali znam da bilo sta da sam trazio za neki motor od 400cc, svi kazu bezi od toga, nema delova, ovo ono...

kako inace stoje stvari sto se tice delova?

 

da da, gs500e, gledao sam i njega al ne znam sto sam zaboravio da ga spomenem... mozda zbog cene, ne znam :)

 

najpametnije bi bilo da se ja strpim, pa preko zime da uzmem nesto kad se spuste cene, ali dugo vec cekam motor, konacno imam neke prihode pa bi da se malo pocastim :)

zato lepo uzmes neku dobru 400tku kojoj netrebaju delovi :D

pa zavisi kod koga trazis delove, neki ljudi nebi znali naci delove ni za MZ :lol:

ne znam kako stoje stvari, jos mi nisu trebali nikakvi delovi :moto3:

 

I bolje,jer ako ti budu trebali,isplativije ti je da kupis kanapce i obesis se o prvu krivu vrbu...:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Za te pare gledaj suzuki gs500, kawasaki er5 i gpz500s. Vidim da kruzere nisi naveo tako da necu da predlazem. Sto se tice endura nisam u toku sa cenama... Inace ni jedan od ovih nece ici na 1 tocak (ne znam samo koji ce ti k to), i na autoputu nece bas ici laganica ali svi imaju 6 brzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7066 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

komsija skupi jos malo novaca pa da trgujemo :moto3:

nemoj da zuris, bolje ovu sezonu budi bez motora pa sledece sezone kad skupis vise para da uzmes neki bolji.

I kad uzmes motor odma uracunaj da uradis servis (zamena ulja i filtera) to pod obavezno, a to je oko 3-4000din.

Predlozio bi ti jos jedan solidan motor koji nije u tvom spisku gore, ali taj je motor jedan od najjeftinijih za odrzavanje, malo trosi,jeftina rega..idealno za ljude koji su slabiji s lovom, a to je "Suzuki GS 500E" i ima ih za oko 1000e u oglasima

 

au komsija, mene jako plase te 400tke :)

mislim, ne znam realnu pricu, ali znam da bilo sta da sam trazio za neki motor od 400cc, svi kazu bezi od toga, nema delova, ovo ono...

kako inace stoje stvari sto se tice delova?

 

da da, gs500e, gledao sam i njega al ne znam sto sam zaboravio da ga spomenem... mozda zbog cene, ne znam :)

 

najpametnije bi bilo da se ja strpim, pa preko zime da uzmem nesto kad se spuste cene, ali dugo vec cekam motor, konacno imam neke prihode pa bi da se malo pocastim :)

zato lepo uzmes neku dobru 400tku kojoj netrebaju delovi :D

pa zavisi kod koga trazis delove, neki ljudi nebi znali naci delove ni za MZ :lol:

ne znam kako stoje stvari, jos mi nisu trebali nikakvi delovi :moto3:

 

I bolje,jer ako ti budu trebali,isplativije ti je da kupis kanapce i obesis se o prvu krivu vrbu...:)

pa ako se ti nisi 'besio do sada, valjda necu ni ja :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: SU
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Sto se tice zadnjaka i slajfovanja, stvar je u tome da volim da vozim nesto sto ima snage u rezervi

i prvi auto mi nije bio neki jugo 45 ili golf dizel, nego turbo benzinac i nisam imao nikakvih problema

tako da trotinet otpada :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: cbr 600

lmam ja cbr 600 f1 90god 85konjskih snaga,uvežen iz švice reg.do aprila 2014,uradjen kopletan servis,oprani karburatori,naštelovani,nov akumulator,regler,benzinska pupa,prednje pločice i zadnje stavljene nissin stavio novi set guma michelin pilot street,dot četvrta nedelja 2013,lanac i lančanici skoro novi didovi su,zenuo se kupio motor koi sam voleo kao klinac prešao sa endura na zujkicu ipak nije ovo za mene ja sam se išibao kada sam bio klinac tako da je endurača zakon pošto dosta putujem,a hondicu sam sredio za putovanje i to duže medjutim srtni slučaj u kući tako da nisam prešao ni dvesta kilometara sa novim gumama...:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: cbr 600

lmam ja cbr 600 f1 90god 85konjskih snaga,uvežen iz švice reg.do aprila 2014,uradjen kopletan servis,oprani karburatori,naštelovani,nov akumulator,regler,benzinska pupa,prednje pločice i zadnje stavljene nissin stavio novi set guma michelin pilot street,dot četvrta nedelja 2013,lanac i lančanici skoro novi didovi su,zenuo se kupio motor koi sam voleo kao klinac prešao sa endura na zujkicu ipak nije ovo za mene ja sam se išibao kada sam bio klinac tako da je endurača zakon pošto dosta putujem,a hondicu sam sredio za putovanje i to duže medjutim smrtni slučaj u kući tako da nisam prešao ni dvesta kilometara sa novim gumama...:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja