Jump to content

Moto Zajednica

Sta mislite o kawasakiju klr600 1990 god ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova

Pozdrav.

Moze li mi neko dati misljenje o Kawasakiju klr600, 1990 godiste. Znaci interesuje me, potrosnja, odrzavanje (skupo ili ne), i ima li delova za njega, samo to :)

Unapred zahvalan. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Veoma popularan model u raznim Amerikama... Mozda je najbolje da se informises na nekom KLR forumu... na nasim druzenjima redak model, svega dva se voze i cini mi se da su 650... :

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/91001-klr-650-2003/page__pid__1466362#entry1466362

 

http://klrworld.com/index.php?option=com_content&task=view&id=150&Itemid=233

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Samo da ti kazem da sam se osecao vrlo nesigurno kad sam probao taj motor, vrlo je visok.. bar meni... Vozim transalpa 600 '87 i mogu obe noge taman da spustim na zemlju.. Rekao bih da je taj motor za ljudine..a primetio sam kod vecine koji imaju taj motor, da je zadnji zupcanik kao shuraken.. verovatno je takvom izrazitom habanju doprineo taj jedan cilindar... Osecaj snage je poprilicno jak u bilo kojoj brzini.. Eto to je neki moj utisak o KLR-u. A posto imas ebay... do delova se dodje relativno bez problema :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ne znam kolika je razlika izmedju njega i KLR 650 (Tengai) koga sam svojevremeno imao i vozio 5g. Sasvim solidan motorčić, obzirom na marku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ne znam kolika je razlika izmedju njega i KLR 650 (Tengai) koga sam svojevremeno imao i vozio 5g. Sasvim solidan motorčić, obzirom na marku.

 

Model 600 ide bolje od 650, pogotovo Tengaia. Drugačije je podešen motor, mislim da ima

i drugačije bregaste ( nisam 100% siguran u ovo ). Bilo ih je ovdje nekoliko, dosta smo

po njima šarafali, motor je ok ali traži dosta održavanja i kontrole, ima bugova ko u

priči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Возим клр 600 око 2.године,и ПРЕЗАДОВОЉАН сам. Мој је иначе 88` годиште. Као што неко рече стварно има много снаге,али не и неку велику крајњу брзину. Супруга и ја тежимо око 150 кг и у некој нормалној вожњи ми троши 4 литре. Делова има како код нас тако и по иностранству.

Једном речју мотор који ће те одвести где год пожелиш!

А заборавих и његову линију и изглед који и поред толиких година некако свеже изгледа.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Убаци слику да видимо макину...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ja sam ga vozio veoma kratko i ne mogu da sudim o tome sta i kako ali imam KLX vec 2 godine i nemam nameru da ga prodajem.Seo na klr pa probao klx i tu sam se naso.Vodim extremni offroad sa njim i po asfaltu a bukvalno se igram sa njim i ako ima 160 kila.To sto kazete dobar u odnosu na koju marku neznam sto to tako mislite.Promenio sam sve marke i tipove enduto masina i mogu da kazem da se mnogo manje kvari i neftiniji delovi u odnosu na naduvani ktm husqvarnu i ostalo (pricam o malo zescim enduro masinama).Mislim da je motor extra ali pazi samo na automatski dekomoresor.Kod mene se uopste ne cuje a mozda ga i nema.Iskreno voleo vi da imam klx ali r varijantu sa 18 zadnjim tockom i ostalim ali sta je tu je.

 

Svaki je motor dobar ako ga nadjes u pristojnom stanju i nijedan nije perfektan tj.resen da neces morati bar jedan problem da otklanjas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Jbg,lepo izgleda.....Ali kao da mu sipa loz ulje u rezervoar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Imao bih par pitanja o klr600,pa da ne otvaram novu temu. Ponuđen mi je jedan primerak iz 1985. trebao bih polovinom meseca da odem da ga pogledam. Ali šta gledati ? Malo sam čitao po forumima i koliko sam pohvatao ispada da im je najveća boljka lanac balansnog vratila ili kako se već zove ... pominju se i neke opruge u samom balansnom vratilu, koje su kod kasnijih serija izbacili ... Antek, jesu li to ti bugovi koje si pomenuo, ili ih ima još?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja